Тортено предизвикателство Октомври 2008

  • 62 421
  • 1 138
  •   1
Отговори
# 765
  • у дома
  • Мнения: 1 581
много Ви благодаря за оценките, критиките и суперлативите  smile3501
полезно е всяко едно мнение и ще ми е като обица на ухото при следваща торта  Peace Hug  bouquet
sillsav, в общи линии цветовете на героите са това, което исках. единствено при Черешко не стана червено каквото очаквах, ама то с червеното винаги е много трудно  Crazy за лукчо - ясно  Mr. Green всъщност аз имах и цветна картинка, която ми беше модел и вдъхновение.  Peace Clairette, пробвах първо с фигурки, но не ми се получиха и накрая отидоха в боклука  Mr. Green т.е. за пореден път опитах да направя фигурки и после да оцветявам - е не се получава така, просто не успявам да докарам цветовете.   Rolling Eyes специално направих тесто - смес от бял шоколадов фондан и маршмелоуз фондан (забравила съм, кой беше дал идеята  Blush ), исках да опитам. получи се и ми хареса за работа  Mr. Green но фигурките не се получиха и затова и не видяха бял свят  Laughing Blush dimitrina73 определено ми хареса и със сигурност ще опитавам работа с шприц, но да си призная - този тип торти не са ми на сърце, може би затова ще са ми необходими много повече опити, за да се получат нещата по-добре  Thinking Laughing а за бледите цветове, съгласна съм - това е нещото, което и на мен не ми допада  Peace

още веднъж Ви Благодаря за думите  newsm51

# 766
  • Мнения: 5 877
Поздравления на всички!
Димитрина, имаш ли някъде сайт с всичките си торти, искрено се възхитих!

# 767
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз се насадих отново за кратко, явно не ми е писано това предизвикателство да го следя както трябва  Sad.
Набързичко искам само да кажа няколко думи и за миналите тортички и се извинявам на Дими и Блуай, че на техния ден за обсъждане ще намеся и други  Hug.
Румя  мисля, че си се справила страхотно с тортичката. Ламята, която би трябвало да е страшна, всъщност е голям сладур  Mr. Green. Поздравления!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Ели, твоята тортичка ми е една от тортите фаворит. Много пипнати детайли и като цяло си я направила разкошна.  Heart Eyes
Марулка, поздравления за идеята за елхичките, много оригинално и различно от всичко което съм виждала досега  Peace. Мисля, че си се справила с тортата повече от отлично  Hug.
Джема  мисля, че и ти си се справила чудно, единственото което ще кажа само е цветовете. Малко повечко живот им липсва иначе поздравления за идеята  Hug
Дими тая твоя жаба ми взе акъла бе жена  Shocked. Ама то бива реалистичност ама чак толкоз  ooooh!. Незнам на магия ли или на нещо друго си я правила, но определено е перфектна. Тортичката ти е прелестна и от към цветове и от към детайли изобщо много ми допадна.    bouquet
Блуай трансфера ти е супер мила. Мойте опити с трансфер са плачевни затова приветствам всеки които се е пробвал и е успял на всичкото отгоре. Чудесна тортичка  и идеята ти за лукчо е супер оригинална  bouquet
Ванчеее, я стига с тая метла бе душа, аз ти казах и одеве изобщо не съм ти се засегнала наистина  Crazy
Иначе аз напредвам с моята торта, бавно но славно, мислех да я свърша преди 8-ми, ама много бавно съхнат тия фигурки  Confused

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 21:36 от КорНиШонка

# 768
  • София
  • Мнения: 2 113
Пепи, в последния момент, като видях как тази корона се превръща в щрих, но не и в короната, която планувах, се изкуших да направя от роял айсинг, хем имах останал от роклята на принцесата...но, трябваше да оставя нещата поне за вечерта (разбирай нощта) и махнах с ръка и продължих...мисля, че наистина можеше да има доста по-красиви орнаменти, но не съм сигурна, че свободно, без шаблон щях да се справя със симетрията...Не бих пропуснала да направя такава при следващ опит.

Анда - тук са тортите ми от миналата Коледа (когато попаднах на тортената тема и захочнах да) насам.

# 769
  • Мнения: 5 877
Страшна си!

# 770
  • Мнения: 1 965
Димитрина
Страхотна торта. Семпла  и елегантна. Изпипала си я до най-малкия детайл. Единствено... долу до лилията ми е празно. Нещо може би трябваше да има там. Още лилии ли, папурчета ли, листенца ли? не мога да преценя точно. Жабока е невероятен.

Блу
Един от любимите ми детски герои - Лукчо....  ти отдавна се каниш на трансфера, затова те поздравявам за смелостта да го пробваш тук. Ще ти кажа защо ти се е размил. Не е от олиото, а от КОЛИЧЕСТВОТО олио. Джоба трябва да е омазнен символично. Дори избърсан със салфетка след това. Остава мазно, толкова, колкото да не е чист найлона. Когато има повечко олио, се получават тези паяжинки. Справила си се страхотно. Следващия път ще е перфектно.
Може и да се дублирам с други мнения, но не съм чела нищо от снощи. Едва се дотътрих да напиша  и това.... Дано утре за моята торта, да съм по-добре и да мисля по-адекватно.

# 771
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Ще ти кажа защо ти се е размил. Не е от олиото, а от КОЛИЧЕСТВОТО олио. Джоба трябва да е омазнен символично. Дори избърсан със салфетка след това.

ндаааам, усетих аз, ама беше вече късно  Mr. Green Hug

# 772
  • Мнения: 1 965
Не ме свъртя и четох малко назад. Блу - не слагай масло следващия път. Ще има да псувааааааааш после...... Някой беше правил трансфер в другата тема. Маслото се събира и стават бели петна като восъчни капки. Цветните елементи също побеляват. Имаш си достатъчно шоколадче, мажи и пробвай. Ще му хванеш цаката.

# 773
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 814
Момичета извинявайте, че нахълтвам така във вашата тема, но се рових във Flickr, в търсене на някакви идеи и попаднах на една страничка със страхотни торти. Бихте ли искали да поста адреса тук за да можете да разгледате страничката с тортите или да търся друга тема?

# 774
  • Мнения: 7 091
Просто не мога да повярвам! Току-що прегледах чантата с книгите на малкия ( вземаме по 10 книги от библиотеката в училището, разпределени от там) и вътре беше Татко Барба и барбароните на английски! Направо се разтреперих като я видях! Като прибавиш, че там имаше и еквивалента на " супа от брадва", направо върха! Simple Smile

Марулка, благодаря ти много за признанието....но аз въобще не усещам нещата така. Тази торта беше моята 14 бройка въобще и никак, ама никак не се имам за корифей в начинание на което съм разчоплила само повърхността от познание. Нещата, които правя ми отнемат пъти повече усилия и време, нерви и сълзи, отколкото се полага на един корифей, повярвай ми! Laughing
Хвалбите са хубаво нещо, но ще вземем да се вземем на сериозно и тогава става лошо Simple Smile, да не говорим, че все пак не сме се събрали да си "мерим" тортите  Mr. Green, а да споделяме какво сме научили и " разделяне" в отделни категории няма да допринесе за семинарният дух на предизвикателството Simple Smile. И въпреки това, погъделичка ми самочувствието разбира се, все пак на всеки му е приятно да му кажат, че се е справил добре Simple Smile.
Извинявам се на Дими и Блуай за отклонението, просто много неудобно се почувствах от написаното и реших, че трябва да кажа нещо!

Да ви кажа, добре че е тортата на Блуай, защото всички ценни хитринки, които научих за трансферите са страхотни Simple Smile

Дими, имам същия проблем със снимането! Ако мога да накарам някой ( домачадието всички мрънкат) да ме снима докато правя е ОК, обаче сама е адски изнервящо, защото през 5 мин трябва да си мия ръцете, че да взема фотоапарата, а и понякога като започнеш фигурата трябва бързо да се действа, така че разбирам какво казваш. Peace

Мириел
, в тази тема обсъждаме само тортите на хората, които са представени в предизвикателството. И да пуснеш линка тук ще се загуби в потока от снимки, по-добре го пусни в тортената тема, така че да може да се запази в Библиотеката.  Peace

# 775
  • Мнения: 7 091
4 Ноември
Обсъждане на тортите на Van444eto и Sillsav.

Малко за правилата на обсъждането:
Форматът на обсъждане ще е свободен, както предния път. Моля както наблюдателите, така и участниците да имат чувство за такт при коментарите си, като се стараят да предложат конструктивна критика!
В първият постинг на всяко обсъждане ще пускам описанието на изработилите тортата точно както са ми го пратили.

Няколко съвета към обсъждащите:
- Моля, уточнявайте към кой е отправен въпроса ви!
- Преди да зададете въпрос, убедете се, че авторката не е отговорила на същия или подобен въпрос. Имаме само по 1 ден за 2 торти, времето не е много, така че постарайте се въпросите да не се повтарят!
- Моля, не обсъждайте други торти и не задавайте въпроси на други участници докато дискусията за настоящите тече!
Благодаря на всички ви за разбирането!

Van444eto
Тортата на Van444eto можете да видите тук:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157607994127988/
Описанието на Van444eto

Торта СЕМЕЙСТВОТО НА  ТАТКО БАРБА

Първоначално исках да направя торта с ТРИТЕ ПРАСЕНЦА. Имах много идеи и огромно желание, но се появи появи поръчка за Торта Татко Барба – при това голяма.
И..... ето ви я тортата през моя поглед.
Блатовете са от ФРЕНСКАТА СЕЛСКА ТОРТА която правих наскоро. Нещо не ми хареса крема тогава и затова сега експериментирах. Едната половина е крем получен от квасена сметана и крем ОЛЕ. Другата половина е сладкарска сметана и крем ОЛЕ. И двата крема са ароматизирани с уиски. Предишната торта беше с ванилия и просто си плачеше за алкохолец..... Отвън е замазана с остатъка от крема – Сладкарска сметана и ОЛЕ. Шприцована е със сметана МЕГЛЕ. Тортата е огромна. Двата кръга са Ф28. На финала беше 45 см.

Всички фигури са от бял кувертюр. Оцветяван е първо като тесто и допълнително с гъбичка с боички, разтворени в глюкоза и водка. От фроговете знам че стават перфектно гладки и не се сплескват. Затова и ги направих много лесно. Всички снежно-бели елементи /очички, чашката на Мама Барба, картината, палитрата и боичките на Барбалячо/, са от бели ЖБ. Черните елементи са кафяв кувертюр оцветен с черна боя.

Използвала съм 2 книжки, които имам още от детството. Оттам са някои от позите на барбароните. Освен това в You Tube, има всички серии и съм снимала някои картинки.

Къщичките..... отдавна имах мерак да направя такива шоколадови балони. Първоначално купих мънички балончета, но след като ги надух и измих, се пукаха още докато ги подсушавах. Опитах с по-големи, надути малко. Същата работа. Водата ги скапваше. Тогава взех хирургически ръкавици и им отрязах пръстите.  Мих си ги без проблем. Омазнени са леко с олио. Едните ръкавици бяха леееееко грапави и после по-трудно се отлепиха. С другите нямаше проблеми. Имаше и фалове. В началото шоколада беше горещ. Много интересно се получава като натопиш балончето в купата с разтопен шоколад и то гръмне....Хвърчи шоколад навсякъде. Затова и снимките ми са като рекламна работилница на Кауфланд. Всичко облепих с вестници, а аз съм облечена с дъждобранчето на детето, но ме няма на снимките, де.....

Имах желание да ви шашна с един желатинов цветен борд, но нещо ме предаде желатина. Два пъти го правих и двата пъти не стана. Но, ще го направя в другата темичка. Изрязах все пак едно парче за езерцето на жабчето.

Този път реших, че фоново тортата ще е бяла. Никакви тревички, никакви зеленяци. Естествено, не се получи толкова добре. Струваше ми се че ще стане много шарено и я оставих така.......

Sillsav
Тортата Sillsav можете да видите тук:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157608107381332/
Описанието на Sillsav:


Торта "Макс и Мориц"

Пандишпанови блатове на Наталина, сиропирани с карамелизирана захар и вода, карамеления крем (на Пепи мисля беше), фигурки от Руска мастика 2.
Фигурките ги направих с помощта на шаблони, от руската мастика изрязах силуетите на калпазаните, и като изсъхнаха ги нарисувах с четка. "Синьото небе" също е руска мастика, също рисувано, като директно го сложих върху карамеления крем. Направих си за всеки случай по две фигурки, ако се счупи някоя, както и стана. Едната падна на пода, но предпочетох нея да сложа, защото повече ми хареса, то си и личат местата на сглобяване на счупените парченца. За първи път работя със шприц и сметана, на пръв поглед не изглежда уж сложно, ама за мене си беше трудно....Сметаната е разбита със захар (както го прави Албена). За първи път го правих и карамеления крем,по-малко масло обаче сложих, не очаквах обаче да попие в блатовете, или аз нещо съм объркала или си е така, мислех че като стегне ще седи като дебел пласт (като муса).



# 776
  • София
  • Мнения: 2 671
Ванче, поздравления!!! Аз пък си мислвх, че тази приказка ти е била на сърце, отива ти   Laughing
Всички бабрарони са така перфектно направени! а като прочетох, че си ги боядисвала отгоре  #Crazy браво! със сигурност ще опитам това тесто, ама подозирам, че ще ми е полезно да видя как така боядисваш миниатюрни фигурки с гъбичка.
Къщичките са абсолютно творение в стил "Ван444ето", много изобретателно и много интересно са се получили   newsm10
Фонът - единственото, което аз бих променила - верно зеленко щеше да е по-добре.
А как ти се видяха на вкус двата крема, с коя сметана е по-добре? И добре ли баха попили в тези блатове, в смисъл - стегна ли ти добре тортата и за колко време?


Sillsav, чудесно си се справила с рисуването!!! Браво! Сигурно на живо е още по-интересно да се види обемния ефект /аз останах първоначално с впечатление, че е трансфер/.
А каква готварска сметана използва?


# 777
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ван4е, ван4е, колко още фокуса знаеш с шоколад  Rolling Eyes Laughing ...
Страхотна идея и изпълнение на къщичките. Фигурките са прекрасни, белия фон е идеален за тази сцена-осмица Simple Smile. Гледам и ти имаш барбаронче разрошено с ножицата, много по-сполучливо е от моето мече  Laughing. Едиствено ме дразни ръба на тортата, трябваше още един пош сметана да му дръпнеш за да не чернее ...
Сислав макс и мориц са много сладки, боже какви забравени приказки ми припомняте  Simple Smile .... Тортата изглежда много вкусна, но за украсата малко за по-сигурничко си се спряла на две измерения  Wink, иска ми се триизмерни да бяха палавниците  Peace ...
Хехе, едновременно сме писали с Руми ...

# 778
  • София
  • Мнения: 1 163
Аз само да допълня рецептата за карамеления крем че в последствие видях че има още един вариант, а сега като се сетя не ми стегна, защото не само  сложих малко масло, а и не го оставих да изстине  и да е напълно студено, защото ставаше ужасно късно. Но иначе много вкусен стана.

Половин литър прясно мляко, 200 гр захар, 1 пудинг, 150 гр масло, 100 мл течна сметана.
Захарта се карамелизира  и се добавя към врящото мляко(много внимателно защото зцапочва да кипи).След това се добавя и пудинга както е по описание.След като сместта изстине напълно се добавя разбитото масло с малко пудра захар и течната сметана(избита също с малко захар).Трите крема се смесват и редите така блат, крем, блат, крем(последния крем е повече като количество).

Иначе нарочно не исках фигурки да правя, защото предполагах , че всички ще правят фигурки, трансфер съм правила и не исках, затова реших така да го направя, да е по-различно. Не мисля че е по-лесно от фигурките , единствения плюс е изглеждат по- близко до истинските герои.
Rumya и аз малко се разочаровах като видях снимките, и на мен ми приличаха на трансфер, наистина на живо е по-добре, но то се очакваше че така ще стане. А сметаната е на Мегле, много съм доволна, ама не може сама да се шприцова, колкото и да е хубава Mr. Green.

Ванче страхотна торта, а къщичките са супер, не бих се сетила за такова нещо, ще се пробвам някой път. Само не разбрах защо си я направила като осмица тортата да не би да си искала да изглежда като силует на барбарон?

# 779
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ванче, скриви ми шапката с онези белите неща, не си ги спомняма от филма какси са. А и влизам набързо да пиша , преди работа. Не съм чела още обясненията ти- довечера ще чета, та ако не си описала как ги правиш- това е въпросът ми към теб. поздравления за тортата, много е хубава.

П.П редактирам се- все пак умрях от любопитство и с риск да закъснея прочетох обясненията ти и сипредставих гледката с вестниците и дъждобрана, както винаги оригинална и с голямо чувство за хумор.  bouquet

Сислав, много добре си се се тила за Макс и Мориц и добре си се справила с фигурите. Трябва ти обаче малко тренинг с шприца. Този борд по края малко простее и не е на място според мен.

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 08:18 от Джемма

Общи условия

Активация на акаунт