Бебе на 3м в столче за кола през деня? Може ли?

  • 3 763
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Според мен се натоварва гръбнака и таза. Все пак детето е в полуседнала-полулегнала позиция и присвито в кръста. Неслучайно има препоръчителни срокове - 2 или 3 часа за това стоене, и при това - когато се пътува.

Столчетата за кола не са направени за употреба у дома. За у дома има шезлонги. Неслучайно те не са свити и нямат формата на черупка. Нито креватчетата са вдлъбнати. Матраците са твърди. Всичко това индикира един извод - за бебетата е най-добра лежащата позиция - до съответната възраст, когато започват да се учат да сядат.

Но по цял ден да се свива бебе в кошница за кола - това е неправилно.

При малки бебета дори има опастност от задушаване, защото от свитата позиция се препречват въздухопроводните пътища.

# 16
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
И ние използвахме кошницата вкъщи когато Вики беше по-малък. Слагах му възглавница под гръбчето, защото извивката на кошницата е голяма и се получаваше луфт. Не мога да кажа че е стоял по цял ден в нея, но доста често го поставях за по 20-30 минути и на него много му харесваше.

# 17
  • Мнения: 491
И ние използвахме кошницата вкъщи когато Вики беше по-малък. Слагах му възглавница под гръбчето, защото извивката на кошницата е голяма и се получаваше луфт. Не мога да кажа че е стоял по цял ден в нея, но доста често го поставях за по 20-30 минути и на него много му харесваше.
И аз използвах така в самото начало кошницата,с една възглавница

# 18
  • Мнения: 2 677
Шезлонгът наистина е много полезна и удобна вещ. Ако имате възможност, вземете си, няма да сбъркате.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 348
На моето кошче за кола, което е Maxi Cosi, в упътването му изрично пише, че не е препоръчително да се държи детето там за повече от 3 ч. наведнъж - заради леко свитата позиция (важна за безопасността му в колата, но иначе натоварваща гръбнака повечко) .

Ако го слагам в кошчето у дома, просто подлагам едно одеалце, за да се поизравни позицията и детето да е все пак легнало с равно гръбче. Същото правя  на люлката, която ни подариха. Като започне да заяква и да сяда - тогава няма проблем.
И ние така, но красавеца ми е сравнително кротко бебе и рядко използвам коша вкъщи.

# 20
  • Мнения: 11 004
Може! Дъщеря ми всеки ден спеше в шезлонг по 2-3 часа след навършване на 2 месеца.

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
Не, всъщност не е хубаво децата да прекарват много време в кошниците за кола. Даже при дълъг път е хубаво да се спира и да се вади детето от кошницата сравнително често.
Това е позата, която е най-безопасна за него в колата, но кошниците за кола са си САМО ЗА КОЛА.
За вкъщи има шезлонзи и разни др есктри...Шезлонзите не случайно имат пълно легнало положение....

Но ти си позакъсняла с въпроса си ако така и така 3 месеца детето ти е изкарало в кошница за кола...

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Crazy

# 24
  • Мнения: 353
Нашата кошница си има допълнителна възглавница отдолу, комплект с нея. Това е задължително. Естествено че няма да сложа новородено в седнала позиция.  NaughtyГръбчето му си беше в напълно хоризонтална позиция. А така с тази кошница е удобно защото като сме на разходка и то като спи не го събуждаме да го местим, а направо си откачаме коша,  хоп в колата и не му нарушаваме съня. Peace

# 25
# 26
  • Мнения: 526
Превеждам:както става почти във всички теми,половината са за,другата половина против Laughing
Аз затова ще се въздържа от мнение как използвам мойта кошница Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
Ми то ако всички бяха за всичко на едно мнение нямаше да има форум изобщо....че те дори лекарите не са на едно мнение за нещата - разни щколи, разни разбирания....от всички мнения си отсяваш истината за себе си....пък от такива мнения като горното.....ква е логиката освен, че се трупат мнения не ми е ясно....
Като няма какво да напишеш по някоя тема - просто не пиши....

# 28
  • Мнения: 1 586
Когато Хриси беше на три месеца,редовно спеше в кошницата в къщи.Не се притеснявай няма да продължи много дълго. Flutter

# 29
  • Мнения: 581
В столче/кошница за кола не е препоръчително да се държи бебето повече от 3 часа Naughty


 Peace Peace
Някыде бях чела че лимитыт е даже два часа, особено за такова малко бебе. Важно е мозыкыт да се оросява добре с крыв и да се стимулира мускулната система и т.н. на бебчето, което в столче трудно става. Там тялото е много статично и кырвообращението и движението не е това, което би било ако бебето лежи. В консултацията тук ми казаха, че шезлонга е добра идея, но дори в него не е добре да седи много дылго време, понеже тялото на бебето има нужда да е и в хоризонтално положение. Като компромисен вариант го дыржах на рыце, после в шезлонга и спане в боха или легылцето.

Общи условия

Активация на акаунт