Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 32

  • 37 700
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 484
Зори,тортата е прекрасна.Много готини цветове си постигнала!

Джемма,гледах новите ти придобивки.Страхотни са!Гледам,че никои не ти е предложил да те приюти,така че ако имаш проблеми-идвай вкъщи,нооо да не си забравиш джаджиите!  bouquet.Аз давам парите,ти правиш тортите!

# 286
  • София
  • Мнения: 2 113
Мдааа, преди да затворят поредната тема, да кажа

Меги, извинявай за цвета, по памет карах, имах резерви, но не проверих и ето, грешката е изцяло моя, не е на монитора или на твоя цвят:)))))

Зори - пак майсторски изпипано! А и сладките са разкошни!

Аталанта, благодаря за споделеното! Рецептата за муса е записана.

Clairette, аз ганачето не го слагам в хладилник, чакам да се охлади и повтвърди и разбивам. Сподели после как се е държала Мозайка-та, че мисля да я пробвам скоро с формата на купа.

Джемма, напълно разбирам колко емоции си си доставила, то да харчиш пари си е кеф, но да си набавяш толкова важни за хибито готини джаджи е направо върхът:)) А можеш ли да измислиш торта, в която да използваш всичко от последните няколко дена:))) И после да казваш - това с това направих, това с това... Със здраве и вдъхновение да си ги ползваш!

Ванче, трансферите винаги са ме респектирали, но това твоето е адски много труд, идеята е страхотна!

# 287
  • Мнения: 319
Джемма, мерси  bouquet Опитах да намеря тази информация без да се регистрирам, ама не успях ooooh! Сега вече спокойно мога да се регистрирам, че да видя колко пари ще ми искат за доставка. Разликата в цените е голяма, а курса на американския долар към канадския не е много по-голям от единица.

# 288
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Джемма, мерси  bouquet Опитах да намеря тази информация без да се регистрирам, ама не успях ooooh! Сега вече спокойно мога да се регистрирам, че да видя колко пари ще ми искат за доставка. Разликата в цените е голяма, а курса на американския долар към канадския не е много по-голям от единица.

p4eli4ka по-скъпо ще ти излезе, понеже за пратки до Канада над $ 20 се плаща мито. А и не само това,..Обикновенно ползват за доставка UPS, а техните цени са високи. Защо не поръчаш каквото ти трябва от goldaskitchen.com . В Mississauga се намира склада им, и на следващия ден получаваш поръчката. Преди месец-два поръчвах от тях и платих 6 и нещо $ за доставка.

# 289
  • Мнения: 319
Е&M, мерси и на теб за информацията  bouquet Аз подробно разгледах www.goldaskitchen.com, но установих големи разлики с техните цени и тези в Щатите. Затова ми се искаше да мина по-тънко, ама май няма смисъл да се занимавам. Не знаех, че се плаща мито ooooh! Аз така или иначе няма да поръчвам скоро, искам да си направя подарък за рождения ден, който е през септември, ама разучавам от сега и ще си правя списък на желаните джунджурийки. Дано не прекаля с бройката и общата сума Crazy

# 290
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
И аз съм на твоята датичка  Grinning

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Atalanta, пианото е страхотно! Поздравления за невероятната торта! smile3501 smile3501 smile3501

van444eto, поздравления за бебока! Голям сладур! yes

Зори,, бебешката торта е невероятно сладка! Останах възхитена, като я видях! Аз нали все за момчета правя (с изключение на една за момиченце на 2г) и като видях такава розова красота....  4470, а и слончето е върхът!... И сладките също!  Hands Clap Hands Clap Hands Clap

# 292
  • UK
  • Мнения: 1 351
dimitrina73  Hug

# 293
  • София
  • Мнения: 113
Зори, великолепно изпълнение, както винаги!  bouquet
Мегита, много нежна и семпла тортичка! Довърши рецептата, моля!
van444eto, страхотен бебок и прекрасно изпълнение! Ти ли го изрисува или го свали от някъде?
Джема, отново честито! Да ни покажеш и следващите!

# 294
  • София
  • Мнения: 618
Привет на всички!
 Искам да попитам блатовете на татяната сиропират ли се, в рецептата не е споменато.
Благодаря ви

# 295
  • UK
  • Мнения: 1 351
    Студена торта

Продуктите за крема
 200г краве масло
 200г пудра захар
 50г какао
 100г шоколад
 100мл прясно мляко
 2 жълтъка
 2 ванилии

 Кремът се приготвя, като омекналото на стайна температура  масло се разбива със захарта до получаване на пухкава смес. Отделно се смесват какаото, млякото и шоколада и се варят на умерен огън до сгъстяване. След като тази смес изстине, се прибавя към разбитото със захарта масло, като се бърка непрекъснато. Прибавят се и жълтъците един по- един. Кремът се ароматизира с ванилията.
 Ако желаете ще допиша и останалата част за тази торта.

 Продуктите за блата
 500г бишкоти
 6 целувки
 6 ореховки
 50гр захаросани плодове
 прясно мляко

 за украса шоколад

 Във форма за торта, разстлана с пергаментна хартия, се нарежда един ред бишкоти, потопени за секунда в прясното мляко. Отгоре се намазва слой крем. Върху него се натрошават целувки и ореховки, които се поръсват със захаросаните плодове. Отново се намазва равномерен слой крем. Пластовете се редуват до изчерпване на продуктите. Тортата престоява във формата 24 часа на студено ( ние не дочакахме толкова  Laughing). Отгоре се поръсва обилно с настърган шоколад.
 
 Е това е  Peace Бях я направила за Коледа и беше божествено  Crazy Но след като пробвах и с обикновена торта крема става и за други торти  Peace 
 

# 296
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Темата е страхотна за това се записвам да я следя.

# 297
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Зори, Atalanta, van444eto, Мегита - изключителни торти! Браво момичета!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт