И дизайнерки ще станем - с дипломи от форумския Фотошоп..........!(15)

  • 15 208
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 451
Благодаря за коментарите момичета  Hug

Zelenika Наистина много нежна  PeaceМисля че ако увеличиш малко снимката ще стане по добре  Peace
Много хубаво заглавие си намислила   bouquet
 Ето и малко поправки Peace


Последна редакция: ср, 07 май 2008, 14:18 от Mama Pisana

# 286
  • Мнения: 2 099
Лекси според мен това е една от най-хубавите ти рамки.   bouquet
Zelenika наистина много нежна рамка, но съм съгласна с препоръките на Mama Pisana.
Mama Pisana втората много ми харесва.  Peace

# 287
# 288
  • Мнения: 2 336
Привет момичета, имам проблем. Компютъра ми сдипли и съответно отиде на кино и ФШ  Cry
Дайте акъл от къде да си дръпна Фотошоп, в замундата съм си забравила паролата  Embarassed а не дава нови регистрации. Дайте акъл Praynig Praynig Praynig

# 289
  • Мнения: 2 099
ted_ пробвай от Арената. Peace

# 290
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси, момичета  Hug
Зеленика, щях, ама нещо не ми идва вдъхновение  Sad... Трябва да си харесам снимка. Иначе не става. Много нежна бебешка рамка  Grinning Бих увеличила само снимката, но аз съм си маняк на това, акцента да е върху нея, а то съвсем не е задължително.
Mama Pisana, отново много красива рамка . И тук бих увеличила най-голямата снимка още.

Ани
пък много трудно го измисли това контролно. Сега ще има да сънувам реклами, плакати и заглавки Tired Обаче обещава да е много интересно. Още веднъж - Ани, мерси   bouquet
Тед, не знама  newsm78 Моят го свалях от Замунда...
Една много обикновена, ама все пак да си я пусна Wink

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 00:23 от Лекси

# 291
  • Мнения: 2 336
ted_ пробвай от Арената. Peace
сега пробвам и ако има положителен резултат утре ще се похваля

# 292
  • Мнения: 451
Добро утро !

Стягате ли се за контролното  newsm78
Една сутрешна от мен  Hug 


# 293
  • Мнения: 354
Лекси Ми как да не я пуснеш, не бива така. Харесва ми  семпличка и хубава, така се вижда хубавата снимка!

Mama Pisana Ми чудесна е! Струва ми се, че по-добре ще е ако я дадеш по-отблизо малката, тоест да я изрежеш в малък правоъгълник и да го увеличиш до размерите на настоящата снимка.

Отивам да се главоблъскам по контролното.

# 294
  • Мнения: 2 818
Да отбележа, че и аз се завърнах.
Мама Писана, приятно за окото се е получило Simple Smile Букетчето от листата и жълтурчето няма сянка...

# 295
  • Мнения: 2 336
влизам набързо да се похваля че днес се се преборих със Замундата пусна ме да си направя нова регистрация bowuu и сега си свали и двете версии и CS2  и CS3  Wink

# 296
  • София
  • Мнения: 4 025
Mомичета, надявам се нямате против да си пускам при вас рамките, както Ани и Млечко, и не се притеснявайте да ме коментирате, аз нося на критика, правя всичко само и единствено за удоволствие и за да съхранявам по някакъв начин снимките, че определено ми се трупат много, както и на вас предполагам.

Пускам серия кръгли, фона се изрязва и се лепят на CD  и после става на албумче, сигурно сте виждали пo чужбинските галерии:





Другите от тук нататък http://eligl.multiply.com/photos/album/3#262




# 297
  • Мнения: 2 818
ЕлиГ, не знаех за този "метод", звучи много интересно и ще се възползвам от идеята Grinning  Peace
Много ми харесват всичките, ама ще си кажа и какво според мен може да се промени  Blush  На първата на снимката да не се вижда небето или пък надписа отдолу да е целия бял или само out and, или само соme, за да се уравновесят белите неща. На някои други има елементи, които излизат от кръга и ако после се реже, ще бъдат изрязани, но пък то не им пречи да са изрязани....  Thinking На втората ми се струва, че с някакъв друг, по-топъл цвят на фона ще е по-добре...

# 298
  • Мнения: 2 270
Ели-очарована съм от рамкодисковете.Не съм виждала по чужбинските галерии,но съм сигурна,че ще ги дозавършиш прекрасно HugКаква ти е идеята
Мама писана-хубава рамка.Сенкитееее......
Ще обясня за по начинаещите  нуждата и ненуждата от сенки/да не стане недорузамение,като в другата тема/
Сенки
Нужда от сенки има тогава,когато рамката е направена като 3д
например тази

Тук си представяме,че върху един дървен плот е поставена хартия,върху нея е сложена още една хартия и върху тях са разположени още една хартия и самата снимка.Най горните хартии и снимката са завързани с панделка,а върху цялата композиция има букет с цветя.Обема и повърхността  на букета е най голяма и поради тази причина той хвърля най- голяма сянка
Най- малка трябва да бъде сянката на най долния лист,но понеже той е обемен/има намачквания и скъсвания/то тогава самите обеми трябва да се подчертаят с по голяма сянка
Представяйте си нещата.Разигравайте ситуацията.
Колкото сянката е по отдалечена от повърхността върху която се отразява,толкова тя става по голяма ,по разсеяна и по прозрачна[/b]Цветът на сянката е сив +комбинация от цвета на предмета и цвета на повърхността
Добре е при триизмерни рамки сянката ви да е в отделен слой,за да можете да я въртите и променяте параметрите и.
Сянката винаги е ориентирана в една посока,ако източника на светлина е един.Когато източниците на светлина са повече,то тогава започва войната на сенките Joy

Всичко това важи единствено за така наречените 3д рамки.
Когато рамката е от този вид

Тогава сенки се слагат/ако изобщо се сложат/единствено за предаване на повече артистичност на композицията
Сянка на четки не се слага,защото размътва нещата

ето един много полезен урок.
Съжалявам,че е на Руски,но когато имам време може и да го преведа,за тези ,които не знаят
http://www.render.ru/books/show_book.php?book_id=398

# 299
  • Мнения: 451
Ани благодаря за пояснението  HugЩе го видя сега урочето Simple Smile
По принцип съм слагала сенки само на букета явно съм забравила   ooooh! newsm78

EliG   много ми харесват творбите ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт