РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 063
  • 788
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 312
Току що изядохме пицата с тесто Верди, страшна стана и то за първи път правя пица!Много благодаря за рецептата!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Искам да попитам тестото на две тави ли разделяте,че не знаех и го разделих на две-да е тънка. И от едната част направих мекици,нали не трябва да втасва и ме беше страх да го оставя за второ печене след първата пица.Та една пица в голяма тава и мекици.
Много е вкусно тестото и хрупкаво....!!!!А винаги ли е леко мокро под плънката от домати,кашкавал и гъби? Извинявайте, че питам елементарни неща,но не съм наясно с пиците newsm78

# 91
  • София
  • Мнения: 10 858
да, доматките все пак пускат вода  Peace

# 92
  • Мнения: 4 370
Аз днес също направих пица Верди. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=42925&photo=100 Цялото тесто сложих в една тава. Малко по дебеличка стана, но пък беше страшно вкусна. Вече само такава пица ще се прави у нас. Не че съм правила друг път пици с месено от мен тесто де! Ще опитам и другите варианти!

# 93
  • София
  • Мнения: 10 858
Ани, страхотна е  Peace Браво!   bouquet

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
  bouquet
Присъединявам се с благодарности за тестото Верди  Mr. Green
Вече няколко пъти правя. Ползвам само суха мая и се получава чудесно. Мажа само с доматено пюре, размито с много малко вода.
И да споделя идейка за чеснов сос за заливане - млечната майонеза на Бу с накълцан ситно пресен чесън  Peace  2:1 олио и прясно мляко + сол и лимон на вкус се разбиват с миксерче

и един въпрос:
В предната тема има рецепта за арабска леща. Сега не мога да я намеря, но съм си копнала рецептата.
Каква е идеята да е гъсто или да си е като манжичка. Май ми е глупав въпроса, но не схванах трябва ли да се отцедят ориза и лещата или не newsm78

Продукти
1.леща-около 1 ч.ч
2.ориз-около 1ч.ч
3.кайма-2 пакетчета
4.лук-една голяма глава
5.едно пакетче кимион

        Приготвяне

1.Първо сваряваме лещата и ориза-после се смесват в тенджерата
2.Отделно н тиган се запържва лукът,после каймата
3.Лещата,оризът и изпържената с лук кайма се смесват
4.Накрая се слага пакетчето кимион

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Embarassed

# 96
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
И аз направих пица с тестото Верди стана страхотна изядахме я за секунди, Благодаря за хубавата рецепта   bouquet  bouquet  bouquet

# 97
  • Мнения: 1 878
Ммммм тази пица Верди  Flutter  вече планирам какво ще се обядва утре

# 98
  • Мнения: 3 251
Темата е много полезна и вкусна  Grinning, копнах си вече някои рецепти.
Искам да споделя една рецепта с вас, която записах от наши приятели,  държащи ресторант в Приморско. Изпитана е , но за съжаление няма мат'риал  Mr. Green за снимки вече.
"Риба за котката"- да не ви плаши наименованието й, тя е за всякакъв  вид риба, която не е била консумирана веднага-с една дума остатъците от пържената риба.
 Аз приготвих попчета, моя мъж много ги хареса. Бях изпържила пресни попчета, но останаха 7-8 бройки и ги мариновах по долунаписаната рецепта. Хубавото на тази рецепта е ,че може да се добавя риба ежедневно в маринатата , като най-прясно сложената да е най-отдолу.
И така рецептата:
Колкото рибки или парчета по-едра риба имате останала от изпържената вече се слагат в следната марината:
1 ч.ч. оцет
4 ч.ч. вода
3 с.л. захар
1 с. л. сол
200 мл олио
Дафинов лист-2,3 бр.. 1/2 п. черен пипер на зърна, бахар/по желание, чесън 2-3 скилидки-нарязани /пак по желание, аз го
пропуснах/
 Всичко се слага да заври и с тази топла марината се залива пържената риба в по-дълбок съд, притиска се с подходящ съд и се оставя в хладилника /плюсовата част/ за около 10 дни да "узрее". Ако е по-дребна рибка, "узрява" по бързо. За попчетата беше необходимо около 7 дена, но колкото повече престои, по-вкусна става и се стапят костиците.
Да ви е сладко!

# 99
  • Мнения: 2 425
Е сега в 4:30 къде да намеря риба  newsm78 така ми се дояде, но кой ме кара по нощите да чета за ядене  hahaha

# 100
  • Мнения: 1 352
Нещо не разбирам аз, какво значи една риба да "узрее" Thinking? И как я познаваш, че е "узряла"?

# 101
  • Мнения: 2 708
Да попитам корифейките, някой от вас знае ли как се прави един сладкиш, който ядох в Пасторант, на Цар Асен в София, близо е до Съдебната палата. Това е един италиански ресторант и всички храни вътре са италиански, даже не съм сигурна дали не се държи от италианец този ресторант. Та там за десерт ядохме Сладкиш със СИНЬО СИРЕНЕ. Аз като чух, че този десерт имат, мислех да не го ям, ама 2ма човека си поръчаха, от тези с които бяхме та и аз опитах. Беше невероятно вкусно и не се усещаше да има нещо солено, но явно ефекта си е придало сиренето без да се натрапва. Иначе беше кафяво на цвят, т.е и какао имаше, но нищо повече не мога да кажа. Така че, ако случайно някой е подочувал нещо за нега, ще съм благодарна да сподели рецептата. Peace

# 102
# 103
  • София
  • Мнения: 3 816
Krische, виж и този десерт тукHug

# 104
  • Мнения: 2 708
Поли и Гелева, благодаря и на двете, ама не е това, макар че това второто май прилича малко. Но пък ви благодаря защото това е чудесен повод да опитам тези рецепти, които предложихте Wink Laughing Wink Ще се пробва, и без това преди да хапна този сладкиш, никога не би ми хрумнало да използвам синьо сирене за сладкиш. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт