Прахосмукачка робот?

  • 266 126
  • 1 692
  •   1
Отговори
# 90
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пуканка, кой модел е твоята? Има и такива, които не отиват сами на базата. Peace

# 91
  • Мнения: 917
запиииииииис

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пуканка, кой модел е твоята? Има и такива, които не отиват сами на базата. Peace

Ми не пише на нея кой модел е. newsm78Ама аз затова качих снимката и казах цена за да ви ориентирам. Ама сега ще я потърся из нета.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ето  я наща и държи цена 2 години като гледам. http://goral.market.bg/article.phtml?step=&cid=&sid=6185

# 94
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Почти се навих да дам толкова пари за едно такова нещо. Чудя се само кой ще чисти под диваните, които са на ниски крачета.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Почти се навих да дам толкова пари за едно такова нещо. Чудя се само кой ще чисти под диваните, които са на ниски крачета.
Laughing Laughing Laughing

А аз чакам да измислят нещо, което да мие прозорците без мое участие. така мразяяяяя.. И да гладя мразя.

# 96
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря за отговора, Пуканка. Така и не разбрах миещата ли е по-добре или Румбата. Щото и двете скоро няма как да ги имам, за едната поне да се вредя. Laughing

# 97
  • Мнения: 299
Благодаря за отговора, Пуканка. Така и не разбрах миещата ли е по-добре или Румбата. Щото и двете скоро няма как да ги имам, за едната поне да се вредя. Laughing
Много зависи каква повърхност ще чисти.  Специално ходих в магазина да им гледам четките. На Roomba-та четката е с по-дълги и по-гъсти влакна, а при Scooba-та са по-къси и по-редки. При нас е мокет с дълги влакна (като персийските килими) и за мен е по-удачна Roomba-та. Четката влиза по-дълбоко в мокета и събира повече влакна. Ако пода е преобладаващо балатум, плочки, паркет по-добра е Scooba-та.
Ей, запалихте ме и мен и днес се сдобих с една Roomba 560. Grinning Утре ще я пробвам по-зверски да видя колко добър ще е резултата.

# 98
  • Мнения: 12
На скоро си купих една Румба 550, за да не се мъчи приятелката ми с хола който е 45 квадрада. Проучих нещата из нета и стигнадо заключението, че ако си купувате Румба, тя трябва да е от най-новата серия 500. Тези които се продават в България са от предишни поколения. Намерих това кратко ревю на Български, което обяснява подобренията в новите модели.

"По-добра прахосмукачка робот
Най-новата прахосмукачка робот на фирмата iRobot си върши работата за малко по-дълго време, но може да се похвали с многобройни нови възможности и подобрения. Макар че все още използва за зареждане основата Home Base, която се поставя на пода, iRobot Roomba 560 вече е по-тежка (тежи 3.63 кг). Кръглият, плосък корпус на тази прахосмукачка се задвижва от две основни колела, всяко от които си има свой собствен електромотор и отделна система на окачване. Тези колела са по-големи, отколкото при предишните версии на Roomba 560 и й позволяват да се движи издигната малко по-високо над пода. Освен това компанията iRobot твърди, че електромоторите на iRobot Roomba 560 осигуряват по-голям въртящ момент, което й помага да се движи спокойно на мъхести повърхности – мокети и персийски килими.

Сред другите подобрения са по-големият съд за събиране на праха (вместимостта му е увеличена с цели 30 процента), както и въртящата се четка за стени, която е с нова конструкция и може да достига по-далечни места. Още по-хубаво е това, че основното шаси на iRobot Roomba 560, в което се намират нейните датчици, вече е запечатано, което го предпазва от напълване с прах и боклуци. Други новости: вграденият софтуерен инструмент за работа по график, който дава възможност да програмирате iRobot Roomba 560 да чисти автоматично, и функцията за чистене на много стаи. Последната използва специални устройства Virtual Wall LightHouse, които вие трябва да монтирате във всяка стая (но внимателно, защото местата на монтаж са от значение)."

Ако искате да четете други мнения, на други езици ползвайте http://translate.google.com/translate_t от скоро превежда и на български.

# 99
  • Мнения: 917
Scooba-та ме привлича повече, но настилките са ламинат.
дали ще има проблем?  newsm78

# 100
  • Мнения: 12
Roomba е по-универсална. Ползваме я за ламинат и като убира редовно праха който е върху него, се налага по рядко да мажеме с парцала. Най-добре е да имаш и двете. Не знам защо не са я направили Скубата да се прибира сама на зареждачката!?

Поради тази причина съм поръчал и една Scooba 380. Като я пробвам ще Ви информирам за резултата.

Вчера взех една румба 560 от митницата и се наложи да платя 20% ДДС, 2.2% мито, 3 лв за банката, 8 лв за попълване на митническа декларация и 4 лв за пощата. ОБЩО 98 лв и почти един цял ден.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 10:37 от vladozl

# 101
  • Мнения: 160
Вече мога да се похваля и аз-имам Румба 560! Laughing Пристигна от Америка,купих си трансформатор за ток и вече няколко дни я експлоатирам яко.Невероятна е!!!И аз си мислех,че у нас е чисто,но след почистването с Румбата-всичко просто светна-и ламината,и плочките,и мокетите!Не съм предполагала колко боклук може да излезе след ежедневно почистване с прахосмукачка!Ако има малко дете вкъщи-просто е задължително да си имате такава подочистачка!Това е най-добрата ми домашна придобивка! Hug

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 358
явно това е моят уред Hug Hug Само ако някой може да каже като се пусне на вторият етаж и стигне до стълбите надолу-какво става? спира ли.... ,пада ли.., или чисти и стълбите надолу?

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 576
явно това е моят уред Hug Hug Само ако някой може да каже като се пусне на вторият етаж и стигне до стълбите надолу-какво става? спира ли.... ,пада ли.., или чисти и стълбите надолу?

Зависи от модела ти. Моята Румба например има някакъв датчик да страни от стълби. newsm78 Незнам на практика работи ли защото нямам стълби.

# 104
  • Мнения: 160
явно това е моят уред Hug Hug Само ако някой може да каже като се пусне на вторият етаж и стигне до стълбите надолу-какво става? спира ли.... ,пада ли.., или чисти и стълбите надолу?
Моят модел има два сензорни ограничителя/или датчика,както е казала *Pukanka*/,които би могла да слагаш до стълбите,за да не пада по тях.Едва ли ще може да слиза и да чисти Laughing

Общи условия

Активация на акаунт