В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 495
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 947
   И аз правих за закуска палачинки - вече няколко пъти съм ги правила,
но днес станаха особено хубави и тънки, въпреки че не сложих бяло брашно.
Слагам най-много от пълнозърнестото пшенично брашно, после фини овесени
ядки (всъщност са 4 вида, не само овесени), мъничко царевично брашно и
пшенични трици и бухнах и едно пакетче бурбон-ванилия-захар за аромат

(супер ефект!). Вода - доста разредих и стана по-добре. Правя ги като малки
катмички, че нямам хубав тиган за палачинки. Много жалко, че детето яде
само пълнежа - извара.
   Идея от вечерята вчера - печени пилешки бутчета, мариновани със зелени
подправки, зехтин, лук, чесън и маслини.
Гарнитурата може да бъде всякаква,
но ние си направихме главички брюкселско зеле, задушени в масло.

# 16
  • Мнения: 1 081
Деска, твоя стил на готвене е почти идентичен на моя-едни и същи манджи,едни и същиподправки, гледах те някъде, че и вие готвите с кокосово мляко и мешиш ананас с месо, нещо неразбираемо за моя мъж, ама аз си хапвам Simple Smile

Споко, ще свикне:) И за още ще пита. Хем на моя мъж майка му е главен готвач на Евксиноград, щом прояде пиле с ананас  Mr. Green  За глада прошка няма, като яде няколко дена филии с гаден салам от магазна, реши да опита туй-онуй, и сега ядат и двамата, че и ушите им плющят:)

Днешните манджи:

Закуска: био кус-кус с банани
Обяд: броколи със спанак и кафяв ориз
Вечеря: Тай ПХИ
(абе не знам тъй ли се казваше, ама голяма вкуснотия, съвсем ориджиналско е, честно Mr. Green )

ТАЙ ПХИ
* 1 голям морков, на пръчици
* 1 голяма глава лук, настъргана на едро
* 1 ч.ч.кафяв ориз, предварително накиснат във вода за поне 2 часа

Слагам ги в нагорещен тиган с малко сусамово олио(или каквото ви се намира). След 1 минута доливам 1/2 ч.ч. вода, и оставям да къкри 2-3 минути. После добавям:
* 250 грама обелени скариди(като беше малък Мартин, слагах 1 брой пилешки гърди, на кубчета)
* 6-7 с.л. тъмен соев сос
След още 2-3 минути добавям:
* 1 кутия кокосова сметана(400 мл), най-хубава е на Thai Heritage, има я в Пикадили, към 3 лева е мисля.
Доливам с 1 ч.ч. вода(може и повече, ако обичате ориза по-рядък). Варя до готовност(при мен става бързо, че готвя на силен газов котлон)

Сметаната има малко Е-та, ама сякаш не са от страшните. Пък може да я заместите с кокосово мляко, то поне пише, че е натюр, може и да стане вкусно:)

# 17
  • Мнения: 1 947
   Оо, скариди! Обичам, обаче Малена 2 пъти се зачерви по дупето
от тях и не смея пак да пробвам. Иначе искам да питам за кафявия
ориз
, който ползвате - това натурален небелен ориз ли е или нещо
друго. Аз ползвам натурален ориз, но той не се кисне...?
   Днес - спанак с натурален ориз на фурна. Спанакът е леко попарен.

# 18
  • Мнения: 1 081
Ми знам ли newsm78  Кафяв ориз пише на опаковката, неполиран-в описанието. Ама пише и на 2та вида, котио купувам, да се понакисне за бързо сваряване. иначе отива 40 минути варенето.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 231
  Само да се запиша за темичката, че тези дни ме е обхванал ужасен мързел и не готвя, така че няма какво да споделя. Всъщност мисля за вечерта да се възползвам от някоя идея от събраните рецептички в първия пост, за което много благодаря   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 216
обяд: баница с праз - плънката е от задушен праз в масло, извара и кисело мляко с малко сода
вечеря: тиквички и моркови с ориз

# 21
  • Мнения: 1 321
Запис и от мен.  bouquet
Благодаря за хубавите рецепти.
Нашия напоследък яде изцяло от нашето ядене разбира се с малко количество подправки.. Flutter
Миналия ден направих рибена чорба но с херинга.СТрашно миризлива стана.Някой готвил ли е с такава риба нещо?
Ужас 2-ри път няма и да пробвам. ooooh!

# 22
  • Мнения: 700
 Записвам се и аз,че отсъствах малко.
 drize,страхотно е,че си обобщила рецептите Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 947
   Аз пекох херинга, не миришеше, обаче има
много и мънички кости - не става за малки деца.

# 24
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Менюто вчера:
Закуска: Кис. мляко с бисквити и ягоди от компот.
Обяд: Прясно зеле с пил.месце (за първи път давам и горе-долу го хареса, но след това беше голямо пръцкане)
Следобедна закуска: Кисел с бисквити и малко плодово пюре(нещо като бисквитена торта)
Вечеря: Хляб  Crazy Правих чушки бюрек, но като видя хляба не поиска да опита дори друго нещо.

Менюто днес:
Закуска: Лъжлив пастет - сварено яйце, сирене и масло. За десерт круша
Обяд: Мисля да пробутам чушките от снощи.
Вечеря: ако ми остане време мисля да направя Запеканка(не знам дали така се казва)

Запеканка:
Сварени картофи (може би около 1кг.)
250-300гр. кайма става със всякаква (аз я правя с телешка - купувам си от магазина тел.месо, без тлъсто и си го меля)
190гр. домати от консерва
1 морков
1 глава лук
няколко скилитки чесън
сирене и кашкавал според вкуса
Каймата, доматите, моркова, лука, чесъна, малко магданоз и чубрица правя ги задушавам да стане като сос за спагети.
Половината от сварените и намачкани картофи разстилам в намаслена и поръсена с малко галета тавичка, отгоре изсипвам соса и сиренето, след това слагам останалите картофи и заливам с малко разтопено масло(в картофеното пюре слагам малко копър и сол). Пека на силна фурна докато се позапече и малко преди да извадя настъргвам кашкавал.

# 25
  • Мнения: 700
 Снощи ние хапнахме зеленчуци на пара със сос хиляда острова:

 Приготвям на пара 2 червени цвекла,2-3 моркова,200 гр грах,200 гр броколи и 200 гр карфиол.
 
 Соса правя с домашната млечна майонеза на Бу,която ни показа kony (  bouquet) от 100 мл прясно мляко,150 мл олио и 50 мл студено пресован зехтин за аромат.После добавям,продължавайки да бъркам с пасатора 1 печена и обелена чушка,1/2 гл. лук,1/2 ч.л. синапено семе,1/2 ч.л. риган,малко пресен магданоз,1 ч.л сол,1 ч.л. фруктоза (може и кафява или обикновена захар),сокът от 1/2 лимон и 1-2 ч.л. винен оцет.Пасира се до хомогенност и се поливат зеленчуците.

# 26
  • Мнения: 326
Днес правих Пълнозърнестите  палачинки на  mata_kosmata. Много вкусни ..   chef. Направих половин доза и добавих малко сода за хляб. Другия път ще пробвам да ги направя с газирана вода. Дребният изяде една, а майка му останалите  Embarassed... оставих му 2 за следобедна закуска hahaha
Довечера: зеленчукова супа с пълнозърнести содени питки
утре на обед: нахут (който предварително е сварен и замръзен във фризера)  на салата с кисели краставички, печени чушки, гъби и лук.


Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 16:06 от kony

# 27
  • София
  • Мнения: 12 231
  Къде мога да открия рецептата за пълнозърнестите палачинки?

# 28
# 29
  • Мнения: 326
  Къде мога да открия рецептата за пълнозърнестите палачинки?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206267.msg4461306#msg4461306
аз нямах финни овесени ядки и смлях в кафемелачката обикновени. Палачинките станаха на малки дупчици като катми.

Общи условия

Активация на акаунт