Голямо клюкарче е това ЯНУАРЧЕ, в лошото време само придремва!

  • 11 520
  • 296
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 77
Здравейте всички!!!Да се похваля, че вече имам нет и ще съм от редовна по-редовна!!! Много ми липсваше форума... Айде да си сваля някоя и длуга програма и ще почета и ще попиша после. Лек ден на всички майки и най-прекрасните бебоци.

# 151
  • София, Младост
  • Мнения: 37
Пипилотка, в Младос 1 съм близо до пазара, точно до магазин Европа.

# 152
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Браво бе! Мислех си, че като спретнахте вчера един огроооомен чат, няма да имам 6 страници за четене днес. Е, не съм познала, отивам да чета назад.
Шушони, ЧРД!

# 153
  • Мнения: 68
Шушони Честит Рожден ден!

Виждам, е обсъждате захранването, а аз нали бях обещала да преведа напътствията, които ми даде нашия педиатър. Съжалявам за закъснението, бях затрила листа, но днес след поредното издирване успях да го открия Laughing Ето и превода Grinning

ЗАХРАНВАНЕ

1.   Кърменето или АМ е напълно достатъчно за повечето бебета на възраст 4-6 месеца. Храносмилателната система на вашето бебе не е готова да приема твърди храни толкова рано и по-ранното им въвеждане пречи на бебетата да спят добре през нощта.
2.   Захранването трябва да бъде започнато на 4-6 месечна възраст, за да се задоволят нарастващите нужди на детето. Вашето мляко може да намаление след въвеждане на твърди храни.
3.   Междувременно продължавайте да кърмите или да давате АМ до 12 месечна възраст. След това може да бъде въведено хомогенизирано мляко.
4.   Захранването трябва да се направи индивидуално с 3 дни промеждутък между въвеждането на всяка нова храна. Също така трябва да се наблюдава за обриви и/или диария.
5.   Може да използвате купешки или домашно приготвени храни без да добавяте сол или захар. Те са еднакво хранителни.

ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА СХЕМА ЗА ЗАХРАНВАНЕ

1.   Четири до шест месеца- бебешки каши
- Въвеждане на бебешка каша подсилена с желязо, първо оризова, следвана от ечемичена и овесена. За изключително кърмено бебе, захранването е препоръчително да се започне на 6 навършени месеца.
- Започва се с 1 лъжица суха каша веднъж или два пъти на ден, смесена с вода, изцедено мляко или АМ. Увеличете количеството и гъстота на кашата постепенно.
- Опитвайте нова храна когато вашето бебе е щастливо, гладно и не е уморено.

2. Шест до девет месеца
- Започнете със зеленчукови пюрета и след  това с плодови. Започва се с жълти зеленчуци (моркови, тиква, сладки картофи...). Следват зелени зеленчуци (зелен боб, грах, броколи..). Плодовете могат да бъдат ябълков сос, праскова, банан.
- Щом бебето свикне да пие вода от чаша, можете да му давате разреден плодов сок . Разрежда се в съотношение 1:1, за да не свиква бебето с прекалено сладко.
- На 8 месечна възраст могат да бъдат добавени месно пюре, риба и пиле. Други храни, които могат да бъдат добавени са кисело мляко, сирене и варен жълтък. Не започвайте да давате ядки, морски дарове, фъстъци и белтък докато не навърши 1 година.

3. Девет до дванайсет месеца- обща храна и finger food
- На възраст 9 до 12 месеца вашето бебе може да приема малки количества finger food, вместо закуска между храненетата, когато изглежда гладно. Добър избор на finger food са кракери, бисквитки за зъбки, сухари или корички хляб, варени парченца зеленчуци или парченца плодове като пъпеш, банан, праскова.
- Храни за избягване са тези, които могат да им преседнат или не могат да бъдат сдъвкани. Хот дог, грозде, твърди бонбони, пуканки, ядки, варена царевица.


Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 02:42 от kokonka

# 154
  • Мнения: 256
Шушони,
Честит Рожден Ден!!!   bouquet

Коконка, мерси за инфото  Hug

# 155
  • София
  • Мнения: 6 182
Шушони Честит Рожден Ден!   bouquet

kokonka много, хубаво и синтезирано това за захранването - мерси.

Моята свекърва си е предложила услугите за домашен сок от джанки за бебо  bowuu Мъжът ми и казал, че ще захранваме късно, а тя отговорила, че това са глупости  Mr. Green Добре, че не съм разговаряла аз с нея  Whistling

# 156
  • Мнения: 256
M_I_A, а обсъждали ли сте с твоята свекърва дали ще давате сока ферментирал или не?

# 157
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Честит рожден ден Шушони!          bouquet
А пък вчвра свеки и една колежка ми разказаха за някакви трънчета (косънчета) които трябвало да избият на гръбчето след разтривка.  newsm78  След което минавали коликите!!!  Shocked  Някой чувал ли е подобна щуротия???


 Joy А опашка не пораства ли? Joy

# 158
  • Мнения: 6 274
M_I_A, а обсъждали ли сте с твоята свекърва дали ще давате сока ферментирал или не?
Хахаха. Остава и да го сварят после . hahaha Като се кротне оня ми ти бебчо - не могат да го събудят после.  Mr. Green
Вале, а ти защо не ни посещаваш в Чат-а  ???  Thinking

# 159
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ей това с ранното захранване още дълго ще се влачи в тая държава. #2gunfire И аз уж сме се разбрали с докторката ма колкото пъти ме види толкова пъти ме пита няма ли да почваме да захранване. Ама тя си знае, че няма да го направя затова и зор не ми дава. Mr. Green С Алекс рано се захранихме и знае проблемите с него та затова сега не ми дава зор. Laughing
Дааа! Моята на последнмата консултация ме попита давам ли сокчето от ябълка, а когато и отговорих, че нямам намерение да давам, защото смятам само да кърмя и въобще не съм убедена в ползата от тези нитратни сокчета и то толкова рано, тя ми каза: "Ами да, то си е така. Най-добре е само на кърма, ама в България сме по друг стандарт и аз затова..." Shocked

# 160
  • Мнения: 256
Djulichka , прати ми на лични как да ви намеря

# 161
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Честит рожден ден Шушони!          bouquet
А пък вчвра свеки и една колежка ми разказаха за някакви трънчета (косънчета) които трябвало да избият на гръбчето след разтривка.  newsm78  След което минавали коликите!!!  Shocked  Някой чувал ли е подобна щуротия???


 Joy А опашка не пораства ли? Joy
знаеш ли че май това ми е познато?!Май отнякъде съм чувала Shocked Shocked ShockedРазправяха ми ги тия още по времето на баткото-че той имаше страшни колики-ама така и не му поникнаха Thinking Whistling

# 162
  • Мнения: 14
Привет
Използвам намалението докато спи бебата и аз да кажа някой лаф Simple Smile
Моят ник идва от Маган-машина за обработка на памук, Магани за благозвучност а това че се чете Мегани  Confused ми аз не го чета така. Моята ник история май е доста странна  Shocked
Ние от няколко дни не се будим нощем да хапваме та да видим в понеделник как са ни грамчетата, че и без да спим цяла нощ са ни проблем, а сега   Rolling Eyes

# 163
  • Мнения: 14
оппа
Абе май и трите ни бебета от  Младост1 много малко наддават напоследък  newsm12

# 164
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте. Нямам много време за чата, много бързо пишете не мога да сваря да чета. Вивив ми пише ,че трябва да си намаля снимките на 200 пиксела , как да го направя бе хора. Едвам ги сложих , ко ги изтрия втори път няма да мога? Embarassed Embarassed


Много се интересувам от това захранване ,направо ми е пламнала главата с какво да почна. Лекарката каза с плодово пюре-  от няколко дни си играя да правя в къщи и го ям аз. Дадох на сиянка само да видя дали ще захапи , но тя плюе лъжицата и почнах да се притеснявам ,че няма да иска като му дойде времето. Ще си остане гладно и не  захранено детето. Embarassed #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт