Карти ТАРО

  • 109 959
  • 593
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 793
Колодата на Уейт и според мен е с по-лесен за разгадаване символизъм. Иначе има наистина много по-красиви колоди.
Аз днес нещо прещраках и реших да си взема още една колода - взех си и аз Таро на търсещия + книгата. За сега няма да ги пипам само книгата ще чета. Мислех да взема само книгата ама реших да си взема и картите - красиви са, но ми се искаше малко по-ярки да бяха цветовете.

# 211
  • Мнения: 4 380
Аз не съм на мнение, че трябва да се започва с Уейт. След като не ми харесва, никой и нищо не може да ме накара да си я купя. Колодата която избереш, тряюва да ти харесва. И трябва да си убедена, че я искаш сега и веднага, трябва да ти говори ясно "купи ме". Това ще е твоята колода.

Има сума ти колоди които са направени ПО Уейт. Със същата структура и почти същата символика. Освен това, да разглеждаш картите си и да търсиш някаква нова и по-интересна символика от нази на Уайт е много интересно.

Това което мога да ти кажа да не купуваш като начинаеща...Не взимай оракул, не взимай Марселско таро, Картоманси, Ленорман, Кроули. Внимавай ако избираш карти с църковен сюжет, не са много ясни. Гледай да има ясна символика и да можеш лесно да отличаваш на външен вид една карта от друга. Гледай изображенията да са на по-голямата част от картата и самата тя да не е заета от голяма рамка и миниатюрно изображение нищо не говорещо.

А също...избери карти с "добър", приказен сюжет, да не стряскаш още повече мъжа ти. Joy Нека бъдат красиви за да ги оцени като АРТ-обект поне. Картите Таро са много красива вещ и са обект на колекциониране от познавачи на красивото. Познавах човек, който имаше много голяма колекция и никога не ги е ползвал по назначение. Той ценеше в тях изкуството.

# 212
  • Мнения: 793
Аз си харесах колодата на Зернер - била подходяща за начинаещи  Simple Smile Ето я

- най-вероятно ще се опитам да се сдобия с нея.

Цитат
Картите Таро са много красива вещ и са обект на колекциониране от познавачи на красивото.
Аз съм тръгнала по тоя път само дето в Бг няма голям избор. Наистина ми харесва просто да си ги разглеждам от време на време и да се радвам на изображенията.

# 213
  • Мнения: 31
Аз не съм на мнение, че трябва да се започва с Уейт. След като не ми харесва, никой и нищо не може да ме накара да си я купя. Колодата която избереш, тряюва да ти харесва. И трябва да си убедена, че я искаш сега и веднага, трябва да ти говори ясно "купи ме". Това ще е твоята колода.

Има сума ти колоди които са направени ПО Уейт. Със същата структура и почти същата символика. Освен това, да разглеждаш картите си и да търсиш някаква нова и по-интересна символика от нази на Уайт е много интересно.

Това което мога да ти кажа да не купуваш като начинаеща...Не взимай оракул, не взимай Марселско таро, Картоманси, Ленорман, Кроули. Внимавай ако избираш карти с църковен сюжет, не са много ясни. Гледай да има ясна символика и да можеш лесно да отличаваш на външен вид една карта от друга. Гледай изображенията да са на по-голямата част от картата и самата тя да не е заета от голяма рамка и миниатюрно изображение нищо не говорещо.

А също...избери карти с "добър", приказен сюжет, да не стряскаш още повече мъжа ти. Joy Нека бъдат красиви за да ги оцени като АРТ-обект поне. Картите Таро са много красива вещ и са обект на колекциониране от познавачи на красивото. Познавах човек, който имаше много голяма колекция и никога не ги е ползвал по назначение. Той ценеше в тях изкуството.

Много добре написано thumbsup... благодарна съм за вниманието и бързите отговори на всички   bouquet
Желая Ви хубава седмица ... страшни сте !    Nature Sunny

# 214
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мдам, Ксения ти е дала много хубави съвети как да си избереш колода! Наистина най-важното е да е ясна! И естествено да ти харесва! Аз съм малко пристрасна към колодата на Уейт! На мен ми е много красива в своята семплост. А и цветовете са много "говорещи".

Неса, честита придобивка! Всъщност има доста стабилен избор на карти в БГ. Само трябва да научиш затънтените окултни магазинчета. В някои дори може да си поръчаш колоди, ако ги нямат. Peace Щом си си взела и книжката значи няма да ти пиша молитвата, тя си я има там, ще си я видиш. Ако някой все пак я иска, да си каже!

# 215
  • Мнения: 793
Всъщност има доста стабилен избор на карти в БГ. Само трябва да научиш затънтените окултни магазинчета. В някои дори може да си поръчаш колоди, ако ги нямат. Peace
Би ли споделила някое  Simple Smile Аз не знам нито едно.

# 216
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз ги знам несофийските за жалост. В Сф знам само едно, дето е пресечка на Пиротска от пешаходния й край. Но не съм се заглеждала дали там имат таро.  Embarassed

# 217
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета я да ви питам нещо. Мислите ли, че е проблем ако си държа и двете тестетав една кутия? Иначе всяко си е във отделно парче плат (едните са си с торбичка даже).

# 218
  • Мнения: 4 380
Аз мисля, че не е проблем. Нали са увити отделно... newsm78

Селин, би ли написала ритуала за пречистване?

# 219
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Селин, би ли написала ритуала за пречистване?

Ето го:

Набавяте си малко каменна сол, картонена кутия (става и такава от обувки), две найлонови торбички и тиксо (най-добре хартиено).
Поставете картите в едната найлонова торбичка за да ги предпазите от солта, разстелете половината каменна сол на дъното на кутията и положете картите върху солта. Посипете отгоре остатъка от солта, затворете капака, поставете кутията във втората найлонова торбичка и омотайте целия пакет с тиксото. Поставете така опакованата кутия на възможно най-слънчувото място. Кажете молитвата, дадена по-долу, и изчакайте три дни, през които колодата ще бъде пречистена. След това извадете картите и изхвърлете солта, найлоновите торбички и кутията (най-добре във река).

МОЛИТВА ЗА ПРЕЧИСТВАНЕ НА КАРТИТЕ

"Аз поставям тези карти в чистотата
и умиротворявам своето сърце в хармония.
Аз усещам пречистващите слънчеви лъчи отгоре
и чувствам заземяващата сила на солта отдолу.
Аз моля Вселената да пречисти тези карти
със своята все проникваща сила и любов
и даизпрати тяхната жива енергия към мен.

С любов към всичко и омраза към нищо, благодаря."


Тази молитва се използва и всеки път, когато пречиствате картите, както и когато връщате своята колода Таро вкъщи след като сте работили с нея навън.

# 220
  • Мнения: 4 380
Мерси Селин! Ами от къде каменна сол? То не и пише на солта каменна ли е... Embarassed

# 221
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Каменната сол се дава на животните по принцип и за това е по-трудно да се намери! Може да потърсиш във ветиринарна аптека. Виждала съм и в някои железарски магазини.

# 222
  • Мнения: 793
Вчера си свалих един торент с доста колоди Таро. Ако на някой му представлява интерес мога да покажа тук част от по-интересните или по-красивите колоди. Има много странни и интересни колоди.

# 223
  • Мнения: 4 380
Несса, всички колоди ги има свободно в нета. Има сайтове с колекции от стотици видове. Подозирам, че в някои са качени всички въобще някога съществували. Не знам за какво би е бил този торент.

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/

# 224
  • Мнения: 793
Вместо да разглеждаш колодите от сайтове си ги сваляш на компютъра за да ги разгледждаш по-бързо  Simple Smile За това е торента - просто една колекция за ценители на Таро.

Общи условия

Активация на акаунт