Ваксини Дискусия

  • 87 457
  • 1 551
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 85
Дори нещо толкова елементарно като Питагоровата теорема (която е доста по-различна от атомите и вирусите, щото може да се пипне и измери по хиляда начина), е така завъртяно в днешната наука, че сто процента има видове геометрия, в които тя не важи.

Сигурно? Ти колко си сигурна в това?


Но... не ми се спори ей така за идеята... Когато се касае за собственото ми здраве и здравето на моите деца, предпочитам да мисля със собствената си глава, поне докъдето ми стигат силите. Предпочитам също хората, на които се доверявам да ни лекуват, да правят същото, а не да са прочели ен учебника преди ем години и да си мислят, че са Господ. И да ми казват "Не ми пречи да си върша работата".

Пак стигаме до доверието - като нямаш доверие във въпросния лекар защо си отишла при него? Някой насила ли те вкара в кабинета му докато ти драпаше да избягаш?

Прави са като ти казват "не ми пречи да си върша работата", защото същите тези хора са учили 5 години, после са карали специализация и след това са практикували още маса години и вярваш или не, те са чели не само учебниците си а още доста литература! Последно помнагах на един мой познат неврохирург да си купи разни книги от www.thieme.de i общата стойност на закупените книги беше над 2500 евро!

Та на темата за знанието и вършенето на работата - да, пречиш им, защото за да ти обяснят всичко ще им трябват години. И не си само ти. Като толкова желаеш да разбереш тези неща ами запиши медицина, но да говориш глупости че това и онова не е вярно без да си наясно с нещата - моля моля. Не всичко написано в интернет е вярно ти как отсяваш истините от глупостите? Ползваш си главата и се базираш на знанията които имаш? А тези знания които имаш и си получила оттук и там доколко си наясно с материята?



Впрочем някой ще ми обясни ли кое е наука и кое псевдонаука? Инфекциозната теория за болестите наука ли е? И ако е наука, спазват ли се постулатите и? Ето тези например, които уж са основополагащи, ама един по един били изоставени?
   1. The microorganism must be found in abundance in all organisms suffering from the disease, but not in healthy organisms.
   2. The microorganism must be isolated from a diseased organism and grown in pure culture.
   3. The cultured microorganism should cause disease when introduced into a healthy organism.
   4. The microorganism must be reisolated from the inoculated, diseased experimental host and identified as being identical to the original specific causative agent.
Ако не се спазват, с какво тази "наука" е по-различна от някои други, които биват наричани "псевдонаучни"?

Първо генерализираш защото не са изоставени и второ медицината не е точна наука като математиката. Един прост пример: дадена вена може да я има и да минава при един човек от едно място а при друг от друго... а може и изобщо да я няма. А сега де - този последния да не би да не е човек? Има хора при които сърцето е отдясно. Е как тоава очакваш симптомите да са толкова еднакви при всички и да се проявяват абсолютно идентично. Отговори си на този въпрос после може да се сетиш защо в дадени случаи не всичко от гореописаното може да се изпълни на 100%.

# 136
  • Мнения: 1 303
хората са се лекували с природни методи от хилядолетия.

И постигали особени успехи в лечението на болести като бяс,чума,едра шарка,сифилис...




# 137
  • Мнения: 85
Аз мога да дам пример с тибетски лекар, който прави диагностика по пулса и по урината - ама те учат май към 20 години, и имат резултати!
(колкото и "ненаучно" да звучат)
тибетската медицина се разглежда като съчетание на индийската и китайската.
Сега аюрведа (древната ведическа медицина) е една от официално признатите в Индия лечебни системи наред с тамилската алхимическа расаяна медицина.
А в Китай Майстор по Цигун(система за работа с вътрешната енергия) е правил енергийно анестезиране и пациента е претърпял операция без упойка.
Според мен много по ценно е да се изучават някои реални неща вместо тожа , което просто е "удобрено"... официално Crazy

Супер, но за съжаление не всеки може да се възползва от учението за "енергийно анестезиране" (или може би хипноза?). Аналогичните източни методи, цитирани от теб също не са се разпространили масово а дотогава колкото и да ни се иска да се възползваме от тях просто няма как. Отделно като се замисля ЗАЩО не са толкова разпространени ако са достатъчно прости и елементарни за прилагане без да се изискват никакви специални инструменти а само "сила на духа" почват да изникват още маса въпроси. Може и да еволюираме някой ден и да овладеем левитацията и телекинезата, има и документирани случаи (доколко е верно това не знам), но е факт че 99,999% от хората не го могат. Някой хубав ден след няколко хиляди години - да, но засега отричането на нещо без да съществува алтернатива е чиста проба безразсъдство.

# 138
  • Мнения: 112
Pease, както забеляза, напълно съм съгласен с теб, че има хора, способни да лекуват.
Но не ми отговори на въпроса те в състояние ли са да излекуват всички болни в света, както и на другия въпрос - защо човечеството не е нараствало с тези темпове когато е разчитало само на природосъобразните методи?

# 139
  • Мнения: 3 506
След ето това не мисля, че имам какво повече да си кажа с тебе:

Цитат
Прави са като ти казват "не ми пречи да си върша работата", защото същите тези хора са учили 5 години, после са карали специализация и след това са практикували още маса години и вярваш или не, те са чели не само учебниците си а още доста литература!

Колкото и да са учили, колкото и да им струват учебниците, не може те по-добре от мене да познават собственото ми тяло. Още по-малко да правят неща с него, без да считат за нужно дори да ме информират (камо ли да ми обяснят).

Няма да си направя труда да отговоря на постинга ти, запълнен основно с общи приказки и цитати (и правописни грешки).

# 140
  • Мнения: 132
Цитат
защото същите тези хора са учили 5 години
прощавай ама това аргумент ли е?
Имам чути ...потресаващи разкази за една известна болница в София, касаещи лаборанти и доктори работещи в нея...
направо "къртят мивки" !

според мен ако хората се научат да живеят правилен Природосъобразен начин на живот болестите почти могат да изчезнат, но кой освен самите болни е заинтересован от това? Копорациите, произвеждащи лекарства за милиарди? Доктори, получаващи месечно хиляди от пътеки освен заплатата си? (болниците са търговски дружества),
или държавата заинтересована да плаща пенсии на прородосъобразно живеещи пенсионери-столетници?
Нека бъдем обективни...

Ако "Проблема на давещите се е проблем на самите давещи се", хайде да не бъдат натискани във водата ... за да не се мъчат...

Цитат
Pease, както забеляза, напълно съм съгласен с теб, че има хора, способни да лекуват.
Но не ми отговори на въпроса те в състояние ли са да излекуват всички болни в света, както и на другия въпрос - защо човечеството не е нараствало с тези темпове когато е разчитало само на природосъобразните методи?

може би човечеството не трябва да нараства толкова колкото сега (и съответно да има толкова потребление->печалби за корпорациите)
сега Земята е пренаселена и ресурси нормално за около 2-3 милиарда!
Промените в климата и в съзнанието не са случайни, в Природата има механизми на регулация - примерно промяна на полюсите след покачване на нивото на океана с около 10 метра в резултат на топенето на ледниците и промяна на центъра на тежестта на планетата...

# 141
  • Мнения: 4 753
Едва през 20 век хората започнаха да се лекуват с "неприродни" методи. В резултат населението на света се удвои за 50 години. Защо не се е случвало такова удвояване на всеки 50 години в "природните" времена? Преди е имало война? В 20 век има две световни войни, с многократно повече жертви от която и да било предишна война. Да не споменаваме стотиците или хилядите локални конфликти, в които умират хора. Преди е имало епидемии? Е, сега доста от болестите са под контрол благодарение на ваксините. Лоши условия на живот преди? Сега щяха да са още по-лоши ако не съществуваха пестициди и генно инженерство, за да се увеличат добивите на храна.

И до какво стигаме? Природните методи са тези, които е установил Дарвин - оцеляват най-приспособените. При тях човечеството е нарасвало с доста незначителни темпове.

Изводите всеки може да си ги направи...

Изводите са повече от ясни... Гореспоменатите "постижения" са ни докарали на тоя хал, дето сме сега... Благодарете им и не се оплаквайте, ако след десетина години питейната вода е по-скъпа от златото, а да притежавате декар плодородна земя ще може само да си мечтаете... Защото не Африка ще стане като Европа и Северна Америка, а въпросните ще станат като Африка... Но това естествено не е по темата и нямам намерение да го обсъждам тук... Ако някой иска да си пусне тема, точка.


П.С. Само една поправка...

Цитат
защо човечеството не е нараствало с тези темпове когато е разчитало само на природосъобразните методи?

сега Земята е пренаселена и ресурси нормално за около 2-3 милиарда!
Промените в климата и в съзнанието не са случайни, в Природата има механизми на регулация - примерно промяна на полюсите след покачване на нивото на океана с около 10 метра в резултат на топенето на ледниците и промяна на центъра на тежестта на планетата...

Не повече от 2, а най-добре е да не са повече от 1,5 милиарда...  Peace

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 17:07 от stelt77

# 142
  • Мнения: 4 392
cazaril ,  не е необходимо да излекуват всички болни. Достатъчно е хората да се научат да го правят сами. Peace Възможно е  в повечето случаи.

Голям келепир, че човечеството е нараствало. Сега това път е проблем... Уж.. Wink
Така че дали е толкова добре.. Thinking

# 143
  • Мнения: 753
Нямаше ме 10 дни и като се върнах темата вече беше заключена-много жалко наистина...
Вместо запис искам да попитам със закъснение Веселка защо в линка за заушката,който беше дала никъде не се посочваше колко от болните са били ваксинирани.Аз лично си спомням за един репортаж по Тв,който даваше такава информация-там ставаше въпрос за бум на заушка в дом за сираци като от 12 разболели се 8 са били еаксинирани,доста смущаващ процент...А тази година моя ваксинирана 28 годишна приятелка изкара заушка много тежко...

# 144
  • Мнения: 3 506
Точно в тази посока в момента се завъртя дискусия ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=232569.0;all

# 145
  • Мнения: 4 392

Пак стигаме до доверието - като нямаш доверие във въпросния лекар защо си отишла при него? Някой насила ли те вкара в кабинета му докато ти драпаше да избягаш?

Прави са като ти казват "не ми пречи да си върша работата", защото същите тези хора са учили 5 години, после са карали специализация и след това са практикували още маса години и вярваш или не, те са чели не само учебниците си а още доста литература! Последно помнагах на един мой познат неврохирург да си купи разни книги от www.thieme.de i общата стойност на закупените книги беше над 2500 евро!

Та на темата за знанието и вършенето на работата - да, пречиш им, защото за да ти обяснят всичко ще им трябват години. И не си само ти. Като толкова желаеш да разбереш тези неща ами запиши медицина, но да говориш глупости че това и онова не е вярно без да си наясно с нещата - моля моля. Не всичко написано в интернет е вярно ти как отсяваш истините от глупостите? Ползваш си главата и се базираш на знанията които имаш? А тези знания които имаш и си получила оттук и там доколко си наясно с материята?

А, моля, не така грубо! Stop

Първо поздравления за твоя познат. Дай Боже повече такива лекари!

Това , че някой е учил 5 години, не му дава право да се разпорежда със здравето на детето ми.
Няма да ти кажа, как се прави врачуване по рентгенова снимка и предвиждане, как детето ми ще се озове в болница утре- вдругиден, /защото има "пневмония" Shocked, /ако не дам изписания антибиотик и това ще е, защото не разбирам и не съм учила 5 години.... И това се изреждат трима доктори да ти го внушават... Не на мен тия..
И после, нямало схеми... и как го каза: броене на пачки"  ooooh!

# 146
  • Мнения: 132
за ве$$елка:

един конкретен практически въпрос:
Как се лекува на планина жлъчна криза без системи , инжекции и папаверин?

аз се справям а ти?(наскоро ми се наложи) bowuu

# 147
  • Мнения: 112
Изводите са повече от ясни... Гореспоменатите "постижения" са ни докарали на тоя хал, дето сме сега... Благодарете им и не се оплаквайте, ако след десетина години питейната вода е по-скъпа от златото, а да притежавате декар плодородна земя ще може само да си мечтаете... Защото не Африка ще стане като Европа и Северна Америка, а въпросните ще станат като Африка... Но това естествено не е по темата и нямам намерение да го обсъждам тук... Ако някой иска да си пусне тема, точка.


П.С. Само една поправка...

Цитат
защо човечеството не е нараствало с тези темпове когато е разчитало само на природосъобразните методи?

сега Земята е пренаселена и ресурси нормално за около 2-3 милиарда!
Промените в климата и в съзнанието не са случайни, в Природата има механизми на регулация - примерно промяна на полюсите след покачване на нивото на океана с около 10 метра в резултат на топенето на ледниците и промяна на центъра на тежестта на планетата...

Не повече от 2, а най-добре е да не са повече от 1,5 милиарда...  Peace

А тези 1,5 млрд. дали щяха да ни включват нас? А от там и децата ни?
Така че май има за какво да сме благодарни на постиженията.

# 148
  • Мнения: 3 506
Ve$$elka, sравнението ти е абсолютно неуместно. За кой ли път. Детето ми наистина да има нужда от спешна лекарска намеса е едно, така наречената профилактика, в която влизат и ваксините - нещо съвсем друго. Повечето състояния, налагащи докторска намеса, се явяват някъде по-средата между двете, като в много по-голяма степен са близки до профилактиката, отколкото до необходимостта да се реагира в рамките на следващите минути, за да се спаси живот.

# 149
  • Мнения: 4 392

Това , че някой е учил 5 години, не му дава право да се разпорежда със здравето на детето ми.
Аха,а кой искаш да се разпорежда със здравето му?Кой ще ти оперира детето като получи остър апандесит?Защо не се погрижеш сама и тогава?

Казва се "ако", не "като", ако обичаш. Иначе ще си помисля, че ми го пожелаваш.

Стига вече с тези страховити психози!
Само на този страх разчитате вие.
Ако се наложи, ще го оперират, ако няма друг начин.
Но това не значи , че за всеки сопол трябва да се прави трагедия.

Ve$$elka , продължаваш само да провокираш. Whistling

И да ти кажа: Жената държи здравето на семейството в ръцете си. Така учат мъдрите хора. Както щеш, така го разбирай. Grinning
Грижа се, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт