Клюкини

  • 26 169
  • 270
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 196
За мен Коледата си е и Рождеството, и именния ми ден и семейния празник, на който са се съберем, да има подараръци под елхата за децата. Цялото това вълшебно настроение и атмосфера   madnoel  santa2    People Santa
Иначе за постенето - не постя, не мога и това е   Rolling Eyes

# 241
темата я имаше, ма изпадна в забвение назад някъде...
...
Значи ...остава да се изрови...Как се казваше темата...отивам да я търся..
Този форум трябва да се съжеви... Hug

# 242
  • Мнения: 1 023
на мен коледа ми 4ужда по принцип.
новата година ми я взеха промените. и са мъкооооооо, мъко.  Laughing

ина4е, ние не постим (цялото ми семейство и никога не сме го правели)
коледата винаги е била повод да сме заедно.
бъдни ве4ер откакто не живея с тях си, карам поедини4но - добре ми идва една спокойна ве4ер в цялата суетня.
ина4е, в целия ми омразен студ, оби4ам коледната украса и светлини - и най-тъмните улици стават светли и празни4ни (само заради украсата и светлините съм склонна да преглътна и студа дето идва в януари).
и подаръците са ми приятни, но не много, твърде много усилия и пари за традиционна размяна на подаръци - или в нашето семейство все едно тенденциозно подаръците ги полу4ават децата - аз и брат ми все още спадаме в категорията, а най-много синът ми.

а най-много ме влудява, масовата истерия по пазаруване и готвене.
и при мен няма отдъхване, защото имаме в семейството ежегодно един грандиозен стефанов ден, дето ми зима здравето, та към нова година ве4е съм окапала съвсем.
при все това миналата нова година беше възможно най-приятната ми до сега.
ако имам шанси да ми се повтори пак и пак - ще съм вного благодарна, както казва синът ми.
и друго май коледно не се сещам.

# 243
Е,то и в нашето фемели не се пости-дори трапезата на Бъдни вечер не е традиционна..ама аз искам тази година да постя..
и се надявам да успея...Ще се откажа само от мръвка-не от млечни.... Rolling Eyes

Ей ,ветретанките,моля....помогнете ми да изровя музикалната тема Praynig
От одеве я издирвам...и никакъв резултат Crossing Arms

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 3 033

п.п. дали Модовете ще възразят ако си пуснем тук-в този подфорум- тема за музикални поздрави...
Баси-понякога имам нужда да споделя в тесен кръг как се чувствам именно чрез музика,песен...мдм ..
Това е въпрос към Модераторката-Може ли да си пуснем тук наша си тема за поздрави-???? Praynig Praynig
Спокойно можете да ги пускате в тази тема и следващите я !

# 245
  • Мнения: 2 660
И да ви питам Коледа за вас какво е..?.Рожество или повод за размяна на подаръци...?
Аз изпадам в еуфория около подараците  и понякога забравям същността на Святата нощ.....

Коледата за мен е най-семейния празник. Събираме се всички, заедно творим разни манжди, украсяваме елха, цялото семейство сме - никой не липсва. Скарани, нескарани, заети, незаети - всички са там. Коледата е и ядене до несвяст. Леля ми прави едни сармички   chef, любими са ми. И подаръци, разбира се. И мирише на елха... Най-хубавото е, когато украсяваме масата и стаите през деня на бъдни вечер..... Пускаме си разни коледни песни, например http://www.vbox7.com/play:c25150e6

# 246
  • София
  • Мнения: 6 477
Ейй, мислех, че само при нас по Коледа е лудница от празници....вече правим списъци за Дядо Коледа какво да носи....
А колкото до религиозната идея на празника - аз съм в религиозен разнобой в къщи, а и аз не съм вярваща, за да имам проблеми! Затова сме си решили празника в семеен дух и е много готино с украсата, елхата, дребната, която подтичва и гледа хитро часовника! А и Коледни песни ще има тази година! Само да сме живи и здрави, другата ще е супер, знам аз!  bouquet Като цяло елхата е езически символ, размяната на подаръци - също....така, че аз съм си направо езичник  bouquet

# 247
За езичество ,не знам Thinking
Ама си е супер комерсиално...
Покарай веселия дебелак -Дядо Коледа...хората и най-вече децата съвсем са забравили  какво всъщност е КОЛЕДА..
Коя година Кока –Кола създава образа на Санта Клаус..?
   Аз тази година наистина съм решила да разкажа на синът си истината..за Св. Николай,за Рожество...
От подаръци няма да го лешавам-но ми се иска да не расте с идеята ,че Коледа е само елха и армагани Naughty
  А иначе и нашия списък ..расте....и всеки ден си миним приоритетите....Мдам...
Само за подаръците мисли,синковеца ми...Баси,и ние ли сме били такива едно време....ламтящи .

# 248
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако човек е вярващ християнин идеята да обясни на децата какво е Коледа е добра. Дребната още трудно би проумяла нещата точно за какво иде реч. А аз съм дълбоко убеден гностик, а и еврейска религия има в къщи...и изобщо е голяма верска каша, та няма да забърквам още детенце! Ще й дам право на избор на религия когато дойде време! Затова коледа при нас е като приказка за северната работилница на добрия старец, еленчета и принцеси и общо взето се чувствам и аз като в приказка при тези оляснения!

# 249
Да бе,напълно съм съгласна...Обаче аз виждам как децата направо започват да истерясват покрай цялата тази лудница...
Твърдо за съм да се запази приказният момент...Но и да се наблегне на същността...
Вижте каква интересна статия намерих:
http://materials-znaeteliche.hit.bg/100/379.html

# 250
  • София
  • Мнения: 6 477
Лоло, мерси за статията! Ето в Англия как са решили проблема с подаръците - каквото се събере в чорапче Wink Wink Wink
Хареса ми това, че вярата в Дадо Коледа - съответно в доброто и лошото прави децата ни по-добри. Именно това се опитвам да внуша с идването на Дядо Коледа, а не броя и размера на подаръците.....И странно, ама моята щерка наистина си е намислила точно 2 неща, които иска - едното от Дадо Коледа в градината и единия да й го донесе Дядо Коледа в къщи....И край, никакви други желания...защото имало много деца по света, които нищо си нямали - та да остане и за тях време и подаръци - просто паднах като чух тези й заключения!

Та в този рез на мисли вече си сложих и тикер за Коледа...ей така да ми е празнично от рано Wink Wink Wink

# 251
Точно това имах предвид....Ето Лора си е сложила лимита сама....Вероятно възпитанието е такова,благодарение на теб...
Хлапето е благородно...Това имах предвид...Моят син обаче ..понеже има и имен ден и РД ..на Коледа...си е приготвил дълъг списък с подаръци...
Точно това провокира моите трвоги-че същността на Коледа се губи...и празника вместо семеен (дори не казвам религиозен)
се превръща в комерсиален...
Та за това повдигнах въпроса -интересно ми беше другите дечица как приемате Коледа Simple Smile

# 252
  • София
  • Мнения: 6 477
А, Лора също има рожден ден, ама ден преди Коледа....И някак за тогава няма претенции....Още й се сливат празниците някак си. А граница е сложена, понеже ние с нея гледаме по разни новини ли където и да е как по света има гладни дечица, без родители и колко е тъжно всичко това....Стигнах и по далеч - за това какво е това война и колко е лошо и как хората нямат доверие един към друг...и това всичко го коментирахме, гледайки новия клип на Металика! И може би всичко това в главата й е прозвело всички заключения за горките дечица....а и тя принципно е много състрадателна. Може би се дължи на факта, че имаме куче и то напоследък е болно...не знам....или характера й е такъв.

# 253
  • Мнения: 1 023
http://www.youtube.com/watch?v=93x3j1pjBJk

пропуснах аз снощи.
нямаше кой да ми обезпе4и 4,5 - 5 свободни 4аса.
мъкоооооооооо! мъко!

# 254
  • София
  • Мнения: 6 477
Милки, ееее, ти много искаш...цели 4.5 часа Wink Wink Hug
Аз пропуснах и Таря...мъкоооо....

Общи условия

Активация на акаунт