Отговори
# 75
  • Мнения: 1 671
IANAMAIL, не разбрах какво точно е това ритмично потупване, но beluga звучи доста убедително. Като изтърсих тогава "Ама как така бебетата не хълцат! Нали в книжката така пише!" и целият екип само дето не изпопада от смях  Laughing. Но още тези дни ще попитам моя близка да ми разясни нещата и ще пиша какво ми е казала.
Иначе за да те успокоя да ти кажа - първото ми дете се беше омотало в пъпната връв, а въпросното "хълцане" го усетих само 1-2 пъти за цялата бременност. Роди се живо и здраво само защото на запис на тонове усетиха проблема и ми предизвикаха раждането в 39 г.с.  Единственото по-странно нещо, което усетих беше, че бебето, което беше спокойно и почти не риташе, изведнъж започна страшно много да рита.
Малката пък се скъса да "хълца", това дете не спираше, всеки ден по 100 пъти, е - роди се жива и здрава, никакво оплитане на пъпната връв, даже я родих за час и половина, на всички пожелавам такова раждане.
Иначе и на друга заблуда от книгите попаднах - за второ раждане пише, че изглаждането на шийката и дилатацията й стават едновременно, което също не е вярно доколкото разбрах. Поне като отидох да раждам ми казаха "почти изгладена шийка, само едно ръбче и 3 см. разкритие" и аз като попитах: "Ама то не става ли едновременно?" ми казаха, че става просто по-бързо и лесно, но пак не е едновременно.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 4 969
и двамата хълцаха доста, особенно дъщеря ми

# 77
  • Мнения: 315
На мен акушерката ми обясни ,че когато бебето нарасне започва да притиска една вена,която минава от там(ниско долу) затова се усеща пулсиране.Това са пулсациите на собственото ни сърце!Не е  възможно да хълцат бебетата в корема.
Не може да са пулсации на собственото сърце, защото въпросното туптене е по-често отколото сърдечния ми пулс. Незнам дали е хълцане, но изглежда точно като такова, корема ритмично ми подскача и ми е толкова неприятно, колкото когато самата аз хълцам и подскачам. Не виждам нищо приятно в това бебето ми да хълца, аз лично много мразя да го правя. Като започне всячески се опитвам да го спра, ако съм седнала ставам да се поразходя. А ако е притисната вена ще ми тупти само на едно място, а аз го чувствам на различни места  - в зависимост от това, къде се намира бебето. До колкото знам няма сигурни научни обяснения, защо хората хълцат. Така, че това дето трябвало да има непременно въздух и т.н. не ме убеди като аргумент. Peace

# 78
  • Мнения: 1 671
Е, питах...
Пак ми каза, че бебетата не хълцат. Какво наричаме "хълцане" не й е много ясно, но със сигурност й е смешно  newsm78. Това са движенията на самото бебе. Каза ми, че различните жени имат различни усещания в зависимост от това колко са водите и колко е дебела коремната стена. Бебето си се движи вътре и някои усещат движенията много и дори болезнено, други - не. Напомни ми, че бебето пие амниотичната течност и пишка, за да се тренира за после, така че може и някакви движения с това да са свързани. Има жени, които по няколко дни не си усещат бебетата и други, на които всяко помръдване дори им причинява болка.
За оплитането на пъпната връв - повечето движения според нея са индикация да се правят по-често записи на тонове и да се следи какво е положението и дали бебето не се оплело.
Имам й пълно доверие - над 30 години "ражда" бебета и е много наясно с материята  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт