бързо, лесно, вкусно...в офиса!

  • 10 835
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 004
Днес направих  леща яхния  Laughing
Измих лещата, сложих една глава лук, един домат , малко олио, червен пипер, две
кубчета зеленчуков бульон,ронена чубрица и залях с вода.
След тридесет минути беше готова. Накрая сложих и чесън на прах.

Слагаш всичко в съда, заливаш с вода и пускаш на пълна мощност - само това ли? Simple Smile Ако да, звучи супер!

# 46
  • Мнения: 830
В офиса сме с аспиратор Peace
За кус-куса ами имповизираш, слагаш кускус с порцеланов съд сипваш вода и слагаш на микровето.Като поизври водата слагаш кренвирши на кубчета и след няколко минути махаш "ястието" от фурната.Добавяш масло, сирене,шарена сол , абе каквото ти харесва. Днес на обяд си го павих отново, пие бяло вино bowuu

# 47
  • Мнения: 5 001
Картофи,кренвирши(шунка), на кубчета,копър,олио(масло),сол,черен пипер млян,водичка колкото да се покрият картофите.Като са готови прибавяте кисело мляко разбито с 1-2 яйца.След като се стегне заливката се хапва....Много е вкусно!

# 48
   Много бързо и вкусни стават кренвирши с кашакавал - кренвиршите се цепват и в цепнатината се слагат парчета кашкавал. Две-три минути са достатъчни.

# 49
  • Мнения: 4 204
Ихааа,и шефовете ви разрешават да готвите такива чудеса в офиса!
Само да сте се оплакали от тях! Laughing

# 50
  • Мнения: 11 004
Бързата леща на Хули се оказа много сполучлива Hug Само че за да омекне хубаво, й бяха необходими 40 минути. Или зависи от сорта на лещата newsm78

# 51
  • Мнения: 830
Днес си правихме яйца на очи с подложка от сирене на микровълновата  bowuu

# 52
  • Мнения: 634
Аз се записвам въпреки, че ако тръгна да си готвя леща в офиса ще ме изхвърлят с нея  Crazy
Имаме в наличност само микровълнова обаче  Confused

# 53
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
В офиса сме с аспиратор Peace
За кус-куса ами имповизираш, слагаш кускус с порцеланов съд сипваш вода и слагаш на микровето.Като поизври водата слагаш кренвирши на кубчета и след няколко минути махаш "ястието" от фурната.Добавяш масло, сирене,шарена сол , абе каквото ти харесва. Днес на обяд си го павих отново, пие бяло вино bowuu
  Heart Eyesоооо...това ми е любимото ....само прибавям към рецептата - един пилешки бульон във водата...

# 54
  • Мнения: 1 187
ЗАПИС!!!!! Peace

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Идея от мен: ПИЦА.

http://www.prikachi.com/users/dorchester/51p.jpg

Блатът е печен предварително в МВ - дюканска солена палачинка с овесени трици. Но тя вероятно става и с бяло брашно. Моята е 1 яйце, 1 с.л. кисело мляко, 1 к.л. бакпулвер, 3 с.л. трици, сол. Печена е на дъното на супена чиния, 4 минути на макс в МВ. След като блатът е готов, се намазва с доматено пюре, отгоре се нарежда колбас, гъби, друг зеленчук по избор, а ай-отгоре се настъргва кашкавал. Връща се в МВ за 2 минути. Цялото време заедно с бъркането и кълцането е 10 минути. Да ви е сладко.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Ей сега пробвах пиперки с яйце и сирене на МВ. Голям кеф.
И моите останаха малко сурови, но пълнежът си е съвсем готов.
Аз ги врътках около 8 мин на макс.
Следващият път ще пробвам с включен грил, може би ще се опекат пиперките. newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 276
Сега се сещам, че има едни спагети, които стават много бързо и лесно за няколко минути. И не ти трябва нищо друго освен топла вода.

Всички видове сухи супи и спагети, за съжаление са с консерванти....ама от най-яките. Като натриев Глутамат, например, който с дни циркулира из кръвта, защото е синтетичен и мозъка не може да "го разпознае", за да бъде разграден.

"Боклучави" храни колкото иска човек, затова ви поздравявам за всички здравословни рецепти, които пускате  bouquet  bouquet....Аз например лятото мн. често си правех **таратор( е, не с всички екстри) но пак е разнообразие към кюфтета или друг вид суха храна. ***Мюсли- с топла вода( или пр, мляко) 
**Пакет Трици (  от които разтварям  2-3 с.л. в кофичка кис. мляко)
С това се опитвам поне малко да разнообразя менюто, защото нямаме МВ в офиса Sad ..... bouquet

# 58
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Бръм наистина ли има глутамат, ужас, не съм прочела на опаковката хич.  ooooh!

# 59
  • Мнения: 592
Интересна тема. Въпреки, че имам възможност да отскоча до вкъщи следя лесните и бързи ястия. Сега съм на дията, но после......

Общи условия

Активация на акаунт