Операция на дискова херния - 2

  • 194 077
  • 967
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 107
Elia  дано да не си за операция  стискам  палци.     Имам един вапрос за този канал ако е стенонизирал кави са последиците?  Не ми е много ясно........

# 91
  • Мнения: 1 100
Елиа, завиждам ти благородно за диагнозата. Никой лекар няма да те прати на операция. Протрузията все още не е дискова херния - с консервативно лечение ще си ОК - гимнастика, балнеолечение и т.н. Все пак вземи мерки, защото протрузията може да стане херния един ден.

# 92
  • Мнения: 62
Здравейте,
най-накрая и аз де си включа отново
Cantariny при мен очевидно се очертава да съм единствения случай, който не се повлиява от лазерната терапия.... Даже започнах да пия пак обезболяващи, че то направо не се търпеше пак. Просто ми писна. И като сте заговорили за разчитания на МРТ изследванията мога и аз да споделя моето от края на Май и от ЕМГ-го от миналата седмица.
МРТ: Ниво L4-L5 - Малка медианна сублигаментарта дискова херния и симетрична дискова протрузия.
Ниво L5-S1 - Екстериоризирана парамедианна дясна дискова херния, фрагмент от която обтурира латералния рецесус. Превалираща в дясно дискова протрузия.
Не се вичдат белези на вторична централна и фораминална стеноза.
и от Електромиографията: Тежка предно-коренчева увреда на L5 коренче в дясно. Нормална скорост на провеждане по изследваните нерви при снижена амплитуда на СМАП от n.Peroneus dex.

Всичкото това на мен лично ми звучи дооооста кофти честно казано.
Лека вечер на всички!

# 93
  • Мнения: 669
Марина  гръбначния  мозък е в канала на гр стълб и принципно е свободен. Когато дх излезе тя частичо запълва този канал и притиска гръбначния мозък.Стенозата е стеснението на канала.На ямр се вижда добре "от специалиста" до каква степен се претиска гр мозък.При стеноза има слабост в крайниците боцкане и др.Лечението на стенозата е оперативно с премахването на дх се освобождава канала.В случаите които претискането е по малко се лекуваме с лекарства и се борим цял живот да не увеличим стенозата или дх.

# 94
  • Мнения: 661
 Elia ,

НАистина - да ти имам диагнозата  Hug Начална дискова херния = протрузия , която означава ,че пихтиестото ядро на прешлена се измества повече в ляво .
Ето ви един линк да видите при медианна херния какво става с пихтиестото ядро ( оцветено е в сивкав цвят ) http://www.spineuniverse.com/displayarticle.php/article4102.html

Остеофитите , Elia ,  са шипове , има леко увеличаване обема на жълтите връзки на прешлените .
Артикуларните фасети са местата ,където съседни прешлени  "комуникират " един с друг .

# 95
  • Мнения: 661
И сега , понеже съм на кеф ето ви още картинки :

1. Това е стеноза на гръбначно-мозъчния канал

http://www.orthogate.org/patient-e
ducation/lumbar-spine/lumbar-spinal-stenosis.html

2 . дискова херния - двете картинки по -надолу
http://www.spinalneurosurgery.com/Lumbar%20Discectomy.htm

3 . дискова херния на ниво Л5

http://66.102.9.104/translate_c?hl=bg&sl=en&u=http://cat … %26lr%3D%26sa%3DN


4.  foramen = отвор ,  в случая отвор на нерв

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 11:54 от elpidaelpida

# 96
  • Мнения: 107
  Здравей те благодаря  за пояснение то на този канал.  Знам че положението ми никак не е розаво  защото невроложката ми на няколко пати го повтори че  е задегнат  но с невалина милгамата  и сигорно други лекарства  щяла съм да се оправя. Минах вече 90 ампоули поткожно а за милгамата  в Пирогов  ми казаха и да я пия и да не  я пия сьщата  работа. Важното  е че за сега  съм доло горе добре, и мога да варвя след операцията.Няма де се придава ме . Най много ме боли  това че запреличвам  на'" баба'",   за   всичко трябва да чакаш някои да ти момогне  заради операцията. А за чуствам така че мога и сама . Преди сама си перях килимите  а сега чакам  да им доиде кефа. Не че няма да го изпера  но после  не ми се мисли, ще ми излязат "пластините".   И колко думи ще чуя... Благодаря за информацията.  Хубав  ден  на всички....

# 97
  • Мнения: 249
Здравейте на всички! Съвсем случайно попаднах на тази тема, докато търсех какво означава диагнозата , която днес са поставили на моя съпруг. Диагнозата му е : УНРЕЖДАНИЯ НА МЕЖДУПРЕШЛЕНИТЕ ДИСКОВЕ В ПОЯСНИЯ И ДРУГИТЕ ОТДЕЛИ НА ГРЪБНАЧНИЯ СТЪЛБ С РАДИКУЛОПАТИЯ-   Ще съм благодарна на всеки , който ми обясни за какво става въпрос, защото в нета не намерих нищо. Благодаря на всички предварително!!!

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 458
Здравейте момичета
Благодаря ви много за окуражителните думи.Аз тъкмо се върнах от невролог не ми изписа никакви лекарства.
Моля ви ако има някой от Бургас да ми препоръча читав невролог,защото си мисля,че трябва да се проведе някакво медикаментозно лечение все пак.
Ама знам ли и аз.Вече се обърках тотално.

Благодаря ви още ведъж страхотни сте всичките.

# 99
  • Мнения: 669
Ниночка увреждането на междупрешленните дискове е много общо.С тази диагноза личните пращат на невролог и той след прегледа и съответните снимки "да се надяваме да са скенер и ямр не ренген" ще постави диагноза.Тъй като ние тук пишещите сме доста изпатили  и  " вече доста компетентни"можеш да пишеш какви са оплакванията му.Но не се стряскай на направлението от доктора той трябва да посочи диагноза.Обикновенно личните не конкретизират.

# 100
  • Мнения: 669
Елиа от опит знам че от много лекарства няма кой знае какъв ефект.Ако досега си пила не се натискай много много.Нали четеш на всякъде пише че лекарствата не лекуват"не знам само защо са лекарства" а само временно повлияват болката."Но и това не е задължително"Може да отидеш на физиотерапия ако не си ходила.Ама настоявай защото малко са докторите които ще те пратят.Аз вече не помня от кога лекувам дх но ужасно ме боли стомаха от лекарствата.Елпида ако чете да даде съвет за стомаха че ми се гади и ме боли .

# 101
  • Мнения: 107

Здр. наистена е така  неде    се       натискаи много за лекарства .  Ако много те боли  те ще  изпишат,  за мен лично  нй барзо ми минава  от  Flamexin  по едно на ден след  храна.   Всички други лекарства  вес  ми разтроиваха  стомаха. И  едновремено  с тях пиех и ранитидин.Опитаи с  ранитидин,  или  нещо  за стомашни болки. "   Заради тази болка в стомаха  спрях  милгамата"   . Лека вечер .

# 102
  • Мнения: 661
Марина ,

Гледай си здравето , а не килимите ! Има автомивки за тая работа .  И аз перях персийските пътеки във ваната , ама сега не мога и не ми пука . Аз се подредих след чистене на тъпото ни мазе . Не , че сега се спирам - в момента почивам след боядисване на корниз в хола . Добре ,че мъжа ми е свестен и ме разбира и ми помага .


Nino4ka ,

МНого обща диагноза . Какви са тия увреждания на прешлените ? МОга само да гадая .

Аha ,

Почвай Фламексин на прахчета , а ако те здразни и той , започни да пиеш Фамотидин сутрин и вечер по едно хапченце ,но не българският "Фамотидин " , а на Гедеон Рихтер . Българският не струва - от личен опит знам . Аз също имам проблемен стомах ,но досега 2 - 3 пъти ме е заболял . Ако не ти мине от "Фамотидин " - а , ще ти кажа друго лекарство . Ранитидинът е ветеран  като лекарство , но лично аз вече не го ползвам от години .
Вземайте лекарствата си с храната - между хапките , или веднага след хранене .Така ще намалите дразненето на стомаха .
Хм , не виждам да има ФАмотидин на ГЕдеон Рихтер . Ако не намериш такъв , започни " Нексиум " от 20 милиграма сутрин и вечер  по една таблетка  .Това е сравнително ново лекарство на пазара .  Още преди три години инхибиторите на Н 2 рецепторите - ФАмотидин , Ранитидин и т.н вече не се ползват много ,защото те действат след като стомашната секреция на солна киселина е факт . От друга страна инхибиторите на протонната помпа -  Омепразол , Ланзопразол , ПАнтопразол и т.н прзаоли ,  пречат на повишеното образуване на солна киселина в стомаха . Затова почвай Нексиум , ако желаеш , но виж и листовката , да не би да имаш някое противопоказание за това лекарство , та да ти  навредя , вместо да ти помогна  .  В България  и лекарствата не се изписват както трябва , и се ползват медикаменти ,които вече са морално остарели ,но са с по-ниски цени  .
Пиши ми пак  , ако имаш проблеми . Hug

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 19:49 от elpidaelpida

# 103
  • София
  • Мнения: 2 020
Здравейте и от мен!  Hug
Днес е осми ден на балнеолечението ми. На петия ден получих болки в крака, случва се като реакция към минералната вода. Не бяха кой знае колко силни, пих си хапчетата и намаляха. От вчера като че ли стъпвам малко по-уверено, разбирайте че по-малко куцам. Все пак не бързам да се хваля.   Rolling Eyes
Хубава вечер на всички!  Hug

# 104
  • Мнения: 661
СОФИ ,

Май прочетох ,че и на кални бани ходиш .  Разкажи за процедурите - по колко на ден , какви са ...

Общи условия

Активация на акаунт