пилешки дробчета

  • 12 830
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35
В къщи приготвяме дробчетата само така - с кисело мляко. Става много вкусно!

Дробчета с кисело мляко

Хубаво е дробчетата да се изкиснат една вечер в прясно мляко. Преди приготвянето ги измиваме с вода и ги изсипваме в тавичка заедно с много лук нарязан на полумесеци, черен пипер, олио, пикантина и 1 кофичка кисело мляко. Печем на умерена фурна. Киселото мляко се пресича при печенето и почти се загубва, но пък става много приятен "сос". Това е рецептата!
Добър апетит!  Peace

# 31
  • Мнения: 382
за да не се разтрошават и да залепват при пърженето(ако ги пържим)дробчетата първо се пускат за кратко във вряща подсолена вода,колкото да побелеят и да се "запечатат".После вече може да се прави с тях всичко-панирани,пържени,печени задушени и т.н.Бланширането обира кръвта и ги стяга ,и така остават хубави цели парченца.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз ще пробвам тази рецепта  Peace

# 33
  • Мнения: 133
Ето една рецепта и от мен:
дробчетата се измиват и се поставят в тенджера, заедно с около 200гр.бира и малко олио, нарязва се стар лук и се слага при дробчетата. Задушават се и когато бирата се изпари се добавя горчица и кисели краставички нарязани на лентички, за да се позапържат. Разбъркват се мн внимателно, за да не се разкашкат. Това е от мен Simple Smile Да ви е вкусно.

# 34
  • Мнения: 27 524
А за "миризливите" меса аз използвам друг трик-налагам обилно с кромид лук на филийки и оставям в хладилника за 1 нощ

Така и аз правя, плюс джоджен  Simple Smile

# 35
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз слагам 2-3 скилидки чесън когато ги правя на фурна.
Но по-често ги правя на тиган по селски-с лук,червен пипер /чушка/,пр.гъби,чер пипер,соев сос.Сервирам заляти с много лимонов сок.

# 36
  • Мнения: 58
Ето и моята рецепта за дробчета:  В тавичка слагам нарязани на кръгчета 4-5моркова, червена чушка-капия и зелена. Слагам олио, со  л и малко запичам. След това прибавям дробчетата, доматено пюре, черен пипер и запичам. Става страшно вкусно! Опитайте. coolcool

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
И аз ги харесвам много пържени, но как пръска не е истина.Последния път си орезилих терасата  Sad Но една съседка ме подсети да слагам парче вестник върху тигана като пържа за да не пръска.Не бях се сетила. Laughing
А иначе аз най-често ги правя в глинен гювеч с много лук, гъби/стерилизирани/, моркови, доматено пюре или доматки от буркан, вино и чубрица. Стават много вкусни.

# 38
  • Мнения: 3 036
Искам да ви дам една рецепта за пастет от пилешки дробчета.
дробчета 1 килограм;
1 глава лук;
2,3 скилидки чесън;
коняк 50 грама;
сметана 5,6 с.л. или аз слагам една малка;
гъби 200 грама;
2,3 ореха;
 сол,чер пипер.
Лук и чесън се запържват.Изсипват се дробчетата и също се запържват.Фламбират се с коняк.Прибавят се гъбите ,докато остане на мазнина.Слага се пипер,сол,индийско орехче ,сметаната.
Накрая се пасира.
Тази рецепта си я поисках от един ресторант в Англия,защото ляха много вкусни и пикантни.

# 39
  • Мнения: 2 211

Деси, страаашна рецепта. Нямам коняк, ще го заменя с уиски.

# 40
  • Мнения: 27 524
Уау, Деси, това се преписва веднага.   bouquet После на филийка ли се яде?

# 41
  • Мнения: 3 036
tety,
Наистина е страхотно и много вкусно.
Предлагаха пастета с  препечен ,нещо като ръжен хляб.
Имаше и един резен лимон отстрани.

# 42
  • Мнения: 549
Деска,веднага си преписах рецептата.Благодарско  chef  bouquet

# 43
  • Мнения: 3 036
Аз като правих рецептата ,не сложих първия път индийско орехче,понеже в къщи не го обичат. Много е тежко като подправка.
Втория път го правих за моя рожден ден, всички и гости и нашите в къщи, бяха възхитени от вкуса на пилешките дробчета.
Дори в първия момент не бяха повярвали,че ядат пастет от  дробчета.
А пък какъв пазарлък падна в ресторанта в Англия да ми дадат рецептата?!

# 44
  • Мнения: 27 524
А пък какъв пазарлък падна в ресторанта в Англия да ми дадат рецептата?!

Сигурно, пак са ти го дали, те хич не си издават такива тайни  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт