Холандска Тема - 20

  • 15 338
  • 299
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914


това сме ние Hug
Morki 01.08 - Ан-Мари 30.03.2007
Мопси 10.12 - София 08.01.2007
Milika 06.04 - Ариена Слава 29.10.2007
megan79 - 09.02 Елисе 13.06.2006  термин19.06.2008
Marieta 13.12 - Мартин 15.09.2005
Милен@ 07.01 - Александър Юлиъс 08.03.2004
kartinka 04.08 - Себастиан 22.07.2006
kariluis 01.12 -  Александър Ерик 06.07.2005
Mari-7 08.09 - Калина Кроон 07.03.2007
sterje 25.05 - Ванко 03.10.2002
звездичка 02.04 - Ерик 22.05.2007
Илче - Виктор 26.04.2006
asotirova - Яков 10.01.2006
puh golqm - Ангел 17.06.1998
SaraJK Даниел- 25.10.2002, Рубен 20.01.2005 Томас- 12.11.2007
mimkata - Станислав
eddita
fata morgana
windy [YES]
mimkata
мими 23
Kalina_I - Александър 20.09.2007




българско училище в Холандия

предишни теми:
тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11
тема 12
тема 13
тема 14
тема 15
тема 16
тема 17
тема 18
тема 19

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 20:57 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 1 132
Първа!  bowuu
Звезди, поздравления!  Hug

# 2
  • Мнения: 1 550
Звезди, мерси  bouquet

Да ви се оплача- нямаме вода Crossing Arms Някаква авария имало и не се знае кога ще се отстрани. Не е работа да си без вода Sad. Добре, че съседката от отсрещната страна ни донесе вода за тоалета. Поне минерална вода има винаги в къщи заради Алекс. Ако бях пуснала пералнята (както смятах) щеше вече да е се е развалила Thinking

За фермата- ами така се случи, че жената, която гледа деца като хастаудерфрау живее във ферма. Ние доста време не можахме да намерим място за Алекс из детските градини, защото се оказва по- лесно ако детето е на една година. Алекс беше вече по това време на 3. Не знам дали е нещо нормално жените на фермерите да гледат деца, обаче Thinking Имаме познати, които също имат ферма и жената работи 2-3 дена към кметството и през останалото време също гледа деца. Ние научихме за нашата ферма чрез ОЗК- Organisatie Zaanse Kinderopvang. Те се явяват като посредници за намиране на места в детски градини, занимални и хастаудерхезин. Та те ни помогнаха миналата година. Алекс тръгна на фермата миналия май. Още един месец ще ходи там и след това вече на училище. Не знам вече по вашите краища какви агенции може да включите в търсенето на хастаудерхезин Thinking.

Каква е тая оризова торта? Не съм я опитвала. И кибилинг или както там се казва не съм хапвала Thinking Хм, има доста неща, които не съм опитвала още. Стамппот, например, само някои варианти. А от сладките- стропвафелс, мерхпайпхес, битеркукхес, томпусен...май това беше. Всички останали с плодове не ги долюбвам, особено с ябълки Sick. Разни фла и флай също не ям Crossing Arms. А иначе от солените- крокети, битербален, филе Американ, всички видове кашкавал, пържените картофи (в БГ не ги кусвам, че са много мазни)...друго не се сещам newsm78. Мислех, че всичко ям, но сега като се замисля, май си падам малко злояда Mr. Green

Милика, кой гледа Ари, когато ти си на работа? Вашият татко ли? Какво искаш да учиш?
Мопси, весело изкарване тази вечер Hug И да разправяш после как е минало дежурството на свекито ти.
Звезди, какво реши за проходилката?

Дано да ни пуснат водата скоро, че почна да ми прилича на безхаберието във Варна. Майка ми все се оплаква, че постоянно им спират водата Sad 

# 3
  • Мнения: 1 559
Пу,пу,запис Mr. Green....мерсаж Звезди Hug
Миленски ,от курса организирват киндеропванг... Peace
Аз Елисе о6те не съм е подстригвала Embarassed ...но смятам скоро да е заведа на фризёр Wink,че като спи, отзад косата и става на възели hahaha,иначе е пуснала дълга пирга... Heart Eyes

# 4
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Момичета вижте това:

http://www.hollanddoc.nl/themasites/mediaplayer/index.jsp?bw=bb& … lid%3Dhollanddoc#
Коментара мисля е излишен.

# 5
  • Мнения: 3 804
МОМИ4ЕТА  с риск да стана нахална,ще повторя молбата си ако някой се свърже с Картинка да и предаде да си поизпразни кутията,много е важно да се свържа с нея
  bouquet и още веднъж благодаря предварително

# 6
  • Мнения: 581
Здравейте момичета, аз не сым писала понеже не можем да се отырвем от болести.  Sick След Виктор, се разболя половинката, след него аз. Аз обаче реших и да повторя хем грипа на Виктор, хем и странични ефекти от едни лекараства, които трябва да пия известно време и сывсем я втасах. Нали карам вече кола, нос е оказа, че толкова ми се вие свят. все едно сым на две водки.....И майка ми е тук, така че поне имаме помощ, но всичките планове да ходим на разни места май ще си останат само планове...

Миленски - дано скоро ви оправят водата, не си е работа особенно с дете.....

# 7
  • Мнения: 1 110
Milenski ама още ли нямате вода... поне не дадоха ли инфо докога така Close

Аз малко рано съм се присетила, ама да знаете кога е Великден тази година?

# 8
  • Мнения: 1 550
Пуснаха ни водата в 15.30 Crazy Е, можеше и по- зле да е.

Карилуис, Велик ден е на 8/04 ако съм видяла правилно в календара.

Илче, да оздравяваш по- бързо Hug, че да покажете това- онова на мама.

Стерче, срамна работа няма Naughty. Но ми стана по едно време много мъчно за момичето. Ако нещо го вършиш с мисълта, че е само временно те крепи надеждата, че все в един момент всичко ще се промени за добро. Лошото е, че временните неща траят най- дълго Sad

Мопси, аз с машинка опитах да подстрига баща ми и резултата беше тук- там дупки ooooh! Добре, че беше зимата и излизаше с каскет навън Sunglasses. На Алекс на смея да се пробвам. Ако имаше буйни къдри нямаше да се личи особено къде е клъцнато по- малко или повече, струваме се  Thinking

# 9
  • Мнения: 1 132
Миленски, добре че са ви пуснали водата. Аз днес се боядисвах и си мислех какво ще се случи ако спре водата, докато съм боядисана  Rolling Eyes Май от млечен шоколад щеше да се получи натурален или гола тиква.  Joy
Докато Алекс тръгне на училище все ще се научиш да подстригваш. Пък и все още дава. тъй че дерзай.  Grinning
Карилуис, православния според този календар е на 27/04:
http://www.pravoslavieto.com/1/calendar.htm#3 , странна работа  Thinking , а католическия е на 23/03 .
Илче, да се оправяш. И ние бяхме така. Тва за двете водки е най-точното определение на състоянието.
Въздържам се от коментар по филма за да няма спор, че и без това яхнах метлата, защото свекича даде на Софи да пие кафе. Обра каймака и и го даде с лъжица.Кафето беше освен това със сметана и захарин. Но нали нямам избор не направих голям скандал, щото щеше да си тръгне.  Tired Но пък донесе домашен апълхебак и доматена супа.
Милика, да напиша и тук ако не погледнеш в старата тема-дай ми сайта с мокрите кърпи.
Dtti, kartinka  не пише в тази тема, освен да продължаваш с ЛС.
Хайде, чао!

# 10
  • Мнения: 7 914
Велик ден
e холандския е на
 а българския на 

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 19:17 от звездичка

# 11
  • Мнения: 7 914
Мопси
дано свекито да те пожали довечера Hug Hug приятно изкарване Hug

Милен@

 мерси за информацията, ще се разтърся аз тука да видим какво ще открия Thinking
явно ни преследва варненското проклятие Mr. Green

megan79

какво става с вашето преместване? Thinking
dtti

 не си нахална, ама не можем да ти помогнем Hug
Илче
многооо гадно.. и ние така докато беше мамчето тук и бяхме болни 10-ина дена... вместо да си починем и да излизаме тук таме ooooh! Tired


# 12
  • NL
  • Мнения: 520
Звезди  Hug за темата.Как сте вие и аз да питам за проходилката и евентуално ако сте взели как я приема Ерик?
Мопси ето го сайта:http://www.jntrading.nl/index.php?cPath=20
Миленски супер с тази ферма а за водата можеше и по-зле да бъде,поне същият ден е дошла.За ученето съм се насочила към Информатика.
Цитат
Мопси, аз с машинка опитах да подстрига баща ми и резултата беше тук- там дупки  Добре, че беше зимата и излизаше с каскет навън
Аз така съпругът ми съм го подстригвала веднъж и никога повече няма да повторя.Накрая за да замаже сръчността ми се направи гола глава и едва издържах докато му порасне косата наново:ooooh: ooooh! ooooh!.

П.С Звезди не,че е моя работа ама Калинка ми се губи от списъка newsm78...Тя замина на екскурзия и я изнема оттогава.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 19:34 от Milika

# 13
  • Мнения: 7 914
ааа забравих да пиша за паяка Rolling Eyes

ами аз пак се отказах.. питах в консултацията и ми казаха,.че било вредно за таза и тн....и накрая ми казаха, че можелооо ама многооо малкоооо... пък мен ме е старх ,ч е ако го сложа и мирува, няма да се сетя да го извадя.. пък и днес в отчетната едно момиче се оплака, че детето и паднало от паяка , които е с 8 колела... та се отказа пак ooooh!

# 14
  • Мнения: 340
Eто ви нещо интересно:

http://www.filmmuseum.nl/website/exec/frontpageread/jjcfjdbhjfj? … 365756d2e50616765

Ние ще ходим да го гледаме в неделя, ако има желаещи за компания, да се обадят.

А за първата страница, синът ми се казва Ангел и е роден на 17.06.98 по изгрев слънце
Аз съм болярче набор 77.


Кандидат съм и за още дечица, но щъркелът нещо не ме бръсне за слива.

Общи условия

Активация на акаунт