Време е за тиквички

  • 107 525
  • 694
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 936
Ще дам рецепта за Плакия, научих я от мой колега.
На дъното на намазнена тава се редят по-дебели кръг4ета тиквички ( става и с патладжан). Отгоре се слага леко запържена кайма, или сварено и накъсано пилешко месо. Прави се заливка от чесън, магданоз, подправки и домати. Пече се във фурна, става разкошно.
Много обичам и тиквички, изпечени на грил тигана. За тях си правя сос с мляко, чесън и копър, отварям студена бира и ... друго не ми трябва.

# 61
  • Мнения: 3 034
Още едно семейство фенове на тиквички. Ядем ги всякак, дори на сладко сме ги опитвали. Но много обичаме италиански рецепти с тиквички.

и ние  Peace ето моята, която знам от леля ми, която живее в Сардиния, много ни е любима  Hug

тиквичките е добре да са по-мънички. обелват се и се нарязват на кубчета, не много малки. осоляват се и се оставят да се отцедят.

обелват се и се нарязват на филийки 2-3 скилидки чесън. задушава се чесънът в 3-4 лъжици зехтин, без да се оставя да покафенее, само да пусне аромат.

добавят се тиквичките и се пържи до готовност на тиквичките.

това цялото се излива върху сварената паста - хубаво е да се ползва къса паста, защото при бъркането на дългата тиквичките се смачкват. аз ползвам фусили (спирали), но става и с друга къса паста.

взимат се пресни домати, трябва да са месести (биволското сърце върши много добра работа), нарязват се също на кубчета и се добавят.

подправя се със ситно нарязан пресен босилек. оставя се разбъркано да поеме ароматите.

п.п. ако не обичате постно, може да се сложи шунка, най-добре пасва като вкус, но без да се пържи, студена  Peace

# 62
  • Мнения: 1 269
Много хубави рецепти сте дали!  bouquet
Аз правя : тиквички на фурна- нарязани на кръгчета, оваляни в брашно и наредени керемидообразно в намазана с олио тава, се поръсват с червен пипер и мазнина. Пекат се до зачервяване. Поднасям с чесън и оцет, или кисело мляко, чесън и магданоз(копър).
Тиквички на скара или грил тиган, баница с тиквички, тутманик с тиквички. Плънката на баницата и тутманика приготвям така: нарязаните на малки кубчета тиквички, задушавам в масло о малко олио до омекване, прибавям един домат, като изври сока слагам сирене,  яйца, магданоз, шарена сол. Най-отгоре заливам тестото с разтопено масло в което има малко брашно и сол. Става много вкусно! Peace

# 63
  • Мнения: 4 358
Днес отново бяхме на гости на мама и отново ни нагости с италианска гозба с тиквички. На мен много ми хареса, затова я споделям с вас:
Приготвя се стандартен сос бешамел с брашно, масло и пр. мляко. В тавичка на дъното се слага малко от бешамела, след което се покрива със слой тиквички, които са нарязани на много тънки филийки (майка ми използва млади тиквички и каза, че не се белят). Върху тиквичките се наръсват сирене, кашкавал, шунка и варено яйце, нарязани на кубчета. Следват сос бешамел, тиквички, плънка, бешамел, тиквички и накрая се залива с останалия бешамел. Пече се докато бешамела порозовее и тиквичките омекнат. Преди сервиране се ръси със ситно нарязан копър, може и да се запече с малко настърган кашкавал.

Това като лазаня с тиквички.Супер ми звучи.Ще го прабвам. Менюто ни за една седмица напред е тивички за ужас на мъжа ми hahaha И той обича ама чак пък толкова като мене hahahaВие сте виновни Winkстрахотни рецепти продължавате да давате.Не се бях сещала какви неща могат да се сътворят от тиквички.

# 64
  • Мнения: 1 152
simplyaven последната седмица съм на вълна тиквички и това задължитерно ще го опитам, мммм страхотно звучи.  chef

# 65
  • Мнения: 4 358
Днес за обяд правих кюфтета от тиквички и картофи на фурна.
Ето ги

# 66
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ммм, тиквички! Много ги обичам беееееее!  Rolling Eyes
Връщам се назад да чета!  Peace

# 67
  • Някъде там, ела и провери...
  • Мнения: 253
Преди малко направих Пастета от тиквички и мога само да кажа че е просто уникален  Crazy, а по принцип не ям тиквички 

# 68
  • Мнения: 3 034
simplyaven последната седмица съм на вълна тиквички и това задължитерно ще го опитам, мммм страхотно звучи.  chef

дано ви хареса  Hug ние обичаме такива по-лекички неща, а това е много ароматно и свежо  Simple Smile

п.п. забравила съм да напиша, че се добавя и моцарела на кубченца, по желание, де  Embarassed мисля, че с кашкавал Витоша също ще стане, по-постен е  Peace

