СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 87 536
  • 1 858
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 27
Аз имам следното питане.
Имам голяма дъщеря в 3-та група в ОДЗ. Там е обявен, обаче, нулев прием.
Имам и близнаци, кандидатстващи за 1-ва група.
В ОДЗ-то на голямата дъщеря май нямаме шанс.
Има вероятност да ги приемат в различни детски градини.
Така ще се окажем приети в 3 различни детски градини.
Трябва ли да сме доволни, че сме приети или това ще ни затрудни допълнително?
Има ли някакво решени по въпроса?
Писах до kg.sofia, но все още нямам отговор, а деня за второ класиране наближава.

# 1 111
  • Мнения: 1 931
Аз имам следното питане.
Имам голяма дъщеря в 3-та група в ОДЗ. Там е обявен, обаче, нулев прием.
Имам и близнаци, кандидатстващи за 1-ва група.
В ОДЗ-то на голямата дъщеря май нямаме шанс.
Има вероятност да ги приемат в различни детски градини.
Така ще се окажем приети в 3 различни детски градини.
Трябва ли да сме доволни, че сме приети или това ще ни затрудни допълнително?
Има ли някакво решени по въпроса?
Писах до kg.sofia, но все още нямам отговор, а деня за второ класиране наближава.

Близнаците не трябва ли да са заедно, в смисъл да ги приемат на 1 място? Нали това е предимство? А и имате 3 деца под 10 години- това ви е второ предимство, ако не сте го оказали в профилите  на децата  направете го.

# 1 112
  • Мнения: 27
Всички предимства сме си посочили, но при нулев прием приемат 0 деца, независимо какви предимства имат. В друга градина сме чакащи с поредни номера 2 и 3, защото близнаците се регистрират и кандидатстват поотделно. Там има отказали се двама. Има всички шансове да приемат само единия близнак, а другия не.

# 1 113
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз имам следното питане.
Имам голяма дъщеря в 3-та група в ОДЗ. Там е обявен, обаче, нулев прием.
Имам и близнаци, кандидатстващи за 1-ва група.
В ОДЗ-то на голямата дъщеря май нямаме шанс.
Има вероятност да ги приемат в различни детски градини.
Така ще се окажем приети в 3 различни детски градини.
Трябва ли да сме доволни, че сме приети или това ще ни затрудни допълнително?
Има ли някакво решени по въпроса?
Писах до kg.sofia, но все още нямам отговор, а деня за второ класиране наближава.

Близнаците не трябва ли да са заедно, в смисъл да ги приемат на 1 място? Нали това е предимство? А и имате 3 деца под 10 години- това ви е второ предимство, ако не сте го оказали в профилите  на децата  направете го.

"Има вероятност да ги приемат в различни детски градини" това значи ли че не са приети на първо класиране? Заявили ли сте предимствата (вие имате брат/сестра в ДГ на каката, близнаци и 3 деца до 10 г) при кандидатстването? Относно нулевия прием, тук няма какво да се направи, има възможност да не запишете децата другаде и да чакате (никой не знае колко време) да се освободи място в градината на каката, но имайте предвид че може да има други деца с по - високо предимство от вашето (деца на инвалиди и братче/сестриче с по - ранен час на кандидатстване) и да приемат тях преди вашите близнаци. Ако все пак са класирани, близнаците не трябва да са в различни градини, ако са класирани в различни такива, то има възможност да се открие допълнително място в градината, с по - ранен час на кандидатстване. Моля пишете заявили ли сте предимствата при кандидатстването и какви точно?

# 1 114
  • Мнения: 27
Не искам да останете с погрешно впечатление, всъщност те са приети на първо калсиране в най- непредпочитаната градина. На второ класиране може да стане така, че да се разделят в стремежа си към по- предпочитана градина.

# 1 115
  • Мнения: 42
Май сме доста майките на близнаци приети в различни ясли.Аз също все още нямам отговор от kg.sofia и се чудя какво да правя ,всъщност получих това


]Здравейте,

Запитването Ви чрез формата за обратна връзка е прието.
Ще отговорим след известно време.

Предвид голямото количество съобщения след първото класиране, отговаряме селективно в зависимост от важността на запитването. Всички запитвания ще получат отговор преди следващото класиране.

Благодарим за разбирането![/b][/b]Екип на кг.софия.бг




Не искам да останете с погрешно впечатление, всъщност те са приети на първо калсиране в най- непредпочитаната градина. На второ класиране може да стане така, че да се разделят в стремежа си към по- предпочитана градина.

ако са приети заедно не се чуди а направо си ги записвай , че верно може да ги разделят

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 13:09 от svetli4

# 1 116
  • София
  • Мнения: 2 708
Не искам да останете с погрешно впечатление, всъщност те са приети на първо калсиране в най- непредпочитаната градина. На второ класиране може да стане така, че да се разделят в стремежа си към по- предпочитана градина.

Явно наистина има доста рзаделени близнаци, но има решение в случая, написах го по - горе. Във вторник ще говоря с Мария Минчева и ще изискам точен отговор от нея, въпреки, че ни беше казано че близнаците ще бъдат събрани в едно ДЗ

# 1 117
  • Мнения: 42

[/quote]

Явно наистина има доста рзаделени близнаци, но има решение в случая, написах го по - горе. Във вторник ще говоря с Мария Минчева и ще изискам точен отговор от нея, въпреки, че ни беше казано че близнаците ще бъдат събрани в едно ДЗ
[/quote]

За което ще сме ти много благодарни, защото това чакане на отговор е много неприятнп

# 1 118
  • Мнения: 27
Аз писах два пъти до kg.sofia.bg, но получих същия отговор засега. Знам, че този въпрос засяга и други хора и затова мисля, че трябва да получи отговор преди второто класиране. Иначе ние сме спазили всичко, което се е искало от нас, т. е. заявени предимства, потвърдени предимства...дори желанията на децата са подредени еднакво. Никой досега не е казал, че близнаците се приемат заедно.  Директорите имат право да запишат само приетия. Предимството "близнаци" се отнася до това, че детето има близнак, а не до това, че ще ги приемат заедно. Аз питах и дали ще се отпуска допълнително място, ако все пак решат да ги записват заедно, защото не могат да декласират някой вече класиран.

# 1 119
  • София
  • Мнения: 2 708

Явно наистина има доста рзаделени близнаци, но има решение в случая, написах го по - горе. Във вторник ще говоря с Мария Минчева и ще изискам точен отговор от нея, въпреки, че ни беше казано че близнаците ще бъдат събрани в едно ДЗ
[/quote]

За което ще сме ти много благодарни, защото това чакане на отговор е много неприятнп
[/quote]

Ще пусна отговора и във вашия форум, за да си знаете всички Simple Smile Аз пробвах и миналата седмица да получа отговор, но за съжаление цялата дирекция образование в СО обикаляше ДЗ, а Минчева чак във вторник е на работа

# 1 120
  • Мнения: 27
куки,  благодаря за отзивчивостта и усилията, ще чакам отговор.

# 1 121
  • Мнения: 277
за размяната
Цитат на: kg.sofia.bg l
[/quote

По този въпрос не само се мисли, но и се работи. Необходимо е да се интегрират данните за текущо посещаващите деца (системата АДМИН на МОН), за да може да се заявява преместване от една градина в друга. Имаме съдействието на МОН и ще можем да осигурим тази функционалност до два месеца. При обсъждането на новия регламент има идея да се приеме като предимство, ако детето вече посещава градина и иска да я смени. Тези въпроси ще станат по-ясни през есента.

Поздрави,
Екип на кг.софия.бг
Ако прето дете ще има предимство при преместване , аз веднага щях да си запиша детето в Кремиковци примерно  и после да искам да имам предимство в натоварения ми район пред деца с на-ранни часове.Между другото в Обратната връзка съм задавала този въпрос много отдавна и ми отговорихте, че ще се кандидатства по общия ред , ако искаш да се местиш .Затова и си изтрих кандидатурите в покрайнините на София.Нямаше да се налага да ги изтривам завинаги , ако тогава го имаше този "Пълен контрол" върху кандидатурите, който го има от вчера, чрез бутоните "Откажи","Деактивирай" и прочее.Но вече няма връщане назад.


Съгласна съм! Това не е редно да се счита за предимство!

# 1 122
  • Мнения: 7 821
Не трябва ли именно за такива случаи като разделените близнаци да се откриват допълнителни бройки към групите и децата да се съберат заедно и то без да се ощетява никой друг. Все пак и сега действащата наредба позволява откриването на допълнителни места.

# 1 123
  • София
  • Мнения: 2 708
Не трябва ли именно за такива случаи като разделените близнаци да се откриват допълнителни бройки към групите и децата да се съберат заедно и то без да се ощетява никой друг. Все пак и сега действащата наредба позволява откриването на допълнителни места.


Ами да, точно така. Но покрай новата система толкова неща се промениха, казаха че това ще е начинът, но нали майките на близнаци трябва да заложат на нещо когато отидат в ДЗ. Вече от няколко майки на близнаци чета, че директорките им отказвали и се оправдавали със системата

# 1 124
  • Мнения: 2 987
Много се извинявам, ако въпросът се повтаря, но не видях отговор в изчетеното.
Сега сме класирани по второ желание за ясла в по-далечната ОДЗ, а в предпочитаната по първо желание сме резерва. Пратих запитване до сайта, но нямам отговор още. Разбрах от регламента, че ако запиша детето в ОДЗ-то, в което е прието и което не ни е първо желание, отпада от списъка на чакащите резерви за първото ОДЗ. Добре, но ако аз държа именно на тази градина, която ни е първо желание, не е ли логично след като не са ни удовлетворили първото желание да останем там като чакащи, за да може ако се освободи место да се преместим. Разбира се, ако се преместим ще освободим място в другото ОДЗ, за друго желаещо дете. Казаха ми, че не знаят нищо за преместването. Излиза, че трябва да оттегля кандидатурата за ОДЗ-то, в което сме приети, но пък никой не знае какво става с резервите и дали въобще ще се взимат предвид догодина. Та какво ще ме посъветвате - да я записвам в непредпочитаната градина или да оттегля там кандидатурата и да си чакам шансовете като резерва за предпочитаната. Според вас резервите изобщо ще имат ли някакви шансове. Уточнявам, че в предпочитаната градина вече всички класирани са записани, така че няма смисъл да чакам второ и трето класиране, а евентуално ако някой впоследствие се премести, откаже или т.н.

Общи условия

Активация на акаунт