РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 035
  • 788
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5 250
За шкембе - чорбата нищо не казваш!  Wink Легенди се носят за него  Crazy

Легенди има да, но аз не обичам такова нещо  Crazy

# 121
  • Мнения: 958
Айде разкрийте тайната на супата  hahaha
Може и шкембе, някой да сподели, аз мразя, ама мъжо ще ме заобича още повече ако му направя шкембе  Whistling

# 122
  • Мнения: 3 219
Побутвам си въпроса, за ресторантските супи. Никой ли не знае как се правят супа топчета и полешка по заведенията  newsm78

И мен ме интересува това. На пример в "Гюрлата" правят страхотно супа топчета( и боба е супер). Колкото пъти я правих в нас, но не докарах техния вкус  Rolling Eyes


За шкембе - чорбата нищо не казваш!  Wink
Легенди се носят за него  Crazy

Може да ви е смешно, ама живея на 120 км от Варна, обаче като бях бременна мъжо веднъж ми донесе от Гюрлата шкембе чорба в кутия. Принципно ям 2-3 пъти годишно шкембе чорба, обаче ......бременна му работа, като разбрах , че е седнал там и си хапва чорба, веднага му се примолих да донесе  и на мен. Страхотна е Crazy Crazy

# 123
  • София
  • Мнения: 10 858
По-различна ли е от класическата рецепта за шкембе чорба?
Заинтригувахте ме и мен  Crazy

# 124
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Най - после и аз направих пица с прословутото тесто  Верди.
Много благодаря за споделената рецепта  bouquet Много се хареса  вкъщи Laughing

# 125
  • Мнения: 1 224
Аз пробвах кадифената марината (от края на предната тема) с бит белтък и нишесте.Е не е истина просто!!!Невероятен ефект!И да си призная...срам не срам...разбрах защо трябва дас е попива или измива маринатата преди термична обработка - става като лепило иначе  Embarassed
Ще стигна и до пица Врди, ама по-натам, главния пицоядач заминава в командировка.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз пък правя панировка вече само с яйце и нишесте, става перфектно. Peace

# 127
  • сред люляците
  • Мнения: 767
geleva, ще споделиш ли как точно правиш тази панировка? Embarassed

# 128
  • София
  • Мнения: 3 816
Ами слагам яйца и нишесте, /вместо брашно/, сол и други подправки ако обичате. Консистенцията се получава като боза горе долу. Вчера правих пилешки хапки, направих панировката и изсипах парченцата месце в нея, после с една чаена лъжичка гребвам месце заедно с малко от панировката и пускам в тигана. Peace

# 129
  • Мнения: 4 358
Аз пробвах кадифената марината (от края на предната тема) с бит белтък и нишесте.Е не е истина просто!!!Невероятен ефект!
Е много се радвам че ти е харесало това мое откритие Peace - аз я писах тази марината  Embarassed Heart Eyes.Те китайците си знаят работата Peace - хванахме му цаката на крехкото пилешко месце Peace

# 130
  • Мнения: 113
Аз пробвах кадифената марината (от края на предната тема) с бит белтък и нишесте.Е не е истина просто!!!Невероятен ефект!
Е много се радвам че ти е харесало това мое откритие Peace - аз я писах тази марината  Embarassed Heart Eyes.Те китайците си знаят работата Peace - хванахме му цаката на крехкото пилешко месце Peace

любопитно!.. дали ще може да дадете линк или пак да я напишете таз рецепта, че да я пробвам..?

мерси предварително!

# 131
  • Мнения: 804
Някой питаше за старите кръчмарски кюфтета и кебабчета. Ето я и моята рецепта за кюфтета, известна съм с моите кюфтета сред приятелите  bowuu  Mr. Green

              Кюфтета на скара/барбекю
 1кг.  кайма, мляна 1:3 телешко и по-мазно свинско
 1 яйце
 пасиран лук и магданоз
 сол
 ч.пипер
 чубрица
 подправка за барбекю(в нея май е тайната Wink)
 около половин ч.ч. вода, колкото поеме, месейки каймата. Хубаво е да се меси по=-вечко и да престои в хладилника час-два преди да се пече. Докато се пекат на скарата, каймата е толкова мека, че ако се опитате да ги обърнете преди да са готови не става.

# 132
  • Мнения: 804
Ядох в един ресторант, панирани ябълки и банани, това е страшна вкусотия. Исками се да разбера рецептата, но как да питам Embarassed Самите ябълки сякаш са подсладени предварително и поръсени с канела. Каква ли е панировката? Някой има ли идея?

# 133
  • Мнения: 4 358
Аз пробвах кадифената марината (от края на предната тема) с бит белтък и нишесте.Е не е истина просто!!!Невероятен ефект!
Е много се радвам че ти е харесало това мое откритие Peace - аз я писах тази марината  Embarassed Heart Eyes.Те китайците си знаят работата Peace - хванахме му цаката на крехкото пилешко месце Peace

любопитно!.. дали ще може да дадете линк или пак да я напишете таз рецепта, че да я пробвам..?

мерси предварително!

Ето линк към Кадифеното мариноване - включих го в Любимите си рецепти да не се затрие по темите Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243025.0

# 134
  • Мнения: 774
Ами слагам яйца и нишесте, /вместо брашно/, сол и други подправки ако обичате. Консистенцията се получава като боза горе долу. Вчера правих пилешки хапки, направих панировката и изсипах парченцата месце в нея, после с една чаена лъжичка гребвам месце заедно с малко от панировката и пускам в тигана. Peace
Това се каних и аз да опитам,но не се престраших Laughing
Сега ще пробвам със сигурност Laughing

Общи условия

Активация на акаунт