Болница ТОКУДА-2

  • 135 806
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 116
tonkabonka, abel благодаря за отговорите  Simple Smile
А бихте ли споделили как протича изписването  newsm78
Защото аз съм присъствала на изписване в други болници и там са едни ритуали с подаряване на цветя (в общия случай на някоя акушерка, която майката вижда за първи път и която просто се е случило да е на смяна). На мен такива церемонии много не са ми присърце и ми е любопитно в Токуда как е.

# 766
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
При нас определено нямаше никакъв церемониал (и слава богу).
Мъжа ми дойде по-раничко да оправи документите и да донесе дрешките за бебока.
Облякха малкия, събрах си багажериите. В това време мъжа ми дойде с оправените документи и всички по живо по здраво.

# 767
  • Sofia
  • Мнения: 9 719
На няколко места в отделението изрично пише, че цветя, бонбони и всякакви такива други "ритуали" са забранени. Една от сестрите просто излиза с майката и подава бебето на таткото, после веднага изчезва обратно. Следващото изписване е след 10мин, така че и да искате няма много време да се почерпите между роднините отпред.
Когато изписваха сестра ми бях купила бонбониера за сестрите и лекарите, но сестрата, която се подаде ми я отказа категорично, отказа дори да си вземе бонбон. Така че определено няма нужда нищо да носиш.

Само да добавя, че в дъното на коридора в родилното има малка стаичка за свиждане, която е отрупана с цветя в саксии, донесени от благодарни пациенти. За мен остава загадка кога и как са внесени newsm78

# 768
  • София
  • Мнения: 1 391
tonkabonka, abel благодаря за отговорите  Simple Smile
А бихте ли споделили как протича изписването  newsm78

Всичко, което момичетата са ти отговорили е така, само да добавя, че без платена фактура няма бебе Mr. Green. Вратата се отваря и се прави размяната - таткото дава документите, а сестрата бебето Peace

# 769
  • София
  • Мнения: 116
При нас определено нямаше никакъв церемониал (и слава богу).
Мъжа ми дойде по-раничко да оправи документите и да донесе дрешките за бебока.
Облякха малкия, събрах си багажериите. В това време мъжа ми дойде с оправените документи и всички по живо по здраво.
На няколко места в отделението изрично пише, че цветя, бонбони и всякакви такива други "ритуали" са забранени. Една от сестрите просто излиза с майката и подава бебето на таткото, после веднага изчезва обратно. Следващото изписване е след 10мин, така че и да искате няма много време да се почерпите между роднините отпред.
Когато изписваха сестра ми бях купила бонбониера за сестрите и лекарите, но сестрата, която се подаде ми я отказа категорично, отказа дори да си вземе бонбон. Така че определено няма нужда нищо да носиш.

Само да добавя, че в дъното на коридора в родилното има малка стаичка за свиждане, която е отрупана с цветя в саксии, донесени от благодарни пациенти. За мен остава загадка кога и как са внесени newsm78
tonkabonka, abel благодаря за отговорите  Simple Smile
А бихте ли споделили как протича изписването  newsm78

Всичко, което момичетата са ти отговорили е така, само да добавя, че без платена фактура няма бебе Mr. Green. Вратата се отваря и се прави размяната - таткото дава документите, а сестрата бебето Peace
Звучи много добре  Simple Smile
Благодаря   bouquet

# 770
  • Мнения: 718
Бреййй много се изненадвам, че Диков напуска...имам много "приятни" спомени от него...такъв преглед за разкритие ми направи при постъпване в болницата, че мъжа ми ме чу през вратата да викам  #2gunfire Ама нали за по-бързо разкритие, за къде да чакаме?  ooooh!
Иначе за бонбонките - и ние не сме носили, щом го пише в регламента - ок, въпреки че една акушерка беше така любезна да разясни, че нищо че е забранено, може да донесем нещо, няма да го върнат  Laughing

# 771
  • Мнения: 89
 Аз бях с планирано секцио.Веднага след раждането пускат бащата да види бебето през стъклото и тогава мъжът ми беше донесъл огромни букети за докторката и за мен,а също и няколко по-луксозни бонбониери.Не са му ги върнали.Само моят букет го оставиха във ваза в стаята за 1-2 часа и после го изнесоха във фоайето със столовете.
 Иначе на т.нар. изписване не сме правили сеири.Дойде само таткото с гордия батко на бебката и ни взеха.Фоайето за изписване обаче е изолирано и може спокойно да дойдат и повече роднини,ако имат желание.Нашите дойдоха направо вкъщи.Като си тръгвахме подарих същите неща и на сестрите от неонатологията.То е символично,разбира се.Важен е само жеста.

# 772
  • Мнения: 30
Аз родих нормално в болница Токуда при д-р Лазарова.
Отидох без уговорка. Беменността нямаше навършена 37 седмица и поради тази причина трябваше да родя в болница, където имат неонатология. Иначе исках да раждам във Вита, но  оттам ми казаха да отида в Майчин дом. Аз реших на своя глава да пробвам дали ще ме вземат в Токуда ако отида по спешност. Намаше проблем, но все пак отидох в 5 часа сутринта, с изтекли води и 8 см. разкритие. Просто нямаше как да ме върнат. Прост ми казаха, че се плаща и ми дадоха ценоразписа. Не бях стъпвала преди това там. Случайно уцелих д-р Лазарова на смяна. Не е от най-любезните, но иначе е добър специалист. Не знаех нищо за напъване и пр. Тя ми обясни прекрасно и резултата е, че синът ми се роди в 6:25 ч. и то само след 10 мин. напъване и малка епизиотомия. Там пък го водеха доносен, въпреки, че се роди 26 дни преди термин.
Много съм доволна от отношението. Платих 1500 лв. за мен и пакет за бебето 500 лв., в който влизат всички възможни изследвания, та сега не ми се налага да се разкарвам по ортопеди и пр.
Материалната база е прекрасна и е толкова чисто, че може от пода да ядеш  Wink.
От всички доктори, най ми хареса един д-р Илиев. Млад, симпатичен и толкова се грижеше за пациентките си, че направо нямам думи.
При изписването занесохме една кутия бонбони. Не ги отказаха, но казаха, че освен цветя и бонбони не е добре да се носят много почерпки там, че го водели за подкуп и можело да ги накажат за това.
Не сме правели никакви салтанати на изписването - дойде таткото, плати, донесе дрехите на малкия, ние го облякохме и си тръгнахме.

# 773
  • София
  • Мнения: 23 096
Много съм доволна от отношението. Платих 1500 лв. за мен и пакет за бебето 500 лв., в който влизат всички възможни изследвания, та сега не ми се налага да се разкарвам по ортопеди и пр.
Материалната база е прекрасна и е толкова чисто, че може от пода да ядеш  Wink.
Само да вметна, че независимо, че там се правят пълни изследвания, бебетата се водят на ортопед задължително към края на първия месец, както и в 6-ия  Peace Тези изследвания не са константна величина и не важат за неопределено време!
Колкото до чистотата, вече съм писала... Докато бях там в банята ни по цал ден си стояха кървавите дири и никой не си правеше труда да почиства от време на време. Аз лично съм бърсала пода в банята с тоалетна хартия, че да не се подхлъзне някой и да стане сакатлък! Други майки също тук бяха споделили точно за този проблем с хигиената. Все пак ти си раждала по-скоро и дано нещата да са потръгнали в положителна посока  Peace
А изписването там е на принципа - давай парите и взимай бебето  Mr. Green Докато не се плати, държат малкото същество като заложниче  Grinning И няма никакъв смисъл от почерпки, защото се оставят на една обща маса и лекарите и сестрите постоянно ни подканяха да си хапваме от бомбоните! Е, в това нямаше нищо лошо де, хапвахме та пушек се вдигаше  Joy

# 774
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,
моля мамите, които са раждали секцио за впе4атления/съвет относно обезболяването след операцията. Предложиха ми 3 варианта-стандартен, при който болкоуспокояващото се вилива през абукат и два платени варианта - с катетър в гръбнака и с някаква автомати4на помпи4ка(не ми стана ясно за какво става въпрос). Анестезиолога каза , 4е всеки има разли4ен праг на болка,  с което съм наясно, но все пак... не мога дапреценя!
Благодаря   bouquet

# 775
  • Мнения: 223
 Това с катетър в гръбнака не е ли (като) епидуралната упойка? И нейното описание е такова, т.е. вероятно не вадят катетъра от упойката, а го ползват за обезболяване след това...

# 776
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте,
моля мамите, които са раждали секцио за впе4атления/съвет относно обезболяването след операцията. Предложиха ми 3 варианта-стандартен, при който болкоуспокояващото се вилива през абукат и два платени варианта - с катетър в гръбнака и с някаква автомати4на помпи4ка(не ми стана ясно за какво става въпрос). Анестезиолога каза , 4е всеки има разли4ен праг на болка,  с което съм наясно, но все пак... не мога дапреценя!
Благодаря   bouquet

Катетъра в гръбнака и дозиращата машинка са всъщност атрибутите на епидуралната упойка. Поставят я заедно със спиналната по време на операцията, не се усеща почти нищо.
Аз съм доволна, че избрах този метод - количеството упойка се регулира с апарата според твоите усещания, имах възможност още вечерта след секциото да се раздвижа... За мен това беше правилният избор - много съм доволна, най-вече за раздвижването Simple Smile
А за след епидуралната (слагат я за 24 часа) си вземи Солпадеин, анестезиолога ми го препоръча - страхотно облекчение, не пречи на кърменето  Peace

# 777
  • София
  • Мнения: 231
Момичета  много ви моля за отзиви за анестезиолога д-р Илиев,ако някоя от вас има лични впечатления  от него ! Трябва да се спра на някого за "избор на  анестезиолог "  ,а  единствено неговото име съм чувала тук някъде. 

# 778
  • Sofia
  • Мнения: 9 719
Този анестезиолог беше многократно обсъждан като най-добрия в Токуда и всички се записват при него. Прочети назад по темите.

# 779
  • София
  • Мнения: 23 096
Момичета  много ви моля за отзиви за анестезиолога д-р Илиев,ако някоя от вас има лични впечатления  от него ! Трябва да се спра на някого за "избор на  анестезиолог "  ,а  единствено неговото име съм чувала тук някъде. 
И на мен ми беше препоръчан като най-добър! Само ще те предупредя за нещо мнооого важно, за да не стане като при мен. Още с постъпването в болницата, попълних в документите, че искам д-р Илиев за анестезиолог. Само че д-р Кръстанова благоволи да го потърси едва когато крещях в несвяст с незнам колко си см разкритие. Оказа се, че докторът го няма, а жена му вдигнала телефона. Той човекът не е виновен, откъде да знае, че някаква си нещастница като мен си го е заявила. И че тъпата доктора не си направи предварително труда да го потърси навреме! Няма да те занимавам с последствията... Но непременно се увери, че при постъпването ти там, веднага са звъннали да потърсят анестезиолога за епидуралната упойка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт