Операция на дискова херния - 2

  • 194 083
  • 967
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 669
Как ти се появиха херниите ?Не се ли пазеше?

# 346
pazeh se,kazaha 4e i te sa kato tumora dobroka4estveni i ne,moite prosto dadoha raseiki i se ka4iha na po gornite pre6leni

# 347
  • Мнения: 661
mili4ko3 ,

А знаеш ли как точно те оперираха ? По какъв метод ? НАй-добре е да си погледнеш епикризата и да ни напишеш . Всички ние , които още се борим с болката и не се решаваме на операция , ще ти бъдем благодарни . РАзкажи ни и как започна всичко при теб . На кои нива беше хернията , а сега  на кои се появи ? Тук ще намериш братя и сестри по неволя  Hug

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 08:38 от elpidaelpida

# 348
  • Мнения: 661
Dzupo ,

Балгодарим ти за изчерпателния коментар от мястото на събитието  Joy Чак днес имам време да седна и да прочета написаното от теб . Тези хорица , Боже прости ми , искам да са болни от дискова херния , за да знам , че и аз , пък и повечето от нас , ще бъдат толкова сексуални   Laughing Ама , dzupo ,  ако бях на твое място , щях да ги поразпитам дали са болни от дискова херния . Как можа да не ги попиташ !  Hug

# 349
  • Мнения: 669
Ванилия ,защо съпругът ти не изчака до септември?Поне да минат жегите.Без това търпи сума време?Това е мое мнение разбира се.Все пак има доктори които да решат.Миналата година когато  аз щях да се оперирам др каза да изчакам да мине лятото.Много е горещо .Той ще се поти повече и раната ще зарастне по бавно.

# 350
  • Мнения: 669
Елпида, ти как си?Имаш ли болки?Ще тръгваш ли на работа?

# 351
  • Мнения: 661
 

  Aha ,

На работа ще тръгвам септември месец . Колкото до болките - онзи ден започна да ме върти ходилото на изтръпналия ми крак . .За мен беше учудващо защо точно то ! Пих един Мидокалм и всичко отмина .  Много рядко имам болки и то незначителни . Чак ме е срам да го напиша , като знам повечето от вас колко много ги боли   Embarassed Скоро не съм пила и лекарства . Но все пак това ми е първа криза . Едва ли ще съм толкова добре , когато времето застудее .

# 352
  • Мнения: 1 100
Благодаря, аha, но болницата е много модерна и климатизирана, а после ще бъдем в някой хотел с рехабилитационна програма. Жегата, няма да е проблем /сега даже е ужасно студено за лято: 20*/. Вчера беше на предварителни изследвания, а операцията ще е следващия четвъртък. Методът - микродисектомия. И на нас ни се искаше да е през есента, защото така ни се проваля лятната почивка, самолетните ни билети изгарят, изобщо всичко се обърква ...
Цена не знаем, тук не искат пари, поне не явно, но накрая им се отблагодаряваш с колко решиш. Все пак е добре са се проучи каква сума е обичайната и това е трудното, защото унгарците не са като нас да споделят по форуми.  Confused Вчера къде ли не рових. Имаше един човек, когото са оперирирали 3 пъти от ДХ, 2 пъти коляното и никога нищо не бил плащал. Но мъжът ми се шашнал вчера като гледал лекарите с какви коли пристигат в болницата.  Laughing

Бих искала да попитам оперираните от ДХ, кога можехте да се качвате спокойно по стълби? Ние живеем на 4-ти етаж без асансьор и се чудя колко време след операцията ще можем да се приберем у дома. newsm78 Надявам се мъжът ми да се сети да пита лекаря си.

Mili4ko3, съжалявам за сполетялото те, но не се отчайвай. И на мен ми е трудно да изпълня това, но друг начин няма. Tired

# 353
Здравейте отново,

От личния опит които вече имам към операция трябвя да се пристъпи след като всичко вече е опитано.

sophsah ти оперирана ли си ? Аз от вчера започнах масажи само на краката заради парезата на оперирания крак,защото лекарите ми казват само да лежа и нищо повече.

Някой знае ли след 6 месеца болнични, ако се започне работа 1-2 месеца и се наложи нова операция  в рамките на същата година ще имам ли прово на нови болнични?

# 354
  • София
  • Мнения: 2 020
sophsah ти оперирана ли си ? Аз от вчера започнах масажи само на краката заради парезата на оперирания крак,защото лекарите ми казват само да лежа и нищо повече.

Vasilen, не съм оперирана. Засега опитвам с консервативно лечение да се справя с парезата.
Много добре, че си почнала масажите, почни и ЛФК.  Hug Те лекарите това говорят, но не са прави. След като отзвучи острият стадий е добре да се почнат масажите, ЛФК, физиотерапия. И на мен лекарката само ми повтаряше да лежа и когато на 30-я ден отидох във физиотерапията на Военна болница, там се хванаха за главата. Накараха ми се едно хубаво, че толкова съм закъсняла и наистина кракът ми почти почти без мускулен тонус вследствие лежането и парезата. И пак ще кажа - изключително съм благодарна на моята рехабилираторка.  Hug

Защо не се регистрираш във форума, така ще можеш да пращаш и получаваш лични съобщения?  Peace

# 355
  • Мнения: 234
Вчера получих предварителната оферта от Германия-Voghtareuth /горна граница/. Пълни медицински изследвания от-до с 7-8 дневен престой в клиниката-2500евро+операция и рехабилитация още 14 дни-4500евро или общо:7000евро. Аз съм с с две големи протрузии на л4-л5 и на л5-ес1 и стеноза на гръбначно -мозъчния канал. Херниите се режат наведнъж с ЛАЗЕРНА ендоскопия.Това е скъпия вариант.Като знам ,че при нас режат и до 3 дни изписват при това почти без изследвания и без намек за първоначална рехабилитация /виж Токуда!!!/ има поле за преговори.Съвет към тези с прясно диагностицирани ДХ:преди да отидете със скенера или  МРТ-то т.е. резултатите при невролога си, посетете някоя компания предлагагаща здравни застраховки. Запознайте се с условията ,и докато само вие си знаете "дереджето", си преценете струва ли си да си направите такава ,като не изключите презумцията ,,че може да ви се наложи /не дай Боже/операция . И ако си прецените ,че може да си позволите или състоянието ви не изключва опер.интервенция в даден етап-нaправете си. На мен ми предлагаха, но имах диагностицирана първата херния...Другото важно -ако можете да вземете Формуляр Е 112 от страната ,в която живеете и тя е членка на ЕС/Ванилия/ можете да се оперирате в друга страна членка на ЕС ,като разходите се поемат от местната Здр.каса и тя си ги търси от вашата.Аз имам застраховка от работодателя  в "Булстрад" до 2000лв, ще видя и нашата Здр.каса какво може да ми даде/ако не взема този формуляр/ и ще преговарям за минимална оферта/само най-належащото/ и .....ще решавам.

# 356
  • Мнения: 1 100
Благодаря за информацията, Дзупо. 7000 евро е доста добра цена за вниманието, което отделят. Казах на мъжа ми и за това, че унгарската каса може да плати част от разходите, обаче на него нещо не му се вярваше, защото по принцип тукашната здравна каса е много бедна. Изобщо, много е трудно да го убедя, като си е наумил, че не иска да се оперира в чужбина.  ooooh! Вчера все така се чудехме колко пари да дадем на лекаря и като му казах, че 800 лв са прекалено малко се учуди. Joy
Тук изследванията му бяха почти 1 ден и включваха какво ли не, чудно ми е в Германия, какво изследват толкова дни. newsm78 В болницата ще остане максимум 1 седмица и после има три етапа на рехабилитация, поне така пише, дано наистина да се погрижат.
А пък за лазерната ендоскопия да не говорим - супер! Дано само да му е успешна операцията, че после да не си блъскаме главите, защо не се е оперирал във Voghtareuth. На твое място веднага бих тръгнала натам. Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 10:53 от Ванилия Канелска

# 357
  • Мнения: 107
Здравей те   има ли някой които да се е  явявал на телк след операция?

# 358
  • Мнения: 62
pisanche ,

ГЛедай колкото можеш по - малко да спиш по гръб , повече по корем . МОжеш да си вземеш някакво парче от естествена вълна да си го увиваш на кръста - не случайно мъжете навремето са носели пояси от вълна . Имам чувството ,че губерът , на който спя от месеци , оказа благотворно въздействие върху хернията ми .
Вечер болките за повечето заболявания са по -силни , защото има превключване на нервната система . Затова в началото и аз си слагах свещички предимно вечер - през деня нямах проблеми с болките .
Здравейте,
Елпида много благодаря за съветие. Подготвила съм се с пълен набор лекарства + декомпресивния колан и дебели дрешки да си ги връзвам около кръста. Надявам се естествено всичко де мине наред. Иначе наистина вечер боли повече. А и с тази смята на времето определено я усещам с нерва си ....
Лека и безболкова на всички.

# 359
miga da napi6a samo dani za sastoqnieto mi ot  pregledpredi 2 gd,v momenta sam v remont i nqma da moga da izrovq epikrizite si:
degenerirala diskova bolest L4-Es1.Sled laminektomiq na L5-Es1 . recidivirala diskova herniq L5-eS1,protuziq na L4-L5.Stenoza na vertebr. kanal.Tibialna leziq v lqvo.naru6ena biomehanika v lss.Tibialna pareza v lqvo.

Общи условия

Активация на акаунт