Тортено предизвикателство Октомври 2008

  • 62 462
  • 1 138
  •   1
Отговори
# 735
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Пепи, благодаря мила. Не съм я пробвала още тази мастика, ама време и е вече , мисля. Peace

# 736
  • Мнения: 1 173
Малко спам на обсъждането на двете торти днес (за което се извинявам ), но Ели, макар и да има 3 торти Хензел и Гретел  2 с Барбароните и 2 с принцесата жаба - смятам че са толкова различни една от друга ( като идея на приказката) , че за мен повтарящи се торти няма.
 Сезоните са само 4 - всеки по различен начин ги вижда ( аз съм 100 % убедена че като моята интерпретация на "сезона: няма да има  Mr. Green )
Още веднъж се извинявам че оспамвам обсъждането на Джема и Марулка . Hug

# 737
  • Мнения: 1 965
Тандури - незнам коя моделираща маса обсъждате, но със сигурност с Варна или с Шок. фондан не става без да си полдожиш. Из лично разточвам на олио и двете, а фигурите правя с нишесте. Не ми харесват лъскави след гланциране и затова избягвам нишестето при точене.
Корни - Стига се шашка. Единодушно сме решили че ще те чакаме. Ако още ти държи влага онова мое остро изказване, пак ще повторя че то не беше насочено към вас двете - закъсняващи. Спирам по тази тема..... че пак ще яхна метлата...
Бях казала че имам вече една скрита резерва за торта сезони, но понеже има такива притеснения, а и е много подобна на тази на Румя - но без ламята, ще си я публикувам в другата тема и няма да я пазя за тук. Между другото...... елементите и стоят в папката ми доста отдавна, но явно никой не е забелязал досега..... Joy
Ели...... не честно това дето го каза с кръговрата....... Застреля ми идеята от упор... #2gunfire Cry
Марулка - мерси за снимката с оръжието. Нямам си такова, но мисля да си "пострижа" едно малко гребенче и да си го приспособя......

# 738
  • Мнения: 2 185

Ели...... не честно това дето го каза с кръговрата....... Застреля ми идеята от упор... #2gunfire Cry


Мдааа, и не само товята, но пак съм сигурна, че няма да има повтарящи се торти  Peace



# 739
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882

Ели...... не честно това дето го каза с кръговрата....... Застреля ми идеята от упор... #2gunfire Cry


Мдааа, и не само товята, но пак съм сигурна, че няма да има повтарящи се торти  Peace





Ами аз за това казах, че не е необходимо да е само един сезон  Blush

# 740
  • Мнения: 1 271
Момичета, извинявам се, че толкова късно влизам, ще гледам от утре да пиша по рано!

Марулче, аз също имах тази идея да направя тази приказка, но се отказах.Също като Пепи, моята идея беше да си е триизмерна, както му казват понякога.Но видях тази торта на сайта на една от сладкарниците в БГ и се отказах...
Иначе като изпълнение е много добре!Малко ръбовата ми се вижда, може би защото съм се специализирала в по обемните фигури, но когато се вгледаш, е страхотна!Фигурките са много добре направени!Най-много ми хареса лисицата!   bouquet

Джема, честно, извинявай, че ще го напиша, но...найстина трябва да повториш проекта с тази торта-замисъла е страхотен, повече от успешен, но реализацията и не е това, което трябва да бъде.Трябва ти по голяма площ за работа и повече време-това е мащабен проект, с който малко хора биха се заели.Поздравявам те за идейта и за нейната реализация!  Hug Ще се радвам много да видя тортата в "завършен" вид!Естествено когато имаш повод и време за това!
Иначе разгледах детайлно, за това което си направила-нямам думи, прекрасно!   bouquet

# 741
  • Мнения: 2 185
Аз цял ден чета коментарите ви и мислех, че съм писала и чак сега се усетих, че не съм  ooooh!
Ох, пак ми излезе нещо спешно да свърша, публикувам така и после ще дойда да редактирам и допиша  Peace

Такааа
Джемма момичетата вече всичко са ти казали, аз само ще се повтарям. Идеята наистина е много добра, а изпълнението вече е достатъчно разкритикувано, нямам какво да добавя. И аз ще те посъветвам да зарежеш формичките и да правиш фигурките на ръка- ще станат много по-добре, гарантирам ти  Peace Ако решиш да дадеш втори шанс на проекта, си дай повече време за фигурките и детайлите. Аз си представям момичетата с носии, с различен цвят коси, сплетени на плитки  Wink

Марулка

Много сладка тортичка. Вълчо ми е фаворит, с жълтите зъбки,погледа и езичето- супер си го направила  Peace . За гланцирането сте коментирали вече, няма да се повтарям. Много е сладка кръпчицата. Снежинките много не ми допадат, но и така е супер  Peace

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 00:20 от Clairette

# 742
  • София
  • Мнения: 2 116
Джемма, Марулка, много моля да ме извините, но тук нет-а е много бавен, днес не мога дори да прочета коментарите на останалите, затова, докато има изобщо връзка, се пъхвам в последния момент с моя поздрав към вас. Тортите ви ги видях вчера, наред с повечето други, а днес не мога да отворя нищо почти, затова по памет:

Марулка, ти си упорит герой, който не само че не се отказа, ами и всичко изпипа! Браво! Четох за борчетата, като пак съм в София и нета-ът е нормален, ще ги погледна...Аз също исках вчера да видя повече сняг...Фигурките са чудесни.

Джемма, цветовете наистина биха променили излъчването...малко ми се сливат отделните елементи, но аз и не можах добре да видя вчера, а днес - хич...Тази торта, обаче, да се направи перфектно е къртовски труд и мисля, че дори и с нещата, от които сама не си доволна, но с по-реалистични цветове, щеше да е много по-подобаващо направена за идеята и за възможностите ти:))))

# 743
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Сори за спама пак момичета Laughing, но трябва да се извиня на ван4ето, марулка и кларет, ето виждате ли, и трите щяхте да се появите с кръговратни торти, значи имаше смисъл да се спомене Twisted Evil ... Майтап, сигурна съм че всички ще са различни, както съм сигурна и че всички да направим зимна приказка няма да има една с една дори подобни. Както и всичките да бяхме правили дядовата ръкавичка - всичките щяха да са прекрасни и различни ...
Ок, сори за спама джема, марулка, януари го оставяме настрана засега  Peace ...

# 744
  • Мнения: 7 091
3 Ноември
Обсъждане на тортите на Dimitrina73 и Blueeye.

Малко за правилата на обсъждането:
Форматът на обсъждане ще е свободен, както предния път. Моля както наблюдателите, така и участниците да имат чувство за такт при коментарите си, като се стараят да предложат конструктивна критика!
В първият постинг на всяко обсъждане ще пускам описанието на изработилите тортата точно както са ми го пратили.

Няколко съвета към обсъждащите:
- Моля, уточнявайте към кой е отправен въпроса ви!
- Преди да зададете въпрос, убедете се, че авторката не е отговорила на същия или подобен въпрос. Имаме само по 1 ден за 2 торти, времето не е много, така че постарайте се въпросите да не се повтарят!
- Моля, не обсъждайте други торти и не задавайте въпроси на други участници докато дискусията за настоящите тече!
Благодаря на всички ви за разбирането!

Dimitrina73
Тортата на Dimitrina73 можете да видите тук:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157607912078023/
Описанието на Dimitrina73

Торта по приказка за принцеса, която беше превърната в жаба и за принц, който трябваше да се ожени за тази, при която му попадне стрелата, а тя попадна в блатото при жабата, ожени се ще-неще за нея и тя се оказа чудно хубава принцеса, след като магията падна по някаква причина…Само това си спомням и не знам дали ще намеря приказката в интернет, за да съм по-точна, затова пращам засега спомените си, ако по-късно намеря, ще допълня при обсъждането J))

Първоначалната ми идея беше да правя Маша и мечокът в 3D вариант, но след като правих тортата с Мечо Пух за сина ми, някак си не ми се занимаваше с мечки и отведнъж ми хрумна тази приказка, почти не си я спомних, но реших да е тя, още повече, че исках да направя малка, възглавничка, с царски шивици и върху нея да е короната, но в процеса на обмисляне ми „дотежа” подобна аранжировка – вода, листо, възглавница, корона....Отказах се от възглавницата, отказах се и да търся рисунки по темата, снимките на „frog and water lily”, обаче бяха толкова завладяващи и много, че реших да е реалоподобна, а ни приказна визията...Ами това е по идеята. Поради първоначалната хрумка за има възглавничка, бях решила да пробвам един блат и крем, които Elisa Strauss е разрешила на „онзи, моя сайт” Baking911, да публикува и тя ползвала за скулпторираните си торти...Кремът го бях правила за петифурите през август, но тогава нищо не стана, по-долу ще се опитам да обясня защо, сега рискувах и го порбвах отново...
Следват рецептите и пояснения по тях.

Блат:
Продукти
За 3 форми 3, 9 x 2-inch; или 1 half sheet cake (13 x 18-inches); 24 cupcakes
Излизат: 6 3/4 cups чч тесто

2 2/3 cups (12 ounces) чч универсално брашно
1 1/4 cups чч плюс 2 tablespoons сл неподсладено какао на прах; измерено и след това пресято
2 teaspoons чл бакпулвер
1 teaspoon чл сода за хляб
1 teaspoon чл сол

1 cup (8 ounces) чч квасена сметана
1 teaspoon чл ванилов екстракт (няколко капки ванилова есенция)
1 teaspoon чл бадемов екстракт (няколко капки бадемова есенция)
 
1 cup чч (2 пакетчета по 125гр; 8 ounces) безсолно масло
2 cups чч (14 ounces) кристална захар
2 големи яйца
1 1/4 cups (10 ounces) чч много силно кафе (от кафеварка)
 

Инструкции
1. Подгответе решетката на фурната по средатата и загрейте до 180С (350 degrees F). Намазнете с разтопено масло дъното и страните на съдовете за печене и застелете дъното с хартия за печене (аз сложих и по страните хартия).
 2. В голяма купа пресейте заедно брашното, какаото, бакпулвера, содата и солта. Сложете настрана.
 3. В друга купа, смесете сметаната и енециите, сложете настрана.
 4. В купата на настолния миксер (аз имам само ръчен, следователно в трета купа, забърсана с лимонов сок), като ползвате перката (в моя случай онези усукани, пръчковидни приставки за тесто) разбъркайте на средна степен (доста време на най-бавната) маслото със захарта, докато стане гладко
5. Намалете скоростта на миксера и добавете яйцата едно по едно (аз предварително ги разбърках и помалко отливах – на около 6 приема) като хубаво обирате стените на съда.
 6. Редувайки, добавете брашняната и сметановата смеси, като започнете и завършите с брашното. Хубаво обирайте стените на съда след всяко добавяне.
 7. Внимателно долейте кафето. Оберете страните и бъркайте до пълно хомогенизиране на сместта. (на много малки порции го добавях, беше малко по-топло или почти на телесна Т)
 8. Разпределете тестото поравно между трите съда и печете около 23-25 мин или докато клечката излиза суха. (аз пуснах на вентилатор, че трите съда ми се събраха на 2 реда, при все това, пекох малко повече – около 30 мин, защото на 20-тата още се „клатеше” тестото под коричката)
 9. Охладете около 20 мин (съветвам до пълно изстиване, защото иначе са много крехки и се трошат) в съдовете, после обърнете върху решетка и махнете хартията.
(Използвах 1 от 3-те блата за тази торта, останалите 2, както и 2/3 от крема използвах за принцесата, която публикувах в тортената тема през октомври.)

Крем:

Продукти:

2 3/4 cups чч плюс 3 tablespoons (20 ounces) сл кристална захар
1 1/4 cups (10 ounces) чч белтъци (8 белтъка от големи яйца)
2 1/2 cups (5 пакетчета по 125гр; 20 ounces) бесолно масло, на кубчета, размекнато
1/4 cup чч плюс2 tablespoons (3 ounces)сл чист ванилов екстракт (това определено го пропуснах, защото първият път се опитах да го заместя с наподобяващо количество алкохол и ванилова есенция и кремът стана на чорба)

Инструкции:
1. В купата на настолен миксер (в една купа и телена бъркалка) разбъркайте до пълното смесване белтъците със захарта.
 2. Поставете купата на водна баня. Като бъркате непрекъснато, загрейте сместта, докато запарните кристалчета изчезнат. Колкото по-гореща стане сместта, толкова по-добре, но да се внимава да не се сготвят белтъците. Аз загрях до 60С
3. Върнете купата на поставката на миксера (аз пресипах в друг съд, за да се охладят по-бързо) и с бъркалките на миксера разбиите на бърза степен (аз на бавна и към края на бърза, за да имат време да се охладят горещите белтъци, че ако бяха бухнали топли, щяха да разбекнат маслото в следващата стъпка) до твърд връх и докато дъното стане на стайна Т, или 10 мин. (някъде толкова минути и повече ми отне)
 4. Спрете миксера, сменете телената бъркалка с тази за тесто.
 5. На бавна степен, с миксера разбивайте, като добавяте маслото постепенно, няколко кубчета наведнъж (тук аз малко загрявах маслото в МВ, защото не беше се съвсем размекнало на този етап и нямаше за кога да го чакам). След като е добавено цялото количество, минете на средна скорост и разбийте, докато стане пухкав крем.
 6. Ако кремът е много течен, сложете в хладилника, после като стегне, разбийте до пухкавост...
Съхранение
Съхранява се на стайна Т около 2 дена, в хладилник – 10.

Вариации на крема – след точка 5 се добавя някой от следните варианти 
Chocolate: добавете 1/2 cup (4 ounces) чч разтопен натурален (ок 58%) шоколад на постоянна струя, на бавни обороти. Шоколадът да е охладен, за да не разтопи маслото (това е моят вариант)
Пралин: Добавете 1/2 cup (4 ounces) чч пралинова паста, на малки порции, ниски обороти.
Мока: Добавете 1/4 cup (2 ounces) чч студено, силно кафе и 1/4 cup чч разтопен и охладен натурален шоколад (58%), всяко на постоянна струя, бавни обороти.
Малини: 1/2 cup (4 ounces) чч малиново пюре без семки.
Крема сирене: 1 cup (8 ounces) чч размекнато крема сирене.

Само да добавя, преди добавянето на шоколада, кремът беше някак си подозрително пеноподобен, не пресечен, те течен, а като белтъчна пяна, която само чака да се спихне и втечни...Оставих го да почака така, докато разтопя шоколада и докато се поохлади – около 10 мин. максимум, после добавих разтопения шоколад бавно и някъде към средата на смесването кремът стана гъст, пухкав, гладък и лъскав като на снимката, предполагам, че това имат предвид като казват „да се събере” (come together)...Нямам идея дали от шоколада, дали от „почивката” или от продължилото разбиване...

Вкусът на тази комбинация и цялостните ми впечатления:

Блат – умерено горчив и много шоколадов, ако човек не цепи по дебелина, може и да става за скулпториране, но иначе е много крехък, със сочна структура. Вкусен сам по себе си, няма нужда от сиропиране, поне според мен.
Крем – на стайна Т е много пухкав, няма къде да избяга от вкуса на масления крем, шоколадът, обаче го прави по-интересен, достатъчно сладък, за да се съчетае добре с какаовите блатове, при по-сладки блатове, би бил твърде сладък за моя вкус.
Комбинацията – на стайна Т е много мека, с отчетлив вкус на кафе и шоколад. Малко парче прави голямо впечатление J)) В хладилника много стяга. Тогава става за скулпториране.

Украсата на тортата:  Жабата и лилията ги правих от едни бели ММ бонбонки, по 50 гр в пакетче, които, обаче имаха червен пълнеж и стана розово тесто.  Смесих го с малко тесто от бял шоколад, за да стане по-пластично. Листото е от класически фондан и малко тесто от бял шоколад, за да му подобря пластичността, тъй като беше останал от преди и малко поизсъхнал. Покритието на тортата е шоколадово тесто, натурален шоколад на Stilla Dolce, което се опитах да оцветя в тъмно синьо, но дори и добавянето на черна боя не му повлия цвета...Опитът за имитация на вода е от разтопен до завиране карамел (от онези златни рози през юли J ), боядисан в тъмно синьо. Не ми стигна количеството, за да допокрия около лилията. Коронката е най-претупаното нещо в тортата – за нея просто не остана време, и я навъртях предната вечер от фондан...напука се, позлатяването беше в последния момент само един слой и така....В последния момент буквално беше и стрелата – пълнозърнест спагет и малко от тестото на лилията...Ползвала съм геловите бои на Wilton и златното прахче от „Торнадо”.

Blueeye
Тортата Blueeye можете да видите тук:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157607957013232/
Описанието на Blueeye:


Тортено предизвикателство Октомври 2008г – Нетрадиционни приказни герои – Приключенията на Лукчо (приказна повест)

тортата с която избрах да участвам е "Магнетен". отдавна съм си я набелязала, защото е интересна и нестандартна за правене и определено е предизвикателство, а пък и на вкус се оказа, че е убийствена. ето и рецептата с мои пояснения по нея:

продукти

за блата

5 яйца
120 гр.захар
80 гр.брашно
60 гр.течно масло
лимонова кора
1 ванилия
2 с.л.какао

за крема

1 литър прясно мляко
4 жълтъка
8 с.л.брашно
12 с.л.захар
1 ванилия (сложих есенция ванилия)
лимонова кора
100 гр.черен шоколад
100 гр.бял шоколад
100 мл.течна сметана

за сиропиране

1 кафена.ч.вода,смесена с 3 с.л.портокалов ликьор (сложих Baileys )

приготвяне

  Разбийте на сняг белтъците.Прибавете захарта и бийте да пълното и стопяване.Сложете жълтъците,след това маслото и накрая пресятото брашно,ванилията и лимоновата кора.Разделете тестото на две части и оцветете едната с 2 с.л.какао,разтворено в малко гореща вода.
  1. Покрийте дъното на правоъгълна тава с хартия за печене. (намазах стените с малко масълце, както и на няколко места дъното, за слепване на хартията) Изсипете бялото тесто в едната половина на тавата,а кафявото в другата,както е показано на снимката.Загладете и изпечете блата в предварително загрята на 170°С фурна. (пекох на второ ниво от долу на горе на 170°C, за около 25-30 мин. приблизителни размери на дъното на  тавата от фурната 36/31см, изпечения блат се получи с приблизителни размери – 34/29см)
  2. След като блатът изстине го нарежете по дължина на 4 ленти. (нарязах го, обаче се начупи Sad получи се и много тънък… абе провал, нещо съм сбъркала при самото разбиване на продуктите най-вероятно)

  В тенджерка смесете брашното и захарта за крема.Добавете малко прясно мляко и разбъркайте за да се получи гладка каша.Сложете жълтъците,ванилията,лимоновата кора и разредете с останалото мляко.Сварете крема до сгъстяване (при непрекъснато бъркане, за 20-25 минути. всъщност трябваше да го оставя поне още 5-10минути на огъня, за да се сгъсти още).След като се свари го разделете на две части.В едната сложете белият шоколад,а в другата - черния.Бъркайте докато се стопи шоколада.Оставете кремовете напълно да се охладят.Разбийте сметаната на сняг и я прибавете по равно към двата крема. (
  3. Сиропирайте лентите от блата.Намажете ги с кремовете,като върху бялата част мажете тъмен крем,а върху кафявата - бял.
  4. В средата на тортена чиния завийте една лента на охлюв.След това залепете около нея втората,като редувате цветовете по ваше желание,в зависимост каква шарка искате да получите. (такааа, както писах вече, блата ми се начупи, дори и сиропирането не му помогна, затова всичко смесих в една купа, като оставих малко от кафявия крем за заглаждане. прибавих един желатин към целия бъркоч, излях го в разкопчаваща форма и пъхнах в хладилника да стяга Grinning )
  5. Загладете тортата с останалият крем и я украсете по ваше желание. (на другата сутрин извадих тортата (по-скоро парфето Grinning ) от хладилника, загладих с крем и върнах на студено.)

украса

за украсата реших да експериментирам с трансфер (за първи път ми е) и работа с пош Simple Smile
а защо точно тази приказка? случайно се получи. моя братовчедка попита дали мога да намеря текста на Приключенията на Лукчо, че трябвало да пишат за него домашно по Човекът и Обществото с дъщеря си, която е трети клас Simple Smile съответно аз веднага й изпратих този линк http://www.chitanka.info:82/lib/text/2065 и си казах, ТОВА ще е приказката.

трансфер

за трансфера използвах бял и млечен шоколад (имах 100гр натурален, който си замина при неуспешен опит за трансфер, затова използвах млечен Simple Smile ).
разтопих 100гр млечен шоколад в МВ, вместо масло добавих мъничко олио, разбърках и с помощта на фунийка от пекарска фуния направих контурите. канцеларския джоб намазах с малко олио, а не масло и най-вероятно това е причината контурите, че контурите се разляха. сложих в хладилника за малко.
белия шоколад го начупих на парчета и разделих в 5-6 купички (за различните цветове). разтапях в МВ „но ни но”, както казва диването, оцветявах и запълвах цветните елементи. накрая покрих с фоновия цвят (син), а най-отгоре за допълнителна спойка изсипах разтопен млечен шоколад. пъхнах в хладилника да стяга.
като стегна, обърнах върху твърда подложка и внимателно отлепих джоба, после върнах в хладилника.

само да отбележа, че това ми е първият трансфер и въпреки кусурите, мисля, че не се получи толкова зле. Simple Smile дори моят мъж толкова го хареса, че не ми разреши да го пооправя тук-там, приличало на рисунка върху плоча Simple Smile

сметаната

всичко останало от украсата е крем и разбита сметана, тренировки дето се вика. просто експериментирах, това е. Simple Smile първо разбих сметаната (спазвах инструкциите – студена сметана от хладилник, на 400мл сметана – 8с.л. захар), после оцветявах и действах с „спринцовки”, пош и няколко накрайника Grinning

определено има какво още да науча и имам нужда от МНОГО тренировки Simple Smile)))))))

# 745
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ей как ми харесва че всички пробват нови неща, много е интересно и полезно!
Дими, ти си магьосницата на комбинациите Simple Smile, аз не бих посмяла да смесвам толкова много неща, доста си опитна в справянето с различни консистенции. За карамела пък да не говорим, как да не е сполучлив, това е най-страхотното в цялата торта, вместо скучна синя вода е станало едно лъскаво, с дълбочина синеещо и чернеещо тресавище, какво по-реалистично искаш от това Grinning! Не виждам къде не ти е стигнало  Confused ...
Като цяло много стилна, елегантна, семпла но с изключителен детайл торта. Една от любимите ми Flutter. Жабата е като истинска Shocked, лилията е перфектна, листото също, за водата вече казах Simple Smile. Вкуса само мога да си представя   chef ..... малка забележка - короната не прилича на корона, помислих че е някаква украса отначало Embarassed, по добре щеше да е нещо малко на главата на жабата ....
Блу, страшно си се забавлявала с тази торта Laughing. Не я знаех тази рецепта, изглежда много вкусна, трансфера е красив и правен с мерак  Grinning. Как направи лицето на лукчо на точки с различни цветове newsm78? А с поша как си се развъртяла, думи нямам  Laughing ... Браво, супер торта   bouquet ...

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 04:20 от eli_c

# 746
  • София
  • Мнения: 2 671
Dimitrina, Blueeye и на двете поздравления!!! и  благодаря за подробно дадените рецепти и лични впечатления! Много оценявам това, че и други хора приемат Предисвикателството и от тази му страна, а не само откъм декорация!

Димитрина, след като прочетох описанието ти взех да се чудя за една и съща торта ли говорим  Wink Изключително ми хареса твоя подход към приказката и изработката! Композционно е нетрадиционна и  този твой собствен подчерк е невероятен!!! А за уменията - да не се повтарям със суперлативите, но за лилията - не мога да се въздържа: наистина е най-красивата лилия, която съм виждала в/у торти въобще! За жабата - мъжът ми така и не повярва, че е правена на ръка, а не готова фигурка  Wink Единствено стрелата и коронката не можах да ги разпозная преди да прочета какво са, но вероятно, защото бях позабравила приказката.
Въпроси: Върху лилията има капка, това вода ли е или друго? /опитвам се да разбера как се прави този ефект - нещо като прозрачен карамел; бях писала, че го гледах на последната сватбена торта на живо, а и преди това на някого в албумите, ама на кого  newsm78 /

Блу, добър първи опит с трансфера! Я, кажи джоба от кристалните ли беше или грапав /помислих си, че може ако е от вторите, затова да се е поразмазало/? Декорацията от сметана много ми хареса, придава страхотен завършек на тортата  Peace /а именно това до голяма степен ми се струва трудно при торти с трансфери - да се избяга от скучната "рамка", което при теб се е получило!/. И сега ми се доядеееееееее!

# 747
  • Мнения: 1 173
Дими торта в стил Димитрина73  Simple Smile- семпла , изчистена , прецизна. Приказката си я спомням и аз , много е интересна.
Сега по тортата - жабата , ах тази жаба ами тя е като истинска , толкова истинска че не ми стои "приказна" . Може би наистина ако и беше сложила една малка коронка на главата ( аз мисля че в приказката има ) , щеше да стане "принцеса" . Лилията е също невероятно красива - просто нямам думи.
 Коронката на тортата уви и аз не я разпознах като такава.

Сподели моля те за тази карамелизирана захар - как я нанесе ? Как ти се струват като вкус "американските блатове" ? . Вярно е че докато не влезе в хладилника тортата - блата стои мек и сочен , след това става твърд от маслото. А този крем - някаква смесица между "роял" и "бадъркрийм айсинг" с адски много захар - допадна ли ти вкуса , би ли повторила да го направиш ?

Блуай много сладки герои - определено непознати или "забравени" за мен . За трансфера и работата с пош нищо не мога да кажа - опит нямам , не познавам техниката. Но браво на теб че си опитала нещо ново. Торта Магнетен ти е харесала виждам че и втората ти торта е такава  Wink ( и на мен ми харесва , аз съм я правила 2 пъти)

# 748
  • Мнения: 7 091
Много се извинявам, че ще съм супер набързо, но последните няколко дни ми е адски натоварено!

Димитрина, много ми хареса тортата! За коронката вече са ти казали, водата е просто приказна!!! Това, което ми липсва малко е текстура на самото листо, но пък не знам дали тогава нямаше да се слее с жабата.
Моля те сподели как направи тази невероятна жаба!!! Просто съм изумена, буквално е като истинска!!! Страхотна работа, страхотен замисъл, на мен ми е една от любимите торти, а приказката страшно много я харесвам.
И аз като рая искам ако може да споделиш повече подробности за работата с разтопената захар, не разтапя ли покритието и т.н.

Блуай, трябва да ти кажа, че Лукчо ( както и Незнайко на Н.Носов) са едни от любимите ми герои! Наскоро започнах да я чета на децата, една стара, разпарцаливена книга, но безкрайно любима! Спомням си че дори я имах на плоча ( на майка ми и беше омръзнало да ми чете едно и също  Laughing). Страшно ме зарадва това, че видях тази приказка реализирана и определено твоята торта ми стана слабост!
Завиждам ти, че си се решила на трансфер, аз още не мога да се престраша, но съм благодарна за подробните снимки, защото ще са ми много полезни. Не съм специалист по трансферите, но мисля, че за първи опит си се справила много добре.  Peace За първа работа с пош си се справила много по-добре отколкото аз с моята първа торта, така че продължавай да опитваш, сигурна съм, че много ще задобрееш, предвид първите ти разултати! Сподели какви трудности срещна при правенето на трансфера, нещо , което ти е направила впечатление като за пръв път?

# 749
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря ви за коментарите.  newsm51
първо ще напиша за тортата на dimitrina -
Уникална торта, поне за мен!  Peace това е един от фаворитите ми. толкова ме грабна, толкова истинска, просто нямам думи! наистина за короната има какво да се желае, но като цяло е перфектна. поздравления.  smile3501 интересна рецепта, ще се пробва. Peace

eli_c, тортата е невероятно вкусна  Crazy лицето на лукчо стана без да искам. по погрешка сложих зелена боя на прах, тя по принцип изглежда оранжево, но като се разтвори си става зелена  Mr. Green не се разтвори добре, останаха прашинки, които постепенно започнаха да се разтварят  Laughing Rumya, джоба не беше от най-грапавите, но не беше и гладък  newsm78 може и това да е повлияло, наистина. макар, че почти съм убедена, че олиото ми изигра тази шега.  Thinking raya_usa, втория Магнетен беше реванш за първия, много ме хвана яд, че не ми се получи  ooooh!  Grinning Tandoori, ще споделя за трансфера. според мен направих няколко грешки, които при следващ опит ще поправя  Peace първо няма да мажа джоба с олио, второ ще изчакам контурите да стегнат, преди да запълвам с цветните елементи. трето много ще внимавам при оцветяването, защото някои бои развалят шоколада и се пресича един вид, трудно се нанася.  ooooh! важно е шоколада да е течен (не прекалено) и поизстинал, в никакъв случай топъл, за да може да се правят лесно контурите, да не се разтичат и после да се разлива лесно. така на някои места, просто не можех да нанеса цвета добре и контурите се разваляха, а и не бях изчакала да стегнат добре. в общи линии това. определено трансфера изглежда много по сложен отколкото е  Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт