РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 066
  • 788
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 550
оу, тия сиренца са страхотни
може ли някой , който е следил темата, а не като мен - да влезе инцидентно
да ме ориентира къде горе долу мога да открия рецептата за сиренцата

мерси предваритлено  Blush

# 151
  • Мнения: 22 867
оу, тия сиренца са страхотни
може ли някой , който е следил темата, а не като мен - да влезе инцидентно
да ме ориентира къде горе долу мога да открия рецептата за сиренцата

мерси предваритлено  Blush

Ето ТУК, последния пост на стр.

# 152
  • варна
  • Мнения: 263
Ето сиренца и кашкавалчета на Хепи   .  Натрошавате сиренето -на килограм сирене-2яйца  ,2-3щипки червен пипер Трябва сиренето и кашкавала да са по- твърди  Може малко сух чесън  .Правят се топчета колкото малък орех и се овалват в брашно нареждат се в в нещо плоско и да се замразят във фризера  .След като замръзнат се изсипват в торбичка найлонова и така се съхраняват във фризера  .Когато ви потрябват  или ви дойдат неканени гости -разбивате бира ,1яйце и брашно -на гъста каша  .Замразените топчета ги пускате в панировката и с лъжица  полуизцедени ги пускате и ги пържите в загрята маслена баня  .По същия начин и кашкавалчета  ,само че кашкавала е настърган
Радвам се че ви харесват

# 153
  • космополитно
  • Мнения: 941
Ето сиренца и кашкавалчета на Хепи  ....

О, благодаря! Ще се ядат! Тъкмо се отчаях! Залутах се и не ги открих нито ТУК-нито ТАМ - по цялата страница!? newsm78

оу, тия сиренца са страхотни
може ли някой , който е следил темата, а не като мен - да влезе инцидентно
да ме ориентира къде горе долу мога да открия рецептата за сиренцата

мерси предваритлено  Blush

Ето ТУК, последния пост на стр
.

# 154
  • Мнения: 1 352
Крайно време е някой, който разполага с повече свободно време, да си поиграе и да даде на първа страница всички линкове с рецептите, за да няма питане за това-онова и да е лесно за всички.

# 155
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Ооо да пицата на Верди стана супер. Та ме караха три дни подред да меся пица да ядем. Laughing Принцеските с кайма също станаха супер. Сега ще пробвам Сиренцата на "Хепи"

# 156
  • Мнения: 236
Да питам за принцеските с кайма-отдлу,под каймата,мажите ли с маргарин?

# 157
  • Мнения: 2 708
Момичета, днес спретнах панирано бяло пилешко месо, по рецептата на Маги_77 за панировка Патафри, като предварително го бях накиснала една нощ в маринатата пак дадена от нея. Аз лично мразя да панирам и пържа, но детенце обожава такива хапки със сусам и обикновено като идем на ресторант, все тях си поръчва. Утре е първият й изпит - по БЕЛ за кандидатстване след 7-ми клас и миличката не искаше да идем навън да хапнем, а пожела мама да й сготви. Та по нейна поръчка, въпреки че от години почти не панирам нищо, мразя го това седене пред котлоно, направих тези месца, с пържени картофки - изрично пожелани на тиган. Не може една мама да откаже такава поръчка newsm10
Ето заготовката:


А това е готовата порция. Меню "Предизпитна треска" hug


Има различен вкус от ресторантските, месото вътре, макар и бяло беше много крехко, може би от маринатата. Готовото седи по сухо вътре. И вън е по друго, може би онази панировка е друга, но това си беше суперско. Изяде се с огромно задоволство.


Благодаря на Маги, и мамита (бг-мамита) стискайте палци утре за моето момиченце. Flowers Sunflower

# 158
  • София
  • Мнения: 3 816
Браво, Krische!  Hug Страхотно изглежда, стискам палци на детенце утре да се представи добре на изпита. fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 145
ох Krische, направо са разплаках от умиление!
Браво за старнието ти да доставиш радост на дъщеря си и успех от все сърце за изпита утре!!!!
  bouquet

# 160
  • Мнения: 4 370
Да питам за принцеските с кайма-отдлу,под каймата,мажите ли с маргарин?
Не се маже. Във каймата има достатъчно масло.

# 161
  • Мнения: 940
KFC Пиле-вариант 1

# 4 пилешки бутчета, разделени на горна и долна част
# 3/4 чаши брашно
# 1 с л сол
# 1 с л черен пипер
# 2 ч л msg
# 1 1/2 ч л червен пипер

Нарежете пилето. В един плик смесете съставките, сложете пилето и объркайте вътре много добре. Преди това намокрете пилето, за да полепнат съставките.
Може да изпържете или да изпечете.

Пиле като на КеФСи-екстра хрупкаво

# пиле по желание (може гърдички, може пиле разделено на бутчета-горна и долна част)
# 6-8 чаши олио
# 1 яйце, разбито
# 1 чаша мляко
# 2 чаши брашно
# 2 1/2 ч л сол
# 3/4 ч л пипер
# 3/4 ч л msg
# 1/8 ч л червен пипер
# 1/8 ч л чесън на прах
# 1/8 ч л бакпулвер

Смесете разбито яйце и млякото в купа. В друга купа смесете останалите сухи подправки. След като мариновате пилето (рецептата следва), подсушете на хартиена салфетка. Всяко парче първо потопете в яйцето и мляко, после в брашнената смес, после пак в млякото с яйце, и отново в сухата смес. Изпържете в сгорещена мазнина. Отцедете на салфетки.

В един сайт намерих това като предложение за тайната смес от подправки, които ги има в оригиналната рецепта. Аз ги ползвам, става вкусно и за печено пилеSmile--изпробвано

# розмарин
# риган
# мащерка
# босилек
# целина суха
# суха горчица (ако не, при пържене намазваме пилето или слагаме в яйцето с млякото)
# галета
# джинджифил на прах
# майорана
# градински чай
# кафява захар
# сух магданоз
# черен пипер
# червен пипер
# чесън на прах
# лук на прах
# кубчета пилешки бульон, натрошени
# суха супа по избор--най-добре доматена

За панировка или за печене, смесено с брашно....чудесна подправка е

Люто хрупкаво пиле--изпробвано

# гърди или бонфилета от пиле,или крилца
# олио за пържене

За марината (изполва се за всички пилета)
* 4 чаши вода
* 1 ч л сол
* 1 ч л msg

За панировката

* 1 разбито яйце
* 1 чаша прясно мляко
* 2 чаши брашно
* 3 ч л магданоз
* 1 ч л черен пипер
* 1 1/2 ч л червен пипер
* 1 ч л чили на прах
* 1 ч л msg

Смесете водата, солта и МСГ и мариновайте пилето за няколко часа. Смесете разбитото яйце с млякото и добавете малко черен пипер.
Combine the water, salt and MSG for the marinade in a large bowl and let it sit and marinate for 20 minutes.
В торпичка или плик смесете другите сухи подправки и разбъркайте.
Може да загреете мазнината през това време.
Изцедете пилето върху хартиени курпи, и поставете пилето на порции в плика и хубаво покрийте с подправките.
После потопете в сместта с яйце и мляко. Може да повторите, за да станат по-хрупкави.
Изжедете от излишното олио.

Варена царевица--изпробвано, много вкусно Smile

# замразена царевица
# няколко супени лъжици мляко
# 1/2 ч л сол
# 1/2 ч л захар
# 1/4 ч л черен пипер
# 1/4 ч л msg
# разтопено масло

Смесете захарта, мсг, солта и черния пипер. Сварете царевицата до готовност във вода с мляко. После потопете в разтопено масло, и подправете Smile

Вкусни пържени картофи

За една порция:
# 2 големи картофа, за предпочитане розови
# 1/4 чаша захар
# 1 с л мед, по-течен
# 2 чаши гореща вода
# мазнина за пържене
# 1/4 чаша мас

Нарежете картофите. В купа сместе захарта, меда и горещата вода. Оставете да се разтопи захарта.
Потопете нарязаните картофи във сместта за около 30 минути. Оставете в хладилник. Загрейте мазнината, най-добре във фритюрник, но може и в дълбока тенджера. Аз ги правя на порции, разпределям си мазнината на око и така. Пържете минута, най много минута и половина. Извадете. Оставете картофите да истиват 10 минути.
Добавете маста към мазнината и загрейте. Върнете картофите обратно и пържете до готовност. Поръсете със сол.

# 162
  • Мнения: 311
TheNMaster,  newsm59

# 163
  • Мнения: 34
Извинявай за невежеството, но какво е msg
 Blush

# 164
  • Мнения: 311
Извинявай за невежеството, но какво е msg
 Blush

не е ли глутамат?

Общи условия

Активация на акаунт