Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 798
Да, може.
След предварителна уговорка за ден и час.

# 451
  • Мнения: 375
НаЗу,



Рони77,
С каква окончателна диагноза е детето Ви? Субдуралната ефузия не е диагноза, която се ползва от НЗОК за клинични пътеки.
Уместно е да потърсите помощта на детски психолог и детски психиатър.... не се притеснявайте от последния специалист. Двамата съвместно биха могли най-точно да определят състоянието на детето Ви и от какви интервенции има нужда.

Имам всякакви специалисти (психолози, логопеди, дефектолози, ерготерапевт), които се занимават с децата, виж подробности на www.cpcentresof-bg.com; където ще видите и по какви КП работим, за да се използва и направление по НЗОК.


Докторе,по принцип като ни дават направления ни пишат диагноза хидроцефалия.Ходихме на логопед,там  писали-липса на обем от експресивна реч спрямо възрастта и други данни свързани с комуникативно и говорно развтие.
Да ви кжа според мен има изоставане в НПР,ама незнам с колко точно,едни неща ги прави по бързо,а други закъсняват повече.Общо взето според мен нещата вървяр макар и на мен да ми с еиска да става по бързо.Да ви кжа преди месец водих малкия в Св.Никола,ама там ми акзаха да го водя на обследване,ако искам точно да ми кажат,какво е положението.Обаче тогава се бях шашнала да няма аутизъм,и засега се въздържам да ходим там,защото имам някакви съображения.Според мен не бяха много наясно  стези състояния като хидроцефалии и последствията от тях-това е мое мнение разбира се.А невролозите не могат ли да дадат такава оценка,или те следят за други неща?Ще извинявате,че така разпитвам,ама се обърквам понякога.
Поздрави  Hug.

# 452
  • София
  • Мнения: 798
Рони77,

След като по талоните пише "хидроцефалия", преполагам че имате МРТ и там подробно е описана каква е хидроцефалията и  има ли други структурни промени в мозъка.
Ако нямате, добре би било да направите и като е уточнено структурното състояние на мозъка, това би улеснило вероятно следващите решения на детския психиатър, детския невролог и психолога.
Какво странно има изброените специалисти да снемат специализиран пстатус на детето Ви ????......
Успех.

# 453
  • Мнения: 375
Здравейте докторе имаме правен скенер точно преди операцията от август 2009.От,това което пише на разчета се разбира,че мозъка е запазен.Може би имате предвид,дали се вижда някакъв проблем на скенера,за да може да се дадат по точни прогнози и дали детето ще продължи да се развива добре и за в бъдеще?
По особенното,което пише-разширени арахноидни пространства фронтално двустранно.
Забелязвам,че сте доста наясно с всичко,дано има повече такива специалисти като вас.
При нас проблема го открихме случйно в малко провинциално градче,а малкия съм го водила на консултация всеки месец.Беше на 7 месеца,а не можеше да седи и нямаше опора на краката.
Поздрави  bouquet.

# 454
  • София
  • Мнения: 798
Рони77,

Доколкото разбирам, детето има някакъв??? дефицит в челните корови структури.... което понякога се отразява на възможностите на висшите корови дейности, като активен и пасивен говор,  концентрация-внимание-памет, поведение, когнитивни дейности, финна моторика и графични умения, ориентация в пространството и времето и други от тази сфера.

До къде и до колко ще стигнете ...... никой неможе да отговори... предполагам, че детето е със специални нуждни, които трябва да се подкрепят от съответни специалисти, без да можем предварително да предположим доколко вложените усилия ще бъдат реализирани от детето.

Просто детето има нужда да се работи с него, като и Вие трябва да бъдете обучена, защото то има ежедневна нужда от специално обучение и занимания за да напредва.
Успех.

# 455
  • Мнения: 375
Докторе,според вас след,като тази течност я няма вече и не събира нова и мозъкът е с нормална структура,нямаме ли шанс да се развием напълно нормално?
Това е и разчета преди операцията:
Мозъчният паренхим супратенториално е с нормална структура и плътност,вентрикуларната система е с нормално местопложение и форма,цистерни не са дилатирани,базални ядра б.о.,структура в задна черепна ямка-нормален КТ образ.

