За подготвителните модули към СМГ

  • 87 319
  • 593
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 274
Ето ви и задачите от пробния изпит в СМГ на 08.03

                  Тест

зад.1 Стойността на израза 2022-42:6-6 е равна на:
А/ 324               Б/ 336               В/ 2009           Г/ на нула не се дели

зад.2 Когато се роди Ани, Боби бе на 8г. Сега Боби е на 3 пъти повече години от нея. На колко години е Ани сега?
А/ 3                   Б/ 4                   В/ 5                 Г/ 6

зад.3
Правоъгълен участък с дължина 10м и широчина 6м е заграден с телена ограда. Колко метра е дължината на страната на квадратен участък, който може да бъде заграден с ограда със същата дължина?
А/ 32                 Б/ 16                 В/ 8                 Г/ 4

зад.4 Три празни бутилки от лимонада се заменят за една пълна. Колко най-много бутилки лимонада може да изпие едно семейство събрало 277 празни бутилки?
А/ 9                   Б/ 10                В/ 13                Г/ 14

зад.5
Колко са триъгълниците на чертежа?  / рисувате на детето един равностранен триъгълник с три медиани и го оставяте да брои Simple Smile /
А/ 10                 Б/ 12                В/ 15                Г/ 16

зад.6
45 шоколадови бонбона тежат 150 гр. Колко грама тежат 27 от тези бонбони?
А/ 80                 Б/ 85                 В/ 90                Г/ 95

зад.7 Вили пътува от София за Варна. Преди В Търново той забелязал, че километража показва числото 197 км, в което всички цифри са нечетни и различни. Колко километра най-малко трябва да пропътува Вили, че километража пак да показва число, в което всички цифри са нечетни и различни?
А/ 122               Б/ 120               В/ 118              Г/ 18

зад.8 Ако увеличим всяка от две срещуположни страни на квадрат с 2 см, а всяка от другите две страни намалим с 1 см, ще получим правоъгълник с обиколка 22см. Обиколката на първоначалния квадрат е:
А/ 20                 Б/ 22                 В/ 24                Г/ 36

зад.9 Пет сливи тежат колкото две ябълки. Три ябълки колкото един патладжан / син домат/. Колко сливи тежат колкото два патладжана?
А/ 15                 Б/ 30                 В/ 10                Г/ 20

зад.10 Георги купил за 8 март 7 букета цветя - няколко само от рози и няколко само от карамфили. Всеки букет от рози съдържал по 3 рози. Всеки букет от карамфили съдържал по 5 такива. Цветята в тези букети били 29. Колко са букетите само от рози?
А/2                    Б/ 3                   В/ 4                   Г/ 5

зад.11 Колко е броят на трицифрените числа със сбор  от цифрите 4?
А/ 5                  Б/ 6                    В/ 9                    Г/ 10

зад.12 Колко още квадратчета трябва да се затъмнят, че тъмните квадратчета да станат точно половината от белите? / рисувате правоъгълник с 6бр. квадратчета по дължина и 4 ср. по ширина; затъмнявате на първи ред - третото квадратче, на втори - първото и последното, на трети - четвъртото, а на четвърти ред - второто/
А/ 6                  Б/ 5                   В/ 4                     Г/ 3

зад.13
Румен е с 52 дни по-голям от Иво. Тази година Румен ще празнува рождения си ден в един от вторниците на месец март. В кой ден от седмицата Иво ще празнува своя рожден ден?
А/ понеделник    Б/ сряда        В/ петък              Г/ събота

зад.14
Алея с постоянна широчина огражда градина с форма на правоъгълник. обиколката на градината без алеята е с 8 метра по-малка от обиколката на градината заедно с алеята.. Колко метра е широчината на алеята? / рисувате правоъгълник в правоъгълник и защриховате празното пространство между тях/
А/ 1                  Б/ 2                  В/ 4                       Г/ не може да се определи

зад.15 Всеки път, когато Пинокио излъже носът му  се удвоява. Акоо след 4 лъжи носът му е дълъг 1м и 44см, то колко сантиметра е първоначалната дължина на носа на Пинокио?
А/ 18               Б/ 12                 В/ 9                       Г/ 6

зад.16 Всеки следващ ден Зайо изяжда по два моркова повече от предишния ден. През петия ден изял колкото през втория и третия заедно. Колко моркова е изял Зайо общо през тези 5 дни?

зад.17 Марийка трябвало да събере две естествени числа. Иванчо дописал нула след едно от числата, Така Марийка вместо да получи 281 получила 1001. Колко е разликата на първоначалните две числа?

зад.18
Да наречем едно число "хубаво", ако сумата от цифрите му е 11. Кое е най-голямото " хубаво" число с различни цифри?

зад.19 В нашия клас няма трима родени в един и същи месец от годината. Ако броя на учениците в класа ни е възможно най-голямото число, то колко е той?

зад.20 В нашия клас сме 25 ученика. Тези, които имат номера в класа по-големи от номера на Владимир, са 3 пъти повече от тези, които имат по-малък от него номер. Кой е номерът на Владимир?

                    Задачи - Условия

зад.1 а) Ники има стенен часовник, който " избързва" по 2 минути на всеки час и будилник, който изостава по 1 минута на всеки час. Ники свери стенния часовник и будилника. Когато стана днес будилникът показваше 7 часа, а стенният часовник показваше 7 часа и 30 минути. Колко часа в действителност е било,  когато Ники е станал и в колко часа вчера Ники е сверил часовниците?
б)
Когато пристигна в училище Ники забеляза, че училищният звънец е развален. Той зазвънява всеки път, когато на училищния електронен часовник се появи цифрата 1 и звъни докато има поне една единица на циферблата на този часовник. Колко минути за едно денонощие ще звъни звънеца? ( електронният часовник показва времето от 00:00 до 23:59, като първите две цифри са часа, а следващите две са минутите в този час )

зад.2 Учениците от четвъртите класове в едно училище направиха много мартеници и организираха изложба. Учениците пресметнаха , че ако на всяка от масите на изложбата подредят по 210 мартеници, то за 30 от мартениците няма да има място. за това те решиха да подреждат по 220 мартеници на маса. В този случай на последната маса остана място за още 40 мартеници.
    а) Колко мартеници са направили учениците от четвъртите класове на това училище?
    б) На организирания по времето на изложбата благотворителен търг продали 1000 от мартениците. Луксозните мартеници стрували по 1 лв. едната, а обикновените - по 60 ст. едната. Събрали 800лв. Колко луксозни и колко обикновени мартеници са продадени на този търг?

Divana , Кенгуруто е състезание, на което дават задачи подобни на тези от пробните изпити в СМГ.

# 316
  • Мнения: 2 716
benighted за кой клас е този тест?

Имам спомен за Кенгурото, че не си бяха превели правилно условията. Но може и да има български превод.
Или имаше допусната грешка в превода и бяха хванали от английския текст. Нещо такова ми се върти.

# 317
  • Мнения: 2 274
за четвърти Simple Smile

# 318
  • Мнения: 1 073
benighted, много добра работа си свършила!  bouquet

# 319
  • София
  • Мнения: 64
На някой детето му да е на курс при Дима Слабакова в събота от 11.00 ч.
Имам един въпрос към него.
Последният път синът ми беше болен и не беше на курс, затова не зная дали ще има курс на 15.03./неделя/ или кога ще е следващия?
Благодаря предварително. 

# 320
  • Мнения: 1 225
В 125-то вече тече записване за Кенгуруто  Peace
Таксата е 5 лв. Заплаща се в библиотеката    Peace
Успех на всички  Hug

# 321
  • Мнения: 1 073
Момичетааа, утре ще имат ли курс децата или не?

# 322
  • Мнения: 2 274
Аз знам, че групата от 8:30 при Златилов е преместена за неделя от 14 часа  Peace!

# 323
  • София
  • Мнения: 64
Утре със сигурност нямат. Ще имат в неделя след 12.00, защото от 8 до 12 има олимпиада по математика.

# 324
  • София
  • Мнения: 4 251
Аз знам, че групата от 8:30 при Златилов е преместена за неделя от 14 часа  Peace!
Преместването е за събота /утре/ от 14 часа. Инфото е проверено.

# 325
  • Мнения: 2 274
Аз знам, че групата от 8:30 при Златилов е преместена за неделя от 14 часа  Peace!
Преместването е за събота /утре/ от 14 часа. Инфото е проверено.
сигурна ли си, че става въпрос за занятията от 8:30? Моят син си е записал; Следващи занятия на 15.03 от 14:00 до 16:00

# 326
  • Мнения: 1 073
А, има ли някои при Цветкова? И дали може да каже кога ще имат, че моят син не е сигурен. Той твърди, че няма да имат тази седмица? newsm78

# 327
  • София
  • Мнения: 4 251
Аз знам, че групата от 8:30 при Златилов е преместена за неделя от 14 часа  Peace!
Преместването е за събота /утре/ от 14 часа. Инфото е проверено.
сигурна ли си, че става въпрос за занятията от 8:30? Моят син си е записал; Следващи занятия на 15.03 от 14:00 до 16:00
Ами ние досега бяхме от 10.30, сега Златилов  е съобщил на няколко деца /вкл. дъщеря ми/, че ги иска в групата от 8.30  Rolling Eyes.
В терадката й пише за събота и аз реших, че това е за новата й група. Явно грешката е при мен  Embarassed.
П.П. Имаш ли някакъв контакт на Златилов за да го питам какво налага промяната. На лс, ако може   bouquet

# 328
  • София
  • Мнения: 3 664
benighted, нашите хлапета са в неделя от 14 часа на курс Peace

мързеланка, промяната се налага защото събота е учебен/работен ден, а в неделя има олимпиада сутринта.

Последно, знае ли се дали в СМГ-то ще има Европейско Кенгуру?

# 329
  • София
  • Мнения: 4 251
Ще има - кенгуруто е другата седмица 21.03. от 11. часа, затова групата от 10.30 я разпределят по другите групи. Записването става при учителите.

Общи условия

Активация на акаунт