Любители на кучета - 3

  • 34 195
  • 354
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 335



Около 20:00 часа на 14.11.08 в района на НДК е изгубен самоед на име Бък!Умоляват се всички, които имат информация за кучето да се обадят на тел. 0896884095-Ирина
Кучето е подплашено от заря и вероятно е стресирано. Молим за всяка информация да ни се обаждате- ако сте го забелязали, ако сте го срещнали да се скита сам или ако знаете , че е прибран от някого. Бък е член на нашето семейство и сме много притеснени и ужасени, че го няма!Имаме нужда от помощ!Предлагаме голямо възнаграждение!

За контакти:
Ирина
0896884095
София

# 301
  • Мнения: 219
Здравейте пак от мен.
Аз за жалост съм с проблем.Появиха се тук в квартала 5 изхвърлени в кашонче.4 момченца и 1 момиче.Към 2 месеца са може би като ги гледам,не мога да преценя точно.Сглобиха хора нещо като къщичка...на сухо са,топло не-навън не е топло.Храня ги всеки ден по два пъти,от утре ще ги храня и по 3 пъти вече.Растат а и е студено.Утре слагаме ваксини и обезпаразитявам след 2 дни.Храним ги аз,един познат кучкар от квартала и още незнам колко хора....но животинките си искат дом,на топло и ласки и гушкане и игри и и....още да пиша ли?! Sad Cry
Няма къде да ги денем просто-гараж,мазе -няма.Пуснах две обяви в дог.бг и в бездом...надявам се да изскочи нещо но надали...безпородни са милите все пак.А  са такива сладури...
Одеве пак ходих да ги храня,изчаках да се наядат,поиграхме,погушкахме се.Ставам да си ходя,обръщам се -гледат след мене милите.Къса ми се сърцето за тях.Идеи някакви??
Утре ще им сложа снимки.Имам няколко,но така шават постоянно,че фотосесията само изглеждаше лесно нещо....утре ще опитам пак.

# 302
  • Мнения: 48
 Simple Smile   добро утро, момичета!

Днес имам повод да почерпя - пораствам с една година    Flutter   скоро не съм ви чела, ама ще се извиня с контракциите, които имах напоследък, но за щазстие овладяхе положението    Simple Smile



Надявам се малчовците да си намерят бързо домове и да се радват скоро на обич и храна, Moonlight    Hug

# 303
  • Мнения: 1 335
Moonlight, някой "кучелюб" е надушил къде може да си изхвърли кученцата, ще знаеш. Мен ми подхвърлиха котета преди 2 години. Стискам палци дребосъците да са с късмет и да си намерят стопани.
@->-- wild flower, и тук да ти честитя празника! Кажи на беб да почака още малко де, то не остана като ти гледам в подписа!

# 304
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Moonlight, някой "кучелюб" е надушил къде може да си изхвърли кученцата, ще знаеш. Мен ми подхвърлиха котета преди 2 години. Стискам палци дребосъците да са с късмет и да си намерят стопани.
@->-- wild flower, и тук да ти честитя празника! Кажи на беб да почака още малко де, то не остана като ти гледам в подписа!

ООО , все при мен го правят , нали се грижа за 4ри бездомни и си ме знаят каква "мека Мара съм".............

# 305
  • Мнения: 1 335
Кучов от поста ми малко по-горе, който се беше загубил е намерен от стопаните си  Laughing

# 306
  • Мнения: 1 027
МНОГО хубава новинаааа  Party Браво!

# 307
  • София
  • Мнения: 1 508
Кучов от поста ми малко по-горе, който се беше загубил е намерен от стопаните си  Laughing

Не съм много наясно с подробностите, но останах с впечатление, че някаква жена го намерила в центъра, и си го "грабнала", качила го в трамвай до Надежда, и като пристигнали, го изпуснала без да иска. И сега се чудя, дали ако не го беше изпуснала, собствениците щяха да си го намерят, или щеше да бъде поредното безследно изчезнало куче.

# 308
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Moonlight, рабирам те как се чувтсваш. Дано се намерят стопани за малчовците! Praynig Това със снимките е добра идея, може да разлепиш и във ветеринарните клиники. Аз поне така бях решила да направя преди две седмици, когато намерих в нашия вход подхвърлено кученце на около два месеца. Бях на кафа в една съседка и чух едни скимтене. Гледам едно красиво бебе, но тогава си мислех, че е пинчер ( оказа се, че е дакелче ) Взех го у дома за да го нахраня. Поиграха си с моя пекинез и аз реших, че трябва да тръгна из кварталът да разпитвам за бебо. Обикалях около 2 часа и нищо. После го заведох при нашият ветеринар и той прегеледа мъника, оказа се мома дакелче. Прегледа я, обезпаразити я и ми каза да занеса нейни снимки. Когато се върнах в нас, седнах за малко с момата пред входа. След малко идва едно момиченце и ми каза, че това било кученцето на С... от съседния вход. Издирих момченцето и то като видя кученцето си, беше изненадан, защо е в мен. Обясних ми, че го намерих и попитах какво е станало. Детето каза, че е било на училище и като се е върнало, кученцето не си било у дома и ме помоли да му го върна. Аз се зарадвах, но нещо ми подзаказа, че дакелчето явно не е било желано и е изхвърлено. Помолих детето да се обади на майка си, и така и излезе. Майка му била донесла кученцето преди два дена, но тъй като много ревяло го хвърлили. Няма да забравя как се промени лицето на момченцето, когато чу това. Натъжи се, моли се на майка си, но... Аз казах, че ще взема кученцето, не мога да го оставя на улицата и ще му търся дом. С моята приятелка се обадихме на приятели, съседи да питаме дали някой го иска. Аз бях на косъм да си го оставя, но имам куче и щеше да ми е трудно да гледам две в апартамент, но бих го гледала, докато му намеря дом. Още същият ден един дядо видя кученцето и се разплака, че било така зарязано и го взе у тях. Каза, че ще му стане приятелче и сега се гледат двамата Grinning Момата си хапвала добре, играела много.
Та се чудя, защо като си вземеш куче, котка и друг любимец после го хвърляш. И още, какъв пример се е дало на детето така. Значи имаме проблем и се отърваваме от него. Милото дете, беше му толкова мъчно. Като не сме сигурни, че не можем да се справим по-добре да не се опитваме или поне после да намерим дом. Някой ще каже:"Тая пък се запритеснявала за някакво си куче..." Ами то от там се почва. И примерът който даваме на децата си. Доста се разписах, но съм бясна, поне бях.

# 309
  • Мнения: 48
Помолих детето да се обади на майка си, и така и излезе. Майка му била донесла кученцето преди два дена, но тъй като много ревяло го хвърлили. Няма да забравя как се промени лицето на момченцето, когато чу това. Натъжи се, моли се на майка си, но... Аз казах, че ще взема кученцето, не мога да го оставя на улицата и ще му търся дом. С моята приятелка се обадихме на приятели, съседи да питаме дали някой го иска. Аз бях на косъм да си го оставя, но имам куче и щеше да ми е трудно да гледам две в апартамент, но бих го гледала, докато му намеря дом. Още същият ден един дядо видя кученцето и се разплака, че било така зарязано и го взе у тях. Каза, че ще му стане приятелче и сега се гледат двамата Grinning Момата си хапвала добре, играела много.
Та се чудя, защо като си вземеш куче, котка и друг любимец после го хвърляш. И още, какъв пример се е дало на детето така. Значи имаме проблем и се отърваваме от него. Милото дете, беше му толкова мъчно. Като не сме сигурни, че не можем да се справим по-добре да не се опитваме или поне после да намерим дом.

Ох...милото дете    Hug   хубаво е, че кученцето си е намерило дом    Hug   с късмет е родено. На мене ми е жал и за детео! Не само, относно примера, който маката е дала....ама със сигурност това дете е страдало и страда за кученцето си. Аз съм го преживявала като малка и не искам да си спомям какво ми беше. Добре, че при нас поне заведохме кученцето при баба и дядо, та се намери компромисен вариант.

Благодаря на всички за пожеланията за моя РД     bouquet

Всъщност вчера за мене не бе само праник. Водих сутринта Сара на лекар. Пак има проблем с ушите, ама този път я заведох в една клиника. Лекарката я прегледа и каза, че това чесане и шляпане на ушите, чесането на дупето и на лапичките за все симптоми, че има алергична реакция. И най-вероятно е от храната. Сега започнахме да и даваме КАРТОФИ И КОНСКО МЕСО. Аз много се изненадах за картофите, ама лекарката каза, че трабва да сменим храната изцяло и така да е един месец. Дано да открием причината за тези периодични алергични реакции, за да не ходим по кабинетите на всеки два-три месеца. Ах....а се чудя защо до сега все ми казваха, че проблема с ушите се появява, понеже е влязла вода. Този път вече бах сигурна, че не е от вода, понеже Сара бе разгонена до преди наколко дни и три седмици излизаше навън за по малко и никъде не сме я водили да плува. Добре стана така, че и попаднахме на лакарката, дето като и разказах всичките неща направо ми каза, че е алергична реакция.
Сега и слагам някава гъста течност в ушите, за да и мине възпалението и у нас се обучаваме да сме стриктни по повод храненето и    Wink

Ох...разазах ви за премеждията ни    Hug   хубав ден ви желая    Simple Smile

# 310
  • Мнения: 219
luskaбраво,че си спасила кутрето Hug HugСитуацията изобщо няма да коментирам,защото ти си казала много вярни неща....просто поредните които си мислят,че кучето е играчка...

Малките бебоци вечче са 4 броя.Липсва едно мъжко.Вчера цял ден го нямаше,днес още не съм ходила,че съм сама в къщи с децата ,а и двамата са болни и ще ходя когато се върне майка ми-след 14.30.
Те седяха винаги заедно,движеха се вкупом.Остава да се надявам да го взел някой...гледах по улицата защото там наблизо минават коли,но няма трупче....и слава богу.Така ми остава надеждата,че е прибрано от някой.
А относно задомяването им съм песимист.Защото нека нне се лъжем-безпородни са.А хората избягват да взимат безпородни.На никой май не му се гледа "помяр".
Ако бях пуснала обява"подарявам малко ротвайлерчета"-каквато имаше в клубовете на дир.бг,щеше да се извие опашка от желаещи-както там.Да ама не са.
Аз моята женска я прибрах от улицата и като ме питат каква порода е ,аз казвам "Трябва ли да има порода непременно?!" и хич и не ми пука.

# 311
  • Мнения: 3 371
Moonlight , радвам се , че има хора като теб Hug! Преди време , тази пролет , имах същото преживяване. Само , че бебоците бяха осем , че и майката беше с тях.Няма да ти казвам подробно , бях писала в темата , но " добри" хора искаха да умъртвят кученцата(те нямаха и месец ) , а майката , която още кърмеше да кастрират #Crazy! С помощта на едни изключителни жени , успяхме да преместим кученцата и майка им , да ги поотгледаме и да ги раздадем. Бях много притеснена как ще раздадем осем кученца , но успяхме . Направих им много снимки и албумче( тук също съм качила снимки , ако искаш ги потърси назад Peace) , пуснах обяви в почти всички кучешки форуми  и успях! Да не забравя пак да благодаря на Бушката  bouquet, за изключително ценните и съвети , относно осиновителите . Така , че непременно ги снимай и пускай обяви . Стискам палци и ти желая успех Hug!

# 312
  • Мнения: 1 335
Moonlight, не губи надежда! Намират се много хора, които осинявяват безпородни куенца и котета. Сигурно си видяла във форумите - има такива

... Ако бях пуснала обява"подарявам малко ротвайлерчета"-каквато имаше в клубовете на дир.бг,щеше да се извие опашка от желаещи-както там...

Не че е много по темата ама ей тука ма снимки на едно от въпросните ротвайлерчета
http://dog.bg/forum/index.php/topic,20418.0.html

Не знам по-смешно ли ми стана или по-тъжно като видях темата. Определено съжалявам за излъганите надежди обаче. Надявам се все пак това стопанче да задържи кученцето.

# 313
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте, имам нужда от спешен съвет.
 Днес най-вероятно ще се сдобием с 10 дневно българско овчарско куче и ме интересува с какво мога да го храня поне до утре когато ще го заведем до ветеринаря да си каже тежката дума?
 Ще дам и малко обяснение защо кучето ще се озове при мен - майката няма достатъчно мляко и май и липсва и майчин инстинкт. От 10 кученца в момента са останали 4, като това вече е започнало да изостава и явно е пътник. Нямаме големи надежди, но поне ще направим зависещото от нас кученцето да оцелее защото ми е много мъчно, че така се получава с котилото. Тя всъщност почти не седи при тях, тъпче ги, рядко ги кърми и така.
 Благодаря предварително!  Hug

М/у другото ако имате идея защо става така не се свенете да кажете, кучето не е мое, но стопаните нямат физическата възможност да се занимават с бебетата денонощно, пък аз имам опит с отглеждане на малки котенца и гълъб, та разчитат на мен да помогна.

# 314
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Здравейте, имам нужда от спешен съвет.

Съжалявам , чак сега виждам публикацията ти  Confused
Вече може би е късно да купиш от зоомагазин гранулирана храна за бебета , която да накиснеш във топла водичка до пълното и размекване , но ако имаш вкъщи бяло пилешко месо или телешко , но да не е мазно , можеш да му свариш бульон и поле да пасираш /без сол и др. подправки/
Тъй като съм отгледала доста подхвърлени малки кученца знам , че се продава специално кучешко мляко на прах /моя доктор ми е поръчвал и знам от него , че кучетата не понасят млякото , което пием ние - провокира разстройство - всъщност се убедих  и сама / освен това кученцето, след като се нахрани /ако не е научено от майката/ трябва да се стимулира с мокро памуче да ходи по малка и голяма нужда . Съветът ми е да го заведеш на ветеринар и според това колко тежи да се определи как и по колко пъти да се храни .
Стискам палци и ти желая  успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт