Тортено предизвикателство Октомври 2008

  • 62 441
  • 1 138
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 2 113
Добро утро от мен! Искам само да уточня, нещо и ще отговоря на въпросите дотук - blueeye, искам да коментирам тортата ти сериозно, но с този нет тук не мога, затова, привечер надявам се да съм се прибрала в София, ще го направя тогава Simple Smile))

Благодаря ви на всички за мнението - харесали сте това, което и аз самата, и имате критики към това, което осъзнавах и тогава, че претупвам - корона, стрела...Ами няма нужда от повече опит, за да знам, че когато искаш нещата да са добре, не бива нищо да оставят в последния момент, но нали се нагърбих с 2 торти паралелно тогава (Барбито беше другата) и за довършване на приказната ми остана един следобеден сън на малкия, след който исках най-сетне да имам дневни снимки на торта, а Явор имаше обещание, че като стане, ще яде торта...За короната имах големи планове, за стрелата никакви - исках короната да е с камъчета, но не ми се получиха и фондановата корона стана крехка, а време да съхне нова нямаше и така...много ми мъчно за тази корона, че не й отделих подобоващо място, тя щеше да е приказния елемент, защото, гледайки снимки в нета за вдъхновение (гледах снимки на лилии и жаби, но истински, не посмях да се влияя от тортени) реших да се опитам да е реалоподобно всичко...
Жабата - ако щете ми вяравайте, стана на магия...Един следобед реших, че е време да започна с фигурките, направила си бях тестото, то се оказа  розово, не оцветих в зелено, защото реших, че ще е само за проба...гледах снимка на рс-то на една жабка върху лийно листо и така...първо тялото, после крачетата -  в тях има по една клечка за зъби, леко скършена на прегъвките на краката и влизаща малко в тялото. Само първия крак преправях един път, че нещо не ми  се получи с клечката...като стана готова, я поогледах и прецених, че друга няма да правя, но си остана розова почти до привършването на тортата...Боядисването пак гледах по снимката, гелови бои на Уилтън, четка...коремчето остана розово...Явор много я обича и сега стои в една кутия и той и казва добро утро, лека нощ, гали я и я целува...Ами обичам си тази жабка...
Лилията беше втора, там имах по-големи очаквания, но малко голяма стана тичинковата част...а и листата...може би от друг материал щяха да са по-фини, а я исках и бяла...
Рецептата -Рая, блатовете са леко горчивички и с този крем се компенсират...Страшна е за кафе, но трябва да се хапват малки парченца...Не бих казала, скоро ще направя пак този крем, защото е доста работа, но иначе на вкус ми хареса - ако целя по-тежък вкус с характер - това е комбинацията.
Карамелът - нали помните тортата от предното предизвикателство, златните рози, в една съденка ми остана тогава от теглената захар, все да я хвърлям, ама трябваше да я разтопя, че се беше срастнала с купичката...дойде идеята ми за воден ефект и се сетих за нея, разтопих, потопих клечка със синя боя, и залях шоколадовото тесто, снимах бързо, но така и нищо не се стопи, капката по лилията е от глюкоза чиста - още си седи по лилията - не разтапя. Ако друг път имам нужда от такъв ефект, просто ще си направя нов карамел захар и глюкоза, ще варя до сгъстяване и няма да минавам през тегленето, мисля, че така ще стане...

# 751
  • Мнения: 1 491
Дими чудесна торта smile3501  Жабката и на мен ми е любима нищо, че не мога да си я целувам  Laughing Съвсем, съвсем като истинска е, а лилията изключително много ми харесва   bouquet  Абе, с две думи всичко ми харесва  Wink

blueeye   smile3501  Първият ти трансфер е много сполучлив (дори не мога да кажа, че е първи), а също така и работата със шприца   bouquet 

Момичета, толкова подробно сте описали всичко, че моите въпроси изгубиха смисъл. Продължавайте в същият дух   bouquet

# 752
  • Мнения: 11 747
blueeye® , много симпатична торта, на времето на сестра ми беше любим герой Лукчо!  Simple Smile Аз също не съм правила трансфер никога, но засега няма и да се пробвам. На теб ти се е получил добре  Peace
За шприцоването, ако позволиш малка забележка/препоръка да направя. Ако се стремиш всяко фитилче, розичка или прочие шприцован орнамент да е плътно едно до друго и да не прозира отдолу основата на тортата - получава се много по-спретнато и естетично. Това орнаментите да са еднакви по форма и големина се постига с практика.

dimitrina73 , две торти най- много харесвам от всички и твоята е едната! Жабата е страхотна и аз я обичам, да знаеш!  Hug Цялата торта и като идея и като изпълнение ми е много на сърце.

# 753
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Дими, и на мен тази торта е една от фаворитите ми  bouquet Толкова е изпипана!
И моя мъж не повярва че жабата е правена на ръка - твърдеше че е пластмасова Laughing
Възхищавам се на вдъхновението ти да пробваш такива сложни и различни блатове и кремове!

blueeye®, и на мен Лукчо ми беше много любим като бях дете и тази торта ми навя много мили спомени.
Досега като четях описанията как се прави трансфер ми се струваше много сложно и не можех да си го представя как е точно, но от твоите снимки ми се изясни процедурата Simple Smile За работата с шприца - нямам думи - за мен това е непостижима висота

# 754
  • Мнения: X
Дими, моят син каза,че трябва да те дисквалифицират,защото си използвала готова украса...
Май още се съмнява,че жабата е правена...Иска да му направя такава,за да се увери ,че може да се направи ...Ама като си знам възможностите,май ще правиш още една и ще пращаш...  Simple Smile
И на мен тортата ми е една от фаворитите...Записах си рецептите,да се пробват.

blueeye®, и трансфера, и работата с шприца ти са се получили чудесно,според мен.Като за първи опит си е направо за шестица.Трансфера за мен е още непостижим...Ама ще му дойде времето...

# 755
  • Мнения: 1 271
Дими, тортата е много добра!Под добра имам в предвид-замисъл и изработка.Тандури ти е казала, както и останалите момичета.За жабата-това беше първото, което ме впечатли в твоята торта!!!Гледала съм я сигурно половин час тая жаба-много ми хареса.За всички детайли получаваш от мен 10-ятка!За това, че не се страхуваш да пробваш, неизпробвани рецепти също!Поздравления.   bouquet

Синеочке, Лукчо....Поздравявам те, че си решила да правиш трансфер и то не на един герой, а на цели три!С шприца също си се справила много добре, но имаш още много да пробваш-представям си те след още три такива шприцовани торти, на какво ниво ще ти бъде тази част от украсата!Поздрави и продължавай в този дух!   bouquet

# 756
  • София
  • Мнения: 1 163
Dimitrina73 жабата е повече от невероятна, даже и неоцветената е страхотна, заприлича ми на гипсовите фигурки за оцветяване. Само онова дето ми приличаше на червей  до последно то ли е короната? В рецептата си писала за пралинова паста, какво е това пралин за незнаещите като мен?


blueeye® като за първи опит е добре,аз не си спомням тази приказка, но кажи цветовете на героите такива ли са или си имала други очаквания (за лицето на Лукчо разбрахме защо е на зелени петна).

# 757
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Поздравления и на двете момичета, чиито торти обсъждаме днес!

Димитрина, ах, Дими, ти си ми фаворит с Тандури, няма какво де се кривя. Не само тази твоя торта, ами която и торта да представиш е интересна, елегантна, абе СУПЕР, СУПЕР. Бих се изчерпала от суперлативи.
Без да се обиждат останалите момичета, но е факт, че твоите торти и тези на Тандури са клас над останалите, поне в моите очи. Ви сте за друго конкурсно ниво просто.

Блу, поздравявам те за трансфера, за първите опити с шприца, но за мен силата ти не е тук. Аз лично не си падам по надиплени шприцовани торти, въпреки че твоята далеч не е такава. Определено втората ти торта е по-добра за мен.
Харесвам маниера ти на работа, прецизен, различен от останалите, изчистен. Видимо напредваш и много ти се радвам.
За Мумините ще ти споделя отново, че съм ти фен  Hug Heart Eyes

# 758
  • Мнения: 2 185
С всичко написано до тук съм съгласна, но с казаното от Марулка едно към едно  Peace . Изказала ми е мислите дословно  Laughing

Дими твоята торта ми е в топ 3. Невероятна е !!! И аз не разбрах за короната и стрелата, но хич не ми пука- пак изглежда свръхесетествена. Жабата, лилията, водата, капките- нямам думи просто  smile3501 smile3501 smile3501

Блуай аз нищичко не разбирам от трансфер и сметани, никога не съм правила нито едно от двете, този стил торти не са ми по сърце, но като съдя по коментарите на другите момичета- добре с се справила. И аз като Марулка, ужасно много харесвам втората ти торта. Но за идеята за Лукчо то давам 10+, обожавам тази приказка и копнея да видя героите изпълнени от фондан  Grinning ...ако не ги направиш ти някой ден- аз ще ги направя-сигурна съм, че ще станат страхотно  Wink . Поздравления за решението ти да опиташ нова техника  Peace

# 759
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ами за Дими и Тандури пак ще кажа, корифейки са сред нас. Аз като видя торта от останалите "колежки" и си казвам, бих могла да го направя това и аз, но видя ли тяхна и си казвам - Това не мога да го направя. Та за това си мисля, че класата е друга. И пак го пиша с уговорката да не се засегне някой. Не подценявам останалите момичета.

А Блу да си признае веднага дали няма фигурки на лукчовците  Wink  Blush

# 760
  • София
  • Мнения: 2 113
Марулка...изчервих се, изпотих се...недей така...Аз лично май винаги съм имала високи изисквания към себе си и нещата и все си мисля, че правя нещо обикновено...Харесвам си тортата и фигурките, но си мисля, че жабата стана на магия...не знам как това се случва напоследък, никога не съм била нито добра в рисуване, нито в моделиране с пластелин като ученичка - повече не съм и пробвала, до началото на тортената "краста"...

Благодаря ви момичета, правите денят ми специален, жалко, че точно днес трябваше да пътувам, но все пак въпреки лошата връзка и пътя, смогвам да ви прочета.

sillsav, това нещо пралин не го знам какво е, аз преведох рецептата, по която съм правила тортата и отбелязах моите бележки и вариант, но реших да не ви лишавам от пълния текст, тъй като има момичета, които живеят извън България и там вероятно знаят какво е това пралинова паста...

Трябваше да снимкам някакви стъпки от направата на жабата, но като е сам човек и омазан, лепкав и залисан в нещо...изпуска момента с фотографията...

# 761
  • Мнения: 3 988
Не мога да коментирам, защото съм некомпетентна, за мен всички торти са красиви и искам да ги изям.  Mr. Green Но знам какво е пралинова паста.  Peace
Най-грубо казано пюрирани карамелизирани лешници.
http://www.theworldwidegourmet.com/recipes/praline-paste/
http://abstract2collective.blogspot.com/2006/01/oregon-hazelnuts … raline-paste.html

# 762
  • София
  • Мнения: 2 113
Blueeye, сега разгледах тортата - тази приказка само като име ми говори нещо, не си я спомням...Но виждам как си се увляква в пробването на новите техники...Радвам се, че си опитала - кажи хареса ли ти, би ли продължила да ползваш такива способи за украса? Трансферът ми харесва като на човек, който не може да вникне в тънкостите и трудностите на тази техника...Само може би зеленото на шприцованата украса би ми харесало повече, ако е по-силен цвят, но пък може би тогава нямаше да изпъкне картинката...Поздравления за желанието да пробваш нови за теб неща:))

# 763
  • София
  • Мнения: 113
Страхотно начинание е това Тортено предизвикателство!
Дими, какво да кажа като останах безмълвна пред тази красота! Чудесен избор на приказка, елегантна и много стилна илюстрация! За жабата - толкова е реалистична и като форма, и като окраска. Признавам си - очаквах да изквака. Хареса ми решението стрелата да разпори листа на лилията - крие динамика и напрежение. А перфектното изпълнение на цветето, капките вода по него и по листа, дълбочината на водата придават приказния елемент и чистота, които си търсила. Уникално съчетание на техники и материали - това показва класата ти и познанията, които имаш! Тортата е една от фаворитките ми!
 Blueeye, любимата ми повест като дете! Поздравления за избора и за изпълнението! Свалям ти шапка за смелостта да приемеш предизвикателството и за рецептата, и за техниките! На мен лично тортата много ми харесва, носи приключенския дух, за който си спомням от детството!

# 764
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Диме, аплодисменти и от мен за перфектната торта. За короната само да вметна че най-красива би станала от айсинг. Като имам време ще пусна как се прави.
Синеочке, браво за това, че си решила да пробваш нещо ново за себе си.

Съжалявам че съм кратка, но имам да моделирам една не много лесна фигура и ще бягам.

Общи условия

Активация на акаунт