Бебе на 3м в столче за кола през деня? Може ли?

  • 3 764
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 151
И нашия кош уж е пригоден за новородено, но ако сложа бебето си там без да го натъпкам с възглавници и одеала то ще се прегъне буквално на 2, така че надписа от 0-13кг изобщо не е верен.
Ако искаш бебчо да ти седи спокоен и да се заглежда и да си играе купи си люлка от илиенци за 40лв. Чаках си аз в пигис хауса да докарат някакви си шезлонги и хубави люлки и докато ги дочакам мъжът ми взе на майтап една такава. От първия месец го слагам там. Е..за нищо на света не я сменям, даже утре ще купуваме още една за в бабите. Става за легнало/седнало и всякакво положение  Peace

Като тръгвам да готвя слагам дребния при мен в кухнята, шетам си спокойно, той си ме гледа и по някое време гледам, че даже е успял да заспи без биба, без люлеене.
Същото се отнася и за нас.

# 31
  • Мнения: 2 005
От 40 тия ден го слагаме в столче за кола , е не по - цял ден  Peace

# 32
  • Враца
  • Мнения: 173
Първите 2-3 месеца бебка не е вадена от кошницата по цял ден. Показвахме я на ортопеда и на две педиатърки и на всичките мнението беше. че в момента за бебето няма по удобно място. Разбира се има разлика от кошница до кошница. Ако си по спокойна се консултирай с ортопед  Peace

# 33
  • Мнения: 1 215
И аз мога да кажа, че докато беше бебе, от новородено Емма си изкара в столчето за кола, нищо, че имах две колички системи с по незнам си колко коша и чудесии. На нея най- много й харесваше там, сама си го търсеше. Искам да кажа, пробвала съм да я слагам в коша за новородени и само рев, сложиш я в столчето- веднага се успокоява. Сега е на близо 3 годинки и да ви кажа изкривявания няма. Да не говорим, че тогав апитах и педиатри и ортопеди и тук и в Англия. В Англия само като си зададох въпроса и ме гледаха като полезно изкопаемо Crazy Питаха ме- Ами определението от 0 до 13 кг не е ли достатъчно ясно?

# 34
  • Русе
  • Мнения: 2 354
може
на вашата възраст, аз държах дъщеря си през деня в шезлонг

# 35
  • Мнения: 12
И аз поставях нашата бебка първоначално в кош за кола. И така до погачата, когато братовчедка ми си донесе техния шезлонг. Определено малката се чувства по-добре в него. След като заспива и сама там.

# 36
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213


 Peace Peace
Някыде бях чела че лимитыт е даже два часа, особено за такова малко бебе. Важно е мозыкыт да се оросява добре с крыв и да се стимулира мускулната система и т.н. на бебчето, което в столче трудно става. Там тялото е много статично и кырвообращението и движението не е това, което би било ако бебето лежи. В консултацията тук ми казаха, че шезлонга е добра идея, но дори в него не е добре да седи много дылго време, понеже тялото на бебето има нужда да е и в хоризонтално положение. Като компромисен вариант го дыржах на рыце, после в шезлонга и спане в боха или легылцето.
[/quote]
сега се сещам че като беше новородено, слагах детето в порт-бебе, а някъде след 2-ия месец- в кошницата. Така че за много малки бебета порт-бебето също е решение. Според мен няма лошо децата да се слагат в различните видове кошници, шезлонзи и др. важно е да се придържаме към т.нар. "златна среда"- всяко нещо в малки дози не е опасно  Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря момичета!  bouquet
С таткото преценихме че ще си купим шезлонг.
Иначе,аз също слагам възглавничка в кошницата,за да се намали чупката.И пак казвам- Тя не е по Цял ден в коша,а го редувам с кошара и носене на ръце (в креватчето се тръшка през деня,а нощем си спи в него).Просто в коша е най- спокойна и от там може да си разглежда всичко около нея.Пробвах да я сложа в количката но тя чака да се разходи и като види че това нестава следва изтеричен рев Sad

# 38
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Превеждам:както става почти във всички теми,половината са за,другата половина против Laughing
правилно, вече се пообърках
Да споделя и аз ние в наща кошница седим само когато ядеме (аз и мъжа ми), за да е при нас и мъника.

# 39
  • Мнения: 3 634
Ние имамме столче, на което пише 0+. Все пак ми се вижда извивката много дълбока и до сега я уплътнявам с мека възглавница. Много майки държат бебетата в тези столчета и вкъщи, но аз не го правя. Шезлонга според мен е по-правилния начин.

# 40
  • София
  • Мнения: 672
Ние има столче Чиполино 0+ и на мен извивката ми се вижда мнооого дълбока. За това слагам голяма и мека възглавничка - извивката се уплътнява и му е много удобно Simple Smile Седи и гледа и даже се хили Simple Smile Ние сме на почти 2 месеца и вече не иска да седи цял ден в кошарата, даже вечер ми се кара - за това го вадя за час - два. Представям си като стане на 3 какво ще е Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 8 283
Между стол и кош има разлика, ако е стол за кола, те започват от 9 кг. или поне аз не знам да има други, та са си доста в седнало положение за 3 месечно бебенце било то и 7 кг. аз не бих си държала детето там, пък ти си решаваш и аз съм за шезлонга или поне кош за кола Peace
Има! Групата се води "0+", на кошниците е "0"
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_124&products_id=1702

Внимавай със шезлонга трябва да ти е под надзор т.к. повечето са леки и бебето може да се захлупи с него(на моя приятелка се случи, бебето се беше и оплело в коланите).

А разлика има между кошницата и шезлонга "На едното(кошницата) целта му е да свие детето да го защити, а в другото детето е на широко" това е цитат от едно медицинско лице(предавам смисъла, дочуто на курсове на сп. 9месеца)
За протокола нямаме шезлонг не ми е бил необходим, след 3тия месец повдигах за няколко минути гръбчето на количката (полулегнало положение, питала съм и педиатъра ни и д-р Драганов за това, но на нашата количка полулегналото положение е като шезлонг)

# 42
  • София
  • Мнения: 461
Ние има столче Чиполино 0+ и на мен извивката ми се вижда мнооого дълбока. За това слагам голяма и мека възглавничка - извивката се уплътнява и му е много удобно Simple Smile Седи и гледа и даже се хили Simple Smile Ние сме на почти 2 месеца и вече не иска да седи цял ден в кошарата, даже вечер ми се кара - за това го вадя за час - два. Представям си като стане на 3 какво ще е Simple Smile

И нашето столче е Чиполино 0+,точно за това става дума!

# 43
  • Мнения: 545
Лора също съм я слагала през деня в кошницата,когато сме на гости или пък тя е била неспокойна.Вярно е,че кошниците са пригодени за малки бебенца,но не съм я държала повече от три часа в нея.Причините за това са две,първо се спарваше и второ,гръбначния им стълб не е устойчив.
Извивката на кошницата Чиполино и на мен ми се видя много дълбока.
Иначе за разнообразие,не виждам причина да не прекарва известно време в нея.И на мен би ми писнало да съм денонощно в леглото примерно. Laughing

# 44
  • Мнения: 8 999
Не бих си държала децата в столче за кола, извън колата. Дори по-дълго пътуване /5-6 часа/ предприехме чак когато бяха навършили 8 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт