Карти ТАРО - 2

  • 69 842
  • 723
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 127
Според мен това може би е предупреждение - действията ти може би са неразумни, водиш се по лоши съвети. 3 чаши обърната е обсебеност от алкохол или наркотици - може би трябва да внимаваш с тези неща. Има надежда - Звездата, но ситуацията се влошава.
За 3 чаши проверих - залитане някакво може да бъде  newsm78 За другата 3ка не знам как да тълкувам

По-скоро е залитане, да.
Алкохол не употребявам, наркотици пък изобщо не съм пробвала  Laughing
То малко като "кой е бъдещият диктатор", нали Хитлер е бил безупречен откъм такива пороци. Както и да е. Притеснявах се да не се отнася за физическа смърт, но явно има друг смисъл...
Аз тия карти ги тълкувам като "излез от унеса си, вземи се в ръце, преди да си изгубила всяка надежда, и плановете ти ще се осъществят" \тройката пентакли\. Просто се уплаших, че толкова се появява тая смърт-кула, смърт-кула, и то на ключови позиции, сигурно вече 10 пъти се е появила. Действията ми не са безразсъдни и даже не слушам чуждите съвети по моите въпроси, но от известно време имам чувството, че ще се променя много сериозно, или може би нуждата. Сигурно е това.

# 256
  • Мнения: 5 134
Ummagumma: Тези три пояснителни карти, които си изтеглила ми се струва, че те съветват да търсиш баланса между уединението и социалния живот, щом излизат и отшелникът и тройка чаши, но обърнати; да не прекаляваш нито със самотата, нито с купоните и приятелските веселия и да намериш как да живееш в хармония със себе си и околните без да залиташ в крайности. Това ше ти помогне да имаш по-ясен ориентир на поведението си (звездата, която е обърната показва, че посоката ти не ти е напълно ясна). И според мен се връва добре и с крайната карта, тройката пентакли, която е карта на работата с хора, на успешното социализиране в обществото и на намирането на своята собствена уникална ниша сред много хора, които те окръжават. Мисля, че точно на тези години, това е едно от нещата, с които човек се сблъсква: краят на ученическият манталитет и началото на период, в който трябва да се научиш да живееш хем сам със себе си и разчитайки на вътрешната си сила, хем сред другите и зависещ от обществото. Може би тези промени те плашат донякъде и това се отразява и от мрачните карти, които теглиш.
Това е моята интерпретация, но може би другите няма да се съгласят, не знам.

# 257
  • Мнения: 1 008
Елена-  bouquet  bouquetСъгласявам се с твоята интерпретация и при мен, явно картите пак улавят моите преживявания.

# 258
  • Мнения: 641
Ще пейстна тук нещо, което намерих за гадаене с Таро:

Преди да започнете каквото и да било гадаене, вие или вашият клиент трябва да разбъркате грижливо картите. Но преди да ги разбъркате, трябва най-напред да ги подредите. Подреждането се извършва по следния начин. Най-отдолу трябва да бъдат поставени големите аркани в последователност от 0 до XXI. Върху тях се поставят жезлите в последователност от цар до асо. Върху жезлите се поставят бокалите в същата последователност, след това мечовете и най-накрая монетите.
Така подредената колона се поставя с лицевата страна надолу върху масата. Картите се разбъркват с две ръце напълно хаотично – така, както подсказва интуицията. При това разбъркване някои карти в колодата могат да бъдат обърнати наопаки, но това е естествено.
Сега вече колодата трябва да бъде събрана и картите в нея подравнени. Клиентът разбърква три пъти, след което и гадателят разбърква също три пъти. Накрая клиентът сече с лявата ръка. Сега вече можем да пристъпим към гадаенето...



ГАДАЕНЕ С ТРИ КАРТИ
      
Не е трудно да се досетите, че това е най-простият и същевременно най-несигурният начин. Именно поради това той много рядко се използува. С три карти и най-опитният гадател не може да даде прецизен и изчерпателен отговор, особено ако става въпрос за заплетена и сложна житейска ситуация.
Не е зле обаче за начинаещия да започне именно с този метод. Така или иначе той може да ви помогне да вземете решение тогава, когато се колебаете. Но пак повтарям – не разчитайте много на него.
Да предположим сега, че картите са разбъркани. Трябва да обърнете най-горните три карти. Много гадатели са споделяли с мен, че ако две или три от картите са разположени “правилно”, т.е. нито една или само една е обърната, тогава отговорът на въпроса е “да”. Препоръчвам ви няколко последователни дни да експериментирате с този метод, като непрекъснато си задавате въпросите, с които ви сблъсква ежедневието. Не след дълго ще разберете, че при простите ситуации този вид гадаене ви насочва към правилното решение. Доста по-трудни са нещата при съдбоносни ситуации, но за тази цел съществува фантастичният метод, наречен “Келтски кръст”



ГАДАЕНЕ С ЧЕТИРИ КАРТИ ПО ПАПЮС
      
Папюс е смятал, че умението да се тълкуват картите Таро позволява на съзнанието да приема образи, указания и информация, които трябва да бъдат изразени по подходящ начин и с подходящи думи. Интерпретаторът би трябвало да знае значението на всяка карта – било то самостоятелно или пък в комбинация с останалите карти. Едно добро познаване на картите, смята Папюс, съчетано с практика, наблюдение и интуиция, ще направи истински чудеса.
И така Папюс е използувал четири карти, които след стандартното разбъркване е полагал върху масата, както следва:
Първата карта вляво; втората долу ниско; третата вдясно срещу първата и четвъртата горе над втората.
Получава се фигура, подобна на кръст. Това всъщност е астрологична схема, при която първата карта символизира Асцендента (Asc). Тя представлява началото или детството.
Втората карта попада на Имум цели (IC) и ни дава сведения за старостта.
Третата карта е разположена на Десцендента (Dsc) и символизира зрялата възраст.
Четвъртата карта е поставена на Медиум цели (МС), а това е апогеят или младостта.
Папюс е смятал, че човешкият живот преминава през четири периода:
– детство;
– младост;
– зряла възраст;
– старост.
Човешкият живот обаче може да бъде разделен условно и на минало, настояще и бъдеще.
При това положение Папюс мислено е прокарвал 2 триъгълника между четирите точки, като за него първият, т.е. левият ъгъл е представлявал миналото. Върхът на триъгълника долу ниско символизирал настоящето; картата, поставена вдясно, представлява бъдещето, а картата горе насочвала към далечното бъдеще.
Мисля, че вече е напълно ясно как трябва да се използува методът на Папюс за гадаене. Поставят ли се четирите карти на съответните места, трябва да се придържаме към значението им, за да надникнем в миналото, настоящето и бъдещето.


ГАДАЕНЕ СЪС СЕДЕМ КАРТИ
      
Това ръководство нямаше да е пълно, ако не спомена и гадаенето със седем карти. То е особено подходящо в случаите, при които се търсят еднозначни отговори с “да” или “не”.
При това гадаене седемте карти, озовали се най-отгоре върху колодата след разбъркването и сеченето, се подреждат в права линия от ляво на дясно.
Двете най-крайни карти вляво предствляват миналото. Трите централни карти символизират настоящето, а последните две вдясно дават сведения за бъдещето. Последната от тези две карти дава при обръщането и отговора на зададения въпрос.
Искам да разгледам това гадаене още по-прицизно. Картата, поставена най-вляво представлява далечното минало. Другата до нея говори за по-близкото минало.
Да се спрем сега на централните три карти. Лявата е символ на сегашни влияния, средната на сегашни пречки, а дясната символизира перспективите на настоящето.
Последните две карти вдясно: първата (вляво) говори за бъдещи влияния, а последната, както вече отбелязах, представлява крайният резултат и дава окончателен отговор на зададения въпрос.

http://www.sicrets.info/T.doc

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 13:47 от Рамбо Силек

# 259
  • Мнения: 641
НЯКОЛКО СЪВЕТА
      
Преди да преминем към медитацията с Таро, няколко важни съвети и препоръки, давани от най-големите професионални гадатели на нашето време.
Желателно е само вие да боравите с вашата колода и да не позволявате на странични лица дори да я докосват. Желателно е също така да не я съхранявате в картонената кутийка, в която се намира тя при закупуването є. Когато не се използват, картите трябва да са увити в квадратно парче черна или пурпурна коприна и да се съхраняват в затворена дървена кутия. Много важно е също така на картите да се продостави почетно място в помещението. Те трябва да стоят на празна лавица откъм източната страна
на стаята, защото оттам се появява така наречената светлина на вдъхновението.
При самото гадаене вие трябва да се разположите в удобен стол, а питащият да сяда на отсрещната страна на масата. Той винаги трябва да е с лице на север, защото по този начин и вие, и той сте в съответствие със скритите потоци на земята, които текат от север на юг и от юг на север.
Ако стаята, в която става тълкуването е изпълнено с благовония, това ще увеличи вашата чувствителност. Предразположете питащия с учтиви обноски и истински интерес към неговата личност. Помъчете се да го отпуснете с чаша кафе или чай. Ако ви изглежда твърде отпуснат и нехаен, опитайте се да му внушите, че трябва да бъде внимателен и съсредоточен.

# 260
  • Мнения: 1 008
Рамбо Силек и аз го свалих това Simple Smile-малко преувеличено ми се вижда-и събирано от тук от там.

Днес прочетох  за "Отшелника",че погрешно се тълкува като усамотение,изоация-може да означава и виждане на истината-с този фенер като Диоген,различност,философска дълбочина.

# 261
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Нямаше ме 2 седмици и много неща са се изписали през това време. Записвам се и сядам да чета.

# 262
  • Мнения: 641
Рамбо Силек и аз го свалих това Simple Smile-малко преувеличено ми се вижда-и събирано от тук от там.

Днес прочетох  за "Отшелника",че погрешно се тълкува като усамотение,изоация-може да означава и виждане на истината-с този фенер като Диоген,различност,философска дълбочина.

Прочете ли тълкуването му на дявол + паж чаши + умереност?
Всеки би дал своя интерпретация, но ето какво пише автора:

"Ето и самото тълкувание: разположението на трите карти, които се бяха подредили “правилно”, т.е. нямаше нито една обърната, ми даде основание да сметна, че клиентката ми се намира на кръстопът. Дяволът вляво подсказваше, че тя може да поеме по пътя, който води към него, и да затъне още повече. Би могла да се отдаде на слабостта, леността и отчаянието. Тогава проблемите Ј с положителност щяха да се задълбочат, защото една поговорка гласи: “Тръгнеш ли след дявола, не знаеш къде ще те изведе.”Струва ми се обаче, че тази поговорка не е вярна. Тръгне ли човек след дявола, той ще го заведе право в пъкъла. Именно поради това препоръчах на моята клиентка да се вземе в ръце, да прояви търпение, упорство и решителност и да поеме по пътя на “умереността”. Тази карта сигнализираше, ако не промяна и нови хоризонти, то поне възможност за овладяване на ситуацията. Защото централната карта – “паж от чаши”, подсказваше недоволство и невъзможност да се промени ситуацията. Потъналият в размисли паж наблюдава чашата, която държи, и мисли за евентуална промяна. Повечето от читателите вече са разбрали, че аз доста свободно интерпретирам картите, но всичко това е резултат от дългогодишен опит и на интуицията, която развих с течение на времето. Сигурен съм, че повечето хора могат да развият тази дълбоко дремеща в тях дарба. Всичко е въпрос на опит, труд, експерименти. Едва тогава като че ли се пробужда енергията на подсъзнанието, която е нашата универсална връзка с Всемира. Тези сложни взаимоотношения между микро- и макрокосмоса едва ли могат да бъдат осъзнати. "

Излиза, че картите нямат универсални значения.
Тези дадени в книгите са за започващи, но са само насока.
Вникнеш ли в картинката и символите ще виждаш предсказанието.
И на мен ми е трудно да ги свързвам помежду им с заучените значения.Вече се звирам в картата и се опитвам да я разгадая.

# 263
  • Мнения: 111
Рамбо Силек  , и аз стигнах до този извод за себе си.Прочитането на значенията на картите е насока, заучаването на тълкувани комбинации от този и онзи пък ми се струва ограничение ако не бъде ползвано отново единствено като насока в началото.Забелязвам ,че на този етап рядко моето виждане съвпада при проверка с това което е изписано(за комбинациите става въпрос)и се получава конфликт м/у това което аз чувствам и това, което са написали вещите хора в занаята.Тука идва въпроса аз ли съм права или те?Ще кажете те много ясно ,все пак те имат опит, а ти.... LaughingВъпреки ,че това е логично съмнението ми остава, съмнявам се еднакво в тяхното тълкуване и в моето.Не ми се ще да стигна до момент , в който ще хвърля карти ,ще ги погледна и ще си кажа-Аха, за тази комбинация е написано това, значи е това!ами ако не е...това не е точна наука все пак.Единствено проверка във времето може да ме убеди в правотата на тяхните или моите тълкувания и независимо от резултатите за мен интуицията е много по-важна от това кой какво е написал Peace

# 264
  • Мнения: 641
Значението на картите всеки открива за себе си. И за това помага да си записваме картите и след време да ги анализираме според това което вече се е случило.
Значи аз давам едно тълкуване, но след време като се върна на подредбата си викам "е как не съм го видяла?То всичко си излиза." Така е защото в началото тълкувах по книгата, а в последствие виждам символите на картите като отражение на случилото се.
А и всеки има различна колода и не рядко картите се различават.
Може би значенията от една колода не отговарят на значенията на друга. Повод за това е обсъжданата 7 чаши. В колодата на Ксения има една чеше на брега, която не ми дава мира  Simple Smile
В моята колода всички на облак.
Може би тази 7 чаши от нейната   отговаря на значението на 4 чаши в мойта 

Незнам. Така си мисля аз.

# 265
  • Мнения: 1 008
За мен 7-ца чаши е ти казва,че е време да се оттърсиш от илюзиите,да разграничиш сънищата и мечтите от реалността-а чашата на брега е това,което е реално,но жената гледа отраженията,които може и да не съществуват.

# 266
  • Мнения: 641
За мен 7-ца чаши е ти казва,че е време да се оттърсиш от илюзиите,да разграничиш сънищата и мечтите от реалността-а чашата на брега е това,което е реално,но жената гледа отраженията,които може и да не съществуват.

Май си права. А на 4-ката съществуват. Simple Smile
 

# 267
  • Мнения: 5 134
Ето и моята седмица чаши, интересно е как вместо да са в едната от чашите (което е на Уейт виждането). жената държи две маски, и сигурно през всяка от тях двете, чашите се виждат различно:




# 268
elenna коя е твоята колода, под какво име мога да я намеря? Харесва ми страшно много, защото е много изразителна и пълна със символи.  Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 5 134
danizen,
Казва се New Century
Ето тук може да я разгледаш цялата:
http://taroteca.multiply.com/photos/album/257/New_Century

Общи условия

Активация на акаунт