ИЗРАЕЛ 8

  • 44 175
  • 284
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 323
от вашата кухня арабската си направих тиквички с яйца и си облизахем с мъжо пръстите.Мерси Марси

# 181
  • Мнения: 2 952
 Ако знаете пък какво напрявих аз днеска , мале .....За ядене де ...да не се стреснете  hahaha

В херметическата  сложих :

телешко на кубчета (така се продава  замръзено)

една голяма червена чушка цяла (после  я вадя ако не е успяла да стане на пюре де..., не я  ядат моите)

2  големи моркова на едро

4 глави лук цели (средни такива , сладурски, не големи бабаци)

чесън от  едрия половин глава - цели скилидки

Картоф на едро

1 консерва хумус  на зърна

Подправки - червен пипер , черен , сол , бульон на прах или на кубче ,  чубрица едра за готвене ....и на вкис който каквото обича .... Доматено пюре да не забравя 2  големи лъжици....

Затварям херметика на 2  степен , 45 минути ...с малко вода вътре ....да не става  супа , а по-скоро  месце със  зеленчуци и сос така ....

Когато е готово - сипваме си върху бял ориз за основа , защото хляб нашите не ядат ....персийска му работа  с тоя ориз....

--------------------------------------

Мента, хобитата са хубаво нещо...често са добра терапия.... И аз рисувам , правя  украшения , хамси...ехе ...в първата тема съм сложила снимки на мои творби  Mr. Green така да кажа ....още в началото ....

Катя , ти знаеш моето мнение , но да го изкажа гласно тука - вършиш благородна работа!Браво на хора като тебе!

hand ,  мерси .... !


marsy, то край нямат манджите бе  Grinning !

Тали, къде си ?

До скоро, кукли! Hug

Ще  снимам моята манджа и ще видите какво се е получило, та да ви съблазня повечко да я пробвате ...  Whistling

# 182
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ох, едни саитове има за нашенски, магребски манджи, направо се забравям там! оня ден се захласнах , отидоха  3 4аса, после набързо правих обяда! красоти има, едни плетени сладки, ум ми зайде!

# 183
  • Мнения: 160
Петя, ходих днес и питах в няколко магазина но за съжаление още не се предлага в БГ. Ако чуя нещо, ще пиша.

# 184
Шалом хакхаверим,
http://www.cortland.edu/ministry/shalom.gif

да се представя (то незнам и аз в кои форум най-първо, но тук ми се струва наи-интелигентнa атмосферата):
мъжът ми е израели араб, но живэме в Германия, където учехме и се и запознахме. Много интересен и информативен форум за Израел. Поздравления. Аз съм била там 2 пъти на гости, много ми харесва. Имам самоучител по иврит, но нямам много време да уча, честно казано... Надявам се от тук да понауча.


Чао и до нови срещи

# 185
  • Мнения: 2 952
  Кукли , ето я супата ....забравила съм доматеното пюре и не е много червена ....  Whistling

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6114890


  daniyah ,  мерси за  комплимента към израелския форум.Стараем се да  е информативен , да е по правилата ... да  не е само и само лаф ....Всички, които са  свързани някак с Израел са добре дошли, та дори и само любопитството да  ги води насам.Много  топло те приветствам и дори и да пишеш в  двата форума по разбираеми причини не е проблем.Няма лагери, няма комуни при  нас в израелския.Нещата са открити и ти си добре дошла ! Ти да не чете всичките  7 предишни теми , скица?  Grinning  Значи си ни видяла  по  нашите албуми на  снимки ( еле пък я!  Mr. Green ).От мен една голяма прегръдка и се чувствай свободно! Ще  внесеш цвят в Израелския форум и то  интересен  Flutter ! Моля бъди добре дошла   Hug

 По едно време и иврит пускахме по малко за учене  ама ти си имаш учител вкъщи бе ....  Mr. Green Вие по каква линия в Германия?За постоянно ли ? Ще си идвате ли насам и откъде в Израел е мъжа ти.... Брех , много въпроси, ако искаш отговори тук , ако искаш на лични , ако искаш - хич  Grinning  Някой ден  може и да се видим , зане ли човек ...

 Иначе се казва  : "Шалом  хаверим" за мъже или за смесена компания , а "шалом , хаверот" за  жени ....  "хавер" - приятел мъж , а "хавера" - приятелка .....

 Айде , лайла тов !

   bouquet

# 186
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Пете, голяма вкусотия си сготвила и аз ще я пробвам тази рецепта, изглежда страхотно ! Hug

# 187
  • T"A
  • Мнения: 2 515
daniyah, бруха hаба'а! (добре дошла)  welcome

от кой край е мъжът ти? Присъстието ти би добавило много и обогатило форума, ще се радвам да пишеш  Peace   bouquet А покрай теб може да подновим и употребата на ивритски изрази и думи  Hug


akhyal_katya, не съм артистична, мъжът ми е с такива способности и интереси, за мен е повече като игра, разтоварване  Grinning Работата ти е много благородна  Hug Тук децата с увреждания правят бижута и сувенири, рисуват картички, а дори имаше и една шоколадова фабрика - не само, за да се издържат и да учат занаят, но и като трудова терапия  Peace
Какво си учила? Аз избягах от клиничното поприще, защото много тежко преживявам проблемите и просто не успявам да се справя с емоционалното въвличане... Но се увлякох по имигрантските неволи  Laughing (като специализация, не само като живот  Mr. Green)

marsy, много интересни рецепти! Близки са кухните, нали все е Близък Изток - няма как да е иначе  Grinning

Успешен ден, момичета!

# 188
  • Мнения: 2 952
   Кукли,  БОКЕР ТОВ (добро утро) !

   
  Мента , Катя , имаше  една винарна  тук , в която работят само хора с увреждания , а виното им е доста известно и продавано дори за износ , едни красиви  шишета ...Имаше предаване за  тях ... Не помня име обаче ... Изобщо тук се полага грижа за инвалидите и хората с увреждания (като цяло казано) много.

 Жаки,  то по-кусно отколкото изглежда стана .Лукчетата са се разварили и станали на парченца ...., а трябваше да са  целички кръгчета ...Обаче  е лесна манджа , щото  хвърляш всичко вътре и това е ...

 МУЗИКАЛЕН  ПОЗДРАВ : 

http://uk.youtube.com/watch?v=QDBiDmrchDA

(думите :  http://www.hebrewsongs.com/song-halev.htm )

Мая  е 1977 набор от Натания (Израел). Ето една снимка от  родното и място -  изгрев , сутринта и морето ....

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c7/JPF-Netanya.JPG   !!!!!!!!!!!!!!!!!!   Simple Smile

Още от Натания :

http://www.itour.co.il/upload/s279/1152604186.jpg

Лек ден на всички!





 

 



Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 10:38 от petia911

# 189
  • Мнения: 720
Шалом, хаверот ( тъй ли беше  Grinning)

ихаа Пете ,много вкусно изглежда  Peace И ние тук сме по ориза (по разбираеми и за нас причини хе хе) иначе покрай сандвичите за децата бая хляб отива. но винаги кафяв поне.

Има ли някаква типична израелска закуска ,която си е традиция така да се каже ? както примерно английската - яйце,боб,бекон,тост,наденица,или пък  българската попара  Laughing,нещо  подобно...

# 190
  • Мнения: 2 952
Има , я!



Маслинки , слата на ситно,  яйца пържени, сиренце за мазане ....липсва рибата ТОН на снимката От консерва - пушенка или  просто в  зехтин , или във вода (за диетичните).... И Чаша Кафе или чай.... Иначе аз  изстисквам зехтина напълно , не  я ядем с олио или зехтин  ....Поне обаче вкуса остава , не като тази във водата ...то хептен никакъв вкус няма , суха работа ....



Това си е баш Израелска закуска....Да не забравя бюречета с кафе :

Бурекас ги наричаме  -

Айде , че се отплеснах ....



# 191
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Здравейте!  bouquet
Петя,много ми се хапва като влизам в темата.... Embarassed

# 192
  • Мнения: 558
нахут и хумус едно и също нещо ли е newsm78 поне на мен ми изглеждат еднакво
и има ли разлика във вкуса на нахут-а от консерва и този,който аз мога да си сваря за 10-15 мин(целта е да не са прекалено разварени зрънцата, а лееко да хрупкат)? никога не съм яла таквоз нещо (освен във фалафелите), но тъкмо по радиото чух рецепта за салата:
300 гр изцеден нахут
10 cm от краставица нарязани на кръгчета
2 домата на кубчета
2 стръка(?) пресен лук на кръгчета
10 листенца рукола накъсани на едро
10 листенца босилек, нарязани на дребно
10 -#- мента, -#-#-
½ връзка див кервиз (каквото и да е това),-#-#-
1 чаена лъжичка семена от копър (fennel, Fenchel), лееко се запържват, аз смятам да го заменя с леко запържени семки от слънчоглед, въпреки,че няма да получа аромата на тоя фенхел
сок от лимон,зехтин,сол,черен пипер

нахут и хумус е  сурова леблебия, хахаха! при нас му викат  хомс, еднакво е!
ааа, значи вие сте си побългарили думата  Mr. Green аз се чудех,що не я откривам в речника Thinking

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 13:27 от pepelja6ka

# 193
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
нахут и хумус е  сурова леблебия, хахаха! при нас му викат  хомс, еднакво е! но ако имаш набъбнал от ве4ерта, го свари, абе друго си е без консервантите и естествен вкус!

# 194
  • Мнения: 71
Здравейте, мацки! Simple Smile Направо, ме измъчихте с тия рецепти и картинки... Embarassed
Ама хайде  аз да си кажа, хем да Ви се похваля че чакам бебе и въпреки, че все още съм в период на  Sick много ми е драго да гледам тези вкуснотии  Simple Smile
А пък тебе Пете, щях да те глобявам с колетче, заради онези екзотични плодове дето ги показваше миналата седмица.Ама хайде размина ти се Grinning

Общи условия

Активация на акаунт