# 69
  • Мнения: 1 520
Eто ги и моите любими рецепти:

КРЕМ-СУПА ОТ ТИКВА

Продукти за 4-5 души:
1/2 кг обелена и почистена от семките жълта или оранжева тиква
1 глава лук
1 стрък праз (само бялата част)
3 супени лъжици зехтин
1 чаена лъжица къри
1 чаена лъжица куркума
1 кафена чаша кондензирано мляко
сол и черен пипер на вкус

Приготвяне:
Изсипете мазнината в тенджера, загрейте и задушете в нея наситно нарязаните лук и праз и нарязаната на парченца тиква. След като течността се изпари, посолете и отдръпнете от огъня. Почакайте да изстине и пасирайте сместа с миксер.
Върнете в тенджерата и разредете с 1.5 чаши хладка вода. След като заври, разбъркайте и прибавете подправките. Оставете на тих огън 5 минути, след което прибавете кондензираното мляко, изчакайте отново да заври и отдръпнете от огъня. Сервирайте супата топла, поръсена с черен пипер.


СУПА ОТ ТИКВИЧКИ

Продукти за 4-5 души:
750 грама тиквички
75 грама фиде или друг вид дребна паста
1 кубче пилешки бульон
1 супена лъжица зехтин
сол и черен пипер на вкус

Приготвяне:
Измийте тиквичките, подсушете ги и настържете на едро ренде над тенджерата. Прибавете зехтина и бъркайте на слаб огън в в продължение на 5 минути. Сипете 1.5 литра вода и прибавете натрошеното кубче бульон. След като заври, похлупете и оставете 15 минути на тих огън.
Прибавете фидето и варете още 5 до 8 минути според вида паста, който ползвате. Опитайте и ако трябва подправете със сол и черен пипер. Сервирайте супата така или добавете няколко капки зехтин и лъжичка настърган

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 11:24 от krem-karamel

# 70
  • Мнения: 6 390
http://www.bonapeti.tv/search.php?q=%F2%E8%EA%E2%E8%F7%EA%E8&x=31&y=11
мноооого предложения с тиквички  Wink

# 71
  • Мнения: 236
Вчера правих тиквичките с 3 вида сирене,само че при мен бяха с 2,че нямах синьо.Станаха страхотни,много приятно изненадана съм.Чудесна лятна и лека манджа.На мъжо есетествено не му хареса,каквото и да сготвя с тиквички,отговорът е:бива,ама най-ми харесват как ги правиш пържени Confused

# 72
  • София
  • Мнения: 10 858
Защо при печене кюфтетата от тиквички ми залепват за тавата?  Sad
Такъв мерак имах да ги изпека във тава, но май няма да мога.
Сложи хартия за печене, намазни и оваляй кюфтенцата в повечко брашно  Hug

Мда, следващият път така ще направя. Сложих три кюфтенца в ранната вечер за детето, обаче така залепнаха, че не можах да ги обърна.
Останалите ги изпържих  ooooh!

Всичк ообичам с тиквички. Най-вече бюреци, пържени с яйца мляко и сирене на фурна.
Сам ос ориз нещо не мога да ги направя както трябва Rolling Eyes

На мен пък тиквичките с ориз са ми някак блудкави  Rolling Eyes
Кажи ми как ги правиш с яйца, мляко и сирене на фурна?

Камамбер  Hug


Тиквички на фурна
3 тиквички
1 кофичка кис. мляко може и пол. мляко и половин опаковка заквасена сметана
250 гр. сирене
3 яйца
копър
чер. пипер
сол

Нарязват се тиквичките на не много тънки кръгчета. След това се осоляват. Всяко кръгче се овалва в брашно и се подреждат в тавата на няколко реда. Поръсват се с олиото и се пекат на около 250 градуса.
Киселото мляко/сметаната/, яйцата, сиренето,копъра и черния пипер се смесват. След като тиквичките се запекат до златисто ги заливаме с получената смес. Оставяме да се допече за около 20 минути, докато се изпече заливката.
Хубаво е,че може да се поднесе и охладено  bouquet
Нищо особено ,бързо и лесно ,но много вкусно Wink
За много ангажирани мами перфектно Hug

Мерси миличка, определено е много лесно! Ще ги пробвам в най-скоро време
 Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 10 858
Ще дам рецепта за Плакия, научих я от мой колега.
На дъното на намазнена тава се редят по-дебели кръг4ета тиквички ( става и с патладжан). Отгоре се слага леко запържена кайма, или сварено и накъсано пилешко месо. Прави се заливка от чесън, магданоз, подправки и домати. Пече се във фурна, става разкошно.
Много обичам и тиквички, изпечени на грил тигана. За тях си правя сос с мляко, чесън и копър, отварям студена бира и ... друго не ми трябва.


Това звучи направо страхотно!
Всички рецепти ми се иска да приготвя  Whistling

# 74
  • София
  • Мнения: 1 762
С риск да се повторя, направо съм възхитена от идеите ви. Всичко съм изпринтвала в няколко екземпляра, да раздавам  Laughing
Довечера ще екпериментирам една идея и ако стане, утре я споделям   chef

Общи условия

Активация на акаунт