Примерна схема за захранване 8

  • 55 753
  • 619
  •   1
Отговори
# 525
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 691
Home raider, точно по тази причина и аз изместих даването на пресни плодове преди обяд или около 16,30-17 ч., тъй като тогава сме си в къщи, а за излизането навън си приготвям или овесени ядки предварително в бурканче или нося вода и 3 с.л. каша и непосредствено преди храна ги смесвам.

# 526
  • Мнения: 199
Момичета знам, че е коментирано, но нещо не успявам да намеря информация- как въведохте маслото и какво количество давате след като е въведено и всеки ден ли? Благодаря ви предварително.
 

# 527
  • Мнения: 277
аз го въведох с пюре. има едни на гербер. много му се усладиха. давах го 4 дни и спрях. утре мисля да давам попарка и вътре ще сложа едно парченце. т.е. не давам всеки ден
не знам дали това е правилно, но не ми се вижда задължително да давам всеки ден

# 528
  • Мнения: 1 100
Аз въведох маслото на 20.08 с бисквитената каша на Хумана. Оттогава яде всяка вечер от нея. За мое огромно учудване открих пряка зависимост между тази каша и нощния сън. Вече се буди за кърмене само два пъти нощем.

И аз мисля, че няма нужда да се дава масло всеки ден. Аз давам само, за да си поспя. Joy Всъщност причината за по-добрия сън вероятно са бисквитите.  Wink

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 14:17 от Ванилия Канелска

# 529
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Home raider кашата с плодовете, аз я давам след следобедния сън - 17-17.30 - тогава сме си в къщи, храним се и излизаме. Макар, че и съм експериментирала да мачкам навън праскова, синя слива, кайсия....определено се получава, но в къщи си ми е най-удобно... Вземам предварително измити плодове, пластмасова чинийка, една метална виличка, ножче и действам, но със сигурност си е хамалогия...... newsm78

# 530
  • Мнения: 502
въпроса ми е конкретно към косе босе
интересува ме глюкозата и фруктозата като подсладители по-добре ли са от захар или са си нездравословни колкото нея?

# 531
  • София
  • Мнения: 1 835
Благодаря ви момичета за отговорите. Явно няма друг начин да давам пресни плодове с вечерната каша, освен в къщи, така, че ще изчаквам и тогава ще излизаме.

Lilcho, аз маслото го въведох с пюре на Гербер, а после започнах да давам обикновено краве масло. Давам го всеки ден - в кашата сутрин, заедно със сиренце. Количеството, което давам е колкото бобено зърно или по-малко. Маслото го приемам по-скоро като мазнина, която да подпомага развитието на организма, както и за вкус.

# 532
  • Мнения: 108
Косе Босе   Hug

# 533
  • Мнения: 14
Здравейте!
Пиша за пръв път, защото винаги намирах отговор на въпросите ми тук и така избягвах повтаряемост. Този форум се оказа много полезен за мен (, както вярвам и за много други майчета). Обикновено влизам вечер, като преспя бебока си, но напоследък оставам до късно нощем и на другия ден съм недоспала и срещам трудности. Затова реших днес да си задам въпросчето (с риск и други да са го задавали преди мен). А той е: след като от няколко дни (4-5) давам прясно изцеден сок от ябълка на 5,5 месечното ми бебе и с течение на времето дам и морков и диня, после мисля да вкарам зеленчуково пюренце, тогава полека- лека той нали няма да огладнява както досега и следователно ще разредя кърменето - е в следствие на това кърмата ми сигурно ще намалее. Но не ми се иска да замествам все още хранене, нито да спирам да кърмя поне до годинката ( евентуално до 2г.), каква схема ( за сега и занапред) ще ми препоръчате в този случай?
Благодаря!

# 534
  • Мнения: 1 449
Но не ми се иска да замествам все още хранене, нито да спирам да кърмя поне до годинката ( евентуално до 2г.),
каква схема ( за сега и занапред) ще ми препоръчате в този случай?

Схемата е една:
1) кърмене
2) кратка пауза от 30-60 мин., в които стомахчето обработва кърмата
3) дохранване с твърда храна, колкото детенцето иска

Това е най-удачният вариант поне до 8-9 м., силно препоръчително до 1 год. След това може да се промени режима по няколко начина в зависимост от хода на захранването, навиците на детенцето, интервалите между храненията, дали е на поискване, дали суче нощем и по колко и т.н.

Между другото, на почти 6 м. може спокойно да се премине направо към зеленчуково пюре, без да се изреждат останалите сокове. За да се сложи истинско начало на захранването, детенцето трябва да усети, че дъвче и че преглъща твърда субстанция, която е напълно различна от мляко, вода и сок.



въпроса ми е конкретно към косе босе
интересува ме глюкозата и фруктозата като подсладители по-добре ли са от захар или са си нездравословни колкото нея?

Фруктозата е по-малко вредна от рафинираната и кафявата захар в няколко отношения - всеизвестни факти.

Но е също толкова нежелателна в детското меню:
- разрушава зъбите като захарта
- създава висок праг на чувствителност спрямо сладко в ранна възраст (особено преди 12 м.)
- създава вредни навици (дечицата следва да се научат, че вкусната и предпочитаната храна може да бъде без сол и захар, стига да е приготвена с подходящи за възрастта добавки или комбинация на продукти)

# 535
  • Мнения: 1 449

Масло

Количество по възраст
До 12 месеца: до 5 г масло + до 5 мл олио (общо от 1/2 до 2 ч.л. дневно)
12-18 месеца: 5 г масло + 5 мл олио (общо 2 ч.л. дневно)
18-24 месеца: 10 г масло + 10 мл олио (общо 3-4 ч.л. дневно)

Мерителни единици
5 г = 1 кубче масло 1 х 1 х 1 см = колкото лешник
7 г = 1 кубче масло 1.5 х 1.5 х 1.5 см
10 г = масло колкото орех
5 мл = 1 к.л. олио
10 мл = 1 с.л. олио

Не че маслото е задължително всеки ден – но спокойно и без притеснение може да се предлага всекидневно в указаните количества. Няколко важни витамина и много калории в малък обем. Освен това витамин Д в маслото подпомага усвояването на калция – което осмисля от друга гледна точка комбинацията от сирене и масло в различните варианти на зърнени закуски.

# 536
  • Мнения: 502
мерси много за отговора  bouquet

# 537
  • Мнения: 8 242
Гледам за фруктозата сте писали..
Когато започнах да въвеждам "сладкото" малко след годинка купих едно пакетче фруктоза 100 гр. .. Е стигна ми за повече от 6м...
Дребния и до ден днешен НЕ обича сладко под какъвто и да е вид - не захар, не мед, не шоколад.. Нищо..

# 538
  • Мнения: 502
моята дзверка не знам дали обича сладко, още не съм я пробвала(освен с плодове или бисквита в млякото), но исках да знам все пак, защото рано или късно ще се наложи да ползвам подсладител за нещо, а не исках да е чиста захар  Peace

# 539
  • Мнения: 14
2) кратка пауза от 30-60 мин., в които стомахчето обработва кърмата
3) дохранване с твърда храна, колкото детенцето иска


И това по колко пъти на ден 2-3?

Общи условия

Активация на акаунт