Зима бяла е дошла, ДОБРИЧ дреме под снега (39)

  • 12 566
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 11 607
които имат право на това

Смяташ ли,че аз с моите около 125лв. нямам право на отчет?

# 256
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
които имат право на това

Смяташ ли,че аз с моите около 125лв. нямам право на отчет?

Този, които е поел отговорност пред теб и твоите неща, би следвало да ти даде отчет!  Wink

# 257
  • Мнения: 11 607
които имат право на това

Смяташ ли,че аз с моите около 125лв. нямам право на отчет?

Този, които е поел отговорност пред теб и твоите неща, би следвало да ти даде отчет!  Wink

Доколкото знам Мария и Радка са ви дали парите на вас.....Мария би трябвало да ви е дала 100,а Радка - около 25лв........Защото аз ги дадох за Добпичкия базар...Идвах за 1 ден до Добрич...и дадох парите на тях...не разполагах с време каквото и да било за този 1 ден в Добрич......И те ми казаха,че парите са дадени на Мария(арчела) и Кеми(може и да бъркам за имената, но май на тях бе...) и следователно отчет би трябвало да има от хората,които са се възползвали от тях......

# 258
  • Мнения: 643
Абе Цоцоланке, казах че ще има отчет, ако имаш някакви притеснения за парите си, има останали 200 лв, кажи точно какво желаеш да купим на децата с тях и ще ги купим!
 Ще ти кажа какво точно е купено до момента, щом нямаш време да четеш, и дано въпроса приключи тук.
 144 лв са дадени за пътеки
   50 лв са дадени за тортата на децата
   98,56 за прибори
  403,20ст за спалните комплекти
   560лв са оставени за матраци
 значи общо са похарчени 1255, 76 ст
  Остават 200 лв / незнам точната сума, но са горе долу толкова / в Кеми
 Надявам се този паричен отчет, макар и не на 100 процента завършен да удволетворява, всички, които се интересуват от това.  bouquet
  А възползвали се от парите, са децата от дом Дъга, не сме ние с Кеми, или който и да е друг!
 

# 259
  • Мнения: 2 821
Доколкото знам Мария и Радка са ви дали парите на вас.....Мария би трябвало да ви е дала 100,а Радка - около 25лв........Защото аз ги дадох за Добпичкия базар...Идвах за 1 ден до Добрич...и дадох парите на тях...не разполагах с време каквото и да било за този 1 ден в Добрич......И те ми казаха,че парите са дадени на Мария(арчела) и Кеми(може и да бъркам за имената, но май на тях бе...) и следователно отчет би трябвало да има от хората,които са се възползвали от тях......
Амарена и Мимиту...
Цоци, незнам дали някой тук е разбрал, че парите от тях двете са всъщност от теб!
Те не са си дали труда да обяснят, че ти си дала 125лв.
Така, че се сърди на тях.


# 260
  • Мнения: 2 821
Скритите........ Whistling

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 08:03 от МамиБлю

# 261
  • Мнения: 11 607
Абе Цоцоланке, казах че ще има отчет, ако имаш някакви притеснения за парите си, има останали 200 лв, кажи точно какво желаеш да купим на децата с тях и ще ги купим!
 Ще ти кажа какво точно е купено до момента, щом нямаш време да четеш, и дано въпроса приключи тук.
 144 лв са дадени за пътеки
   50 лв са дадени за тортата на децата
   98,56 за прибори
  403,20ст за спалните комплекти
   560лв са оставени за матраци
 значи общо са похарчени 1255, 76 ст
  Остават 200 лв / незнам точната сума, но са горе долу толкова / в Кеми
 Надявам се този паричен отчет, макар и не на 100 процента завършен да удволетворява, всички, които се интересуват от това.  bouquet
 

Абе Арчела...явно съм пропуснала точно този пост, в който си писала,че ще има отчет....И толкова ли бе трудно да се напише и да се каже? Ето няколко изречения, които осмислят всичко! Получени еди колко си лв., похарчени за това, това и това, остават еди колко си и това си е! Това е труда на всички вас, момичета, това е релузтата от липсата ви в къщи и пр. Не разбирам само защо толкова се засягате...Винаги съм била добронамерна към вас, винаги съм ви търсила, винаги ми е било приятно с вас и съм искала да се видя с вас........Нормално е за да продължи всичко по този начин и да си продължим да си пием бирата с Арчела - да са ни чисти сметките......Защото тогава ще остана излъгана,че все пак и аз съм вложила нещо във вашите усилия и съм уважила старанието да помогнете на децата,а насреща не съм разбрала за какво точно за отишли парите...Защото както и написах по-рано...да понякога чета страница по страница редовно, но понякога....нямам време да чета всичко!

Ох...не се засягайте....Преди година разбрах,че Варненки ще ходят в с. Овчарово(това е родното ми село!)и имам сантиментални чувства към него...Внесох скромна сума по банков път и след това - без да съм искала...- ми казаха,че със събраните пари до този момент ще се купи зимнина на Дома.......

По принцип аз не исках да се знае,че парите са от мен......Исках да остана анонимна.....Защото...когато правиш нещо благотворително не би трябвало да тръбиш наляво и дясно,че си го сторил........Може би затова и не са ме цитирали........И сега нямаше да го направя...но все пак да кажа в качеството си на какво искам някаква яснота....


За останалите пари...за мен най-доброто решение е да чакате подходящо време и момент, когато децата от Дома ще имат пак някаква нужда от неща за самите тях!

# 262
  • Мнения: 643
Така, сега Цоци ще ти отговоря! Не това което направих не бе трудно, но отчета като цяло не беше моя работа! И всъщност няма никакво значение на кого е бил, така или иначе няма нещо което да остане скрито, всички във форума сме достатъчно големи бели птици, та да се знае какво правим и в София! В това няма нищо лошо!
 Обидното в случая е, че се появи и почна да настояваш за нещо, което така или иначе щяхме да направим, и от думите ти, много от хората започнаха да си правят извода, че ни обвиняваш в скриване на парите, или каквото и да е друго там! Появи се изведнъж в темата, дори без да изчакаш да видиш какво ще се напише днес за ходенето в дома, а това пък навежда на други мисли, които въобще няма да коментирам, защото не искам да вярвам че е така! Имам прекалено високо мнение за теб като цяло!
  И да, аз лично нямам нищо против да си пия с теб Бирата, така и така си залагам главата, че втори път подобна проява в Добрич няма да има, защото изнервените и разочерованите, са малко повече от удволетворените, та няма да има с какво да си чешем езиците докато пишем!
  И последното което искам да ти кажа, преди да си легна е че много се радвам, че каза че си дарила пари за нашата инициатива!  bouquet
 Айде лека на всички, че утре съм на работа, а за тази вечер се презаредих с негативна енергия!

# 263
  • Добрич
  • Мнения: 958
Дойде и моят ред.
Отчет ще напиша, когато имам малко време. Вече го казах няколко пъти, а междинни давам постоянно. Ясно ми е, че всеки участвал пряко или косвено иска да види цифрите. Трябваше да видя и днес какво е станало, защото лично аз неможах да присъствам. С което не се гордея, но така става понякога. И аз не мога да съм навсякъде. Снимките ги получих. Ще ги пусна утре.

Мамо Цоци, безценна си, опитът ти също. Аз лично усетих добронамереност от думите ти, но предвид многото сблъсъци, на които всички бяхме свидетели е нормално да има напрежение и то да избива от всяка малко по-накриво казана или разбрана приказка.
И въпреки всичко, може да съм една от малкото, но аз вярвам, че ще има и други прояви.

Хайде лека нощ и от мен. А утре по-ведро.

# 264
Здравейте, добрички Добрички майки!

Не че ме е страх да ме разпознаете, защото не се познаваме, ама така, като гостенин, ми е по-лесно.

Прекланям се пред инициативата, която сте подели и пред реалните резултати, които сте постигнали, както и стъпките, които сте предприели. Животът би бил осезаемо по-добър ако не за всички, то поне за няколко деца, малки или по-големи, ако имаше повече хора като вас!   bouquet

В тази връзка, може би съвсем не на място, но искам да изкажа дълбокото си разочарование от постовете на Мама Цоцоланка. Признавам, не познавам човека и мнението ми ще се базира върху конкретни нейни думи. Като съвършенно страничен човек, попаднал случайно на вашата тема, изказвам мнение, че постовете на тази майка на 3 деца (!!!) са изключително обидни и нагли. Дори аз, нямайки нищо общо с извършената работа, се почувствах засегната. Влаганите чувства са засегнати. Не бива така!

По-конкретно:

Момичета...щом се правят подобни инициативи....трябва да има добра организация......

Всеки жертва нещо...кой семейство, кой пари, кой време...затова и всеки в началото си прави сметка дали може да участва...и ако участва - участва по най-добрия начин за самия него......И накрая е добре да се види....какво е постигнато и какво е станало и се е получило от цялото мероприятие. И вичко това в името на честността и доверието,което е гласувано на участниците...


Аз така разбирам, че ти си решила, че най-добрият начин за самата теб е да НЕ участваш, освен със сума, която била анонимна, ама не баш... При такъв избор остави нещата в ръцете на хората, които очевидно имат ясна и отговорна представа за последствията от своя избор.


Само пример....Инициативата Българската Коледа събира пари от няколко източника - сметки, СМС и др. дарения. И винаги накрая по ТВ, по новините съобщават - по сметки в лв са пристигнали ...лв., във валута ...лв, чрез СМС - ....лв. и т.н. След това дават деца, отделения ,на които е помогнато....Това не ви ли прилича на отчет и никой не се обижда от това,че трябва да го направи...Напротив....доброто партньорство изисква взаимност и от двете страни - тези,които дават и тези,които получават. А и ...както казах...честни сметки - добри пирятели...


Само не ми казвай, че вярваш на тези изяви и обяви, че всичко става 1:1 както го казват по телевизията и другите масмедии... Тук въпросът опира не толкова до факта къде реално са отишли парите, а най-вече до нивото на доверие, което хората имат в институциите, организациите, отговорните лица и подобно. Точно за което ти тук даваш зор и наблягаш. Ама как може да вярваш на изяви за милиони, без да имаш дори най-малката възможност за проверка, а да не вярваш на тези запалени девойчета, които са отделили суми, кой колкото може, но далече по-малки от средствата, предоставени в Българската Коледа...  И за какви добри приятели става дума? newsm78


не забравяйте,че в дъното на всяко лошо нещо стоят парите.


Не забравяй обаче и това, че хората не се мерят с един аршин! Ако за теб това е (едно от, може би?) мото в живота, аз лично не бих наблегнала на тази мисъл, когато възпитавам децата си!  Peace В дъното на всяко лошо нещо стои лошотията на хората, а именно завистта, алчността, злобата и омразата. Парите са продукт на човека, както и хлябът! Важното е знанието кое как се използва и за какво, но може би не на всеки му е дадено да го постигне в този живот!

---

Още веднъж приемете моите поздравления за изключително важното и най-вече добро начинание. Би било чудесно, ако има подобни инициативи и в бъдеще, но дори и да няма, това, че тази е факт, може само да ви дава основание да се чувствате горди със себе си!!!
 Hug

П.С. И все пак, извинявайте за нахълтването в темата ви!

# 265
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Добро утро!   bouquet

доброжелател, анонимността не е хубаво нещо. Naughty

Диде, мила, споделям написаното от Кеми. Аз също видях добронамереността ти, защото те познавам толкова отдавна. Но бях сигурна, че твоят постинг ще повлече малко драматизъм. И в тази връзка, си зададох въпроса, защо е нужно всичко това точно на този етап, след като всички бяха толкова интусиазирани от срещата с децата. Ценна си като организатор, има наистина какво да научи човек от теб. И ако има други изяви (аз съм оптимист Simple Smile), със сигурност твоите съвети ще са безценни. Heart Eyes
Но, относно отчета, не си права. Peace Тук се обсъждаха постоянно приходите, макар и малко разхвърляно.. И за сумите от Амарена и Мими е писано със сигурност. В интерес на истината, аз останах някога с впечатление, че сумите се събират от тях и има и от други дарители. Щом Дидка е искала анонимност, не виждам лошо. Но не смятам, че трябва да обвиняваме Амарена и Мими. Peace

Дори, дано дадеш скоро добри новини! Praynig

Приятен ден на всички!  Heart Eyes

# 266
  • Мнения: 2 821
Щом Дидка е искала анонимност, не виждам лошо. Но не смятам, че трябва да обвиняваме Амарена и Мими. Peace

[
Добре, ще си махна обвинителният пост към тях, но съм сигурна, че са в дъното на изблика на Цоцоланка! Защото тя не е човек, който ще използва такива думи, ако не е провокирана.

# 267
  • Мнения: 2 821
Спинки, как е малкия? как си ти?

# 268
  • Мнения: 377
Добро утро!
Извинявам се ,ако съм обидила някой , но се засегнах (може би от не добре разбраните думи).
Дори ,хайде мила дано ни поднесеш добри новини!

# 269
  • Мнения: 11 607
доброжелател ..... когато излезеш от анонимност, тогава ще отговоря на писаното от теб.....

В тази връзка ще ти кажа,че точно защото знам,че парите от СМС потъват в нечии джобове и най-вече на операторите - затова тази година решихме в Пълна къща да си съберем пари на Празника и след това Председателката на Пълна къща ще ги даде лично на жена, която отговаря на инициативата...за да избегнем пълненето на операторски джобове.....

И за да се избегнат всякакви спекулации - ще въведа яснота около парите,които реших да заделя за Добрич. Искам и да кажа,че пред мен са примери(вкл. и от тук от форума),които правят далеч повече от мен - и като труд, и като финанси. Възхищавам се от хора напр. като Дидка от Горна Оряховица, която редовно ходи с мъж си по Домовете из техния регион, сега за Коледа имаха пресконференция, концерт, базар и пр. прояви с една цел - популяризиране на благотворителността и събиране на повече средства за децата. В резултат имат пратени пари и от Америка. Освен всичко останало. Та всеки помага по начина , по който може. И реших и аз.....При условие,че не са ми чужди подобни прояви - с моята кумичка сме ходили до Благоевградския Дом и сме им давали скрочмни подаръчета на децата, бяхме взели дете в семейството ни за празници(което за щастие разбрахме,че след това е осиновено), помагала съм чрез приятелски инициативи за наводненията, които имаше в България, със СМС за деца, които са в главата на страниците на форума и така...всеки според възможността си. Без да е афиширано,защото знам,че моето е нищо в сравнение с това,което правят други.

И когато видях на Мария куклите - ми харесаха и публично в темата заявих,че искам от кукла по бройка. Тя се свърза с мен, казах и желанието си и се разбрахме за нова година да ми ги парти - като подарък за моите деца. Но така стана,че дойдохме за 1 ден до Добрич и за да се избегнат разходите по пощите - решихме да се видим за малко и да ми даде куклите, пък аз на нея парите. Преди да тръгна - в другата тема бях попитала дали има линк за нещата,които до този момент са готови - за да купя нещо ако ми допадне, но линк така и не видях. Вярно...бе около 3 седмици преди базара и не знаех дали има въобще готови неща. Попитах Мария дали тя прави свещи, защото съм я забелязвала в подфорлум Хоби,но каза,че тя няма, но знае,че Радка парви подобни неща. И като се видяхме аз дадох парите - те дадоха вещите и така....И им казах,че желанието ми е да се помогнат децата по начин, по който купеното няма да иде в джобове на лелки и персонал. Та това е историята на моите пусти пари.

Попитах за опис...с ясното съзнание,че това не е акутално...Но не за друго,а защото наред с доброжелатели, форума се чете от невероятен брой хора - със сигурност знам за ТВ, вестници, данъчни, по-големи произодители и никога не се знае кога и как някой ще реши да се включи в инициатива на Добричките мами, точно когато види и се увери от писанията,че може да им има доверие. А доверие се гради трудно, бавно и най-вече с анализ на това,което е получено, това,което е купено, това,което остава и пр. Та...да вие си знаете, но пък в интерес на бъдещи прояви и бъдещи постъпления е добре все пак да се правят отчети за да могат да се убедят хората,че сте сериозни и работливи момичета, на които с кеф да материализираш усилията и жертвите!

Вярвам никоя от вас - от лични наблюдения и контакти с мен - няма да каже,че когато съм я видяла в Добрич съм се отнесла зле с нея, обидила съм я, нагрубила и пр. Напротив винаги ми е било много, много приятно с всички вас. Откак стоях рамо до рамо с Ива и след известно време нея я нямаше - още повече усетих краткостта на този живот. И затова ценя всяка една от вас, защото сте уникални по своему. Това,че има отношения между съфорумки - то това мен - НЕ ме засяга. Всички тук сте големи хора, зрели и с акъл за да можете сами да си разрешавате личните пробелми. Но без мен! Не искам да си слагам пръстта там дето скърца. А и не ми е работа! Всичко,което съм направила е било с ясното съзнание да помогна на децата, като самите деца не се интересуват кой какво и защо, те имат нужди и потребности и в тази връзка мен също не ме интерусавт кой какво и защо.

Така,че доброжелател...сбъркал си адреса. Търси си утеха и избиването на свои комплекси някъде другаде.......Радвам се на хората,които въпреки всичко - продължавам напред и се радвам на оптимистите в темата. Пак ще помагам...според възможностите си, ще ви подкрепям, ще ви се радвам, защото все пак какво са виновни децата за постъпки и отношения на големите лелки...И без това живота им е прекалено горчив........

В тази връзка се радвам за предоставената от вас радост на децата, желая им по-малко лоши сънища на тези чаршафи, щастлива съм,че въпреки всичко има хора,които вършат нещо добро за тези деца - това сте всички вие и личното удовлетворение е,че с усмивка ще си изпия кафето след малко, защото съм допринесла с частица за една детска радост.....

Малък поздрав за вашето кафе

Още поздрав

Общи условия

Активация на акаунт