# 456
  • Мнения: 15
Здравейте д-р Чавдаров,
Имам няколко въпроса, които може и да ви се сторят смешни, но искам да знам дали всичко е нормално. Главното ми притеснение от неправилно двигателно развитие на бебето ми е прием на Ибупром и Родежил в първия месец от бременността ми. Та да мина направо на въпросите: Бебето ми е на почти 7 месеца, но все още не стои стабилно седнала сама- като реши да вземе наякоя играчка около нея и залита; когато я вдигна и я хвана под мишниците за да стои права не иска или ако иска стои само на пръси; ако реши да стои на цяло ходило е леко приведена; през деня стои само по корем, върти се в кръг, стои на четири опори, моного е подвижна; все още не иска да си лапа краката, а други деца го правят това от доста време; и като легне по корем понякога свива ту едното ту другото краче от коляното на доло и удря по изправеното краче. Някои път като ми се радва или не иска да й сменям памперса се отхвърля с краката назад като леко си надига кръста. Всичко това нормално ли е. Извинявам се още веднъж за въпросите. Но ми е първо дете и всичко ме притеснява.

# 457
  • Мнения: 3
Здравейте доктор Чавдаров!
Бих искала да ви попитам за лечението на дцп с диспорт. Или по точно какви са ефектите, резултатите и последствията. Синът ми е на 4,5 г. и след консултации с трима различни ортопеди сега имам три различни мнения за лечение на детето. Първият ни посаветва да започваме операции веднага  ,втория да не го оперираме а да го инжектират с диспорт    ,а третия да не го инжектираме и да не го оперираме още. Искаме да направим нещо за детето си ,но сме на кръстопът след толкова различни мнения   newsm78.Ако мойете да ни датете някаква насока ще сме ви благодарни

# 458
  • Мнения: 1
Здравейте д-р Чавдаров!
Как да се запишем за преглед при вас без направление?

# 459
  • Мнения: 2
здравеите докторе моето дете е с дцп  и е на 9 месеца неэнам как и каде да го лекуваме има нужда от кенезитерапия ште ходим в софия но незнаем оште кадеаде бихте ли ни насочили вие в коя болнеца работите

Последна редакция: пн, 23 май 2011, 13:57 от gerimoni

# 460
  • София
  • Мнения: 798
Галина-СЛ,
Диспортът може да се използва смо за намаляване на мускулния тонус при децата с церебрална парализа с оглед подобряване на механиката и улесняване на движенията. Има преходен ефект и се поставя поне 2х годишно, но при съхранен обем на движение.

Мартина - КР,
звъннете на моб.ми телефон 0889 634252 между 9 и 17,00 часа в работни дни.

Геримони,
влезте в сайта на Спец. Болница за деца сд церебрална парализа, където ще откриете необходимата информация (www.cpcentresof-bg.com)


Утре ще се проведе заключителна церемония по приключване на проекта на Японското Правителство, за безвъзмездна помощ, "Лечение на мускулния хипертонус при ДЦП със ударно-вълнова терапия", като болницата получи дарение съответния апарат. Новият апарат предоставя и нов метод за лечение на мускулния хипертонус - който отваря нови перспективи при лечението на децата с ЦП, дори и на тези с епилепсия.

# 461
  • варна
  • Мнения: 1 395
  Здравейте ,д-р Чавдаров,
 Как можем да се възползваме от новия апарат, ако сме от Варна?
 Можем ли например, през юли да дойдем  да проведем лечение с апарата?
 С направление или със заплащане, и колко продължава лечението с него?
 Има ли противопоказания?
 Благодаря ви предварително

# 462
  • София
  • Мнения: 798
Orhid,

Razbira se 4e moje da polzvate metoda, v ramkite na Klini4na pateka (moje i platenoq kato dopalnitelna procedura, cenorazpisa e v saita na bolnicata) sled predvaritelno zapisvane, no vse pak mi kajete ne6to za deteto....godini, formata na CP, kontrakturi ima li, niama li, za da precenim za veroiatnite resultati.

Niama da izlekuvame spastikata, no 6te ia namalim !!!!

4uknete v Google  [shockwave, cerebral palsy] i 6te namerite dostata4no info za metoda.

Uspeh

# 463
  • Мнения: 2 860
Здравейте д-р Чавдаров. Моето дете е с епилепсия, парциални пристъпи и атаксична ДЦП - първа степен /диагностицирана от вас/. Нямаме спастики и хипертонус, при нас има обща хипотония на мускулите. Може ли новата терапия /ударно-вълновата/ да ни бъде полезна?

# 464
  • София
  • Мнения: 798
Гала,

Не! това е само за стегнати мускули.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт