ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 2

  • 48 075
  • 588
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Нинката с диета и повечко движение мисля че ще можеш , но нека все пак лекар си каже мнението.макар че сега като си гледам изследванията от първото обременяване инсулина  ми е бил почти на горна граница и започнах метформина

# 346
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами в петък съм на преглед при Персенска,ще видя тя какво ще каже и може би ще трябва да потърся и мнение от ендокринолог.А само да попитам при тези стойности каква е вероятността от диабет?

# 347
  • Мнения: 297
Анели и аз исках същото да ми обяснят,защото отидах с разпечатани статии на лекари,в който ясно пише,че напълняването е характерен признак  newsm78.
гинеколога ми каза,че медформина не пречи на плода,но ендото е повече от категорична,че пречи  newsm78 и ще си изчакам часа за д-р тодорова,макар,че ми се вижда далече.
прегръдки на всички  Hug

# 348
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Ами при мен и ендото и гинкото са на мнение че не ми пречат.Аз исках да ги спрем към 10 седмица,защото ми дразнеха стомаха и повръщах.Уговорката беше , че ако вдигна захарта ги почвам веднага и ще ги пия до раждане.Засега нямам проблеми .
Метформина се изписва не само за отслабване , а и за овулация и поликистоза.Благодарение на него предполагам се появи цикъл,после овулация и накрая двете чертички.За това време се преборих само с около 10 кг, но на фона на многото които имам са само капка в морето .
Доди, добре дошла Hug Hugрадвам се да те видя .Надявам се си починала добре, а щом има и план за действие -супер.Желая ти това да е най-доброто за теб и скоро всичките ти мечти и желания се превърнат в реалност Hug

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Момичета, объркана съм и имам нужда от съвета ви. През януари се установи, че инсулина ми на първи час след обременяване е 89. Тъй като тогава имаше съмнения, че вече съм бременна (така се и оказа) д-р Тодорова ми предписа половинка метформин от 500 вечер. И така през януари:
Глюкоза: 0` - 4,9        Инсулин: 0` -8,43
               60` - 7,9                      60` - 89
              120 - 3,9                    120` - не е правен

Април:   0` - 5,3                         0` - не е  правен
              60`- 8,1                        60` - 48,54

Ходя при д-р Стаменов, който ме прати на консултация заради ТСХ-то ми при д-р Начев в ендокринологията. Но аз се консултирах и за инсулина. Коментарът на Начев- "Тези резултати не са проблем. Няма нужда да пиеш метформин. Никой не изследва на първия час след глюкозата. Важен е вторият - там границата е до 7,8 глюкоза и до 80 инсулин!" Аз - докторе, защо тогава лабораториите дават горна граница 24,9 на инсулина. Той- откъде да знам.
Ха, сега кажете какво да правя  newsm78
Междувременно ми излизат следните резултати - 3 месеца след предишните, когато пия метформин и вече съм на диета:
Глюкоза:        Инсулин:
0`- 5,19          0` - 11,11
60` - 9,26       60` - 48,18
120` - 5,43     120` - 19,44

Какво излиза- след диетата и метформина качвам глюкозата!!! Особено на 60`
 Не мога да разбера как може да има подобни драстични лекарски позиции.  #Crazy

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Desive аз имам същия проблем .Преди метформина никакви проблеми с глюкозата.На втория месец  инсулина беше наполовина свален и вече в норма , но глюкозата се беше покачила толкова че направо бях на крачка от диабета .Бога ми двама , трима лекари питам как стават нещата ,никой не ми дава смислен отговор. Най -интересното е че месец след като спрях метформина имам чудесни резултати от глюкозата , а сега даже и диета не спазвам newsm78 newsm78

# 351
  • Мнения: 29
по повод на хапчетата по време на бременността, мнението на един ендокринен гинеколог:

повишената инсулинова резистентност и повишените нива на инсулина или кръвната захар могат да доведат до некачествена овулация и непълноценна яйцеклетка, а също така и до нарушения на ембрионалното развитие. Приемането на метформин в първото тримесечие на бременноста може да намали честотата на спонтанните аборти от 45 на 9 %. В някои случаи метформинът се прилага през цялата бременност. Не се разрешава употребата на метформин по време на кърмене.

момичета, аз ви изчетох целия форум и през цялото време се чудех - глюкозата ви е 5 - 6 след обременяването, на мен ми се вижда малко при положение, че си натъпкан с глюкоза, която е с най-високия ГИ...може би обяснението е във по-високите нива на инсулина newsm78

# 352
  • Мнения: 297
здравеите момичета.
до часа ми при тодорова имам време и не спирам да си задавам въпроси,а именно тези който задавате.
при мен и глюкозата и инсулина на гладно са в норма,а след обременяването се покачва само инсулина  newsm78.
ето какво намерих:
"за да може глюкозата да проникне в клетките,винаги й е неоходим инсулин-той отключва клетките за глюкозата.инсулинът се пройзвежда от бета-клетките на задстомашната жлеза.при инсулинова резистентност той не е в състояние да изпълнява дейността си,както в мускулните,така и в мастните и чернодробни клетки-глюкозата вече не може да навлиза в клетките.задстомашната жлеза се опитва да компенсира инсулиновата резистентност чрез изсипване на повече инсулин.в началото това е възможно и затова нивото на кръвната захар се задържа временно в нормални граници.
вторият стадй на заболяването се характеризира все още с кръвна захар на гладно в границите на нормата.бета-клетките обаче произвеждат инсулин на ръба на дееспособността си.дневните колебания на върховите стойности на глюкозата,например след нахранване,не могат вече да бъдат овладяни с произведеното количество инсулин.тогава се говори за нарушен глюкозен толеранс.
в третия стадий,след няколко години инсулинова резистентност и нарушен глюкозен толеранс-захарен диабет тип 2 се диагностицира лесно-глюкозата на гладно е трайно над нормата."
и пак не ми е съвсем ясно къде се класирам  Embarassed-даже си мисля утре да направя кр.захар като се нахраня  newsm78
вие как мислите?
 Hug

# 353
  • Мнения: 763
Да драсна някой ред, преди да съм се заровила в купищата бумаги на бюрото ми. Симичке, не се притеснявай мила  Hug Много щеше да е хубаво да се видим, но не било писано. А ти излизай от тая дупка и се приготви да посрещнеш подобаващо рождения си ден, защото ще има шамари. Какво означава това, две години до края на фертилния ти период? Ти знаеш ли две години колко много време са, и колко много неща могат да се случат през тези цели две години? Хич и не възнамерявам да ти чета поучителни слова, ама няма да е лошо да се стегнеш, че да не се засиля пак до Варна, и да размахам точилката  Wink
Джена, нямах много време да чета какво си писала преди, но щом захарта на гладно ти е ок, значи не спадаш в последната графа - тази на диабетиците  Peace

# 354
  • Мнения: 226
desive78 - последните ти резултати са ОК. Нормално е след обременяване с глюкоза (както и след хранене) на 60` да имаш увеличение. Важни са резултатите на 0` и 120` - така ми беше казал доц. Христов от МА и така съм се изследвала.
Нормалното поведение на инсулина е да е в норма на 0` - при тебе 11.11, да е около пет пъти по началния в 60` - 5х11 = 55 - при тебе е 48 (т.е. в норма) и в 120` да се върне почти до началната ти стойност и да е в референтните граници - при тебе е 19,44 - по-високо от началното, но все пак в норма.
Виж и това: http://www.emilova.org/bg/articles/arthi.html
Ходя и при Тодорова - малката доза метформин според нея е полезна, за да държи инсулина в норма.
Дано да намериш своя доктор по тези проблеми и да работите заедно с него!
 Hug на всички!

# 355
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Didko много ти благодаря за изчерпателния отговор.  Hug

# 356
  • Мнения: 25
благодаря ви момичета за бързите отговори.Вече прочетох и първата тема и доста неща ми се изясниха,а други объркаха EmbarassedОт това което чета по горе разбирам че аз спадам към втората група -тоест глюкозотолерантен дисбаланс-захарта и инсулина преди обременяване са ок ,но след това скачат и двете  глюкоза 60 мин 9,5(при норма до 8,90 ) и глюкоза 120 мин 7,9 (при норма 7,8),а инсулин  0  -5,1:60мин 68,4  и 120 мин 42,1.
За съжаление май няма да мога да се свържа с др Орбецова-звънях в частния кабинет -казаха че няма да се върни преди 15 ,а на мобилния не отговаря.А аз на 12 си заминавам(не живея в бг).Не съм и от Пловдив за да се свържа тепърва с др Павлов.Каво да правя ще си взема резултатите с мен и ще видим тамошните ендокринолози каво ще кажат.Междувременно за да получа все пак някакво мнение посетих един др ендокринолог(като си имам едно наум за кварталните лекари).утре ще ходя на гинеколог и после пак при него.Ше пиша какво е казал.А някои има ли представа дали мога дс Свържа с доц Орбецова по емаил.?? Първите ми впечатления са мн добри и мн бих искала тя да е лекуващия ми лекар.Лек и приятен ден на всички  bouquet

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Loren , oпитай пак с доцентката по мобилния .Аз оня ден и звънях  и ми вдигна и каза че си идва другата седмица  Peace

# 358
  • София
  • Мнения: 2 908
Както ви писах при изследване инсулина се оказа че ми е малко над горна граница.Днес бях на преглед при Персенска и тя ми предписа да пия Сиофор 850 за да смъкне инсулина и каза че поне два три месеца ще го пия.Обаче във листовката чета че при планиране на бременност не се препоръчва и че може да вдигне кръвната захар.Искам да ви попитам това добре ли е че ми ги е изписала и дали да посетя и д-р Катя Тодорова.А каква е вероятността да развия диабет в моя случай. newsm78  bouquet
Забравих и още нещо-понеже от утре трябва да пия и антибиотици десет дни тъй като изследвах и хламидии и единия от видовете се оказа положителен.Споре вас трябва  ли да изчакам да мине лечението с антибиотика и тогава да почна сиофора или няма проблем да ги пия едновременно,страх да не се получи някаква реакция между тях.

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 22:21 от ninkata80

# 359
  • Мнения: 25
ninkata 80,за всеки случай потърси и второ мнение.И аз съм в чуденка дали да започвам този Сифор -вчера ми го предписаха първоначално 2 по 1/2 като постепенно увелича на 2 по 1.ДАно успея да се свържа др седмица с доц Орбецова.Анели имаш ли представа по кое време е удобно да я търся??
Да докладвам и резулатата от вчерашните ми посещения при гинеколог и ендокринолог>Гинеколожката беше категорична -двустранна поликистоза(само преди 2 месеца нямяше нищо ,а и ЛХ/ФСХ е 1/1.Явно тази поликистоза ту се появява ,ту изчезва.Ендокриноложката-глюкозотолерантен дисбаланс и ми предписа сиофор за 3 месеца.Дотук добре нова което ме постави в чуденка -каза след 3 месеца да си пусна само гликемираният хемоглобин(не знам дали точно така беше) и ако е  в норма спирам леакрствата.Изрично я попитах дали да пускам тест с обременяване -каза че няма нужда .Освен това каза че абсолютно забранява бебеправене през тези 3 месеца и в случай на настъпване на бременност да спирам сиофора.
Момичета да ви попитам -преди да започнете да пиете лекарствата получавали ли сте хипоглемични кризи?Имам чуството че аз и сега без лекарства имам-често ми причернява и като хапна се оправям?
За тези които разбират англлийски -ето един сайт с много полезна информация-www.soulcysters.com.По принцип е за ПКЯ ,но има специален подфорум за инсулиновата резистентност.Оттам вчера разбрах че обезмасленото прясно мляко влияе мн добре върху инс. резист.А също така никога не трябва да се ядат само въглехедрати-винаги с някакъв протеин за да улесни усвояваването им.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт