АвГуСтОвСкА кръв гореща, са навън и Пролетта посрещат!

  • 15 805
  • 290
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 1 581


Най - продуктивна дата: 07.08.2006г - 8 бебета
Най - разпространено име: Никола, Николай, Николета - 9 бр.
Най - тежко бебе: Калоян на nana77 - 4.350 кг.
Най - леко бебе: Явор на punita - 1.150 кг
Най - дълго бебе: Андреас на Ljubica - 56 см.
Най - късо бебе: Стефан на KoRn4e, Кари на Lorexa, Александра на Val_ Stef - 47 см.


   Първото ни зъбче - Ивайло на Netty

!Сетивата на бебето!
!Сънят на бебето!
!Примерна схема за захранване на ХИП!
!Таблица на алергизиращите храни!
!Запичащи и разхлабващи храни!
!Рецепти за домашни пюрета и каши!
!Кой тип е вашето бебе!
!За нормите!

Проблеми
!Хълцането!
!Утешители - биберони и палец!
!Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред!
ВАЖНО

Ваксините
Имунизационен календар на Република България
Основни въпроси свързани с кърменето

howtoeat.info (by didika); medicalbg (by didika); exooo (by didika); dieti.gbg.bg (by didika); bulgarianbaby (by didika); moetodete (by didika); varnabebe (by didika) - това е за варненските мами; kidsbg (by didika); kokona (by didika); vaxini (by Kabiv); тема (by Dani777k) - за лесно пазаруване
НЕЩА ОТ ПЪРВА НЕОБХОДИМОСТ:
Парацетамол-сироп или свещички(Ефералган, Панадол, Калпол и др.)
Спирт или кислородна вода 3%
Стерилни марли
Памук
Хипоалергичен лейкопласт и цитопласт
Топоцин пудра или Бивацин спрей(за подсушаване на мокрещи и сълзящи рани)
Сироп за кашлица(Проспан, Хустагил,Стодал и др.)
Капки за нос или спрей за нос(Виброцил, Низита, Стеримар и др.)
Витамин Ц на ампули 2мл
Осцилококцинум(хомоепатично лекарство,което се дава при първите симптоми на разболяване)

НЕЩА ОТ ДОПЪЛНИТЕЛАНА НЕОБХОДИМОСТ:

Дуфалак(за разхлабване)
Сока на Хип против разстройство или активен въглен
Фенистил гел за мазане при единични пъпки
Зиртек или Фенистил капки при цялостни обриви или други алергични реакции
Гентамицин крем(вече няма производство, новия се казва Банеоцин)
Калгел или Дентинокс
Камомила или Осанит
Фуроталгин(капки за уши при оставане на вода в ушите)



детски песнички, стихчета и др. за DOWNLOAD - ЦЪК-ни

  Благодаря на  bebon за името на темата ни!

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 09:58 от blueeye®

# 1
  • София
  • Мнения: 5 757
Привет! Добро утро! И честита ни тема! Блу,   bouquet  Hug
Дани, сега слушам среднощния ти поздрав, харесва ми  Hug Не бях ги (я?, го?) чувала досега  Blush
Права си за алкохола- гаврътнах едно винце снощи и ми мина  Whistling  Crazy Току-виж стана някоя пиянде.  Mr. Green
Гушкам ви всичките, нали сме другарки по изтрещяване  Hug Heart Eyes

# 2
  • софия
  • Мнения: 1 745
Добро утро  Hug!
Пожелавам ви един мноооооого усмихнат слънчев ден !

# 3
  • Мнения: 4 970
ДОбро утро и от мен.Блу, мерси за протелната темичка Hug МЕн нещо ме мързи да пиша напоследък, но да знаете че ви чета Wink Peace
Имам и какво да пиша, ама ми трябва време за това,  а сега не разполагам с такова......

# 4
  • Мнения: 743
Добро утро и от мен  Hug
Блу, Бебон, благодаря за новата ни темичка   bouquet Hug
Аз снощи нали си легнах като никога толкова рано, та такъв сън му ударих  ooooh! А Лоринка като не е свикнала да ме няма в леглото толкова рано и се надигна и тя преди малко  Laughing
Мама Галя, мерси за кафенцето  Hug

Елфче  Hug

Слънчев ден и приятни разходки на всички  Hug

# 5
  • Мнения: 113
Пу, на пъва страничка.......Блу, мерси за темата  bouquet
Повече слънце и пролетно настроение !

Аз съм отпускар, имам още 7 дена пълно спокойствие и волна програма.Свекитата взеха детето във Варна, докато и ние се преместим до 10дни. Отдала съм се на, преди всичко здрав сън, разходки, уроци по пиано, поръчах си самоучител по Англ. за опресняване на знанията.
 Снощи с татито ходихме на масаж и сауна. Плануваме басейн, започнах нова книга......
Правя всичко това,което съм отлагала, защото май ще ми е запоследно, и пак се умарям,де!

След броени дни ще събирам багаж, и после веднага с преместването ,ще кандидатствам за работа, а какво чистене ме чака във Варна...........

Пресиан също  много добре прие промяната, бил спокоен и как няма, като всичко това е добре забравено- роднини, приятели, гости, играчки........

И аз мисля, че преди да станем майки, сме хора! Hug

Лек, слънчев и усмихнат ден!!!!

# 6
  • Мнения: 535
Здравейте и от мен!
Блу, Бебон   bouquet!
Бебон, как ти завидях само. Възползвай се максимално  Peace  Hug.
Elwing,  Hug! Сега ще ни налегне всички пролетната умора, май  Rolling Eyes.
Честит рожденник на Ember, на патерици. Много да ги слушка и да е жив и здрав!
Сашко вече се оправи с тия обривчета, ама то нямаше начин, с това силно лекарство. Дано сега да не му се появяват повече. Действам по въпроса с памперса, ама всеки ден е различно  Thinking.

Днес ще е още по-хубаво времето от вчера, приятен ден!  Heart Eyes

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Пу, и от мен!
 Бебон, Блу-  bouquet  bouquet
 Бебон,надявам се и то Варна да продължиш да редиш римите ни!
 Обичам много испанска музика,без претенции да уча езика.
 С приятелката ми,която го самонаучи щяхме да забягваме към Куба едно време Mr. Green.
 Харесвам и португалското фадо.
 
 Ембър, да са ти живи и здрави Вики и татко й Peace

# 8
  • Мнения: 2 722
След 3 часа навън с Митето, наминавам само да се разпиша в новата тема и лягам да поспя след уморителните 2 нощи.
Заглавието на темата е превъзходно и много вярно.

Блу и Бебон - благодаря   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 4 035
Да се разпиша и аз в новата темичка.Блу,Бебон  bouquet
Въпреки,че ходя на работа се присъединявам с пълна сила към изтрещелите августовски майки.Макар че аз тръгнах на работа точно защото осъзнах,че не мога да бъда полезна за детето си.Отказваше да яде ако аз я храня,не можех да я приспя,ревях непрекъснато ит.н. Неща до болка познати на всички ви.Сега на моменти пак ми избиват балансите,но не е толкова драстично. По-скоро много се уморявам, а енергията на Ина е неизчерпаема Mr. GreenНо като се усетя,че много зациклям просто излизам с приятелки някъде на кръчма или дискотека за 3-4 часа и на следвашия ден съм като нова FlutterПоне за мен тази рецепта винаги действа.
Елфче,ако знаеш и аз колко пъти съм се чудила дали не й угаждам прекалено или дали я гледам както трябва, дали не съм прекалено педантична, а в следващия момент си мисля,че проявявам своеобразен тип незаинтересованост. А колко ми е гузно и до сега заради това,че тръгнах на работа, въпреки че финансовото ни положение се подобри много осезаемо и да ти кажа честно и никога не си отговорих на тези въпроси ThinkingА като си помисля,че тепърва предстоят наистина съществените и сериозни дилеми...Направо ми се изправя косата,но нещо се отплесанх EmbarassedЩе взема да спирам:love:

# 10
  • София
  • Мнения: 255
elwing  Hug справяш се чудесно, не се тормози излишно ! Това се отнася и за всички други мами Hug

Откакто Яна ходи на ясла, а аз на училище ми е най- миличкото , най- умничкото , най- скъпото, най- , най-  нещо в живота Wink не че преди не

беше, но има огромна разлика. За възпитанието все се чудя, какво ще излезне от нея след години.... и до колко има значение възпитанието

получено от родителите и личния характер, може би , който има брат или сестра ще разбере какво искам да кажа...

# 11
  • София
  • Мнения: 255
ох, бях забравила чудехте се за кортизона

това е кортикостероид,  основната му функция е да потиска имунната система , при заболявания които

се дължат на силен имунен отговор. Използва се умерено при автоимунни заболявания , към които спадат дерматитите... При заболяванията

които са с интензино кортикостероидно лечение се наблюдава изоставане в ръста, но не и в умственото развитие. Това са моите познания

по темата Embarassed Rolling Eyes малко , но от сърце

# 12
  • Мнения: 2 722
Събудена от безмилостното диване, да се присъединя и аз към групата на мами, чиито августинчета отказват да бъдат хранени от тях. А като види баща си, си изяжда дори и най-непредпочитаната храна.
За днес равносметката от това му поведение е - по 1 лъжичка от супата и основното /от любопитство какво ще откаже да яде/, 1 час сън следобяд/при положение, че навън е пощурял цяла сутрин и е уморен/ и останалото тепърва предстои.
Само за протокола - с баща си спи по три часа следобяд и яде всичко, дори преяжда.
Омръзнала му е моята физиономия и това е положението. Кофти, но факт.
Подавам един банан /ако го поиска/ и пак драсваме навън. Времето е чудесно.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 202
Запис и от нас!
Благодарим за новата ни темичка. Hug
Тъкмо се прибираме от разходка.Днес времето е разкош.По-късно ще пиша пак.

# 14
  • Мнения: 1 602
Да се запиша и аз в новата темичка. От 3-4 вечери си спя спокойно цяла вечер, а Тони тормози баб си в другата стая. Сутрин обаче не пропуска да дойде да ме събуди и да  се погушка в мен.  Wink Утре вече ще съм супер щастлива,защото татенцето идва да си ни прибира и пак ще се сме заедно. Grinning Днес правих една торта за утре и ако съм успяла ще ви я покажа. Simple Smile Ако не утре ще пробвам пак. Mr. Green
Елфче наистина понякога ни писва и имаме нужда от промяна.
Тони сега се е научил да върти очите на горе и обръща глава все едно не говоря на него. Почва да капризничи за ядене и като се ядосам оставям да го нахрани майка. Сега наистина съм се отпуснала,че има кой да го наглежда.От другата седмица пак ще се гледаме двамата сами през деня.
Отивам да изпия едно кафе преди да се събуди и Тони.
 Hug за всички!

Общи условия

Активация на акаунт