Погледнете всички тука - малък МАЙчо вече гука (7)

  • 11 799
  • 287
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 559
Момичета, трагедията с мойто тяло е толкова голяма, че не ми се говори.
Исках да попитам за албумчето ни, защо пак стана хаос. Мушморок го беше оправила ама...
За захранването мисля, ако имам кърма да е след 6ти месец. Ако не успея да кърмя до тогава ще е по-раничко сигурно.
За издържането, аз сядам и слагам детето да се подпре на моите бедра и му свивам крачетата. Не знам дали ме разбрахте  Laughing
Не знам дали е вредно. Има теми за БХС из форума, може да ги погледнете.

# 136
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!
Аз минавам само да ви покажа малко снимки от нашите пътешествия до Южния парк (http://yana-mitseva.com/gal/thumbnails.php?album=8) и до Витоша (http://yana-mitseva.com/gal/thumbnails.php?album=9).

mu6muro4e, не се тревожи, не вреди да го държиш така! Даже напротив!  Peace

# 137
  • Мнения: 2 910
Здравейте! От разходки и бодърстване нямам никакво време, а ако ми е останало такова то нямам сили и ме домързява да пиша. Днес времето не е подходящо за разходки и ще форумствам малко.
Алабала, мястото на което ще ходите ми изглежда прекрасно. Ще тича на воля детето, а Йоанка ще диша чист въздух. Сигурна съм, че няма да ти се връща отново в България.
Относно пораженията по моето тяло, това е болезнена за мен тема Sad. Преди няколко дни резглеждах снимките от миналогодишното ни море и направо ми се плаче като знам какво тяло съм имала и какво имам сега. Закотвила съм се на едни кг. и няма мърдане, а стриите- те са много, все още имам и малко коремче Надявам се поне до зимата да изглеждам по- добре Praynig
Денислав също започна по- малко да спи. ПОследните няколко дни почти по цял следобяд се кокори, дремва за няколко минути. Иначе вечер като заспи към 9 часа сутрин се буди към 5. Мисля, че е доволно на този етап. С акането също започна да разрежда. Върши тази работа 1 път дневно, а понякога и на 2-рия ден.
Пускам и аз едно стихотворение, много силно и емоциално:

Песен за мама


Мъничка,мъничка моя,
весело зайченце,котенце мило
в скута на мама сега се е свило,
твойта главичка на моето рамо
ден ти не можеш да бъдеш без мама!
Мама във чашката мляко налива
сплита косичката  в плитка красива,
кърпи чорапи с пробити петички ...
Мама се грижи за всички!
Кой ще разкаже на мойто момиче
как тъй луната на сърпче прилича;
как се превръща водата на пара,
а самолетът, с какво ли се кара?
Ами отгоре Земята каква е?
Мама попитай и ще узнаеш
Ден не можеш без мама...
Но подир време ще станеш голяма,
Умните книги сама ще намираш,
ще рисуваш и ще бродираш,
дългите плитки сама ще плетеш...
После ще хвръкнеш и ти като птичка
мъдра и силна ще стигнеш далече.
Можеш без майка си вече!

Мама ще бъде с коси побелели.
Мама ще пази две детски кордели,
ще се тревожи и тихо ще плаче,
ако не носи писмо раздавача...
Друго не иска - три думи само:
"Добре съм, мамо!"

# 138
  • Мнения: 111
В събота купихме на Рая музикална играчка, която се слага над леглото. Ох, каква радост само беше, смееше се с глас и риташе с крачетата и ръчичките. Тя все повече започва да гука и започна целенасочено да си хваща играчките. Преди само си побутваше с юмруче играчките, а сега разперва пръсти, за да ги хване.
В четвъртък и петък ще сме на Пампорово в хотел Мургавец.

# 139
  • Мнения: 389
Здравейте!
Аз минавам само да ви покажа малко снимки от нашите пътешествия до Южния парк (http://yana-mitseva.com/gal/thumbnails.php?album=8) и до Витоша (http://yana-mitseva.com/gal/thumbnails.php?album=9).

Като гледам чудничко сте си изкарали там Wink

Снощи за първи път изкъпах Мадлен.Тъй като яде в 19.30 и беше рано за баня с моя мъж излезнахме малко на разходка.Тя заспа в количката,а ние седнахме в едно заведение да вечеряме(имахме годишнина от сватбата-7г.)Там откарахме до 23.00 и тя си спинкаше дълбоко.Като се прибрахме се чудех какво да я правя-да ѝ дам ли да яде,да не ѝ ли дам.Реших да не я закачам и си я оставих в количката да си спинка до когато си иска.Събуди се в 2.30 за да яде и пак си заспа

# 140
  • Мнения: 50
Здравейте! Абе 4 пъти качвам една и съща снимка на бебо за колажа и никаква не се появи в албума..що така?

# 141
  • Мнения: 87
мами на мъжленца-вие забелвате ри бубите ?и ако да -как го правите!?А ако не -от кога се почва?

# 142
  • Мнения: 33
мами на мъжленца-вие забелвате ри бубите ?и ако да -как го правите!?А ако не -от кога се почва?
Още е много рано!След 6-тия месец(така ми казаха,нямам опит) yes

# 143
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
мами на мъжленца-вие забелвате ри бубите ?и ако да -как го правите!?А ако не -от кога се почва?
Още е много рано!След 6-тия месец(така ми казаха,нямам опит) yes

На малкия още в болницата го правеха - общо взето за това няма рано или късно! Аз продължавам да го правя - забелвам лекичко и почиствам с физиологичен разтвор и памучен тампон.

# 144
  • Мнения: 247
мами на мъжленца-вие забелвате ри бубите ?и ако да -как го правите!?А ако не -от кога се почва?
Още е много рано!След 6-тия месец(така ми казаха,нямам опит) yes

На мен педиатърката ми каза да започна щом навърши 1 месец. Не мога да обясня как се прави, защото с това се занимава съпругът ми. Въпреки, че е спорен въпросът дали трябва да се забелва.

# 145
  • София
  • Мнения: 39 764
mu6muro4e айде на кафе в Надежда Simple Smile

Педито също каза да започвам със забелването, но мен ме е страх. Оставям това на мъж ми.

# 146
  • Мнения: 2 910
И на мен на вчерашната консултация педиатърката ми каза да забелвам. Трудна мисия ми се вижда това, а аз ще трябва да извършвам тази процедура Confused

# 147
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Абе я не се излагайте бе! Какво толкова ви плаши това забелване не мога да разбера?!  newsm78
Просто придърпваш лекичко докато даде "отпор" и почистваш! Това е! Ако бебето му е неприятно и го боли ще забележете със сигурност!
Бебетата не са чак толкова чупливи!

# 148
  • София
  • Мнения: 39 764
Ние с reniuga до скоро сме били изцяло женски мами. А момчета се гледат малко по-различно. Simple Smile
Довечера ще продължавам. Моя мъж май дава отбой.

# 149
  • Мнения: 112
Хей, майчета, не казвате как сте с коликите? Отминаха ли, и ако да - как точно - изведнъж или затихват постепенно? Ние още имаме, даже понякога по цял ден Sad. Какви ли капки не пробвахме, не помагат.

Общи условия

Активация на акаунт