Примерна схема на захранване (7)

  • 53 456
  • 599
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
В повечето случай чета, че давате кашата следобяд.
Незнам защо съм решила да е сутрин, като вид закуска  newsm78
Добре ли е да опитам да и дам в 10ч. примерно? (оризова безмлечна на Гербер)

И ако така е добре, после като въведа зеленчуковото пюре кога да го дам - следобяд ли?
Някой опитал ли е така, или е по-добре варианта - зеленчуци на обяд и каша за следобедна закуска?  newsm78

# 406
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ханна, кашата май се дава следобяд за да позасити бебо и да спи през нощта. Уви, при Мартина този номер не действаше, но може и да греша за причината за следобедното даване. От друга страна пък, кашата е доста засищаша и може до обяд да не огладнее достатъчно за зеленчуците.

# 407
  • Мнения: 19 309
Откога може да се дават смлени орехи и алерген ли са?

# 408
  • Мнения: 114
Здравейте!търсих някъде да пише никъде не намерих!колко време е годността на пюретата след като са отворени?БЛАГОДАРЯ!

# 409
  • България
  • Мнения: 3 621
До колкото знам е 48 часа в хладилник

# 410
  • София
  • Мнения: 3 524
!колко време е годността на пюретата след като са отворени?
в хладилник - на някои е 48 часа, има сокове до седмица, а на хип пюретата на етикета като го отлепиш пише отвътре и срока им е различен за различните видове (дали е с месо, плодово и така) Peace

имам питанка към тези които давате кисело мляко- какво е и какъв процент? понеже от около 3 седмици давам на коко кисело млекце, харесва му, давам му герма 0,1% по съве тна педиатърката е 0,1%.

# 411
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравейте!търсих някъде да пише никъде не намерих!колко време е годността на пюретата след като са отворени?БЛАГОДАРЯ!

и непременно отсипвай частта, която ще даваш за деня, другата да е чиста


Елпет, преди 2 години, когато захранвах каката, се коментираше, че на децата трябва да се дава по-маслено мляко, че е по-добре за бурно растящия организъм.

# 412
  • София
  • Мнения: 3 524
благодаря ти за отговора мики. Peace
интересува ме конкретен опит обаче  - като какъв точно вид мляко и какъв процент Peace

# 413
  • Мнения: 15
elpet , копирам ти мнението на Косе Босе относно маслеността на киселото мляко:
"Категорично пълномаслено мляко между 1-вата и 2-рата година.
Това е стандартната препоръка. Няма единодушно мнение в официалните препоръки дали млякото да е пълномаслено или нискомаслено за възрастта между 2 и 3 год.

Нормалната масленост е от 3% нагоре. Колкото по-висока масленост, толкова по-добре, макар че в натурален вид самото краве мляко трудно би могло да има масленост по-висока от 5-6%. За детенце над 1 год. е напълно подходяща масленост 4-5%. Отделно, обезмасляването всъщност е доста противоестествен процес на допълнителна обработка… Освен това, купеното кисело мляко задължително се пастьоризира (което ограничава ценната млечно-кисела ферментация), а домашното – не. Ако е от сигурен източник, домашно е по-добрият избор.

На кърмените деца над 10-12 м. може да се предложи направо пълномаслено кисело мляко. "

А що се отнася до марката аз мисля да предложа Био Кисело мляко. Peace

# 414
  • Мнения: 1 449

Масленост: 3% или 4.5%
Марка: 1) „Био кисело мляко”; 2) Всяка друга марка, известна или местна


За маслеността
До 2 год. млечните продукти категорично трябва да са пълномаслени – киселото мляко да е от 3% нагоре. Колкото повече, толкова по-добре, въпреки че естествената масленост не може да бъде повече от 5-6%. Тук различия в мненията не би трябвало да има.

Има различия само дали между 2 и 3 год. трябва да се предлагат пълномаслени продукти или да се премине към такива с по-малка масленост, около 1-2%. Но дори тогава не трябва да са почти обезмаслени, каквито са тези с 0.1%.

Освен това, самият процес на обезмасляване е една допълнителна обработка, при която изкуствено се отстраняват мазнините и съответно се губят част от ценните съставки на изходната суровина.

За марките
Всъщност съществена разлика в марките няма. Млякото по принцип се пастьоризира, което не е добре за процеса на ферментация, но такава е практиката. Вкусът също не е определящ (сладникаво или класическо българско с по-кисела нишка) – това зависи от съотношението на млечно-киселите бактерии. Видът на бактериите не се посочва на етикетите, така че това също не е решаващо за избора. Добавките и сгъстителите са напълно допустими – нишесте и подобни, тях ги има в много по-голямо количество на единица обем в някои пюрета или други детски продукти.

В сайта на БНАП проучванията са отпреди няколко години и доста факти в тях вече не са актуални.



/Май сме писали едновременно Simple Smile/

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 17:40 от Косе Босе

# 415
  • София
  • Мнения: 3 524
рени, косе, благодаря ви и за 2та поста Laughing Hug с
ега допълнителен въпрос- къде може да се намери био кисело мляко? аз съм в слатина, сравнително наблизо имам кауфланд в дружба но ен се сещам да съм го виждала там? newsm78

# 416
  • Мнения: 15
elpet, погледни тук:  http://www.bio.bg/index.php?p=94&l=1&id=1 (има списък на магазините, в които се предлага Био кисело мляко)

Аз лично съм купувала от Пикадили Peace

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 20:08 от Reni_23

# 417
  • София
  • Мнения: 3 524
elpet, погледни тук:  http://www.bio.bg/index.php?p=94&l=1&id=1 (има списък на магазините, в които се предлага Био кисело мляко)
Аз лично съм купувала от Пикадили Peace
рени благодаря ти Peace

# 418
  • Мнения: 527
И аз да питам за киселото мляко,захраних преди три седмици,но спрях да давам,и аз не знам защо.Мога ли да дам сега цяла порция,или пак да започна с малко?elpet,ти колко мляко даваш на хранене и слагаш ли нещо в него-бишкоти или други?

# 419
  • София
  • Мнения: 3 524
натали, аз лично не виждам проблем пак да му даваш, след като е захранен Peace
коко папка около 150 гр./ дневно.  понякога не му давам всеки ден де, но като цяло това му е порцията и му харесва. досега не съм слагала нищо вътре, но то е понеже го хареса чисто, искаше ми се да свикне така. папка и тараторче, много е смешен като вади някоя по-едра краставичка, понеже има само 2 зъбчета Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт