Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 32

  • 37 754
  • 297
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 492
tandoori , аз мисля, че сместа ти, се е пресякла от млякото и лимоновия сок,  смеси ги  без останалите продукти,  и съм  повече от сигурна , че сока от двата лимона ще пресече  млякото

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Гушанка, мерси за мнението ти. А за аватара, ако не го представя за свой продукт нека си седу, друго е ако си присвоява заслуги за направата на тортите ти....
Tandoori, а да не би млякото да е било студено. При мен се е пресичало така когато има масло и добавям продукт, който не е с неговата температура.

# 167
  • Мнения: 492
пепи, ти освен, че си майстор в правенето и декорирането на торти, си и невероятен майстор в изработването на перфектни и съваршенни фигурки  bouquet  bouquet  bouquet

# 168
  • Мнения: 7 107
tandoori , аз мисля, че сместа ти, се е пресякла от млякото и лимоновия сок,  смеси ги  без останалите продукти,  и съм  повече от сигурна , че сока от двата лимона ще пресече  млякото

Това ми хрумна първо и на мен. Другото, което си мисля че скапва работата е маслото+ бакпулвера и содата. Вижда ми се прекалено много набухвател за това количество продукти  newsm78.
Сподели все пак дали си постигнала добър резултата, когато решиш пак да експериментираш.

# 169
  • Мнения: 7 107
Atalanta, пианото е върха! Много прецизно направено, клавиша изобщо не го мисли.

Гушанка, ако въпросния притежател на аватара не се фука с тортата като своя, а просто го е изкефила и затова я е сложил на показ бих се радвала. Аз лично, бих установила контакт със въпросната личност, за да си изясня ситуацията  Peace.

# 170
  • Мнения: 1 116
tandoori , аз мисля, че сместа ти, се е пресякла от млякото и лимоновия сок,  смеси ги  без останалите продукти,  и съм  повече от сигурна , че сока от двата лимона ще пресече  млякото
Да пресича го, точно така се прави бътърмилк в домашни условия, на една чаша прясно мляко се слага 1суп.л. лимонов сок и млякото се пресича.
Според мен обаче се е пресякло от многото течност, която се прибавя наведнъж. Опитай в началото да прибавяш лъжичка по лъжичка млякото.

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Благодаря на всички за отговорите. Всичко е наред. Дамата много е харесала една от тортите ми и затова я сложила на аватара си. Rolling Eyes

Джемма, ето идеи и от мен:


# 172
  • София
  • Мнения: 618
И аз исках да кажа че се е пресякло от млякото и лимоновия сок. Много пъти ми се е случвало и вече не пробвам.

# 173
  • у дома
  • Мнения: 1 581
момичета, оставам без думи от творенията ви  Hug  bouquet

четейки за ММ бонбоните и покритието от тях, реших да споделя моят опит  Mr. Green

откакто използвам описанието на _Пепи_ за работа с тях, нито един път не съм имала фал  Peace

Цитат
Такааааа, да кажа как аз процедирам с маршмелоуз бонбоните. Взимам 10-12 броя- всеки от 12гр. индивидуално опаковани- или пакет от 150гр. Слагам 2с.л. вода или 1с.л вода+ 1с.л. лимонов сок и ги пъхам в микровълновата да се разтопят. (като преди това намаслявате съда в който ще ги разтопявате). Като се разтопят прибавям постепенно пресята пудра захар. Поема около 300-350гр. пудра. Става доста меко тесто (може да се сложи и по-малко захар и ако се наложи да се добави след престоя в хладилника)  Ако още лепне плота се посипва с нишесте, сместа леко се премесва върху плота- слага се в купа и плътно се увива с прозрачно фолио. Поставя се за около 1 час в хладилника. След като се извади, ако е много твърдо се поставя за 5 сек в микровълновата. Разточва се върху плот с нишесте.

също така съм сметнала един бонбон колко гр е приблизително и съответно, ако сложа по-малко бонбони, колко пудра захар и лимон. сок им е необходим
имам предвид пакет от 150гр (34бр.), 4-ри цветни ММ бонбони

ПРОПОРЦИИ:


150гр бонбони (34 бр) - 300гр пудра захар - 1с.л. лимонов сок + 1с.л.вода
50гр бонбони (11 бр) - 100гр пудра захар - малко лимонов сок (тука вече на око действам)
25гр бонбони (6 бр)- 50гр пудра захар - малко лимонов сок (тука вече на око действам)

ето какво количество се получи от 6 бонбонки (приблизителен р/р 4/3см) Mr. Green

 Hug

# 174
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Гушанка, отдавна бях забелязала твоята торта скара на аватара на една съфорумка, все щях да и пиша, но се заплесвах около малката. Като цяло го приеми като признание за творчеството й, пиши й на лични и я питай защо го ползва и т.н.

Аз не ви изпускам от поглед, че другата седмица ще правя торта за РД-то на брат ми, та за сега се чудя каква да е, мислех си за прословутата Татяна, толкова хвалби отнесе, време е да я пробвам  Mr. Green

# 175
  • София
  • Мнения: 2 658
Atalanta, Пепи, страхотни торти сте направили пак.
raya usa много сладка тортичка и на мен ми престои да правя такава другата седмица, въпреки, че ходим от един месец и забавихме прощапулника Confused
Gushanka, добре че сте се изяснили, не се ядосваш, а можеш спокойно да се зарадваш, че толкова са ти харесали тортата  Simple Smile
Tandoori      и спопред причината е в смесването на лимоновия сок и млякото. Пробвай да сложиш лимона накрая, след като си направила сместта.           

# 176
  • Мнения: 1 965
Спешна питанка  newsm78
Може ли някой да ми каже дали на територията на София може да се намери ЧЕРНА боя. Ама наистина черна. Имам нужда  и от кафява, но засега спасявам положението с какао. Евентуално ако ми кажете и разфасовката и цената.........   bouquet  Ако темата вече е дискутирана, за да не пълним форума.... може да ми драснете едно ЛС...Благодаря Ви предварително.....

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
van444eto, в Кадемлия трябва да имат. А аз си правя черно от зелено+синьо+червено (понякога и малко кафяво)

# 178
  • София
  • Мнения: 1 163
на Кадемлия черната и бялата са почти двойно по -скъпи /по 15лв/ в сравнение с другите им цветове. Незнам на ул"Три уши" дали има там черна, другия вариант е да си я направиш от други цветове

# 179
  • Мнения: 668
Имам питанка - подсладеното кондензирано мляко много ли е сладко на вкус? Вчера минахме през Билла в Перник, и там на един щанд имаше надпис: Подсладено кондензиран мляко, и кутийките бяха на Dutch lady - обаче не изглеждаха като тези в нет-а... На тях пишеше "... for your tea, coffee and all favourite recipes..." или нещо от сорта. Сега у дома видях несъответствието, а на вкус не ми се вижда кой знае колко сладко. Дали са ме минали с надписа в магазина или не?
Прилагам снимка: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=238923&photo=24

Общи условия

Активация на акаунт