Козуначна тема 2008

  • 89 223
  • 714
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 122
mocarella много добре изглежда козунака. А с домашни яйца ли го прави, че е така жълт?

# 181
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Сесилия махлеб е арабска подправка от смлени адки на дива череша. Аз днес намерих арабския магазин, но за съжаление не работи в неделя. Не знам кога ще имам път пак към ВАрна, затова няма да се отчета за сега с гръцкия козунак.

калина-софия ето рецептата за кранча:
 Тесто:

1 с. л. мая (или 30 гр прясна) разтеаря се в 1/4 чаша вода
1 кг брашно
3/4 ч. захар
2 ч топло мляко
150 гр разтоплено масло, но не горещо
1 ч. л. сол
2 яйца

Плънката е по желание- щоколад, стафиди, сладко, вишни и т.н

Меси се тесто, втасва по правилата за тесто с мая. Разстила се на правоъгълник, слага се плънката, навива се на руло. Рулото се реже по дължина на 2. Двете половини се обръщат с разреза на горе и се сплитат на плитка. Втасва още веднъж и се пече в загрята на 180 гр фурна около 40-45 мин.

# 182
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
някой пробва ли гръцката рецепта?  newsm78

за католическия Великден искам да правя козунак.
та исках да направя гръцката рецепта, ама козунакът е за свеки, та не трябва да има фал  Twisted Evil

моля, ако някой е изпровал рецептата, особено с това количество мая да каже резултата.


Теорг няма ли да се включи с инфо от извора
  Whistling

# 183
  • София
  • Мнения: 62
Джемма, мнага ти благодаря за рецептата  bouquet

# 184
  • Мнения: 11 747
Да напиша и тук за момичетата от Варна или тези, които им е удобно да пазаруват от Варна - махлеб има в Арабския магазин на Колхозния пазар, до Рибния пазар. Смлян за 100гр цената е 5лв, продават и по 50гр. Има и на ядки, несмлени, но не видях цената каква е.

# 185
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Pina,  ти изпробва ли гръцкия козунак?  Simple Smile
чакам отзиви... събота идва... Whistling

# 186
  • Мнения: 11 747
не съм, не съм, иначе щях да кажа. Мързи ме нещо... Embarassed

# 187
  • Мнения: 215
Къде във Варна мога да си намеря формички за мъфини  newsm78 Онзи ден питах в Big shop над Черно море - хотела и продавачката ме погледна като извънземно.

# 188
  • Мнения: 11 747
В Метро има! Peace
Аз не съм си купувала, но из темите във форума са казвали много пъти. Simple Smile

# 189
  • Мнения: 423
Привет на всички  Hug!
Чудех се дали да пусна нова тема, но реших да попитам първо тук, тъй като темата е за Великден. Та въпроса ми е някой има ли рецепта за Великденски сладки (не курабийки)? Донесоха ми Великденски формички (яйце, пиленце, морков, зайче и др. ) та се чудя каква да е рецепта.
Благодаря, предварително!

# 190
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Сдобих се с махлеб днес, и дъвка купих, но забравих портокали. Сърбят ме ръцете за гръцкия козунак. Та изпратих мъжа ми да купи. Още тази вечер го започвам. Ще стане доста късно ми се струва докато се опече, но съмрешила- ще го направя. Така че очаквайте отзивите.

За великденски сладки- напълно подходящо е масленото тесто. Какво имаш пред вид под курабийки? newsm78
А откъде се сдоби с такива формички?

# 191
  • Мнения: 2 829
Джемма--успех Peace

чакам с нетърпение
аз никога не съм хапвала гръцки козунак

# 192
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами то и аз, ама тук събудиха любопитството ми с тия ориенталски подправки.  Simple Smile Обаче мъжът ми ще с прибере след около половин час. Така че снимки-  късно вечерта. Ако стане за показване, де. Laughing Никога не е късно да станеш за резил.

# 193
  • Мнения: 1 116
Привет на всички  Hug!
Чудех се дали да пусна нова тема, но реших да попитам първо тук, тъй като темата е за Великден. Та въпроса ми е някой има ли рецепта за Великденски сладки (не курабийки)? Донесоха ми Великденски формички (яйце, пиленце, морков, зайче и др. ) та се чудя каква да е рецепта.
Благодаря, предварително!

Маслени лимонови бисквити

# 194
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ами то и аз, ама тук събудиха любопитството ми с тия ориенталски подправки.  Simple Smile Обаче мъжът ми ще с прибере след около половин час. Така че снимки-  късно вечерта. Ако стане за показване, де. Laughing Никога не е късно да станеш за резил.

мисли позитивно!
ние те подкрепяме морално!!! Hug

ако може не само снимки, а и коментари: втасване, консистенция, печене... Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт