Празнуват АВГУСТовските деца с имена на цветя

  • 9 702
  • 297
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
заглавието е дело на Гита Ог

Ние сме 160 мами августинки
Имаме си 93 момченца и 67 момиченца

Кои сме ние????..........ЦЪК
                                    ...и....
                                                                 ЦЪК

Бебешки августовски факти
Най-дългите ни момиченца са Мария на мама MEGI и момиченцето на мама PimKie - 53 см
Най-дългите ни момченца са Раян на мама MrsK (Rosemontia), Димитър на мама vezni4kadobri4ka, Виктор на мама iv4ence и Андриан на мама mari_eta - 54 см
Най-мъничкото ни момиченце е Калина на мама Mirama - 40 см
Най-мъничкото ни момченце е Стилиян на мама Di83 - 44 см
Най-голямото ни момиченце е Клементин на мама Оранжево небето - 4100 г
Най-голямото ни момченце е Стефан на мама ^Ekaterina^ - 4250 г
Най-лекичкото ни момиченце е Цветелина на мама elissee - 1700 г
Най-лекичкото ни момченце е Калоян на мама bruno - 2200 г
Най-много астрални близначета са се родили на 07.08.2007 - 9
Бебенцата ни са с общо тегло 428.333 кг и са дълги 149.91 м
Момиченцата ни тежат 166.120 кг и са дълги 54.82 м
Момченцата ни тежат 267.213 кг и са дълги 95.09 м
Най-нетърпеливото ни момченце е бебе Калоян на мама bruno - родено 34 дни преди термин
Най-нетърпеливото ни момиченце е бебе Калина на мама Mirama - родено 54 дни преди термин
Най-търпеливата мама е Rebeka Sch. с бебе Божидара - преносила 9 дни
Най-точните бебета родени на термин са Александър на мама eva_, Радост на мама sevda_lina, Николай на мама Smily, Ясен на мама Смайли, Александър на мама Arven и Магдалена на мама mary_jane
Най-много момиченца са кръстени с имената Виктория и Калина - по 3
Най-много момченца са кръстени с името Александър - 8
Бебета родени на една и съща дата с едно и също име са Александър на мама lulumba и Александър на мама Иррра

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД 315-ЯТ ДЕН
+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Захранване
Естествено въвеждане на твърди храни (Педагогическо захранване)
Захранване
Захранване - 2
Алергии при бебето
Грижи и развитие
Полезно за уменията на бебето
Развитието на детето
Първите игри
Масажи и гимнастика - описание
Масажи и гимнастика - с картинки и примерна програма
Комуникативен бебшки масаж
ЕБХ (естествена бебешка хигиена)
ЕБХ - помощни средства
ЕБХ - Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне
ЕБХ (на немски)
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ХУМАНИТАРНА КАМПАНИЯ "ОТ БЕБЕ ЗА БЕБЕ"


Детски магазини(с линкове по градове)


Детски on-line магазини:
www.shop.danet.bg   www.pakostnik.com   www.family-bg.com   www.simonovi-bgshop.com   www.smenzamen.com   www.igra4kite.com   www.stefi.biz   www.marseltoys.com   www.bgbazar.com   www.marti-online.com   www.zadeteto.com   velanas.com   www.vip-baby.com   shop.dechica.com   nanibg.com  Comsed    www.crazykidsbg.com   bulstore.com   baby-market   www.mobilis.bg   bazarbg.com   megashop.bg   www.zabebeto.com   www.papagal.net   www.vegatoys.com   mal4o.com   www.best.bg   monitrade.911.bg


Предложения за заглавия:
АВГУСТовска мама си мечтае кога ли беб с играчки ще играе - shoshi84
Зъбче имам си аз вече, похвалило се АВГУСТовското човече - Калеко Алеко
С първи стъпки крачи вече АВГУСТовското човече - Curlicue
АВГУСТинче зъби се в огледалото, майка му старателно и четката и пастата подбрала е - Оранжево небето
АВГУСТ, в жегите сме ний родени и за всичко сме калени - Оранжево небето
АВГУСТовските деца шарят алени яйца - lulumba
Ръчички шарят, любопитно е нослето – през АВГУСТ пак родено е детето - Curlicue
"С върбова клонка мама ме закичи” – рече АВГУСТовското човече - Curlicue
"Чук, чук, яйчице..."пее АВГУСТовското дете - Гита Ог
Предишните ни теми:
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 17:28 от Август07

# 1
  • Видин
  • Мнения: 685
Запис.
Ако някой може да ми отговори Praynig http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285447.0
За пръв път първа Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 5 721
Ния,знам няколко дечица които се запекоха зверски от НАН,но си е до дете разбира се!
Не знам с какво сте захранени вече но опитай да даваш повече разхлабващи неща Peace
Райън има в дни в които не ака а когато ака винаги е твърдичко  ooooh! рядко има по...

