Хайде на постите!

  • 67 358
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 125
Здравейте момичета.Направих постните шоколадови квадрати.Направо ухаят божествено.МНОГО БЛАГОДАРЯ за хубавата рецепта.  bouquet

# 241
  • Мнения: 289
И аз днес правих шоколадовия сладкиш, а също така и палачинки със спанак. По същия начин като другите палачинки, но сложих и пасирания спанак.

# 242
# 243
  • София
  • Мнения: 478

То тази тема уж постна, а се превърна в пълно изкушение Crazy Какви неща твориш само ddoychinova Crazy Думи нямам  ooooh! Искам и аз да ти благодаря за рецептата за квадратите направих ги като блат за торта, но не ми остана много време за творене и разрязах блата, напоих с 3 в 1 и намазах с шоколадово нишесте. Пак обрах овациите и торта се изяде още същата вечер, за което благодаря  bouquet http://images25.snimka.bg/005544795-big.jpg
За въпросния рожден ден направих като предястие едни италиански кошнички, картофена салата, бобена салата, салата от леща, от краставици и домати и т.н. За основно тиквички и каротфи пълнени със соева кайма и растителен кашкавал и соева майонеза с чесън на прах и копър  http://images25.snimka.bg/005544796-big.jpg.

Вчера пък правих мини тортички като ползвах за блатове сладкиша на labrex. Страхотен е и искам да благодаря и на нея за хубавата рецепта  bouquet Пак ползвах 3 в 1 за напояване, сладко от ягоди, бадеми и разтопен шоколад  http://images25.snimka.bg/005544790-big.jpg , http://images25.snimka.bg/005544792-big.jpg

# 244
  • Мнения: 111

Ej momi4eta strahotni ste!

Otkade vi blikat tezi idei!

4etoh , 4e moje da se qdat i mekoteli-raci, midi i drugi. Dali e taka?


Izvinete sa latinicata,ama nesto pc-to mi otka4i.


# 245
  • Мнения: 475
Хайде на пост , че не остана ... Simple SmileСнощи приготвих варени картофки, задушени с маргарин, чесън на прах и копър.....,да си оближеш пръстите, а и да не забравяме зелената салатка. Какво стана накрая, мръвкоядящите ми нападнаха картофките и си оставиха пържолите.... Crossing Arms

# 246
  • Мнения: 349
brazilka , благодаря ти,  bouquet
твоите реализации са много креативно изпълнени и красиво поднесени.   chef Впечатли ме и основното ти ястие  bouquet.

Тези дни приготвих   Орзо/паста/ със спанак и гъби и от кухнята на госпожа Манджула - Spinach Paratha /спаначена парата/, имаше и печени пълнени ябълки
 Hug
ddani bouquet и при нас така...

# 247
  • Мнения: 22 867
brazilka, страхотни импровизации на сладкиша! Тортичките са разкошни!  bouquet  bouquet  bouquet Ще си заимствам идеята!  Grinning

ddoychinova, думи нямам! Голям естет и майстор си!  chef  bouquet

# 248
  • София
  • Мнения: 478
Благодаря ви  bouquet

ddoychinova, просто не знам какво да кажа вече ooooh! Толкова красиво и вкусно изглежда всичко Crazy Присъединявам се към думите на Labrex, че си голям естет и майстор  bouquet

Днес направих и кюфтенцата от лапад, които ни препоръча и наистина са много вкусни Peace  http://img119.imageshack.us/img119/62/kuftencalapadsx2.jpg Благодаря за рецептата  bouquet

# 249
  • Мнения: 349
brazilka,
рецептата на тези кюфтенца дължим на Илиана, към нея са и благодарностите. А ти си ги направила и подредила страхотно.  chef
brazilka,   bouquet
labrex,
  bouquet
благодаря ви за милите думи, от кулинарни феи като вас,  са много стойностни за мен.
Но все пак са пости  Embarassed
При нас отново с кухнята на госпожа Манджула
 Aloo paratha /картофена парата/
 

 Hug

# 250
  • Мнения: 784
Ами и аз да похваля кюфтетата (направих ги със спанак) - страхотни са! Определено ще влязат и в менюто ни извън постите, защото ще вървят много с кисело мляко!
Заслужават да им се отдели специална тема, защото съм сигурна, че ще се радват на успех и сред непостещите.

не ми стана ясно обаче това растение лопуш какво е - лапад или нещо друго  newsm78......

 

# 251
  • Мнения: 22 867
Рецепта за здравословно постно зеленчуково хлебче.

Хляб "Дъга" с морков и броколи




Хлебчето е не само вкусно и ароматно, но и много красиво. Освен това постно и витаминозно.

Продукти:
1 пакетче суха или 25г прясна мая, 1 ч л захар, 100г вода, 1 морков (130~150г), 130~150г броколи, 3~4 ч.ч брашно, 1 ч л сол, 3 с. л. олио
В топла вода разтваряме захарта и маята, до образуване на пяна./ако маята е суха. Ако е жива - разтваряте само във вода, а по 1/3 ч.л захар сипвате в брашното за всяко тесто./
Морковът рендосваме на най-ситното ренде.
Броколите сваряваме в подсолена вода (7~10 минут). Водата изливаме, а броколите разбъркваме на пюре с вилица.

Бяло тесто
В съд сипваме 1 ч.ч брашно,1/3 ч л. сол, 1 с. л. олио и 1/3 от разтворената във водата мая.
Замесваме тесто.
Покриваме и оставяме да втасва.

Оранжево тесто
От 1 ч.ч брашно,  1/3 ч л сол, 1 с. л олио, половината от останалата мая и настъргания морков замесваме тесто. Ако е нужно, добавяме малко брашно при измесването. Покриваме и оставяме да втасва.

Зелено тесто
Точно така замесваме тесто от 1 ч.ч. брашно,1 с. л. олио, 1/3 ч. л. сол, останалата мая и топлото пюре от броколите. Ако е необходимо, добавяме брашно. Покриваме и зеленото тесто и оставаме да втасна.

Тестата трябва да се увеличат приблизително  1,5~2 пъти. От втасалите теста правим еднакво дълги фитили и  усукваме заедно и трите фитила.
После правим спирала, която поставяме в намазана с олио и поръсена с брашно форма или тавичка.
Тестото намазваме с вода и оставяме пак да втаса, докато се увеличи приблизително 1,5 пъти.
Фурната нагряваме до  t=230~240°C и поставяме хляба. След около 5 мин, когато коричката се зачерви, покриваме с фолио и намаляваме фурната  до t=170~180°C.
Печем около 50 мин.~ 1 час.
Готовият хляб изваждаме от формата, завиваме в кърпа и оставяме да изстине около 15~20 минут.

Моите забележки: Пекох във форма за кекс. Броколите, които намерих в магазина, не бяха хубаво тъмно-зелени, а някакви по-бледи и жълтеникави. Освен това, използвах типово брашно, исках да го пробвам  /като ще е полезно - полезно да е/, така че цветовете не ми личат толкова добре. Но като погледнете снимките от руския източник, ще видите колко красиво е хлебчето. И е особено вкусно. Ядох филийка, намазана с масли, разкош е. Да ме прощават постещите, но аз не постя.  Embarassed Пекох го 50 мин на умерена фурна, както си пека другите пити и хлябове.




# 252
  • Мнения: 349
 labrex ,
  bouquet
да потвърдя, че предложеният от теб хляб "Дъга" е много вкусен!
И аз правих хляб “Дъга” не много успешно / не спазих технологията/ - но е ароматно и красиво  chef

# 253
  • Мнения: 22 867
labrex ,
  bouquet
да потвърдя, че предложеният от теб хляб "Дъга" е много вкусен!
И аз правих хляб “Дъга” не много успешно / не спазих технологията/ - но е ароматно и красиво  chef

ddoychinova, добре изглежда на снимките и цветовете при теб са по-ярки. Сбърках, че го направих с типово брашно. Специално ще си потърся наситено зелено броколи и пак ще го направя. Но на вкус наистина страшно много ми хареса.

# 254
  • София
  • Мнения: 478
Много ме заинтригувахте с този хляб Дъга Grinning Много красив изглежда, а предполагам и вкусен Peace Въобще ме няма в месенето, но ако събера кураж ще се пробвам Embarassed Благодаря ви за снимките и предложението. Тази тема направо е страхотна. Толкова много идеи и хубави рецепти, че въобще не усетих поста... Благодаря ви  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт