Хайде на постите!

  • 67 355
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 435
АУУУ стрешно изглеждат тези нещица Embarassed Embarassed Embarassed

# 181
  • Мнения: 2 035
Ейй радвам се, че надникнах тук  Hug
Ммммм какви вкусни нещица правите само....

Аз постя вече 6 години под ред стриктно целия пост. Една година почивах, тъй като бях бременна Simple Smile. Постя самичка, мъжа ми се включи само едната година и повече не опита и честно да си призная да си готвя допълнително само за мен ме мързи  Embarassed За него и дъщеричката ми готвя разни вкусотийки, а аз я карам на препечени филийки с маргарин, лютеница, салата, боб, леща, гъби...никакво разнообразие, поне сега ще надниквам тук и може да се стегна и да си забъркам нещо интересно за мен пък и те да хапват от моята манджичка  Grinning

Добре, че той днес ми напомни, че скоро трябва да се разрешава риба....гледах календара и да знаете на 25 - сега във вторник се разрешава рибка да не го изпусне някой, че на мен ми се е случвало  Grinning

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 12:06 от val_stef

# 182
  • Мнения: 349
Фукла, ronita55 ,
Благодаря ви  bouquet

Стrемя се към прости храни, но постните ми ястия са добавка към непостещите. Това определя донякъде и оформлението. Embarassed
Ето рецептите:
палачинки , боровинкова тарта ,

А за любителите на маслини - дип с  хляб и Tapenade/без аншоа/ ,

# 183
  • София
  • Мнения: 478

Страхотно неща Crazy Поздравления  bouquetможе ли да споделиш рецептата за мъфините със зелен чай и картофените кюфтенца Praynig

Момичета, какво мислите за растителната готварска сметана? Днес като ходих на пазар се загледах какво има в нея, пишеше, че съдържа млечен протеин и аромат на мляко. Знам, че е изкуствена работа, но дали става за заместител по време на пости? Thinking

И аз това гледах Thinking Открих, че има млечен протеин наскоро и през този пост не съм я ползвала. Аромтът на мляко не е проблем, но в нета пише, че млечният протеин е от животински произход newsm78 Сухата сметана е напълно постна и ползвам вече само нея

# 184
  • София
  • Мнения: 478
Момичета, какво мислите за растителната готварска сметана? Днес като ходих на пазар се загледах какво има в нея, пишеше, че съдържа млечен протеин и аромат на мляко. Знам, че е изкуствена работа, но дали става за заместител по време на пости? Thinking

И аз това гледах Thinking Открих, че има млечен протеин наскоро и през този пост не съм я ползвала. Аромтът на мляко не е проблем, но в нета пише, че млечният протеин е от животински произход newsm78 Сухата сметана е напълно постна и ползвам вече само нея

# 185
  • Мнения: 3 094
Момичета, какво мислите за растителната готварска сметана? Днес като ходих на пазар се загледах какво има в нея, пишеше, че съдържа млечен протеин и аромат на мляко. Знам, че е изкуствена работа, но дали става за заместител по време на пости? Thinking

И аз това гледах Thinking Открих, че има млечен протеин наскоро и през този пост не съм я ползвала. Аромтът на мляко не е проблем, но в нета пише, че млечният протеин е от животински произход newsm78 Сухата сметана е напълно постна и ползвам вече само нея

Абсолютно подкрепям! ЧЕТЕТЕ СЪСТАВИТЕ НА НЕЩАТА, КОИТО КУПУВАТЕ! много често разни неща са написани не особено ясно, но млечният протеин не е получен по химичен път (т.е. резултат от съединения с неживотински произход в лаборатории), а е извлек от животински произход получен най-често чрез физични методи.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 10:57 от Bastet

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 580
labrex, направих сладкиша. Страшен е! Не дочака намазване със сладко или мед... Mr. Green

# 187
  • Мнения: 3 094
labrex, ddoychinova - страхотни неща!  bouquet

# 188
  • Мнения: 22 867
labrex, направих сладкиша. Страшен е! Не дочака намазване със сладко или мед... Mr. Green

И у нас така................Радвам се, че сте го харесали!  bouquet

ddoychinova, чудесни предложения!   bouquet

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 22:12 от labrex

# 189
  • Мнения: 153
Не успях да прочета всичко, но ще ви предложа няколко рецепти, дано не се повтарят.
Ябълков сладкиш
1 кг. обелени и нарязани на кубчета ябълки
1 ч.ч брашно
1ч.ч грис
1ч.ч захар/за слагам кафява и бяла и малко мед/
1/2 ч.ч заетин или олио
1ч.л бакпулвер
канела на вкус
кората и сока на 1 лимон
орехи по желание
Брашното, гриста,бакпулвера и захарта се смесват и се разделят на 2 равни части.
Тавичката в която ще се пече се намазва с олио и се изсипва 1/2 от сухите съставки.Върху тях се слагат ябълките и най-отгоре другата част от сухите съставки.Порисвате със зегтина и печете в загрята фурна на 180'С около 45-50 мин, зависи от фурната.
УНИКАЛНО ВКУСЕН Е!!!!!!

Леща с просо и маслини

1ч.ч оранжева леща
1ч.ч просо
150 г. черни мслини без костилка
1/2 малка консерва домати/аз ги пасирам/
сове сос на вкус
няколко скилидки чесън пак според предпочитанията
по една лъжичка от  подправките "THAI"(аз ги купувам от ПИКАДИЛИ):Green curry paste, Minsed lemongrass; The barbecue marinade

Просото и лещата се варят за около 10-12 мин.В отделен съд сапиржвам за няколко секунди чесъна и прибавям изцедените от водата леща и просо, нарязаните маслини, домати и подправките.Бърка се около 10 мин и е готово.

# 190
  • Мнения: 349
brazilka , благодаря ти ето и рецептата за
мъфини със сладко и зелен чай

Дип с хляб и tapenade /маслинена паста/


Bastet   bouquet
labrex    bouquet
Velvet_nn11 - чудесни идеи  chef

# 191
  • до морето
  • Мнения: 494
Изключително полезна тема, благодаря за споделените идеи. Приготвих вече пицата, пробвахме и соевите кремвирши и много ни харесаха.
Открих соевата майонеза, с която приготвих постна руска салата.
Ако харесвате кашкавалът Тостино, можете да го затоплите на тефлонов тиган или скара за около 3-4 мин от всяка страна - става много приятен. Също така интересно става и запържения соев кашкавал Тофу с китайски подправки.

# 192
  • София
  • Мнения: 478
ddoychinova, благодаря ти  bouquet Ще се пробват още утре и после ще се похваля как са станали Hug

dushka, много харесвам Тостиното, даже повече от животинския кашкавал Peace От къде си го купувате, защото аз го намирам само в Билла, а там е в някакви разфасовки от по 100 - 200 гр. Искам да си взема по - голямо парче, а не да ходя всеки ден до Билла ooooh!

От къде купваш соевата майонеза и на каква марка ползвате, че аз напоследък намирам само тази на Vital в тубичките, от която не съм много очарована Tired

Днес приготвих пълнени постни чушки със соева кайма и ориз Hug Много вкусни станаха като с истинска кайма Peace

# 193
  • София
  • Мнения: 435
В Била има и по големи разфасовки на кашкавала Тостино има дори и нарязан като за тост.Дайте да споделим каква рибка ще хапваме днес.Аз имам във фризера няколко котлета от (не знам точно каква но много вкусна)дунавска риба и мисля да ги задуша със зеленчуци във фурната.А вие?

# 194
  • Мнения: 289
Аз имах в камерата сайра и я извадих да се размрази, дано довечера намеря сили и време да я приготвя, че съм на тренировка. Нищо чудно да пропусна рибката днес и да остане за малкия за утре  Laughing
Иначе за сладкото едва снощи успях да си направя ябълков щрудел с готови кори, за експедитивното правете стана фантастичен.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт