Хайде на постите!

  • 67 339
  • 743
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 349
Днес е ден на Благата вест и на празника – Благовещение.

Постни сладки - портокалови резени

# 196
  • Мнения: 2 035
И аз извадих моята Скумрийка-Сийка от фризера Laughing

Ей това ми е рецептата по която я приготвям става страхотна   chef


Риба с доматен сос


Продукти:
около 1 кг сафрид (може и скумрия или филе от бяла риба)
3-4 цяла консерва домати
2 глави лук
1- морков
3-4 скилидки чесън
1/2 чаша олио
1 чаша бяло вино
гъби - ако имам Simple Smile
орехи- пак ако ми се намират
копър
чубрица
черен пипер

В тавичка се слага олиото, нарязания на колелца лук, чесъна, гъбите, орехите и моркова. Отгоре се нарежда рибата (измита и почистена). Доматената консерва и виното се смесват като прибавям и копър + чубрица +  черен пипер + 1 бр. зеленчуков бульон. След което  и рибата се полива със сместа. Поставя се в загрята фурна за около 35-40 минути да се изпече хубаво и да се поизпари доматения сос. Преди поднасяне може да се украсява с магданоз. 
Става голяма вкусотийка  Grinning

# 197
  • Мнения: 3 094
ddoychinova, благодаря ти  bouquet Ще се пробват още утре и после ще се похваля как са станали Hug

dushka, много харесвам Тостиното, даже повече от животинския кашкавал Peace От къде си го купувате, защото аз го намирам само в Билла, а там е в някакви разфасовки от по 100 - 200 гр. Искам да си взема по - голямо парче, а не да ходя всеки ден до Билла ooooh!

От къде купваш соевата майонеза и на каква марка ползвате, че аз напоследък намирам само тази на Vital в тубичките, от която не съм много очарована Tired

Днес приготвих пълнени постни чушки със соева кайма и ориз Hug Много вкусни станаха като с истинска кайма Peace

Ти си като дъщеря ми  Simple Smile- от как преди една година почна да яде Тостино и Пицерела (и двата са растителти - правят ги 2-3 гръцки фирми - има и вакуумирани разфасофки във Фамилията примерно, а не както в Билата са нарязани от голямата пита), друг кашкавал не признава. Каза, че онези и били гумени, солени и безвкусни. Peace. апропо, ако не са ти отговорили, соевата майонеза я пряват 2 български филми, в кутийки е (имаше преди години и една в бурканче, но аз не я намирам) и я намирам най-лесно в диетичните магазини, разните по-големи вериги като Метро, Фамилия, Фантастико и прочие понякога зареждат също.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 11:32 от Bastet

# 198
  • Мнения: 3 094
Днес е ден на Благата вест и на празника – Благовещение.

Постни сладки - портокалови резени



И на теб, както и на всички хора в и извън темичката ни! Grinning...Разкошно изглеждат тези сладки! как се правят?

# 199
  • София
  • Мнения: 435
Ето и от мен една хубава рецепта за риба:
800гр - почистена риба
3с.л. - лимонов сок
3с.л. - зехтин
2 - глави лук
2ч.ч. - бяло вино
2 - скилидки чесън
нарязан на ситно магданоз
400гр - кис. краставички
400гр - домати
3 - чушки
чер. пипер и сол на вкус
Рибата се нарязва на порции и се посолява и овкусява с лим. сок.Изпържват се ситно нарязаните лук и чесън,прибавя се рибата и се залива с виното,поръсва се с магданоз и се оставя да се задуши под капак около 10-15 мин.
Изпържват се нарязаните на ивички чушки и краставички.Прибавят се обелените и нарязани на четвъртинки домати.Леко се задушават и с получения сос се залива рибата.Задушава се под капак около10 мин. Поднася се с варени картофи.
Да ви е вкусно Hug

# 200
  • до морето
  • Мнения: 494
brazilka аз съм от Варна и пазарувам основно от Пикадили и Метро. В Пикадили има разкошен щанд с диетични храни от там купих майонезата, но да ти кажа не обърнах внимание на кой производител е. Опакована е в пластмасова кръгла кутия, съдържанието е около 200 гр. май, цената беше 1,09 лв. имаше и с различини вкусове, но аз взех натурална.
Големи пити от кашкавала продават и в двата магазина, но ние предпочитаме пък малките опаковки Laughing, всеки с претенциите си. От същия щанд купих плодово соево кисело мляко - също ми допадна, както обичам кисели млека това добре ми идва сега.
За вечеря ще имаме една риба "барамунда" Joy, ама така се казва, пак от рибния щанд в Пикадили, снощи спретнах и малка постна питка от типово брашно, нямах време за прекрасния шоколадов сладкиш, но него ще го направя в събота.
Честит празник на всички и много пролетно настроение!

# 201
  • София
  • Мнения: 435
[
pre]Ето и една вкусна рецепта за салата:
 Вегетарианска салата с нахут и балсамов дресинг
Порции: 6
Време за приготвяне: 12 минути
Комбинираната салата, съдържаща зеленчуци и сурови семена, е вкусен и лесен начин да осигурим на организма необходимата порция здравословна и полезна храна наведнъж, особено когато тя съдържа толкова полезни протеини!
Любителите на млечни продукти биха могли да добавят и сирене Фета (по желание).
Необходими продукти:
За салатата:
2 ч.ч. варен нахут или леблебия
450 г зелени салатки (марули), нарязани на едро или накъсани с ръка
2 малки моркова, нарязани на кръгчета или кубчета
2 малки домата, нарязани на кубчета
½ глава лук, нарязан на дребно
50 г печено тофу, нарязано на малки кубчета
2 с.л. белени слънчогледови семена
За дресинга:
⅓ ч.ч. балсамов оцет
⅓ ч.ч. нискомаслено тофу
⅓ глава лук
6 скилидки чесън
1 с.л. лимонов сок, прясно изцеден
1 с.л. ябълков оцет
1 с.л. винен оцет
½ с.л. черен пипер
½ с.л. морска сол
Начин на приготвяне:
1. Поставете всички съставки за салатата в дълбока купа без да ги разбърквате.
2. Едновременно с това в отделен съд смесете всички съставки за дресинга и с помощта на кухненски робот или пасатор ги пасирайте до получаването на еднородна смес (пюре). Оставете дресинга в стъклен съд в хладилник около 10 минути.
3. Залейте салатата с 3 с.л. от дресинга и разбъркайте добре.
4. Сервирайте в подходящи чинии и поръсете с черен пипер по желание.
[/pre
]

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 17:28 от ronita55

# 202
  • Мнения: 3 094
ronita55, страхотна рецепта  bouquet

# 203
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
eто и от мен едно предложение.

много засища и е супер на вкус, откакк го опитах за първи път и съм пристрастена Blush

Зеленчуци с кокосово-фъстъчен сос тайландска кухня

1 глава лук
броколи
2 - моркова,
гъби
зелен фасул
ананас на парчета, може и от консерва
соеви кълнове - аз ги пропуснах, защото нямах
манго по желание

за соса:
кокосово мляко
фъстъчено масло или мус от фъстъци*
соев сол
черен пипер

мус от фъстъци:
сурови, неосолени фъстъци
олио
вода

лукът се реже на полумесеци, броколите се разделя на розички, морковът се реже на кръгчета, гъбите се режат на парчета (ако са дребни се оставят цели), фасулът се почиства и бланшира (аз ползвах от консерва), ананасът ако е пресен се бели и се реже на парчета.

в тиган се загрява олио, слага се малко лют червен пипер.
добавя се лукит, след около 1 минута се слага морковът, после броколито, фасулът, гъбите и ананаса. запържват се при постоянно бъркане около 3-4 мин. после се слага капакът и котлонът се намалява. задушават се докато омекне броколито и моркова.

за соса: кокосовото мляко се разбърква добре с фъстъчения мус, добавя се соевият сос и пиперът.

фъстъчен мус: 1-2 шепи сурови, неосолени фъстъци за кратко се запичат на сух тиган. оглаждат се и с малко олио и вода се разбиват с пасатора до мус.
водата се добавя по малко с лъжичка, за да не стане рядък муса.
трябва да е твърд на консистенция като захаросан мед.

сервира се с варен ориз или оризови спагети





# 204
  • София
  • Мнения: 478
dushka, Bastet  Благодаря ви за инфото  bouquet

# 205
  • Мнения: 784
Не успях да прочета всичко, но ще ви предложа няколко рецепти, дано не се повтарят.
Ябълков сладкиш
1 кг. обелени и нарязани на кубчета ябълки
1 ч.ч брашно
1ч.ч грис
1ч.ч захар/за слагам кафява и бяла и малко мед/
1/2 ч.ч заетин или олио
1ч.л бакпулвер
канела на вкус
кората и сока на 1 лимон
орехи по желание
Брашното, гриста,бакпулвера и захарта се смесват и се разделят на 2 равни части.
Тавичката в която ще се пече се намазва с олио и се изсипва 1/2 от сухите съставки.Върху тях се слагат ябълките и най-отгоре другата част от сухите съставки.Порисвате със зегтина и печете в загрята фурна на 180'С около 45-50 мин, зависи от фурната.
УНИКАЛНО ВКУСЕН Е!!!!!!

А кората и сока на лимона къде се слагат?

# 206
  • Мнения: 153
Еделвайс, лимона и кората, както и канелата се слагат при ябълките.

# 207
  • Мнения: 349
 ronita55, asyalein , страхотни предложения  chef

Bastet,
тези постни сладки не се правят никак трудно, но се охлажат във фризер за около 2 часа - само това ще те забави.
Ето рецептата:

Постни сладки Портокалови резени

# 208
  • Мнения: 784
Поздрави от мен с няколко любими мои постни рецепти:

Постни палачинки  (не бъдете скептични - стават дори по-вкусни от тези с яйцата)
брашно
газирана вода
сол
Консистенцията - малко по-гъста от боза. В нагорещения тиган се пуска парченце маргарин. Готовите също се мажат с маргарин.

УЛИЧНИ МЕКИЦИ - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=307.msg24674#msg24674
Имайте предвид, че водата в рецептата идва малко в повече - не трябва да е повече от 2 ч.ч., т.е. консистенцията на тестото трябва да е малко по-гъста, не като каша, а по-скоро на границата между каша и тесто. Ако тестото е много рядко мекиците, ще станат малко мазни.
И още нещо - това с втасването в хладилника е по-скоро за удобство при приготвянето на сутрешна закуска. Иначе може да втаса и за 1,5-2ч., ако покритата с фолио купа с тесто се постави във фурната на 30-40 градуса.

chocolate crazy cake - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51897.0
Сладкишът е чудесен и без глазурата, но няма никакъв проблем млякото в глазурата да се замени с вода.

# 209
  • Мнения: 3 094
asyalein, много вкусно звучи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт