Вродени сърдечни малформации - тема 3

  • 41 435
  • 432
  •   1
Отговори
# 315
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
VIVIA , дано бързо се оправи Хриси .  Praynig

# 316
  • Мнения: 519

   Здравейте момичета,вчера ни си обадиха от болницата.Назначили са операцията на Ема за 27.11.Тя е с Тетралогия на Фало.Не са и правили катетаризация.На смяна ще бъдат завеждащия клиниката и д-р Константинов.Другите двама били в отпуска.Какви отзиви можете да ми кажете за тези двама доктори?Освен това казаха,че не осигуряват храна за децата.Има ли наблизо детски магазин или детска кухня?много ми е притеснено и главата ми е айрян.В нищо не мога да се организирам.А до операцията по нощнички ли са децата или трябва и дрешки да и взема?И изобщо бихте ли ме посъветвали за най-необходимите неща,който мога да взема за престоя ни там?Благодаря ви предварително на всички.Дано Бог пази децата ни. Praynig

# 317
  • София
  • Мнения: 2 262
Много е странно това, че вече не осигуряват храна за детето! Преди си имаше такава, даже и на бебетата даваха. Има наблизо магазин, но за детска кухня нищо не мога да ти кажа, а вие може би не можете да се запишете там, тук се подават документи и се чака. За операцията, ще облечеш момиченцето в дрешки, които лесно се събличат, и за самата болница нека са с копченца отпред и бодитата и блузките отгоре, в самото отделение е много топло, предполагам имат вече парно! Преглеждат я доста често и за това искат да е с лесно разкопчаеми отпред дрехи! За операцията, както и да я облечеш, там я събличат и ти връщат дрешките, а вече в самата реанимация ще ти кажат, когато са готови да я облекат, ще ти кажат сами какво и кога искат, като ходиш да получаваш информация! Пижамки ако имаш с копченца отпред на горната част, са идеални! Иначе си вземи всичко необходимо, което ползваш и у вас, биберони, шишенца, мляко, ако пие още си купи, пюренца си купи! Колко време ще влезете преди самата операция? Питай още нещо, ако искаш да знаеш!

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 22:32 от Mama Igi

# 318
  • Мнения: 81
Здравейте на всички мами! казвам се Рени и не съм писала до сега. От скоро ми остава време да попрочитам форума.Тук разбирам, че не съм сама и за това пиша-за подкрепа, за съчувствие. друго е да споделиш с някои, който е изпитал същите чувства и може да те разбере какво изживявяш. Имам син - Петър на 4месеца и половина. Роди се със сложна комплексна малформация на съцето. подлежи на операцията на фонтан.Когато беше на 40дни му направиха бендинга( помощната операция) за да му се подобри дишането и да почне да наддава.Оперира го Д-р Митев. И при нас всеки ден е борба- да започне да се храни, да започне да диша нормално...На may_78 искам да кажа:не се тревожи всичко ще е наред.Трябва да мислиш позитивни,никакви лоши мисли. В болницата дават само попара и пасирано за децата има и порцион за по-големите, но ако имат нужда от нещо по-специално си го осигуряваме ние. вземи му дрешки, няма проблем.Стискаме палци.

# 319
  • Мнения: 408
Здравей Рени добре дошла при нас: най после се реши да пишеш, дано Пепи е по добре че трябва да събира сили за другите операции: Hug Hug Hug
Майа ако детето е на адаптирано мляко когато ви приемат ще кажеш на старшата сестра какво яде и те ще набавят необходимата храна, ако е на кисело мляко всеки ден дават по една кофичка мляко на дете: Разбира се има и пасирана храна: Освен това млека пюрета и каши осигуряват и в реанимация за тия неща въоще не се притеснявай: А за дрешките другите майки са ти казали: Успех и ще се моля операцията да е успешна и детето да се възстанови бързо Praynig Praynig Praynig Hug

# 320
  • Мнения: 161
Мая,ще стискам палци!Както пишеш,д-р Лазаров май ще оперира.Пламен е опериран от д-р Митев,и двамата са добри не се притеснявай!Осигури си храна за детенце и за себе си също!За детска кухня не си и помисляй,месец предварително трябва да се запишеш в София!Вземи си повече дрешки с копчета отпред,заради честите прегледи след операцията!
Когато тръгвате за операционна си вземи всичко ценно,КОЛКОТО И ДА Е ТРУДНО В ТАКЪВ МОМЕНТ ДА МИСЛИШ ЗА ТАКИВА НЕЩА-КРАДАТ!
СТИСКАМ ПАЛЦИ И ЗА ДРУГИТЕ ДЕЧИЦА,КОИТО ИМАТ НУЖДА ОТ ТОВА,А ТЕ СТАНАХА МНОГО

# 321
  • Мнения: 355
 Praynig Praynig Praynigза всички дечица. newsm17 newsm17 newsm17

# 322
  • София
  • Мнения: 2 262
За който не е видял:
Коледен купон за децата!

# 323
  • Мнения: 519

     Благодаря ви момичета за бързите отговори и подкрепата,която ми оказвате.Ох,един път да свърши всичко.....Записвам си всичко,че забравям бе хора...Най-ме боли за това,че на 1.12 моите момичета навършват 1 годинка,а най-вероятно няма да бъда с нито една от тях.Сиска ще остане тук при родителите ми, а Емка предполагам,че ще бъде в реанимация по това време. Всъщност колко време е престоя в реанимация,ако живот и здраве операцията мине без усложнения?А като цяло след извеждането и в стая?Нас ни приемат 2 дни преди операцията.

# 324
  • София
  • Мнения: 2 262
Не го мисли сега това за операцията, ще е толкова дни, колкото се случи, и дано са по-малко и всичко е наред, различно е при децата, всичко зависи от това, как ще реагира организма им. Ще стискаме палци и много ще се радваме да ни пишеш, че всичко е минало благополучно!  Hug

# 325
  • Мнения: 196
Нас ни оперира др ЛАЗАРОВ една сложна и рискова операция,всеки ден като се събудя иблагодаря на БОГ и СВЕТА БОГОРОДИЦА  аз се кланям на още един ЛАЗАРОВ.Той е нашият спасител той има златни ръце ,той ръботи със сърцето си.Цял живот ще съм му задължена  повярвай ми имаш щастието деетето ти да бъде оперирано от професионалист на световно ниво,повери му детето си и каквото БОГ е рекъл.За реанимация не питаи там при всяко дете е индивидуално,някой постоявааат повече като нас но за сметка на това пък сега не боледува изтърпяхме всичко наведнъж итолкова.Незнам дали са ти казали ,но след като ти вземат куклата за операция тебе те изписват от болницата ще влезеш чак когато мине реанимация иинтензивно.така че трябва да има къде да отседнеш ако не си от София!

# 326
  • Мнения: 355
Здравей те на всички, честит имен ден на патерици.Ние сме добре вчера бях ме на преглед и спрях ме всички лекарства само остава ме флексотида сутрин и вечер по два пъти.Докторката каза че карал много тежка астма понеже и получи много тежки спазми един след др.и накрая ларинго спазъм и го закарах на бърза помощ / в една частна клиника /и искаха веднага да го вкарат в болница и като видяха,че има белег от операцията на сърцето и веднага ни казаха,че няма ли места.

# 327
  • Мнения: 1 574
здравейте моми4ета ,при моето моми4е полужението е се едно и съшто.седи си в реанимация ,не може да ди6а,инфекций лекуват и няма грам подобрение.утре се се събират да решат какво да я правят , седи си о6е 2 кила.много ми е жал за малките дечица .успех на всички на които им предстоят операции.моля се да няма вече лоши новини ,а само хубави.

# 328
  • Мнения: 311
Здравейте! Hug

Две седмици имах проблем с Интернета и не бях влизала в темата,но продължавам да се моля за малката Никол и Гришата нека Бог ги пази и да им даде сили да се справят  Praynig Praynig Praynig

VIVIA много съжалявам,че малката ти красавица Хриси е с пневмония ,стискам палци бързо да се оправи и да се размине с болницата,а тя може защото е едно малко геройче PraynigПлами и тя изкара преди 10дни бронхит,но слава Богу бързо се оправи PraynigЕ пак пихме антибиотик но нямаше как,дано да е това за тази зима и да няма повече болести Praynig

Пожелавам на всички много,много здраве!
Целувки на Хриси от мен и Плами и бързо да оздравява Hug Praynig Heart Eyes

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 09:29 от julieta-23

# 329
  • Мнения: 355
Марто е приет в ясли и много се чудя какво да правя дали да го пускам,направо не знам тъкмо щях да го пускам и той взе та се разболя.Много ми се иска да го пусна да ходи, newsm10 ваши те малчугани ходят ли?А и за разболяването там е много относително той си беше в нас като се разболя,направо се чудя,ще го пусна да го видя къде има една дума дали ще вирее.

Общи условия

Активация на акаунт