Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 20

  • 42 527
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 498
А да и моето покритие се събираше, разточих го по-дебело, но уви все се свиваше, накрая без да знам че може да се "дърпа" го подхванах като дърпана баница, дърпах дърпах, е малко с еполучиха дупчици, но ги замаскирах с цветенцата. Но идеята ми е, че с моя опит с маршмелоуса това беше резултата, а и не съм убедена колко правилно съм следвала стъпките на стопяване, бях сипала само малко лимонов сок, в последствие разбрах че се слага повечко вода ако се разтапя трудно и се влачи като дъвка.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=187997&photo=75
Парола: 12345

# 271
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз да си покажа тортичката, че тя темата ще се изниже като гледам  Mr. Green. Вътре е торта Рафаело и беше за юбилея на баща ми. Специално благодаря на Тандури за съветите  Hug
- кликнете върху снимата  Wink

# 272
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Много хубави торти видях за пореден път  bouquet.Имам въпросче майсторки-рових се из старите темички,но никъде не срещнах/или съм пропуснала/рацепта за крем ''Римски нощи''.Ако някой може да ми я каже ще съм му благодарна. Praynig

# 273
  • Мнения: 498
КорНиШонка страхотна ти е тортата! Искаме разрез!

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Нели, няма какво да коментирам тортата ти- както винаги безупречна и много интересна като идея. Баща ти 100% е останал много доволен  Simple Smile

# 275
  • София
  • Мнения: 4 578
Момичета, аз пък снощи се престраших с Трюфел. Няма да я показвам, щото....
За мен много неща не са наред в рецептата и аз като начинаеща сладкарка не знаех дали мога да си позволя добавки. Тестото стана много рядко с тия 6 яйца и 5 л. брашно, Трюфелите станаха много бройки от количеството, предвидено за тях, а на тия малки  блатчета d=20 sm нямаше къде да се наредят.
Ще я изядем, но мисля да ми е последня опит с нея.

# 276
  • Мнения: 6 243
Спокойна, понеже съм правила Трюфел доста пъти и знам, че няма проблем с рецептата, ако искаш, пиши по-подробно какво стана  при теб и да го обсъдим.

Нали разби белтъците на сняг и ги прибави към жълтъчната смес бавно - поне на три пъти, като бъркаш не с миксер, а с дървена лъжица или някаква друга бъркалка?

# 277
  • Мнения: 5 877
И аз имам проблем с маршмелоуса, един път съм го правила, но тънко не можах да го разточа.
Обикновено правя желатиновия чаршаф, но там пък нарочно го правя по-дебело, че иначе ми се къса. Може би трябва да разточвам върху хартия за печене?

Ина, да, нещо такова. Обаче искам да изглежда много гладко и с ръбче. Как мислите, дали ще се получи, ако облепя с прозрачно фолио стените на една тенджерка и после редя блатове и чаршаф вътре? С идеята да я оставя в хладилника и като се стегне, да я обърна. Такъв ми е пъкленият замисъл, защото пустият му чаршаф все не ляга равно, а сякаш дървеници има отдолу - ама ха!

Другото, което обмислям, е да забравя за равната украса и да направя плодова с ананаса и лайма. Или може би с бонбони "Рафаело".

# 278
  • Мнения: 498
Aнда  ама трябва да намажеш тортичката с маслен крем или шоколадов и по този начин се изглажда повърхността и след това като сложиш чаршафчето и с ръцеспокойно можеш да го изгладиш и да прилепне хубаво.... не съм сигурна че ако го направиш така като си го замислила при обръщането дали няма да се развали, залепи, разтопи или нещо подобно.. нека наталинка или пепи или накои от другите масйторки да кажат те са работили повече с мармелоус от мен.

# 279
  • София
  • Мнения: 4 578
Спокойна, понеже съм правила Трюфел доста пъти и знам, че няма проблем с рецептата, ако искаш, пиши по-подробно какво стана  при теб и да го обсъдим.

Нали разби белтъците на сняг и ги прибави към жълтъчната смес бавно - поне на три пъти, като бъркаш не с миксер, а с дървена лъжица или някаква друга бъркалка?
Да, всикко както е по рецепта с милилитри. Белтъците на 3 пъти и с бъркане на ръка, леко, като винаги се прибавят белтъци. Тестото стана много рядко, разливаше се по малките кръгчета от 20 см. Станаха 15 трюфела и нямаше място отгоре. Кремът ми е доста гъст, твърд. Сиропът: като заврят 2 л. вода + захар, то не остава нищо, мазах с четчицата, ама правих още сироп....
Общо взето провал. Иначе на вкус е добре. Ама май другия път си отивам до Неделя за Сахер, тя няма как да не е станала  Joy

# 280
  • Мнения: 3 927
Анда, за кръгла нормална торта ли говориш? Кое не ти става равно?
Покриването с чаршаф е лесно. С различни материали съм покривала полусфера и кръгли торти. Дори се получават много равни и гладки  Simple Smile, без да съм кой знае колко сръчна  Wink
Аз лично никога не бих наредила чаршаф и блатове в тенджера с фолио - чаршафа отдолу ще се размекне и няма да се обърне - така мисля......

ето ми равната калинка http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632984952258125000.jpg
ето равната полянка с готова маса http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633143063286250000.jpg
една равна торта с марципан варна http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633278864301562500.jpg
и коледната ми беше равна .......
а може само аз така да си мисля  Laughing

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Такааааа, да кажа как аз процедирам с маршмелоуз бонбоните. Взимам 10-12 броя- всеки от 12гр. индивидуално опаковани- или пакет от 150гр. Слагам 2с.л. вода или 1с.л вода+ 1с.л. лимонов сок и ги пъхам в микровълновата да се разтопят. Като се разтопят привавям постепенно пресята пудра захар. Поема около 300-350гр. пудра. Става доста меко тесто (може да се сложи и по-малко захар и ако се наложи да се добави след престоя в хладилника)  Ако още лепне плота се посипва с нишесте, сместа леко се премесва върху плота- слага се в купа и плътно се увива с прозрачно фолио. Поставя се за около 1 час в хладилника. След като се извади, ако е много твърдо се поставя за 5 сек в микровълновата. Разточва се върху плот с нишесте.
За чаршафа с желатин ще напиша рецептата препоръчана ми от една мадама от Kuharka.ru.

Мастика

2 стол.л. хол. воды
1,5 ч.л.желатина
1,5 ст.л. жидкой глюкозы
2 ч.л. глицерина
450 гр сахарной пудры

Залить желатин водой и дать разбухнуть.Затем нагреваем желатин на плите до его растворения, но НЕ кипятить, добавить глюкозу и глицерин.Размешать и добавляя постепенно просеяную сахарную пудру, вымешивать мастику сначала в миске, затем на столе. Вот и всё.


И превода

2с.л. студена вода
1,5 ч.л. желатин
1,5 с.л. течна глюкоза
2ч.л. глицерин
450гр, пудра захар

Желатина се накисва и след като набъбне се загрява на водна баня до пълното му разтапяне (да се внимава да не кипне). Добавят се глюкозата и глицерина. Разбърква се добре и се добавя пудрата. Отначало се бърка в купа, а след това се меси върху маса (плот)

# 282
  • Мнения: 498
Аз пък да попитам, понеже не съм пазарувала досега, в обикновените супер маркети, колониали и магазини, Хит, Била, Фантастико, Европа, дали се продават или пак трябва да се ходи до някой специализиран?

# 283
  • Мнения: 2 558
Здравейте, искам да ви поздравя за невероятните красоти, които сътворявате  bouquet имам един глупав въпрос - този марципан Варна как се слага върху тортата, в смисъл това е тесто, раточва се и се полага върху тортата или?
Извинявам се, предполагам че е писано за това вече, но тъй като темите са доста и не съм успяла да прочета всичко досега, а ми се ще да се пробвам да направя някоя тортичка
Предварително Ви благодаря за отговорите

# 284
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Аз пък да попитам, понеже не съм пазарувала досега, в обикновените супер маркети, колониали и магазини, Хит, Била, Фантастико, Европа, дали се продават или пак трябва да се ходи до някой специализиран?

в Била и OMV има 4-цветни Маршмелоуз, 150г, така изглеждат:

   

Общи условия

Активация на акаунт