Църквата "реши"...

  • 8 187
  • 198
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 653
Аз се замислих - не се сещам за село без църква.
А колко църкви и манастири има извън селата?
А замисли ли се къде потъват парите от даренията, от свещите, от кръщенетата и т.н.?

има и то доста, преди 3 години построиха първата църква в село Згориград, Врачанско
скоро по ТВ имаше репортаж за откриването на църква в друго село пак във Врачанско
за първи път, там никога не е имало църква, никога
старите хора се радваха много, а тези , които бяха зле настроени, се опитваха всячески да попречат

няма да споменавам за селата в Родопите по колко джамии имат и какви са големи и хубави
това ли искате да стане?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 508
и като си толкова негативно настроена към църквата - Коледа, Великден и всички останали празници какво правиш? предполагам умираш от скука

Коледа не празнувам, тогава е рожденият ми ден. А Великден е просто ден с шарени яйца и козунаци. Защо да ми е скучно, да не би да ми е скучно през останалото време?

# 32
  • Мнения: 656
Надявам се църквата още да не е обвързана с държавата дотолкова, че решение на църквата да става закон за гражданите.

# 33
  • Мнения: 653
Прощавай, ама нашата църква има много да бачка, да страда и да се лишава, докато се вкара в някакви релси. Малцина са истинските свещеници, които проповядват духовност и вяра.
с това съм съгласна

и това е последното ми мнение по темата

пожелавам ви приятна вечер

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ами така както децата имат нужда от детска градина, други хора имат нужда от църква

ОК, но градините са за всички деца, а църквите само за вярващите. Тогава защо искат пари от държавата и пак чрез държавата да наложат на всички да учат православие?

# 35
  • Мнения: 2 070
А защо решихте, че е работа на църквата да раздава храна или да прави хосписи... Нали би трябвало да се грижи за душите на хората. И помага доколкото може - на самотни майки, на възрастни хора. Да не говорим, че е Общност от вярващи, които си помагат, като във всяка друга общност...колкото и с каквото може.

ами така както децата имат нужда от детска градина, други хора имат нужда от църква

ОК, но градините са за всички деца, а църквите само за вярващите. Тогава защо искат пари от държавата и пак чрез държавата да наложат на всички да учат православие?

Логичен въпрос...

# 36
  • Мнения: 656
Уф, защо взима пари от държавния бюджет, след като има такси за всичко?

# 37
  • Мнения: 157
Надявам се като не искате да кръщавате децата си поне да не ги учите да псуват църквата, защото сектите това и чакат.Въпрос на избор! А, че църката трябва да се отвори за хората ОК.

# 38
  • Sf
  • Мнения: 978
Е нали милосърдие им е ключовата дума (би трябвало да бъде) - за душите да се погрижи, а неимущите да мрат гладни. Щото нямат пари, нали? Не, че за душите се грижат особено.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 744
А защо решихте, че е работа на църквата да раздава храна или да прави хосписи... Нали би трябвало да се грижи за душите на хората. И помага доколкото може - на самотни майки, на възрастни хора. Да не говорим, че е Общност от вярващи, които си помагат, като във всяка друга общност...колкото и с каквото може.

ами така както децата имат нужда от детска градина, други хора имат нужда от църква

ОК, но градините са за всички деца, а църквите само за вярващите. Тогава защо искат пари от държавата и пак чрез държавата да наложат на всички да учат православие?

Логичен въпрос...

А защо реши, че е работа на църквата да възпитава децата? За целта децата си имат родители.

# 40
  • Мнения: 656
Да бе, само защото папата не признава нещо, то автоматично е черно, а признатото - само бяло?
Надявам се като не искате да кръщавате децата си поне да не ги учите да псуват църквата, защото сектите това и чакат.Въпрос на избор! А, че църката трябва да се отвори за хората ОК.

Защото нали това беше секта - течение нелегализирано от папата.

# 41
  • Sf
  • Мнения: 978
Надявам се като не искате да кръщавате децата си поне да не ги учите да псуват църквата, защото сектите това и чакат.

Това звучи като "Ако не слушаш, ще те дам на лошия чичко полицай!"

# 42
  • Мнения: 157
Да съгласна съм, но е глупаво да настройваш децата си толкова крайно към църквата.Вярата както се казва се приема и всеки има избор на това.Аз ще оставя детето ми само да осъзнае потребностите си без крайни решения.

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Надявам се като не искате да кръщавате децата си поне да не ги учите да псуват църквата, защото сектите това и чакат.
А аз се надявам църквата да спре да мисли за пари и всеки да може да се кръсти без да плаща, да се венчае без да плаща, да запали свещ, без да си я купи от църквата. Но това никога няма да стане, ами поне по един касов апарат да им сложат и да си плащат данъците и те.

# 44
  • Мнения: 656
Да съгласна съм, но е глупаво да настройваш децата си толкова крайно към църквата.Вярата както се казва се приема и всеки има избор на това.Аз ще оставя детето ми само да осъзнае потребностите си без крайни решения.

Чудесно решение. За да бъде реален собствен избор, трябва да увеличат 3-4 пъти часовете по религия, и да изучават примерно понеделник - христянство, вторник - ислям, сряда - будизъм, четвъртък - тракийска религия, петък - прабългарска.

Общи условия

Активация на акаунт