За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 263
  • 620
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 559
В африка,лятото не се ходи..лятото е за почивка в Европа.Зимата -Африка,Латинска Америка

# 406
  • Мнения: 3 215
Момичета, дано да не ви прозвучи много смешно, ноооо в Египет да не би да е свършил сезона сега? Изведнъж ми хрумна, че искам да отида там на море, обаче никъде не намерих оферти из агенциите. Викам си да не би жегата през лятото да е толкова голяма, че да спира туристическия сезон  newsm78

Сезонът в Египет никога не свършва.Казвам го от опит  Mr. Green През лятото е пълно с туристи с деца.Просто престоят им е поне 2 седмици,обикновено 3,за да могат да се аклиматизират и да си починат на воля. Руснаци също има, както и много германци, италианци и т.н.Говоря за курортите.В Кайро потокът от всевъзможни турости никога не секва.За визита на Луксор лятото не е прпоръчително наистина.Но,ако човек е достатъчно луд, може и да отиде.
Температурата в басейните и морето е божествена, човек може да се гмурка с часове. Египтяните само през лятото плуват в морето, иначе им е много студено.
Видях преди време, че Астрал предлагат Египет и през лятото с редовен полет на Алиталия през Милано.
Който се интерсува може да им погледне сайта.
Както каза Пина, температурите през лятото в Турция не са много по-ниски. Просто човек се пече на сянка, под чадъра (освен ако не е луда италианка,която се изпружва директно на слънце без да си пази дори лицето).
Излиза се вечер, като залезе слънцето и купонът тече с пълна сила.Все пак за болшенството хора (особено с деца) лятото е отпускарски сезон.Всички стаи, магазини, ресторанти са с климатици, така че вътре жегата не се усеща.
Когато за първи път попаднах в Египет беше юли месец. Вярно горещичко беше, но пък са ми останали страхотни купонджийски спомени от разни денс партита в пустинята и прочие забавления.
Така, че спокойно - ако ви се ходи в Египет, не е задължително да чакате до есента. Peace

# 407
  • Мнения: 11 747
То зависи коя част на Африка, защото Тунис и Мароко, казват, си е доста хладно зимата. Тунис точно лятото е сезона, поне за България, иначе гледам другите целогодишно си ходят, но пак силния им сезон е лятото.
А зимата е и за Югоизточна Азия!   superuu   макар, че и лятото...

# 408
  • Мнения: 171
Здравейте!
Вече може да поствам тук  Mr. Green
Имам  50 поста  Joy
Та да ви разкажа- ходихме в Египет от 3 до 10 май тази година.
С Он Травел (не мисля, че е от кой знае какво значение точно с коя агенция отива човек).
Останах със смесени чувства от тази страна... има много история, даже твърде много. За толкова кратко време човек не може да смели всичко, което вижда. И в крайна сметка подценява видяното. Бях чела доста за историята на Египет и пак останах с чувството,че не оцених на макс всичко видяно Simple Smile Ако човек отиде без да се е ровил и прочел нещо в главата му няма да остане почти нищо от видяното и чутото. Имах през цялото време чувството, че тези паметници са се запазили въпреки усилията на местното население, а не благодарение на тях...което е много жалко...Видяхме много голяма мизерия, неописуемо е,трябва да го видиш, за да разбереш. Мисля, че това, което видя там сина ми му подейства много поучително. Той и не предполагаше, че човек в днешно време може да живее толкова зле, в такава бедност и в такива условия. Кайро ме потресе! Наистина...културният шок е голям. Аз си мислех, че след подробните описания и наставления на Old Sport  ще се справя, но това, което видях нямаше как да се предвиди ... Както и да е - видяхме пирамидите, сфинкса, пазара Хан Ан Халил (не съм сигурна в изписването на името  Thinking) . Напазарихме, каквото можахме, пазаренето се оказа, че ми се удава добре  Wink Видяхме и Луксор - не трябва да се пропуска тази екскурзия, вярно уморително е доста, но си заслужава на 110%. Къпахме се и в прекрасното червено море. Няма такъв син цвят, повярвайте Grinning. Храната , обаче, никак не ни допадна. Почти нищо не ми хареса с изключение на хляба и жълтото сирене. Може да се каже, че този тип кухня не е за нашия вкус.Аз очаквах да е по-добре, особено след всички писантии във форума за прекрасната египетска храна, но... уви ние си дойдохме гладни след all inclusiv ... Sad Не ни хвана никакъв вирус, а не сме се вманиачавали в хигиената, всичко както и тук. Ако имате питания ще отговоря. Много благодаря за ценните съвети на Old Sport   bouquet

# 409
  • Мнения: 171
И още нещо - в Египет цари едно спокойствие навсякъде.... хората са добронамерени. Но понеже са бедни и постоянно намират начин да "просят" пари от туристите, което е леко изнервящо. Но се преживява, ако не  им се връзваш много Wink

# 410
  • Мнения: 11 747
Ехаааа, Yontcheva , много хубав отзив!  Peace Личи си, че си преживяла Египет!  Hug Не си била само на плаж и ол инклузив, била си съпричастна с историята, със страданията и красотата на тази страна. Големи красоти има, но има и не много лъскави неща. Сигурна съм, че ще е полезно както на сина ти, така и на теб.
Аз също бях много шокирана, месеци наред след това оценявах и преценявах изживяното.

# 411
  • Мнения: 171
Така е,  pina.
Изживяхме го на макс, голяма тръпка е. И е нещо, което не бяхме преживявали досега.
Ако някой търси лукс и  подреденост да върви в Европата.

# 412
  • Мнения: 3 215
Браво, честити 50 поста! Mr. Green
Много пътешествия ти пожелавам,за които да пишеш тук.
Права си за Египет - от едно виждане само можеш да добиеш бегла представа за историята и културата по онези земи.
Това е свят на противоречия - човек се пита как е възможно така процъфтявал някога, Египет днес да е на този хал.Но пък от друга страна туристическият бранш там е адски развит, потенциалът е неограничен и се правят огромни инвестиции, за коит ние само можем да си мечтаем.Има уникални хотели (по разбираеми причини болшеството бг-ри не ги посещават), всички най-добри световни вериги са там и то с по няколко хотела.Това не е случайно.
За храната - какво да ти кажа.Въпрос на вкус,но и въпрос на хотел.Аз съм била на два пъти в хотели с наистина кофти храна - един път в Кайро и един път в хотел в Шарм, в който бях живяла предната година и храната по мое време беше прекрасна,а на следващото ходене - коренно различна.И на сегашното ни ходене се случи да вечеряме в супер скъп ресторант на брега на Нил в Кайро и храната беше жив-зян,безвкусна колкото си искаш.От друга страна в разни малки и непретенциозни ресторантчета преяждахме като луди,просто не можехме да се спрем...
Радвам се, че за сина ти е било полезно да види как живеят хората там.Наистина е поучително за всички нас, които много често мрънкаме за щяло и нещяло.Хубаво е отвреме навреме да виждаме и колко по-зле могат да бъдат нещата.  Peace

# 413
  • София
  • Мнения: 6 950
...Имах през цялото време чувството, че тези паметници са се запазили въпреки усилията на местното население, а не благодарение на тях...което е много жалко...Видяхме много голяма мизерия, неописуемо е,трябва да го видиш, за да разбереш.

Точно до такъв извод стигнах и аз, дори питах екскурзоводката защо всичко е в такова ужасно състояние, защо специално в Гиза при този доход от туристи е такава мизерия и къде отиват парите. Това е единственото чудо от древността  и би трябвало да носи добри печалби. Тя ми отговори нещо на развален руски, което почти не разбрах...

Сетих се нещо , което четох наскоро. Тогава ни направи впечатление , че къщите са без покриви, а това било защото така не плащали данък...т.е. още са в строеж... и така 50 години  Mr. Green Много хитър закон, да го въведат и при нас.

# 414
  • Мнения: 171
Не знам...хотелът в Хургада беше много добър.
Old Sport , да ти кажа имаше доста немци и руснаци и те явно харесваха храната... бяхме 10 -тина българи и всички не я харесвахме. Спомням си едната вечер виждаме някакво пилешко роле с ориз вътре и се кефим, че ще хапнем нещо готино. А то оризът подправен с канела!  #Crazy Твърде извратено за нашия вкус  Laughing Но пък имаше Макдоналдс отсреща на хотела и детенце хапна и там  Laughing

# 415
  • Мнения: 3 215
Да, това за данъка е така (аз го бях написала).
Всъщност за пирамидите - какво точно имате предвид? Все пак са по на хиляди години, как по-различно да изглеждат?
Ако сте обърнали внимание в Сакара (стъпаловидната пирамида) се извършват действия по почистването и (пясъкът е най-големият враг на пирамидите, защото в комбинация с вятъра ги разрушава)
Предвижда се построяването и на нов музей, в непосредствена близост до пирамидите.В Луксор например старините са добре поддържани.
Но,че бюрокрацияте е голяма и средствата невинаги отиват по предназначението си е факт.

# 416
  • Мнения: 3 215
Не знам...хотелът в Хургада беше много добър.
Old Sport , да ти кажа имаше доста немци и руснаци и те явно харесваха храната... бяхме 10 -тина българи и всички не я харесвахме. Спомням си едната вечер виждаме някакво пилешко роле с ориз вътре и се кефим, че ще хапнем нещо готино. А то оризът подправен с канела!  #Crazy Твърде извратено за нашия вкус  Laughing Но пък имаше Макдоналдс отсреща на хотела и детенце хапна и там  Laughing

Е,сега пък вие - Макдоналдс  Crazy То затова го има навсякъде.
С канела готвят много и в Мароко,но не мога да кажа,че храната там е лоша.Даже хич.
Хотелът за мен е добър, когато е чисто, персоналът е любезен и храната е добра.
Обаче пак казвам - въпрос на вкус, на авантюризъм.Все пак не може да отидеш в чужбина и да очакваш да ти сервират сирене по шопски.Не в това е тръпката,нали.

# 417
  • Мнения: 11 747
за Пирамидите, предполагам кой знае какви колосални суми не се събират  Thinking Входа беше 10лв в български пари, за това чудо на древността и съвремието и човечеството, срещу да речем 30лв вход за Акропола в Атина  Thinking
За сериозна поддръжка си трябва техника, технология и специалисти, които ще работят на европейски и американски цени, не на египетски..    може да не съм права  newsm78

# 418
  • Мнения: 171
Малко се разочаровах, че не ни водиха в музея на Рамзес в Луксор. Бях гледала филм по Дискавъри за това  как му пренасят мумията от САЩ в Египет. И после как я поставят в този музей. Обаче от агенцията не го предлагаха като вариант за посещение.
Аз за пирамидите имах точно такива очаквания Simple Smile,каквито и видях. За elix не знам какво има предвид...
Еми малко ме е срам Old Sport, но явно в кулинарна посока не сме авантюристите, за които се мислехме Joy hahaha  chef

# 419
  • Мнения: 3 215
Лошо няма.Казваш си какво ти е харесало,какво не.
Наистина в Луксор времето никога не е достатъчно да се видят повече неща.Най-добре си е човек да отиде там за 10-тина дни и да броди наред.И това ще направя,само да е живот и здраве.Дотогава Дискавъри ще спасява положението  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт