Консултация с психолог - тема 2

  • 55 808
  • 431
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 008
 krumova здравейте,възможно е нещо в яслата да е уплашило детето.Съветът ми е да се обърнете към детски психолог,а можете да направите и консултация с невролог,но предполагам,че проблема е психологичен.За ваше спокойствие обаче съберете необходимата ви информация,за да знаете как е най-добре да постъпите.

# 361
Здравейте, имам един въпрос относно 2 год. ми дете. Тръгна на ясла от м. ноември, без ревове и без драми, аз си мислех че всичко е наред. По принцип е много срамежлива и свита, притеснителна, цяло лято излизахме при други деца и страни от тях иска да е до мен, много трудно се отпуска, и затова се притеснявах и за яслата. От яслата ми казват че няма проблеми много тиха много кротка яде спи, но мен ме притеснява това че не си играе с другите деца. Всички деца играят някакви игри хващат се за ръчички и се въртят и тн а тя седи самичка на пейката... А вкъщи обожава да гледа на компютъра как играят други деца и ги имитира и се радва много. Когато е с нас (родителите и) няма проблеми играе , проявява си характера, прави ни номера, прави ни напук.... Вече е на 2г. 1м. а все още не говори много, прави изречения от по 2 думи и то не се разбират много... Незнам аз много се притеснявам.. Моля Ви кажете какво мога да направя за да  помогна на детето си в общуването? Предпочита да общува с възрастни вместо с деца. Радва се единствено на приятелчетата си с които е израснала, познават се от бебета Simple Smile  И то и с тях много не играе радва се в началото и после почват да се карат за играчки като главно тя не дава нищо нейно, а и като вземе нещо от друго дете пак не го дава лесно. Голяма драма настава ако някой и вземе играчката ... Незнам какво да правя ... Много ще се радвам ако ми отговорите и ми дадете някакви насоки ...

Благодаря предварително!

# 362
  • Мнения: 1 008
Pritesnena maika,здравейте би ми било по-лесно ако мога да ви пиша и на лични,за целта трябва регистрация.
Много първи или единствени деца предпочитат да общуват с възрастни,вместо с деца, с които имат трудности в адапатцията и трудно се вписват в детския колектив.Бих могла да ви дам насоки след като ви изпратя някои допълнителни въпроси на лични.

# 363
  • Мнения: 59
Здравей те и от мен  имам не един а много въпроси към вас дано не ви объркам със обясненията ми .
И така имам близнаци родени доста рано в 25 г.с. момчето е със ДЦП а момичето има проблеми със белия дроб малкият се опитва да говори и казва няколко думи  но проблема ми  е сестра му
сега сме на 3г и 3м но тя не говори нищо разбира всичко ако я накарам да ми каже мама казва само баба и кака всъщност това знае само.Като ги (сравня ) макар че не става и дума за сравнение м/у тях тя е по самостоятелна и се заиграва със играчки повече от брат си но ако реша да и взема нещо става някакъв ужас тръшкане биене по главата пищене и т.н. #Crazy
съмнявах се данеби да има някакъв признак на аутизъм тъй като не е и много контактна та дори и със членове от семейството.Ходят на градина и двамата справят се доста добре като се има на предвид нещата които могат да правят сами.Момчето започна да се храни само но за нея и дума не може да стане сега има някакви признаци само да чука със приборите не знам дали е само характер(ИНАТ) или има някакви отклонения просто не знам какво да правя.
Моля ви да ми пишете не знам какво да правя м/у др. започнахме логопед но на нея вниманието не може да се задържи за повече от 5,10 минути в/у нещо освен ако на нея не и харесва.Много обича да слуша музика във всичките и варианти.  bouquet

# 364
  • Мнения: 2 697
Desi_bebeta, привет от мен,

Нормално е да се притеснявате за развитието на дечицата, още повече, че имат някои трудности в развитието. Проблемите, които описвате са тревожни сами по себе си (говорното изоставане, задръжки в двигателното развитие, нарушенията на вниманието), но могат да бъдат тълкувани само в рамките на цялостно психологическо изследване, което Ви препоръчвам горещо. Едно подобно изследване ще отговори на въпросите, които си задавате, а и е силно препоръчително по принцип при деца с нарушение от типа на тези на Вашите деца.

За Ваша информация, психологическото изследване при децата протича като игра, не е неприятно за децата, а носи големи ползи.

Успех!  bouquet

# 365
Здравейте,
синът ми е на 3 г. и няколко пъти проявява агресия спрямо играчките си. Днес например го чувам от другата стая как казва много сърдито "Сега какво ще ми отговориш?", влизам и го виждам как удря с една кегла едно от пласмасовите си човечета, а то отскача от пода и той пак го удря. Това да си призная това доста ме притесни. Подобно нещо се е случвало още 1-2 пъти. В повечето случаи ги гушка, целува ги, казва, че са негови приятели.
Да подчертая, че той такова поведение от наша страна не е видял, нито го бием, нито го наказваме. По отношение на другите деца също не проявява агресия като изключим нормалните спречквания от време на време. Тон рядко му повишавам, единствено последните дни няколко пъти му се скарах.
Има ли за какво да се притеснявам? Нормално ли е да го оставя така да си изрази агресията и как да реагирам? Възможно ли е това да е копирано поведение от играта с друго дете или е израз на някаква тревожност?
Много ми станаха въпросите, но наистина съм притеснена и не знам какво да си мисля  Hug

# 366
  • Мнения: 1 008
mamamila здравейте-децата трудно вербализират преживявания и за това се използва игрова терапия,рисунки,пластелин.Важно е да не се възмущавате от от агресията на детето,да му позволите да я изрази.Бихте могли да използвате една такава игра за да поговорите за това как човек може да покаже,че е ядосан .Обяснете му,че вие също се ядосвате и това не е нещо срамно или лошо-всеки човек се ядосва.Важно е детето да почувства,че вие приемате всичките му преживявания,че го обичате дори когато е ядосан и че няма да бъде наказан,нехарасеван или изоставен/това са детските фантазии/ ако си позволи да изрази гнева си към играчките или с думи.Когато сметнете,че е подходящо бихте могли да поговорите за това,че ядът не може да оправдава физическото насилие,но това,когато детето е готово.

# 367
  • Мнения: 534
Честит  професионален празник на всички психолози в темата!Благодарим,че се  отзовавате на проблемите ни.Много здраве и късмет!

# 368
  • Мнения: 2 697
Гери, сърдечно благодаря  bouquet Hug  bouquet

Честит празник на всички колеги! Здраве, ентусиазъм и дръзновение желая Grinning

# 369
  • Мнения: 1 008
Честит празник колеги! Simple Smile

# 370
# 371
  • софия
  • Мнения: 386
Здравейте,много съм притеснена от поведението на дъщеря ми.Вдигна температура онзи ден,но я свалихме.От тогава заспива за 5 мин  и  се буди с писъци,плаче и бълнува,гони ме ,не дава да я успокоя.Това е денем и по цяла нощ.Педиатърът каза,че е здрава и й расте краен зъб.Тя е на 2,3м.Възможно ли е да е от зъб?

# 372
  • Мнения: 1 008
Здравейте,много съм притеснена от поведението на дъщеря ми.Вдигна температура онзи ден,но я свалихме.От тогава заспива за 5 мин  и  се буди с писъци,плаче и бълнува,гони ме ,не дава да я успокоя.Това е денем и по цяла нощ.Педиатърът каза,че е здрава и й расте краен зъб.Тя е на 2,3м.Възможно ли е да е от зъб?
Здравейте-затруднявам с да отговоря конкретно.Каква друга причина би могло да има според вас-има ли големи промени в живота ви последно време?В този момент е важно да намерите сили и да бъдете спокойна в такава кризисна ситуация.Следвайте препоръките на педиатъра,важно е да опитате да й вдъхвате спокойствие и увереност,да знае,че сте до нея и разбирате и преживявате заедно с нея.

# 373
  • софия
  • Мнения: 386
Никакви промени не забелязвам.Тя ходи на частна д градина от декември,но вече много й харесва там.Тези кризи започнаха от петък.Сега спи вече 1час без прекъсване.Дано да отшуми,много се изплаших от тази промяна в съня.

# 374
  • Мнения: 520
Здр, синът ми е на 3г и 3м, безпроблемна бременност, нормално раждане,проговаряне - мама на 11 м и прохождане на 11 м , казване на думите - тата, баба, дяда и някъде от 2г започва да спира да ги казва, т.е. прави го рядко и когато то реши, на 2г и 2м се появява и друго дете в семейството, почти няма изразена ревност, на 2г и 6м казва и думите кака, кола, на 2г и 9м - ало, кой, много обича да говори по телефон,храни се сам, опитва се да се облича, разсъблича сам, мие се , изпълнява заповеди, разпознава по снимки, клипове, когато обаче нещо не му се позволи започва да пищи, когато нещо иска те води и казва ъъъ и посочва.Водихме го на логопед на 2г и 6м и тя каза че не вижда проблеми, сега и го заведохме на 3г и 3м и тя ни препоръча да го заведем на невролог, но не иска да каже съмнява ли се за някаква диагноза. Игра е си с деца, тича по топки,обича децата, влиза в контакт с други хора, казва им чао с ръчичка и дава целувка, познава пътя до вкъщи, знае и иска да влезем в някой квартален магазин ако преди това от там му са купувани някакви неща. На банкомат натиска тези копчета които му се показват, а н а телевизора знае да ходи на долу, на горе из програмите, да увеличи, намали звука.Има моменти в които ако му се откаже нещо започва да пищи, да се търкаля по земята, да идва да ме удря? Незнам как да реагирам, плаша се, смятам че това не би трабвало да е нормално поведение.Как да му помогна, дайте ми съвет? Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт