Погледнете всички тука - малък МАЙчо вече гука (7)

  • 11 801
  • 287
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 48
Здравейте майчета,
Joji04  и ние понякога сме така, Емо също е само на кърма. Опитах какво ли не ...... и май намерих цаката - изяждам една АКТИВИЯ и на следващото хранене се е наакал докато е на гърдата ми. Пробвай - може и при вас да има същия ефект. Аз и без това от раждането нещо се повредих -  много трудно ходя по голяма нужда , така че и за двама ни е полезно.

МЕИЗ - и а зсъм така мила. На двора съм по цял ден и никъде не ми се мърда ...а още по-малко да сядам пред компа За това започнах и по-малко да пиша.
Чао за сега от мен майчета и лек ден
П.П. Чувствайте се поканени , имам и басейн в двора. Който иска е добре дошъл да си правим компания.
 

# 106
  • Мнения: 255

КАТО МАМА


Кой може да обича като мама?
Да не пресмята, да не се щади,
да е готов докрай да се раздава,
а себе си от всичко да лиши.

Кой може да погали като мама
и болката със нежност да стопи?
Сърцето ми да стопли с думи само
и само с поглед да успокои.

Кой може като мама да прощава
неволни грешки, смъртни грехове?
Да мине и през огън ако трябва,
но да опази своето дете!

Едва сега разбирам, скъпа мамо,
\нали сега съм майчица и аз\
че другаде подобна обич няма,
че тя дарява с щастие и нас.

И то е щастие неповторимо -
да гледаш как детето ти расте,
избира път, нанякъде отива,
но не напуска твоето сърце.

Ти чакаш все, готова да посрещнеш,
готова да погалиш, да простиш,
ти болката му винаги усещаш,
сълзите винаги ще пресушиш.

И то се връща винаги, когато
изгуби обич, вяра, смисъл, път...
Докато майките са на земята
сърцата им заради нас туптят.


Това е от мен за вас много ми хареса!

# 107
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Привет!
Имаме си нова количка! Лятна, лека, за в багажника. Много е симпатична!  :y02: После ще я снимам. Марката май е Baby Max. :new78: Очудващо за мен има една година гаранция! Малкия намаза и едно боденце и сладички къси панталонки, а мама си има нови чехли! Laughing Всички са доволни!

Майка ми и брат ми ще идват на гости около 25ти юли. Дано да са тук точно на 25ти, че с Антон сме на концерта на Металика и така няма да се чудим на кого ще оставим дребосъка. Малко ми е странно, че майка ми най-сетне ще се престраши да ми дойде на гости в София! Обещава ми от две години!  :conf:

А в началото на август ще ходим на почивка. То малко силно казано почивка де. Ще отидем за една седмица при баща ми на Нови пазар! Нямам търпение просто! Там нали в къща живеем, имаме си хубаво дворче и по цял ден мога да си обикаляме навън - всичко ми е наблизо! Аз много исках да стане сега, ама мъжо каза след концерта (сакън да не пропусне  Laughing), а на 4ти август на малкия ще му бият Пентаксима и след това отлитаме.  #Silly Може да се отбием и на Варна за ден-два при майка ми! Да покажем морето на малкия! Нещо много съм се затъжила за моя си край!

При мен с акането на малкия отлично му действат кайсии! Браща ми ми прати една огромна кошница, че аз нали съм със запек, да се лекувам. Ама на мен грам не ми действат, въпреки че ги ям в промишлени количуства едва ли не. Обаче на малкия...  #Crazy оле-мале...
Веднъж случайно го разкарахме с термометъра - исках да му измеря температурата, а то стана две в едно! Mr. Green На всичкото отгоре малкия реши да препикае термометъра и той взе че се сбъгяса!  ooooh! Joy Шоу! Иначе съм категорично портив такива бабини методи! Идея си нямате какви поразии могат да станат! Е, всеки сам си решава де! Нито на мен, нито на малкия въобще не му пречи, ако не се изака няколко дни. Нито го боли, нито нищо, акото си е мекичко и кашаво - значи няма запек! Следователно и няма какво да лекувам! Как вече сто хиляди пъти казвахме тука - бебетата на кърма могат да акат, както няколко пъти дневно, така и буквално веднъж седмично! Не си тормозете децата бе хора, и себе си тормозите така!

# 108
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Привет майчета,
как са бебоците?
Наша Йоана няколко дена я луднахме с нас по разни инстанции, купихме кошница, че с количката е трудно да обикаляме целия град, а с кошницата поне сме с такси или с кола, че с двете деца е трудно доста пеша.
От няколко вечери бебка спинка по 8 часа през нощта и аз съм много доволна.
Целувки на всички

# 109
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
От няколко вечери бебка спинка по 8 часа през нощта и аз съм много доволна.

Ей, добре ме подсети... И аз да похваля нашинкия - две вечери поред вече спи от 10 вечерта до 6 сутринта. като последно яде между 7 и 9 вечерта. Много съм щастлива!  newsm44

# 110
  • Мнения: 84
Маги,толкова е хубаво стихотворението ,че се разциврих от умиление.

Забравих какво щях да ви пиша.
но пък се сещам за нещо ново

Alabala ,има ли възможност на първа страничка да се добави нещо ново.?
Може и от следващата темичка де

Стихотворенията който пишеме да се съхраняват на първа страничка-ето това на Маги е супер и аз бях писала едно.

# 111
  • Мнения: 112
За акането на бебчовците и аз бях писала, че имаме проблем. Засега давам Лактулоза- МИП (което е подобно на Дуфалака, но такова ни изписа детския хирург). Скоро ще го спирам, дано да се е нормализирала дейността на червата. После ако има пак проблем, ще дам чайче Блевит Л със слабително действие. Иначе и при нас си си кашави акитата, но детето е неспокойно и все се напъва и чак проплаква - иска да се изака, а не може.
    Може да ви се струва странно, че прибягвам до лекарства (въпреки че това не е точно лекарство, както и Дуфалака - и двете са вид захар и не са чак толкова вредни). Аз по принцип имам доверие на фармацията - все пак науката се е развила, за да ни помага, а не за да вреди. То наистина най си е добре да си става по естествен начин всичко, но като си помисля колко естествен начин на живот водим в този бетонен град...(впрочем, живея в София, не го пише на 1 стр.). Наистина ако бебчето не се чувства дискомфортно, по-добре е да не се дава нищо, но ако плаче и се напъва...
    А за лекарствата - като си помисля какво изпих по време на бременността (то не бяха контракции и лекарства за тях, после стероиди на инжекции за развитие на белите дробове заради риск от преждевременно раждане  и като капак на всичко - антибиотик на инжекции на бебчо в болницата)- една захар не мисля, че ще навреди чак толкова на бебчо.
   Хайде, стига съм философствала, това е мое мнение, просто го споделям, защото виждам, че много майки се чудят дали да дават дуфалак за запека (т.е. неизхождането, то не е точно запек).

# 112
  • Мнения: 84
Добра вечер мами.
Пове4ето ве4е спинкате
сега и аз лягам
Преди време когато попреглеждах темичките попаднах на един спор м/у майките,така и не разбрах за какво е.Само знаех че има спор
По този повед искам да ви копирам нещо,което ми прати майка ми и да си знаеме че всеки си е уникален с нещо и да няма повее сплетни тук.

Един носач на вода в Индия имал две стомни. Носел ги провесени от двете си страни на дълъг прът,който минавал над раменете му. Едната стомна била спукана. Здравата стомна винаги пристигала пълна от дългия път от потока до къщата на господаря, а пукнатата – наполовина празна.


Това се повтаряло всеки ден в продължение на две години. Естествено, здравата стомна била горда, че изпълнява достойно това, за което е създадена. А пукнатата се срамувала от това, че можела да свърши само половината от това, за което била направена.
Един ден на извора тя казала на носача на вода: „
- Срамувам се от себе си и искам да ти се извиня.
- „Защо? – попитал носачът. „От какво се срамуваш?„
- За тези две години, заради пукнатината ми, аз доставях до къщата на господаря само половината вода, която наливаше. Ти си вършеше съвестно работата, но заради моя недостатък не получаваше пълно възнаграждение. – казала стомната.
Носачът на вода я успокоил и й казал:
- „Сега, когато вървим към къщата на господаря, искам да забележиш красивите цветя по пътя.
Докато се изкачвали по хълма, старата пукната стомна забелязала редица от стоплени от слънцето красиви цветя и много ги харесала. Но в края на пътя тя отново била тъжна, защото половината вода пак изтекла и отново започнала да се извинява на носача. А той и казал:
- Забеляза ли, че имаше цветя само от твоята страна на пътя. Това е така, понеже аз, знаейки за твоя недостатък, го превърнах в предимство. Посях цветя от твоята страна на пътя и всеки ден, докато се връщах от потока, ти без да знаеш ги поливаше. През тези две години аз късах от тези прекрасни цветя и с тях украсявах масата на господаря. Ако ти не беше такава, каквато си, той нямаше да има тази красота в дома си.
Всеки от нас има своя уникален недостатък. Ние всички сме пукнати стомни. Но благодарение на пукнатините и недостатъците ни ние живеем взаимнодопълвайки се заедно и по този начин животът ни става по-интересен и пълноценен.

Лека нощ майчета и сладки сънища на бебовците

# 113
  • Мнения: 517
Запис в средностен час... Laughing

# 114
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ще ги добавя но като линкове към постовете ви, понеже ще стане много дълга и стихотворенията да са там целите.
Само ми подскажете под какво име да пусна линковете, в смисъл просто стихове или...?някакви идеи?

# 115
  • Мнения: 559
Пробвахте ли да издържате бебетата над леген? При нас върши чудна работа за акането!  Peace

# 116
  • Варна
  • Мнения: 903
Жожи тук от варненските мами дето се събираме,моят реве най-много Thinkingболи го коремчето има газове и постоянно пръцка , не знам от какво е -дали млякото има значение??ще говоря с доки Жожи вие как се храните?
аааа, искам си приза за най-ревливо бебе Laughing Laughing Laughing
Стискам зъби и чакам да навърши 3 месеца, да видим тогава за какво ще реве. Иначе: слингът му е цаката...ама ако нямаш и друго дете

# 117
  • Мнения: 84
Само ми подскажете под какво име да пусна линковете, в смисъл просто стихове или...?някакви идеи?

Малкия човек иска ли да учи,стихчета чудесни тука ще получи-

това ми дойде като идея ей сега на момента.
И може мамите който се сещат стари хубави стихчета за малчовци да са всички там  Party

А иначе като линк-ДА .Ще стане дълга работа иначе

Пробвахте ли да издържате бебетата над леген? При нас върши чудна работа за акането!  Peace

Работа върши заради свитите крачета ли ?
и е по анатомиччно.Иначе легнали много се напъват

# 118
  • Мнения: 84
ХХХХХХХМ ,писах в 17 часа и сега реших да видя има ли нещо ново,а то последна аз съм писала.

Я да ви разкажа поредния абсурт.Аз нали все попадам на "перфектните лекари"-гинеколога от ЖК,педиатърката с нейните сокове дето каза да давам от 30 ден и овесените ядки,а сега и ОРТОПЕДА.
и като пиша за ортопеда се сещам да питам
Водихте ли малчовците на ортопед за преглед с УЗ на тазобедрените стави?
независимо от начина на раждане и се ходи с талон по ЗК

ТЪ,отивам аз на ортопед с детео с талон в поликлиниката,в точно определен ден в който идва ортопед от Горна Баня.Прегледа Ивет набързо и започна............ами да носили ортопедични гащи,ама то няма нещо сериозно майче,ама нека носи гащи за 1 месец.
И написа номера на гащичките на една рекламна рецепта ,която описва къде се намира съответната аптека с тези гащи.
Притесних се аз и купихме гащите за 22лв А те едниииии с презрамки за през раменете направени,аз бях виждала като памперс- гащи.В аптека по-надолу имаше гащички за 10 лв без тези презрамки.Купих и от тях за да я извеждам навън с тях да не ме разпитват за презрамките,за гащите иии така.
Да обаче тези гащи на голо краче прежулват кожата и трябва в/у дълъг крачол да се носят.Започнахме само в нас да й ги слагам в/у ританки на които отрязах стъпалото.
И един ден си викам-КРАЙ тия гащи пове4е няма да ги сложа.тоя как се чудеше дали да ги носи или не.
ИИИИИ мина 1 месец да съм й ги слагала 6-7 пъти и една позната като ми се скара да я водя в Горна Баня за 2-ро мнение.Там прегледа е 20 лв.
Отидохме с мъжа ми и му казах на доктора че искам 2-ро мнение затова съм без талон ,а на платен прием
Само ме попита от коя поликлиника идваме и му стана ясно за колегата му и каза,че не иска да чува повече нищо все едно нищо не знае и да не чува диагнозата.
Прегледа детето около 20 мин.Снима всяко краче с 3 измерен УЗ,които прави и запис,когато той движи в различни посоки крачето и после гопуска и гледа ставичката как се движи в ямката на таза.
Даде ми снимки с 2-те ставички,сложи си подписа че на детето ми му няма нищо и ни отпрати

С една дума майките от София-Водете децата само в Горна Баня при д-р Алексиевимам му координатите ,ако искате ще ги напиша.

Да ви се похваля-Моята Ивет от веднъж се отказа от захарта която слагах във водата за пиене.Просто една нощ й беше останало малко подсладена вода която изпи и нямах време да правя нова,направо налях от термуса чиста не подсладена вода и тя изпи и нея и от тогава сме без захар  Wink

Аз започвам плодовите пюрета,не сокове,а ПЮРЕТА и то я захраних с круша на ХИП,за да корегираме запека.Посъветвах се и казаха че може от 3 мес да се започнат плодовите.
Всеки ден ще й давам с по 1 кафяна лъжичка повече и така докато стигнеме половин бърканче на ХИП,за да има ефект и да се изаква.
От навършените 4 месеца ще започна зеленчуково пюре първо с морков на ХИП,а после ще й правя картофено .И така смятам да се захранваме ве4е най-ве4е с круши и сини сливи заради запека

Вие мами,кога ще давате пюрета.?

Соковете ще давам чак към 6-7 месец да укрепнат червата.

ОХХХХ много писах,ама да има да четете

Лека и безаварийна-така си пожелаваме с моя мъжо
без събуждания нощес

# 119
  • София
  • Мнения: 39 764
Аз искам координатите на Алексиев. Препоръчаха ми го и мисля да отида при него.
Не мисля да захранвам все още.

Общи условия

Активация на акаунт