Машина за хляб - 8 част

  • 47 946
  • 668
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 812
Минаха 45 минути откак е в печката да втасва втори път...Напълни формата и се показа отгоре. Не смея да се зарадвам...Да пека ли вече newsm78

# 91
  • Мнения: 11 747
Минаха 45 минути откак е в печката да втасва втори път...Напълни формата и се показа отгоре. Не смея да се зарадвам...Да пека ли вече newsm78
сигурно печеш вече..., само да не ти превтаса, че мен като ми се надуе толкова много и настръхвам... Twisted Evil

айде после задължително отчет с подробни обяснения и снимкиииии.... Hug

# 92
  • Мнения: 125
Labrex, смятам да намаля наполовина продуктите, иначе ще се изтормози , милата . Mr. Green

# 93
  • Мнения: 812
сигурно печеш вече..., само да не ти превтаса, че мен като ми се надуе толкова много и настръхвам... Twisted Evil

айде после задължително отчет с подробни обяснения и снимкиииии.... Hug

Пека...Достраша ме да го оставя повече, ама другия път ще рискувам. Сега доста се разпука, което ми показва, че още е трябвало да втасва. Нищо...Успокоява ме факта, че разпуканата част е на конци. Надявам се и вътре да е така #Crazy

# 94
  • Мнения: 11 747
Да, щом се е разпукал, можело е още да втасва... Ама ти е била малка формата тогава, за това количество.... Thinking

А в машината таман добре е дошло - 50мин втасване на топло... Козунака много време за втасване иска, не е като хляба.

Красив грозен, после да дадеш снимки. Няма да гледаме плетката, други работи е гледаме! Peace

# 95
  • Мнения: 812
Ето го, на първо четене Mr. Green
Когато го извадя и изстине, ще разрежа и пак ще покажа. Засега това:



Формата наистина ми е малка за това количество. Аз се опитах в друга ама... Embarassed Затова няма вид като хората...

# 96
  • Мнения: 125
Направо позеленях от завист !!! Страхотен е ! Иде ми да се скрия вдън земя с моите нещастни опитченца.... Сега остава да споделиш точната рецепта, ама мотамо , като за лаици, защото твърдо съм решена да се науча ! baby_neutral

# 97
  • Мнения: 2 724
Още една позеленяла и чакаща за подробен отчет  Mr. Green.
Лебедуна ,страхотно изглежда, направо усетих аромата  smile3501

# 98
  • Мнения: 198
Лебедуна,разкошен е Rolling EyesЧакаме рецептата,ама точно като за лаици Laughing Hug

# 99
  • Мнения: 11 747
Лебедуна, идеален е! Hug  Така като е изкочил от формата изглежда много пищен! И добре, че се е разпукал малко, виж какви хубави снопчета конци са се подали!! Hug
Браво, браво! И аз чакам рецептата и още снимки! Peace Имаш ли снимки като тесто, оплетен преди втасване и втасал преди печене, полезни са да се видят?

# 100
  • Мнения: 812
pina нямам други снимки Embarassed...прегорях от напрежение по този козунак. Много исках да изпробвам рецептата и ме беше страх да не се бавя между оплитане и пр. да не изстине тестото. Бях сама и с тия омазани кунки и като не можах да го скопосам във формата за която го бях предвидила... ooooh!хич не ми беше за фотоапарата. Паникьосах се и намазах формата само с олио. Всички са ми тефлонови и аз по навик...Както и да е...Падна екшън докато го извадя Joy Joy Joy Ще отрежа, ще покажа и ще напиша рецептата както съм я преписала в оригинал и адаптирана по мое усмотрение за машината. Завит е, чакам да изстине и горя от нетърпение да го видя отвътре  ooooh!

# 101
  • Мнения: 1 283
Лебедуна newsm81 newsm81 newsm81
Искам парченце козунак eat

# 102
  • София
  • Мнения: 974
Момичета, спешно имам нужда от съвет Hug
Искам да направя хляб с лук и маслини,месила съм такъв, но не съм си запазила рецептата ooooh! а тази която открих, в темата от първа страница, нещо не я разбирам Sad

ето рецептата

Хляб с лук
350гр. брашно
210мл. Прясно мляко + вода или
1 яйце 

1с.л. захар
20мл. Масло (50гр.)
20гр. Свежа мая или 4-5гр. Суха мая
щипка сол
една глава лук на филийки
маслини
босилек
олио
 
Лукът и маслините да се овалят в брашно преди да се пуснат. Най накрая може да се поръси с лук, кашкавал и босилека
Всичко се слага в машината, а олиото се добавя когато започне месенето

Маркираното не ми е ясно Embarassed
Или ако имате друга рецепта, ще съм ви много благодарна Hug

# 103
  • Мнения: 812
Искам парченце козунак eat

Заповядай, мила:







Като цяло отчитам, че рецептата е чудесна, въпреки старанието ми да я окепазя Joy Joy Joy

Направих доста грешки, които отчитам сега и тези дни непременно ще се поправя. Ще покажа всичко подробно и със снимки.

# 104
  • Мнения: 812
Цялата рецепта за месене на ръка, от която се получават 4 козунака:

2,500 кг. брашно
500 гр. захар
1/2 л. прясно мляко
12 яйца
1 ч.ч. свинска мас
1/2 ч.ч. олио
5 ванилии
100 гр. ром
настърганата кора (само жълтата част) на 1 лимон
1 кубче мая
Стафиди, бадеми по желание

А ето какво сложих аз в машината:

Козунак

125 мл. прясно мляко
3 цели яйца (не посмях да сложа и белтъка от яйцето за намазване)
130 гр. захар
60 мл. разтопена свинска мас
30 мл. олио
2 ванилии
30 мл. J&B (нямах ром и реших да сложа друг алкохол, в случая уиски, наздраве)
1 лимонова есенция (купих лимонови корички изсушени, но миришеха лошо и не сложих)
1/2 кубче мая (една четвърт ми се видя малко)
650 гр. брашно (аз използвах тип 450 на "Мелко" - Варна)

В малка купичка сложих маята с малко мляко, захар и брашно с консистенция на палачинково тесто и оставих на топло да шупне (такава беше инструкцията в рецептата) Там количествата бяха други...
В голяма купа сложих яйцата, захарта, ванилията и лимоновата есенция и разбих леко с телта. Добавих прясното мляко, разбих пак леко и изсипах в контейнера на машината. След това прибавих маста (разтопена, но не вряла), олиото и алкохола. Изсипах пресятото брашно и най - отгоре направих кладенче, в което изсипах шупналата мая. Нагласих машината на основна програма - при мен е около 3,35 ч. При първоначалното размесване на тестото съвсем леко мажеше под бъркалките, но след 3 - 4 минути тестото се поизглади и оформи на топка. Не съм добавяла никакво брашно. Може би маста се поохлажда от другите продукти и се втвърдява и затова спря да маже. След като се измеси го оставих в машината да втасва 50 минути (доста бухна) С намаслени ръце извадих тестото от машината и го разделих на 3 топки. Оформих на три фитила и сплетох. Самото тесто още тогава е на конци и много мекичко и не лепне. През цялото време докато оформях фитилите си намазнявах ръцете. Сложих оплетения козунак във фурната на 50 градуса. От време на време пусках вентилатор за 1 минута. Така втасвах 50 минути. После намазах с яйце поръсих със захар и пекох на 140 градуса с вентилатор пак 50 минути, но последните 10 се наложи да спра вентилатора и да покрия с фолио, защото се зачерви, а не беше изпечен. Това е.

П.П. Не печете в машината. Козунакът е доста голям и няма да се побере. Моята форма е от големите и въпреки това дойде малка, а това затруднява и втасването и печенето. На снимката не личи много, но наистина е на конци и се дели. Структурата му е много въздушна. Пухкав, не сбит.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 17:05 от Lebeduna

Общи условия

Активация на акаунт