Ира,на мен ми обясни дерматоложката,че пъпчиците които ни излизат по личицето са от себорейния дерматит и, че ще го израсте  Rolling Eyes
На мен също ми е писнало от лекари Confused
Днес сме на консултация от 14,00 и ще попитам за тези новите пъпчици които са мн странни Thinking
 

# 3
  • Мнения: 1 216
 Добро утро!
slavcheto new, добре дошла! Тъкмо ще застъпиш пролетта и лятото  Mr. Green
herelina, от коларгола и Камен ака на точки, мен докторката ме предупреди, че е така. Получава се ако си сложила малко повече капчици и са попаднали в тумбачето  Peace Нищо страшно
tt hani, снимката е много готска
Тиги-Мигъл, Яворчето да не излезе един брокер от толкова много безплатни консултации  Party Радвам се, че сте ок, пък с розеолка не е болка
BateJoro, много задълбочаваш тоалета. Няма ли да е жега, какви жилетки, пък и дебели  Grinning
Днес най-после можем и да стигнем на консултация. То половината месец мина

irem4e ще я видя живот и здраве в събота

# 4
  • Мнения: 79
Ния, опитай да смениш за известно време НАН-а...
Знаеш, не разбирам особено от адаптирани млека, но съм виждала специално за такъв проблем на Friso...След като се регулира коремчето, можете да продължите на обикновения му вариант...Или някакво друго...
Соковете с разхлабваща функция явно не ви влияят много...
Можеш също временно да ограничиш бисквитите и пюретата, съдържащи ориз /на Калина, примерно, той не й действа добре/.

# 5
  • Мнения: 1 258
Ния,незнам до колко ще ти помогне,но когато пламен се запичаше му давах дуфалак 2 или 3 пъти и се оправи! Peaceние още сме с темп.и не я сваля.повръща от нурофена,и унас е олеле! #Crazyслагам чорапи с оцет на краката ,ама и това не помага!

# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ния, аз ползвам Милумил2 и съм страшно доволна - няма запек няма повръщане за сега Praynig Praynig
Аз и преди ти бях писала - ние също бяхме с голям запек като въвеждах пюретата, въпреки, че тогава кърмех - само с млечна захар се оправяме - това е основната съставка на Дуфалак, но много по-добро от него. Не е захар като бялата или кафявата, не се притеснявай да даваш. Тук препоръчват за деца, които са изцяло на изкуствено хранене по 1лъж. дневно в млякото да се слага, именно заради запек. Можеш и в кашата да я сложиш и в пюре навсякъде. И понеже имам опит със запеци  Rolling Eyes големият ми син е изпил тонове Дуфалак и не му подейства, много голяма мъка беше, а сега с Млечната захар нямаме никакви проблеми. Точно 2 пъти ми се наложи да му сложа в сокчето и се регулира ходенето.

Успех   bouquet

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добро утро!

Да се похваля и аз с първото падане - наведе се да докопа прахосмукачката и се преобърна с проходилката ooooh!. Заби лице в пода, но се размина само с рев.
В резултат - моменталически разпънах кошарата, дето все и се каня, и го инсталирах вътре - да ми е мирна главата Crossing Arms.

# 8
  • Мнения: 79
Дезита, ценен съвет за домашната аптечка е това... bouquet
Не сме имали запек досега, но ще проверя за лактоза по аптеките - би трябвало да се продава извлечена във вид на прах...

Честити месечинки на Мирена, Мариета, Мирослав, Кристиян, Алескандър, Димитър, Зейна, Станимир и Любомир!
Весели и здрави да растат!
babydust7

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 11:44 от Curlicue

# 9
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да точно на прах е - прилича на пудра захар. И струва стотинки. Аз също след раждането имах такъв проблем и си пиех чайчетата за кърмачки с мл. захар и добре ми подейства  Wink

# 10
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
мони пък само нан е пил след кърмата и никога не се е запи4ал,даже напротив.до дете си е....
в4ера опитахме ядене от кухнята,еми няма такав а вкуснотия,пюретата са  Sickпред кухнята.малко ще ми е трудно да я взимам де,щот излизаме в 13,ама ще преразгледаме режима.
болните да оздравяват бързо!
само да вметна,4е ве4ер е кошмар в нас,не спим и тов а си е.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 721
Марианамама,май с теб си оставаме неспящи  ooooh!

# 12
  • Видин
  • Мнения: 685
Много ви благодаря момичета bouquet. След малко отиваме при педи, дано само не я зпуснем. Сигурно ще сменим млякото. А круши взех и му дадох вчера. Дано да се оправим скоро Praynig

# 13
  • Мнения: 229
Марианамама,май с теб си оставаме неспящи  ooooh!
Oooooooooo и аз съм отдавна в отбора. Нямаме нито една нощ, в която да е спал като хората. Най-доброто ни постижение е 4 пъти да се събуди до 6.00часа

# 14
  • Мнения: 82
Хайде да почерпя за осмия месец на Мики!

Честито и на астралните ни близначета!

Общи условия

Активация на акаунт