Недоносени деца - 9

  • 18 646
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • София,
  • Мнения: 4 267
Честита месечинка на юнаците на Гоца!   bouquet
kamy_st радвам се, че при вас всичко се оправя.
Паликарова, радвам се искрено за Ади! Много целувки и прегръдки на малката сладурана!  Hug

Ние пак сме с някаква хрема от вчера, а не сме излизали тези дни. Ужас, дали пак се разболяваме, направо ми писна с тези болести. Постоянно киха и изкарва по малко секрет от едната ноздричка, ох какво да и дам за да я пресека.
hellche, а мога ли да мажа около устичката с кремчето дето ми го каза, че пъпките по тялото изчезнаха още онзи ден, но по край устичката има много и не се махат, мажа ги с бочко, с бюбхен, днес даже и ги мазах и с Тридерм, ама няма резултат, даже като че ли стават повече. А тя не се лигави и  не мога да кажа, че са от това, струва ми се че е от храната докато яде и леко се оплесква, аз веднага я измивам след това и подсушавам, но пак няма ефект  newsm78

# 61
  • Мнения: 216
Паликарова и аз много се радвам за Ади!
kamy_st и за вас много се радвам! - все така да напредвате!
И за малката Били много се радвам, че прави все нови и нови неща!

Като започнат да се движат децата, те сами си правят голяма гимнастика и напредват.

Аз лично съм против проходилките, защото някак ограничават движенията, вярно че са удобство, но пълзенето е много по-полезно и важно за развитието. Поне според това което съм чела.
Иначе имат възможност да се изправят от пода сами на краката си и да слизат долу. На проходилката може да си седиш и да се движиш като махаш крака като пате, а ходенето става по съвсем различен начин. Преди 2 седмици видях навън дете, което беше на около 1 год и 2 мес и не можеше да ходи. Но не това ме впечатли, защото някои деца прохождат по-късно, а че като го държи дядо му под мишници, то вместо да си стъпи на краката ги размахваше като пате и се опитваше да сяда. Казаха ми, че си ходело с проходилка. Честно казано се притесних и им казах,че е по-добре да я махнат.
Мисля, че малко преди възрастта за прохождане проходилката трябва да се махне.

# 62
  • Мнения: 983
Радвам се за хубавите новинки, момичета  Hug А тези със сополките, да се оправят бързо  Peace
Аз днес бях без дребчо, зарязах го на свеки и реших да се пооправя малко   Flutter, че и аз съм човек,  както се казва  hahaha
Хубава вечер!

# 63
  • Мнения: 802
Здравейте,
Честита месечинка на юнаците на  мама Гоца !  newsm51

На мен тези дни не ми остава време за форума, все по задачи бягам , но ще трябва да наваксам с четенето .
Дано са познали синоптиците да е слънчево и топличко през уикенда, за да си правим повечко разходки .
Мъжа ми изкара доста тежко гадния грип, за сега ние с Мими сме добре, дано да ни е прескочила болеста .

Целувки на всички !  Hug

# 64
  • София,
  • Мнения: 4 267
Момичета да Ви кажа малко да се посмеете.  Joy Joy Joy Днес следобяд, като приспах Вероника и реших да се изкъпя. Влязох в банята по най -  бързия начин изкъпах се и излязох. Сложих си една хавлия на главата да ми опие косата и се замотах в кухнята. По едно време слушам, че Вероника плаче и тичам при нея, обаче хич не се съобразих, че съм с хавлията на главата. Наведох се над леглото, а тя като ме видя и като се разпищя, леле.  Close Аз и говоря ама тя ме гледа с едни ужасени очи и пищи.  Close Гушнах я, но тя продължи да пищи!  Close Занесох я в кухнята, говорих и пях и но тя не спря.  Close Close Close Накрая я оставих да пищи и отидох да се облека и махнах хавлията. Като се върнах и ме видя спря да плаче, но после още един час беше раздразнена и мрънкаше, и хлипаше едва се успокои, а след това се скъса да ме скубе сякаш си го връщаше, че съм я изплашила.  Sick От сушоара не се страхува и от прахосмукачката също, а защо се изплаши от хавлията сякаш не ме позна, усеща че гласът е моя, но нещо я притесняваше.  ooooh! На вас случвало ли Ви се е такова нещо?  Hug

# 65
  • Мнения: 388
 Joy Joy Joy На Тери му се случи преди около месец. Разрева се, но от баща си. Беше си метнал хавлията само. Взе да го закача, а нашия човек само рече "Уъъъъъъ!!!" и текнаха едни сълзи....  ooooh!
Браво на всички напредващи юнаци! Аз сега се чудя как да науча малкия да слиза и качва стълби. Дано се оправя това време за постоянно да сме повечко навън, че вкъщи няма стъпала....

# 66
  • София
  • Мнения: 1 711
Дундурелка, спокойно може да я мажеш около устичката. Вазможно е да е от храната, явно й е по-чувствителна кожата Simple Smile
Не давам да се разболявате  Naughty Simple Smile
А тя май честичко има хрема, нали? Не искам да те плаша, но мисля че е по-добре да се презастраховаш, но защо не я заведеш да и пуснат изследвания за стафолококи. Преди да дойдеш в моята стая на твойто легло имаше едно момиче, което ми се обади няколко месеца след като ни бяха изписали да ми каже, че нейното бебче е с хрема, която не са могли да излекуват и се оказало, че има стафилококи. Отделно една от близнашките мами раждали в ТК също каза, че им е пускала защото единия бил с хрема и се оказало, че другия обаче има тези гадинки. 

# 67
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами нали преди имахме стафилококи и уж ги излекувахме. И аз си мисля, че може би е това и и слагам едни антибиотични капки, ако не се оправи до понеделник ще ходим пак за секрет! Hug

# 68
  • Мнения: 178
Дундурелка, все едно описваш нас с хавлията, и аз като теб не се усещам почти всеки път и той малкия пищи.Това е единственото нещо от което за сега забелязвам че го е страх.И аз като теб го гушкам а той не млъква ,докато се усетих първия път да махна кърпата.

# 69
  • София,
  • Мнения: 4 267
Сега се сетих да питам, предполагам, че нашите проблеми с хремите се получават от сухия въздух от парното, въпреки че слагам и купи с вода и мокри дрехи. Той и баткото ми е все със запушен нос и раздразнено гърло, а и ние сутрин като станем на всички са ни сухи гърлата и носовете са ни запушени  Crossing Arms ужас  Sick Та в тази връзка съм решила и все се каня да си купя овлажнител за въздух. До тук добре обаче какъв да бъде, то имало най различни варианти - с топъл въздух, със студен въздух, а има и едни който се казват йонизатори и изпускат някакви си отрицателно заредени йони и незнам си какво  newsm78, та искам да попитам някой от вас ползва ли такова нещо и какво е, дайте идея какво да си купя, че аз изобщо не знам!  Thinking
hellche знам, че ти ползваш такова нещо, а с какъв въздух е? И доволна ли си? Hug
Аз наскоро намерих тук наблизо в Дианабад в един магазин, продаваха такива неща, но имаха само някакъв - марка Жане, която за пръв път чувам и струваше около 200 лв. и беше със студен въздух.  newsm78

# 70
  • София,
  • Мнения: 4 267
Дундурелка, все едно описваш нас с хавлията, и аз като теб не се усещам почти всеки път и той малкия пищи.Това е единственото нещо от което за сега забелязвам че го е страх.И аз като теб го гушкам а той не млъква ,докато се усетих първия път да махна кърпата.

Ама сме едни майки, ще уморим децата си от страх!!!!!! Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 71
  • София
  • Мнения: 1 711
Нашия овлажнител е с вода, мисля че е топла... ама не знам. Сипва се в резервоара вода и изпарява, но не знам как точно работи.  newsm78

# 72
  • София,
  • Мнения: 4 267
hellche, а колко пъти на ден мога да я мажа с елокомата. Мъжа ми ходи до аптеката и го купи ама е взел на мас, такова ли трябва да е ?  newsm78 На листовката пише, че само веднъж дневно се маже, но аз я намазах два пъти. А още пише и много неща от които нищо не разбарах и съм в чуденка  newsm78. Пише, че не се маже около устата, не се маже под памперса и още много неща, ама дали аз нещо не разбрах - два пъти прочетох листовката  newsm78. Нали няма да и стане нещо  ooooh! иначе пъпчиците по личицето доста завехнаха.  Hug
Ей ама Дани доста е пораснал, изглежда два пъти по голям отЛорка. Много са сладки и двамата и много са се променили, особено Лора, на нея и личи повече че всеки ден сте навън, тя и моята се е поопекла от слънцето, ръчичките особено са и доста черни, все едно са мръсни, ама като ги мием не се измиват  Joy Joy Joy

# 73
  • София
  • Мнения: 1 711
hellche, а колко пъти на ден мога да я мажа с елокомата.

Ами не знам  Thinking аз съм при преместването явно съм изхвърлила опаковката и ми е останала само тубичката не мога да прочета, но това което имаме ние е крем, не е мас... бяло е. А иначе доколкото си спомням веднъж на ден съм го мазала вечер след къпане, като лекарката ми беше казала преди това със спирт да го почистя. А сутрин мажех с Линола фет. То по принцип веднъж като намажеш и на другия ден са изчезнали почти, поне при на беше така.

А иначе Дани си е по-голям 5 см е по-дълъг и почти килограм и си им личи разликата. А Лора си е по-тъмничка по начало, той е доста бял Simple Smile

Ето ни тук как се къпем заедно

а тук си ядем краката

# 74
  • Мнения: 983
Олее, hellche, как се гледат две дечица едновременно  Thinking Сега се замислих колко е трудно...е, вярно, че радостта е двойна, но грижите също  Blush Големи са сладури  Mr. Green

Ние днес и тримата сме много ранобудни, но така е, снощи като заспахме след дребния още малко след 9  hahaha

Айде, хубав ден на всички и много разходки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт